Młode Konie

Condina a ile macie 2-latków? W fajnym typie są te wasze konie.

To ogierek od matki tarantki, ur. 2011r.:



Babimost ( Le Duc x Wallon )
sei aaaa edit. nie doczytałam, że fragment o ciałku dotyczy Justysi  🤬 (czytałam z tel). No właśnie nie jest gruba, tylko jak chodzi pod siodłem to się tak sama z siebie składa i podstawia, że sprawia takie wrażenie galopującej rudej kuli  😂 będę miała zdjęcia zootechniczne, to zobaczysz, że zgubiła brzuch jaki miała jeszcze pół roku temu i zrobiła się taka smukła  :kwiatek:

Jusio wygląda fajnie. kryje,  spaceruje po padku (bo komu by sie chciało biegac) i chodzi pod siodłem. Żyć nie umierać  😁 😁
galopada_ dużo klaczy pokrył już Justus?
7 klaczy na razie. W przyszłym tygodniu ma przyjechać kolejna, a pod koniec roku są plany na pobranie nasienia w Michałowie  :kwiatek:
Condina
Suuuuper  🏇
galopada_
Nie mogę się doczekać reszty zdjęć  💃 Bardzo fajnie teraz Jusio wygląda, znacznie lepiej niż na ZT 😉
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
30 kwietnia 2013 13:44
4 dwulatki - ogry i na razie jeszcze wszystkie razem na biegalni lataja  🏇 i sie podskubuja i Cale poodzierane sa!  😫
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
30 kwietnia 2013 14:07
galopada_, no to gratki! widać, że się chłopak udał 🙂

Condina, w takim razie mój też ma mentalność dwulatka conajmniej. na razie chodzi sam, bo padok na którym ma szansę nie przewiać sobie plerów w naszych wietrznych stronach jest za mały na więcej koni, aczkolwiek ma towarzystwo obok. raz w piękną słoneczną pogodę został puszczony na inny padok, też niby sam, ale koledzy bliżej i wrócił cały poharatany na pysku i szyi, czyli tyle ile udało mu się przez pastuch sięgnąć..., bo musiał się pozaczepiać...
Day'ek odpalony  🏇 ależ grzeczne te nasze konie, nie mają ochoty się mnie pozbyć z siodła  😁 Mój poziom jezdziectwa jest teraz taki, że jakby tylko odrobinę chciały, to bym skończyła na tyłku na piasku  😁





edit. zmierzyłyśmy dzieciarnię.

2 latki: 156, 163, 162, 165
3 latki: 165, 168, 170
galopada_ Day rzeczywiście zgubił brzuchol ! A które mają 168-170? Wiecej zdjęć 😁
ladydill Jolene i Desmin  🙂
deborah   koń by się uśmiał...
01 maja 2013 08:14
galopada_, anioły nie konie, ze po takiej przerwie takie super grzeczne!

nasze skoki lepsze i gorsze 😉



deborah tTwój młody jest świetny! Rozpływam się za każdym razem za jego ogarnięciem. Duży talent, tylko pogratulować wyboru!

edit.
Jeszcze widziałam filmik w wątku skokowym. Ależ on galopuje!! No cód-miód!
galopada_ Day w dalszym ciągu mój faworyt! 😉

deborah ależ on sadzi! Wspaniałe konisko!

Ja wpadłam powiedzieć, że Gnom mi się cywilizuje  🏇. Łaził dzisiaj za mną po podwórku, domagając się uwagi. Dawał się głaskać, wyczyściłam go całeego. No i przestawiliśmy go do innego boksu, a w zasadzie sam się przestawił - wlazł tam z własnej woli i nie widziało mu się wyjść  😁. Także ułatwił nam bardzo zadanie. Rośnie skubany, ale schudł strasznie... Jutro postaram się o jakieś zdjęcia 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
01 maja 2013 17:11
uf nagraliśmy dzisiaj pierwsze filmy. Jutro jeszcze Day i Jusio, a w piątek korytarz  🏇

edit. Dessa


galopada_ ależ kawał z niej kobyły  😲

Ja dzisiaj wsiadłam pierwszy raz od 2 tygodni na konia. Kiepsko z moją sylwetką, na dodatek miałam trochę problemów z ogarnięciem młodego. Wszystko było ciekawsze niż pańcia. Ludzie w restauracji, dzieci bawiące się z psami, konie na padoku, rżący kumple itd. Ale po 10 minutach w końcu dało się jeździć i nareszcie mam jakieś zdjęcia dokumentujące! Co prawda dzisiaj zbyt jezdny nie był ale nie jestem wybredna - na codzień o fotografa trudno  😉

