Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Jeździłam tam jakiś czas temu (tzn. 'jeździłam'- byłam na kilku, kilkunastu jazdach).
Było dwóch instruktorów, nie wiem jak teraz jest, ale wtedy było kiepsko.
Jeden z Panów zamiast prowadzić zajęcia zajmował się rozmowami ze swoimi znajomymi, mając w poważaniu ludzi którzy przyjechali się uczyć. Poza tym kompletnie nie potrafił uczyć, panowała strasznie napięta atmosfera. Zapytany nie umiał wytłumaczyć mi co robię źle, że cośtam mi na koniu nie wychodzi (a pytałam zwykle o takie podstawy, bo byłam wtedy mocno początkująca). Za to każdy jeździec musiał zaopatrzyć się w bacik, bo inaczej koń nie pojedzie (pomijam fakt, że instruktor kazał używać bacika w każdej sytuacji gdy koń nie słuchał jeźdźca, a czasami to wyraźnie jeździec źle używał pomocy. I zamiast karać jeźdźca, karany był koń...).
Drugi instruktor- chyba Dawid- już lepszy, bo przynajmniej skupiał się na prowadzeniu zajęć. Co nie zmienia faktu, że i tak zajęcia zawsze wyglądaly tak samo; stęp, kłus, volta, stęp, kłus po kole. Niczego się tam nie nauczyłam.

Edit: żeby nie było tak ponuro  🤣 to mogę napisać, że mają porządną halę, a koniszcza na 1szy rzut oka też mają dobre warunki. I okolica bardzo fajna.


Mam teraz porównanie do innej stajni i jest O NIEBO lepiej. Nawet nie wiedziałam, że zajęcia mogą być takie ciekawe.  😀 Na każdej jeździe uczę się czegoś nowego.
Mam teraz porównanie do innej stajni i jest O NIEBO lepiej. Nawet nie wiedziałam, że zajęcia mogą być takie ciekawe.  😀 Na każdej jeździe uczę się czegoś nowego.


A gdzie teraz jeździsz, jeśli można wiedzieć?  😉
W Lublinie, bo tutaj studiuję. 😉
Stajnia Drwal.
Ja byłam dziś w botoji na jeździe i jestem zadowolona, ale jak nie potrzebuje żadnych nowości, chcę pojeździć dla frajdy. Na jakieś wymyślne i wymagające dużej energii rzeczy nie mam ani zdrowia, ani chęci.
Dziś była jakaś nowa instruktorka, Natalia, która będzie na stałe chyba od maja.
Kto chętny na Odznakę Brązową lub Srebrną w weekend majowy w Pcimiu? Zgłoszenia: 502 524 162
6.05 przyjeżdża do KJ Szary na treningi p. Wojciech Markowski - po ostatiej sesji zdecydowaliśmy się na w miarę stałą współpracę zostało nam jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły na PW,mailowo  lub telefonicznie.
http://pzj.pl/modules/news/article.php?storyid=2609
pierwsze egzaminy już w czerwcu !
focił ktoś u szarych w weekend?  :kwiatek:
Czy wybiera się do nas na treningi krosowe 1.05 (jutro) ktoś kto lubi robić zdjęcia ???
fabapi a dużo jest osób, w jakich godzinach będą treningi? ja się zastanawiałam czy by się nie wybrać właśnie zdjęcia porobić🙂 ale zależy jak czasowo mi się uda pozdążać ze wszystkim
A w Toporzysku inauguracja nowych przeszkód krosowych: https://picasaweb.google.com/100777290135889477712/Militari2728042013Toporzysko
Kami   kasztan z gwiazdką
30 kwietnia 2013 20:33
Mam prośbę do santosowych osób - czy mógłby mi ktoś sprawdzić grafik majowy od 6 do 12 maja, w które dni prowadzi jazdy Ania W. albo Kasia P.  👀 Byłabym bardzo wdzięczna, bo na stronie jeszcze nie ma, a muszę sobie jakoś rozplanować przyszły tydzień  :kwiatek:
Kami   kasztan z gwiazdką
01 maja 2013 09:20
Ooo, super, wczoraj jeszcze nie widziałam  :kwiatek:
Szukałam, ale nie znalazłam nic  😡
Kojarzy ktoś stajnię "Na gościńcu" w okolicach Skały? I wie jak tam stoi rekreacja?
kojarzy ktoś  😎 nawet konia trzyma 😉
gdzieś strone czy 2 temu wrzucalam linki do ww i fb
co chcesz wiedzieć?
Wpisałam w szukajce i mi nie wyskoczyło  😲 . Już lecę szukać.

