Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

Ronin.   Każdy orze jak może.
28 kwietnia 2013 19:45


fajny klimat tego filmiku
Wiosenne (?) szalenstwa mojego konia na parkurze 😀 klik
Pacia, po co tak zapierniczasz po tej ujezdzalni? Czego to ma konia nauczyc?
ikarina, bo Pacia zawsze chciała mieć jamnika 🤣 (przynajmniej tak sobie pomyślałam oglądając).
Jestem pelna podziwu dla konia, ze sie nie wywalil na tych zakretach
To mial byc luzny galop na koniec jazdy, nie mialo to na celu rozpedzenia go, to byla jego pierwsza jazda na zewnatrz :p
A po co chcesz rozpędzać konia na ujeżdżalni?
Ikarina, przecież Pacia powiedziała, że nie miało to na celu rozpędzania konia.


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RsYaEkA3_hM Jakby ktoś jeszcze dziewczyn nie widział  😁 Podoba mi się ogół filmiku, fajnie dobrana muzyka, no i naciural, hihi.
Ronin.   Każdy orze jak może.
29 kwietnia 2013 09:41
Fajny filmik ,znam tą dziewczynę z fotobloga.
hszonszcz   wredny hszonszcz.
29 kwietnia 2013 13:03
ikarina, umiesz czytać?  🙄
nie mialo to na celu rozpedzenia go
hszonszcz, umiem widziec :P
hszonszcz   wredny hszonszcz.
29 kwietnia 2013 16:41
ikarina, tyle że zamiast "wio!" mówiła "prr" i próbowała uspokoić..
hszonszcz, wbrew pozorom przejmujemy się z ikariną życzliwie. Niebacznym luzactwem można sobie dodać dużo pracy. Przytrzymać i skrócić konia chętnie galopującego - mały trud, trwale skrócić radośnie przyzwyczajonego do trybu "jamnik" i heja - trudniej i dłużej.
, co do k. nędzy robi ten instruktor ?
gleba, wiem, że się zdarza.. no ale w teren jadą osoby, które już coś umieją..  🙄
zero pomyślunku, aż w końcu kursantka prowadzi..
hszonszcz   wredny hszonszcz.
29 kwietnia 2013 18:37
kursantka prowadzi..

Ledwo w kłusie się trzyma. Telepie się jak galareta  🙄
Film z wczorajszych zawodów. TO JEST LL TAK TAKIE MEGA OBNIŻONE ;o
Joo + mam pytanie dla doświadczonych osób, czy koń idzie na początku zebrany? Tak wiem słabo widać :/  Bo ogólnie nie miałam kogo się zapytać na zawodach a wtedy Lapis ładnie chodził z głową ;3
Film:
kasiak, bardzo daleko mu do zebrania - konik snuje sie, akcja zadu jest wrecz znikoma. Jedna uwaga - przestan karac konia szarpaniem za wodze, robisz mu najgorsze, najobrzydliwsze swinstwo na swiecie, ktos powinien ci za to lapy uciac 🤬
Konik jest za to przeslodki  💘
ikarina - W sumie tak powiem ze koń ma 18 lat i w większości pracuje pode mną z tego co wiem jak stoi już w tej stajni rzadko kto bawił sie z nim w ujeżdżenie. :p Ale na pewno będziemy pracować.

Wiem ze to było najgorsze co mogło być, ale z konia miałam wrażenie że zaraz wjedzie w stojak, ogólnie chciałam z Nim to skoczyć (inny sędzi na zawodach który sędziuje ogólnie zawody regionalne i dużo rzeczy było karane..) Nie wiem co mi przyszło do głowy go szarpać... Chociaż wiem ze gdybym mu odpuściła to on by sobie se mną pomiatał po prostu czego nienawidzę... Muszę się także opanować z emocjami trochę bo byłam trochę zestresowana...
Ale dziękuję 🙂
kasiak co ty wgl robiłaś nawet na niskich zawodach???
Koń odskoczył (nie wiem jakie miał intencje, przestraszył się, wyłamał, milion innych rzeczy, nie siedziałam to nie wiem), ty go złapałaś CHAMSKO PO PROSTU za paszczę, @#$%% mu w zęby, i zaczęłaś *powiem brzydko* #$%^$% mu za nic !!!  🤬  🤬  🤬  🤬
Koń ma prawo zrobić tak a nie inaczej, i być może gdybyś się nie zbulwersowała to łydkami byś go wyprowadziła spokojnie na przeszkodę. Wystarczyło się opanować, albo zrobić woltę, jeśli pognał do przodu czy coś!!! Nie byłam nie widziałam, mówię tylko co widać jak na dłoni.
Załamałam się!  😵
Potem zamiast się poprawić, skręciłaś go w miejscu i z dzidy pognałaś na przeszkodę!
Czy na serio masz wrażenie, że koń będzie po takim czymś lepiej się z tobą rozumiał?
Ominę fakt zakrętów na złą nogę, telepiącej się ręki i kilku innych pomniejszych błędów
Niestety, pierwsza przeszkoda była Horrorem, prawdziwym.
Tu nie ma miejsca na wymówki "bo on ma 18 lat, bo nie umie, bo rekreacja, bo to bo tamto". Problemem jest to, że się niepotrzebnie wkurzasz i cały parkur jedziesz nabuzowana, co odbija się na koniu.
Radzę przed następnymi zawodami zażyć jakieś uspokajające ziółka.

