Dzisiaj na obiad ...

Carbonarra
kurczak curry  😜
bitki wołowe w sosie balsamicznym z młodymi ziemniaczkami i sałatką 🙂
Sunday roast
Kami   kasztan z gwiazdką
28 kwietnia 2013 16:30
Naleśniki z farszem meksykańskim  🙂
Ryba po chinsku 🙂
Dacie sprawdzony przepis na smaczne lazanki i golabki? Wracam po 3tygodniowych zawodach niedługo, a chłop już mi pewno 10 kilo schudnął... A wiem ze za te dwa dania by się dał pokroic, muszę mu wynagrodzić jakoś ten miesiąc bez obiadu porZądnego 🙂
dodzilla, gołąbków teraz nie rób - kapusta już do d*. Łazanki robię bardzo prosto (w szybkowarze, ale niekoniecznie): podsmażam na maśle odrobinę boczku, wędzonki i mielone, dosypuję majeranku, pieprzu ziołowego (tych sporo) i cząbru (niewiele), dokładam poszatkowaną kapustę z główki, potem kiszoną. Dalej podsmażam mieszając. Gdy kapusty tak się "zeszklą" - zalewam bulionem i duszę (z 1/2 h). Potem dolewam obficie wody, zagotowuję i powoli, mieszając sypię suche łazanki (makaron). Jeszcze 15 min. na wolnym ogniu i można dawać.
Makaron (świderki) z sosem pieczarkowym 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
07 maja 2013 12:19
Ma ktoś dobry i sprawdzony przepis na kurczaka na słodko ?
saganek   shit happens
07 maja 2013 12:33
Dziś - gulasz z żołądków drobiowych z kaszą plus surówka z rzepy z jabłokiem i marchewką... czemu jeszcze 2,5godziny do obiadu?!
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
07 maja 2013 14:49
dodzilla, moj ostatni hit to lazanki... z Biedronki 😁 Odkryte przypadkiem, bardzo wszystkim smakuja, a wystarczy 5 minut na patelni na odrobinie oliwy podsmazyc. Nie bez znaczenia jest tez fakt, ze porcja (400g) kosztuje zawrotne 3zl 😁
Kami   kasztan z gwiazdką
07 maja 2013 15:02
Dorsz, ziemniaczki i młoda marchewka  🙂
Szafirowa, mi do Polski niestety daleko 😀 Będę jutro kombinować z łazankami, pewno jak zwykle narobię porcji jak dla wojska i trzeba będzie wywalić... 😵
Kami   kasztan z gwiazdką
07 maja 2013 18:41
Ja łazanki robię bardziej prosto (aż tak kombinować by mi się nie chciało, chociaż pewnie są o niebo lepsze od moich  😉 ). Gotuję makaron na łazanki, na patelni podsmażam boczek i cebulkę, wrzucam poszatkowaną kapustę, doprawiam solą i pieprzem, podlewam ciut wodą żeby się poddusiła i jak gotowe to mieszam z makaronem  🙂
Mmmm musza byc dobre takke lazanki  🙂

Jako, ze ja z tych co raczej kalorii liczyć nie muszą, dziś na obiad zrobiłam risotto z grzybami i do tego sałatka z selera naciowego. Na kolacje riskrem z dzemem malinowym
Kami   kasztan z gwiazdką
07 maja 2013 19:06
Konia daj przepis na sałatkę z selera  :kwiatek:
Daje troche młodych listków salat typu rukola, roszpunka, co tam masz, pokrojony seler naciowy, kukurydza, zioła prowansalskie i daje jako sos trochę suszonych pomidorów w oleju

Prosta, ale bardzo ja lubię 😀
Kami   kasztan z gwiazdką
07 maja 2013 19:32
Musiałabym wymyślić jakiś sos zamiast suszonych pomidorów bo ich nie trawię, ale brzmi całkiem całkiem  🤣
Szafirowa - przy czym ich szukać?
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
07 maja 2013 21:40
udorka, w gotowych produktach- obok pierogow i takich tam, zazwyczaj to oddzielna lodowka. Tylko to takie proste sa- z kapusta i grzybami, ale mi smakuja- to moj sma z przedszkola 😉
Pyszna pizza domowa na cieniutkim cieście  😍
kaszmirowa
Poproszę o przepis na cienkie ciasto  :kwiatek:
U mnie wczoraj makaron z łososiem i szpankiem, a dziś nie wiem kalarepa za mną chodzi. Zobaczymy co z tego będzie  😁
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
08 maja 2013 11:27
U mnie "grzybowa" zupa serowa, a później mielone z parowaru 😀
Pieczarki panierowane z ziemniaczkami, kefirem i mizerią.
Armara, podkradnę mamie i podeślę 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 maja 2013 15:12
Armara, podkradnę mamie i podeślę 🙂


też bym prosiła  :kwiatek:

u mnie dzisiaj sajgonki i ryż
Kaszmirowa, ja też proszę  :kwiatek:

A ja dzisiaj jajecznica z pomidorem i marynowaną papryką, a tata frytki zapiekane w serze+pierś z kurczaka. Reszty ferajny brak  🏇 Jutro skombinuję coś ambitniejszego.
kaszmirowa
I jak i jak  🏇

U mnie łosoś z sezonowym akcentem, czyli pieczony łosoś ze szparagami  😜
armara, ale pięknie to wygląda!
U mnie placki z cukinii z jogurtem greckim.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się