Próbuję się jakoś ogarnąć i przygotować do zdawania odznaki, brąz na razie, więc nic wielkiego ;-) .
Szukam miejsca na wakacje, bo teraz jeżdżę w Lublinie (studia).
Chciałam się dowiedzieć, jak ogólnie wyglądają zajęcia grupowe- ile koni na jeździe, co to za koniki, jakie mają warunki w stajni, jaka jest ujeżdżalnia, instruktorka, jak wyglądają zajęcia (godzina jazdy w zastępie, czy podejście bardziej indywidualne?), czy można tam poskakać. Takie podstawowe informacje o jazdach rekreacyjnych, których na www nie znajdę. 😉
Kami   kasztan z gwiazdką
01 maja 2013 11:42
Wiecie może jakie są plany właścicieli "Rogatego Rancza"  👀 co tamtędy przejeżdżam to widzę coraz więcej koni. Na początku były same szetlandziki, potem doszły większe kuce, a wczoraj widziałam dwa całkiem słusznego wzrostu konie. Mają zamiar zacząć prowadzić jakieś jazdy? Okolica do wyjazdów w teren byłaby super  🙂
Ja widziałam już w zeszłym roku, że po drugiej stronie ulicy, za Rudawą, też jakieś zagrody, budowle czy to też działalność rogatego rancza?
Kami   kasztan z gwiazdką
03 maja 2013 11:12
Właśnie to to  🙂
Wpisałam w szukajce i mi nie wyskoczyło  😲 . Już lecę szukać.

Próbuję się jakoś ogarnąć i przygotować do zdawania odznaki, brąz na razie, więc nic wielkiego ;-) .
Szukam miejsca na wakacje, bo teraz jeżdżę w Lublinie (studia).
Chciałam się dowiedzieć, jak ogólnie wyglądają zajęcia grupowe- ile koni na jeździe, co to za koniki, jakie mają warunki w stajni, jaka jest ujeżdżalnia, instruktorka, jak wyglądają zajęcia (godzina jazdy w zastępie, czy podejście bardziej indywidualne?), czy można tam poskakać. Takie podstawowe informacje o jazdach rekreacyjnych, których na www nie znajdę. 😉


ujeżdzalnia jest u nas w rozmiarach 40x40, piaszczysta. koni na jeździe masz max 4, chyba że jest to jazda typowo skokowa to max 2 osoby. Prowadząc zajęcia podchodzę indywidualnie do każdej osoby. Konie mamy różne - od kucyków do dużych koni. Stajnia jest nieduża i kameralna, gdzie panuje rodzinna atmosfera - nie jesteśmy nastwieni na przerób niewiadomo jakiej liczby ludzi, staramy się żeby konie nie pracowały więcej niż 3 godz dziennie (co się zdaża sporadycznie). Co do instuktorki to nie bedę sama wypowiadać się na swój temat. 😉 Mogę powiedzieć że mam uprawnienia inst szkolenia podstwowego pzj, startuje czynnnie w zawodach (wkkw, ujeżdżenie i skoki).
Dziękuję za informacje  :kwiatek:
A dojazd do Was- tylko samochodem, czy jeżdżą jakieś mpki/ busy z Krakowa?
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
03 maja 2013 19:57
Dziękuję za informacje  :kwiatek:
A dojazd do Was- tylko samochodem, czy jeżdżą jakieś mpki/ busy z Krakowa?

Najłatwiej jednak autem. Z Krakowa nic bezpośrednio nie jeździ. Można jechać busem do  Skały i maszerować pieszo jakieś 4 km lub w Skale przesiąść się na busa do Słomnik, wysiada sie przy stajni.
żaczkowa   gone with the wind
03 maja 2013 22:14
2 pytanka:

1) wybiera się może ktoś z aparatem jutro/w niedzielę do KKJK? :kwiatek:

2) byłby ktoś chętny na "podział" boksu na najbliższych zawodach w Swoszowicach? chodzi o to, że jeżeli pojadę, to zabrałabym konia po sobotnich konkursach - na noc i niedzielę odstąpię boks za podziałem opłaty 🙂
Wybiera się ktoś w weekend do Swoszowic focić na konkursach towarzyskich?  👀
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
08 maja 2013 17:31
Czy ktoś ma do wypożyczenia bukmankę na 4 dni? (16-19 maja)
Czy ktoś może wie, co się aktualnie dzieje u Turka? Myślałam, że po ostatniej interwencji wreszcie zabrano mu wszystkie konie, a dziś rano jadę sobie do pracy, a tu ze stajni wyprowadzają hucułka...  ❓
Dziewczyny który wet będzie najlepszy do zdiagnozowania alergii ? Dosyć pilne
stella Ja do problemów oddechowych ściągałam Blankę Wysocką, ale miałam pewność że to juz nie tylko alergia 😉
Jednego konia w stajni ze stwierdzonym IAD prowadzi Agnieszka Jakubowska.
Ja mam alergika - kaszlaka i tez prowadzi go doktor Jakubowska
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się