Najbardziej cieszę się z tego, że młody puchnie w oczach i już prawie nie widać jego chudości sprzed kilku miesięcy  😅


galopada_   małoPolskie ;)
01 maja 2013 19:34
salto no właśnie nie jest jakaś wielka, ale dość masywna no i fajnie się rusza, więc wydaje się większa niż w rzeczywistości. Z siodła też sprawia takie wrażenie, bo garnie sporo ziemi w galopie!

Twój młodzian zadziwia mnie szybkością uczenia się!  😜

edit. i Justysia turbo kuc z 3 w tym roku jazdy, a łącznie 5 w życiu  😁

galopada
Jusio wygląda super !
salto picollo
Potwierdzam, Dessę "powiększają" odmiany, to bardzo fajna szlachetna kobyła, a rusza się taaaak 🙂
Miło widzieć Twojego chłopaka, wyrósł zmężniał, a w dodatku maść ma idealną  😜

A my byliśmy dziś z najmłodszą w Bogusławicach. W transporcie, w stajni dziecko tak grzeczne i skupione, że tylko kochać  😍 A na płycie no cóż, zamiast kłusa miałyśmy galop, a zamiast stępa kłus 😉
No, ale dziewczyna zrobiła rekord świata w ocenie nóg 8,5 pkt i mega dużo pochwał od P. Kuchejdy  😎


galopada_   małoPolskie ;)
01 maja 2013 20:38
armara młoda jest urocza!




a ja właśnie dowiedziałam się, że mam (cytuję) żelazną rękę w aksamitnej rękawiczce i to (UWAGA) na podstawie jednego zdjęcia, na którym prawie całkiem surowy koń ma lekko otwarty pysk  😂 nie wiedziałam, że jest ze mną aż tak zle. Biedne konie  🙁 Próbowałam dopytać, czy do takiej oceny wystarczy jedno zdjęcie i dowiedziałam się jeszcze wielu innych ciekawych rzeczy. Napisałam, że kupujący są zadowoleni a ,,moich" koni, na co dostałam odp:

ja myśle ze ocenę moze wystawic kon anie ludzie kupujący, jeżdża pewnie tak samo, zaciśniety pysk i ręka na czele. pozdrawiam



zapytałam z jakiego drzewa się ta osoba urwała i kolejny cios:

z normalnego szanujacego konie i jego rozwój, jego anatomię, fozjologię, iomechanikę i kolejnosć nauczania a ty z jakiego?
Armara- widziałam na żywo i wg mnie wasza fajniejsza niż zwyciężczyni!
Pozdrawiam
Jeanne
To strasznie miłe  :kwiatek:😅 Wszystkie roczniaczki były imo bardzo fajne (chyba najrówniejsza stawka  👀 ?).
Niech sobie buba rośnie, może się ciut w główce poukłada w międzyczasie.
galopada_ no właśnie on wszystkich nas tym zadziwia. Po prostu jest bezproblemowy w jeździe. Mam nadzieję, że taki już zostanie, bez buntów  😉
A Twojemu mówcy tylko pogratulować i posadzić na młodziaka - niech wie z czym to się je...

armara gratulacje! Twoja młoda jest moim ideałem. Tak uroczej klaczusi dawno już nie widziałam. A też miło słyszeć, że Panu z Brodą się podoba, nawiasem mówiąc to właśnie on jest sprawcą mojego młodego i takiej a nie innej kombinacji genetycznej dla niego, przez wiele lat byłam jego podopieczną  😁

galopada_   małoPolskie ;)
01 maja 2013 21:13
aa odkryłam o co chodzi! to szurnięty naturals!  🏇
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
01 maja 2013 21:14
galopada_, hodujecie anioły a nie konie 😉 tylko skrzydeł brak 🙂

mój też jest super fajny do jazdy po dłuższej przerwie(lepszy niż w ciągłej, codziennej robocie), nie zmienia to faktu, że dochodziliśmy do tego parę tygodni, może miesięcy, bo początkowo był ogień w dupie non stop, a po 1 dniu przerwy to chryste ratuj 😉

osoba na dessie wygląda jak by była w kapoku xD

kto cię tak podsumował? xD stawiam litra że pseudonaturals 🙂
edit: zaczęłam pisać zanim to napisałaś... wisisz mi wódkę!