EDIT: Przepraszam za naruszenie regulaminu, solennie obiecuję więcej nie marudzić bo nie wiem co mówię i jestem niezrównoważona psychicznie (opinia mojego psychiatry).
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] wulgaryzmy
hszonszcz   wredny hszonszcz.
02 maja 2013 21:18
Hellgirl, weź się ogarnij, bo naruszasz regulamin  🙄
Ronin.   Każdy orze jak może.
02 maja 2013 21:34
Kasiak ,ty jesteś z województwa Pomorskiego ?
hszonszcz   wredny hszonszcz.
03 maja 2013 12:13
🤣
Nigna   Warto mieć marzenia...
03 maja 2013 13:23
, co do k. nędzy robi ten instruktor ?
gleba, wiem, że się zdarza.. no ale w teren jadą osoby, które już coś umieją..  🙄
zero pomyślunku, aż w końcu kursantka prowadzi..


Co dop tego filmiku .. ten koń z łysiną co się tak szarpie z nim intstruktor to nie jest Albin : D?
Gillian   four letter word
03 maja 2013 14:28
tak, to jest żona Lewickiego na Albinie 🙂
Hellgirl - co robie na zawodach? chyba startuję... koń się wystraszył spadającego celownika, a batem nie trafiłam w konia tylko raz w siodło a raz sobie w nogę. Koń jeszcze leciał na nią (takie było uczucie z siodła) i miałam wrażenie że wjadę w stojak. Później zaczął się cofać (nie przez wodze..) i miałam wrażenie że stanie sobie dęba lub coś zrobi podobnego to zaczęłam skręcać go w bok.. A  co jak miałam go skręcić? A wyrwał się sam! Ja dałam mu leciutką łydkę na kłus... Wiem że przesadziłam, ale jestem tego pewna ze gdybym mu odpuściła to przewiózł by mnie przez cały parkur. Nie wiem gdzie widzisz latające ręce, pewnie przed 2ką przed którą poprawiałam wodze. Jeśli chodzi o złą nogę to do kłusa przejść nie było można bo byłby to punkty karne, a lotnych nie umie choć dopiero zaczynam z nim takie rzeczy robić, na treningach normalnie na sygnał ładnie nogę miał po przeszkodzie.
Ty możesz zażyć ziółka przed następnym takim czymś 🙂
Uwierz, treningi wyglądają 1000000 razy spokojniej niż zawody, stres, koń widzi nowe konie i mu odwala, pełno ludzi, a jak jest sam gdzieś na parkurze albo coś to nigdy nie wie co się dzieje...
Teraz przez najbliższy czas już się o konia martwić nie musisz bo będziemy tylko trenować i trenować, ale ujeżdżenie i głównie będę pracować nad sobą. A póki co nawet zawody żadne się nie szykują. Tak wgl. koleś wczoraj mnie na odznace zdał więc chyba nie jest tak źle...
Ronin - tak
kasiak, od kiedy za zmianę nogi przez kłus na parkurze są punkty karne?  🤔
Pacia - nie wiem... u nas każdy się zdziwił... przez ostatnie zawody które się u nas odbywały nic takiego nie było, w tym roku mowy sędzia i każdemu kto przeszedł do kłusa - 1 pkt karny... a u mnie chyba jednego przejścia nie zauważył bo miałam 0 pkt.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
04 maja 2013 06:57
Jeżeli to konkurs z trafieniem w normę to zawsze są. Ale to nie zmienia sprawy, mi by bardziej zależało na tym, żeby mój przejazd jakoś wyglądał i był bezpieczny dla konia, niż na tym, żeby mieć 0 😉
Ja nawet gdybym chciała go zatrzymać do kłusa to nie mogłam, on zawsze był spokojny, a ostatnio się roztegował i zapieprza. Ja go nawet zatrzymać nie mogłam. Po przejechaniu całego parkuru z ledwością przeszedł do kłusa ale do stępa już przejść nie dałam rady - koń przestał kłusować dopiero jak wjechałam na hale ( przejechał pół parkuru, kawałek drogi pomiędzy parkurem, a maneżem, cały maneż i dopiero na hali się zatrzymał.. )
Myślę że każdy myśli na zawodach inaczej ze stresu, no bynajmniej ja...
Ronin.   Każdy orze jak może.
04 maja 2013 11:20
Tak w wolnych chwilach narowię mojego konia  🏇

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się