deborah, nie mogę wyjść z podziwu jak ciśniecie, a te przeszkody to już widzę konkret 🙂 ja miałam niecny plan zacząć skakać w tę majówkę, ale trenera brak, a sama to już nie pamiętam jak to się robi...chyba ;p

salto piccolo, norma z dzieciarnią 😉 mój na początku naszej przygody jak zobaczył 500m dalej światła samochodu to chyba z 15-20 minut walczyliśmy o ogarnięcie się, bo mimo że samochód pojechał to on go dalej wypatrywał i się spinał i fukał itd 😉 teraz jestem z niego niesamowicie dumna i zaskoczona, że (nadal się rozpraszając) potrafi się ogarnąć na pomoce i jeźdźca od razu a wrócić do rozluźnienia w minutę... jeszcze trochę i będzie mu można bomby pod nogi rzucać 😉 ;p swoją drogą parę dni temu stępowałam go w ręku i nadepnął na piszczałkę dla psa... - nie zarejestrował tego faktu nawet xD

armara, gratulacje!

ja byłam na młodzianie w terenie dziś i mimo że trawa mokra a on bosy, to zupełnie mu nie przeszkadzało rzucać zadem non stop, nawet w kłusie  😁 a nie tylko w galopie  😉 po za tym widzę jak ważny teren dla młodego konia, parska głośno, cały zadowolony, bryka i fika, min raz w tygodniu w teren śmigam, ale teraz chyba będę nawet dwa bo widzę że ma radochę chłopina mega i jest mu to potrzebne
Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 maja 2013 21:22
armara, bardzo dziewczęca ta Wasza Aretka! Pierwsze koty za płoty! Do Białki jedziecie?
armara, już na fb mówiłam jak mi się podoba mała Aracenka, ale powtórzę się 🙂 super zadzisko i to spojrzenie 🙂
armara młoda jest zjawiskowa i przeurocza, zapada w pamięć, aż nie mogę się doczekać co z niej urośnie.
galopada całe życie z wariatami... 😉
galopada_   małoPolskie ;)
01 maja 2013 21:36
aż mi wszystko opadło jak zobaczyłam co ta osoba wypisuje. Najlepsze, że zapytałam wprost, czy jest szurniętym naturalsem no i dowiedziałam się, że ją obrażam  😂

Do normalnych naturalsów nic nie mam. Sami często pracujemy z niezajeżdżonymi końmi w round penie (ale naturalem to bym tego nie nazwała)
salto piccolo
Dzięki za miłe słowa. Ja też tego Pana bardzo sobie cenię, za niesamowite oko do koni i wspaniałe doświadczenie 🙂
BTW planujesz zagrać młodego do MPMK ?
aleqsandra
:kwiatek:
Wojenka
Dziękuję. Taka długoliniowa jest, że tak to ujmę, trochę teraz nienajlepiej wygląda, liczę, że wyrośnie z fazy brzydkiego kaczątka. Do Białki się nie wybieramy nie ma specjalnie sensu wlec tam roczniaka, myślę, że w przyszłym sezonie gdzieś śmigniemy, już na jakieś skoki luzem 🙂 A teraz niech sobie buba rośnie. Wydaje mi się, że ona narazie rośnie bardzo w górę, a masy nabierać zacznie później. Zobaczymy.
adriena
To bardzo miłe, dzięki !  :kwiatek:
Perlica
:kwiatek: Ja tam bardzo lubię na młodziakach pojechać w teren, to strasznie przyjemne. O ile koń ogarnia (tak jak Twój 🙂😉

To jeszcze cała buba, z uroczym kłakiem na brzuchu  😁
Katharina   "Be patient and trust in the process"
01 maja 2013 21:58
armara będzie z niej kawał pięknego konia  😜  Jaki ma zad konkretny  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się