Stajnie w Lublinie

Poniatowa raczej istnieje, bo wczoraj w Bonanzie startowali zawodnicy z tej stajni 😉.
Wiwiana   szaman fanatyk
15 lutego 2009 20:01
Drwala nie dopisałyście?

Jest jeszcze stajnia w Skrzynicach, jakieś 17-20 km od Lublina.
A bliżej Dominów. Ktoś wie, jak się tam jedzie dokładnie i kto jest instruktorem?

Do mnie jest 27-31 km, zależy którędy jechać. To daleko czy blisko? 😉

Kaprioleczka, jeżdżę przez Mełgiew najmarniej 2 razy w tygodniu i nie kojarzę tej bramy. A koło tego stawku dla wędkarzy, gdzie stoi helikopter, przejeżdżasz?

Jest też stajnia w Ludwinie (30 km od Lublina, trasa na Łęczną, potem na Sosnowicę, cena w tamtym roku jakieś 250/mc). Sportu niet, ale tereny b.ładne.
Takoż stajnie w Spiczynie i w Kijanach, szczegółów nie znam.
Jeszcze dalej - stajnia Lansada w Wólce Cycowskiej, 45 km. Rekreacja na pewno, tereny super.
Wiwiana, a od której strony jedziesz? bo ja jadę nie z Lublina przez Mełgiewską tylko tak jak na zamość i pod Piaskami z obwodnicy zjeżdżam na Mełgiew i proooooosto.
jadąc od Mełgiewskiej z Lublina nie jedzie się koło bramy.
Wiwiana   szaman fanatyk
15 lutego 2009 20:38
Ano widzisz - ja przez Zadębie-Jacków-Mełgiew, bo to najkrótsza droga do mnie 😉
A jakby tak od helikoptera? 🙂

Zaraza, ktoś wspomniał stajnię w Charlęży k.Łuszczowa (też przy trasie na Łęczną)?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 lutego 2009 20:54
w Fideliusie sznur oczekujących na boks jest baaaaaardzo długi, chociaż z Profesorem można się dogadać  😉 (miałam tam stać przez ferie, jednak w końcu okazało się, że nie mogę sobie pozwolić na dojazd 2h dziennie)
pony   inspired by pony
15 lutego 2009 21:36
[b]pony [/b]🙂 ja też jestem ciekawa dlaczego byś konia do pólka nie wstawiła, ja tam stoję 🙂


sorry, że dopiero teraz😉
tak wiem, że trzymasz tam swoje konisko, zorientowałam się z wypowiedzi🙂 Niech każdy trzyma sobie zwierzaka gdzie chce, ja nie mam zamiaru robic antyreklamy🙂 Same dobre głosy nt. pólka, wiec to może moja opinia jest przesadzona a może za bardzo zwracam uwagę na aspekt osobisty😉

a jeszccze odnośnie stajni w Skrzynicach- jest to stajnia Krzyśka Strąka, trzymałam tam konia pół roku, była to dla niego forma wakacji, baaaardzo polecam tą stajnie, zwierzaki od rana do wieczora hasają po wielgaaaaaaachnych wybiegach, mają super opieke i wszystko czego potrzeba. Nie ma hali ale sa piekne tereny, w lecie w ogole bez problemu. W zimie natomisat pojawia sie problem dojazdu- stajnia jest na totalnym odludziu czasem jak zasypie to no way, nie ma szans:P Ale najwazniejsze ze kon mial dobrze i wrocil super odprężony, spokojniejszy i w ogole nie do poznania-Polecam!
Mój pierwszy post, na prośbę Kaprioleczki 🙂

Stajnia na Baranie k/Firleja za Lubartowem. Odległość od Lbn przez Kamionkę 40km, przez Lubartów niemal 50. cena pensjonatu od 180 (zrebak do 1 roku), 200zl (1-2 lata), konie dorosłe 300zł. nie mamy hali, ani trenera, ani instruktora. mozna wydzierzawic konia na godziny na wlasna odpowiedzialnosc -15zl/60min. mamy bryczkę i sanki. dużo trawiastych padoków, możliwość noclegu (pokoje nad stajnia, dla osob postronnych 20zl/noc, dla pensjonariuszy 15zl/noc). wlasciciel hoduje konie zimnokrwiste, p.Dariusz Szymczyk tel 693474683. z dojazdem nie ma wiekszego problemu, jexdzi zawsze andrzej na weekendy (za osobe wychodzi 5zl w obie strony, albo ja nieco czesciej(mam paliwozerce, wiec za osobe 7zl) pks w obie 8-10. w lecie przejscie sie 3km lasami to nie jest duzo.

wiecej tu:  http://swiatkoni.pl/forum/viewtopic.php?t=10456&start=0
a tak wygląda na mapie:



w razie czego mój mail: oliwia.gorniak@gmail.com
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
16 lutego 2009 10:14
Wiwiana Stajnia w Bystrzycy koło Łuszczowa. Jest jeden wolny boks, super tereny, konie wypuszczane na wybiegi, prywatna stajenka, brak rekreacji i sportu, ujeżdżalnia.
tak się doczytałam i chcę coś sprostować. Ułani od ponad roku nie mają stajni w skansenie, konie się porozwalały po okolicznych stajniach, te zrzeszeniowe stoją w Nasutowie. Jeszcze jest stajnia u p.Stojańskiego, z tego co wiem to pensjonat 400zł, a może i 450 juz,. brak hali, ujeżdżalnia i ze dwa padoki.
Jeszcze jest Drwal, AKJ, Ostroga, Dakar..
Aien, mogłabyś jeszcze napisac o Dakarze, Nasutowie i stajni p. Stojańskiego?
Gdzie to dokladnie jest? jak dojechać itp.

Jak mam być szczera - nie miałam pojęcia o ich istnieniu, więc  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

pozostałe, tj Drwal, AKJ, Ostroga - opisane w pierwszym poście 😉
Nie wiem nic więcej o Nasutowie, wiem ze tam stoja 4 konie ułańskie i tyle, tam pensjonatu nie ma. Stojański jest obok Arizony^^ (Flora z tamtąd zwiała) W Dakarze stoi bodajże Rapsodia, więc z tym do Gośki trzeba.
aha, więc stajnia w Mełgwi nazywa się Dakar 😉 no to dowiedziałam się czegoś nowego.

Czy u Ułanów jest szkółka? jeśli nie ma nie kwalifikują się na listę.

U p. Stojańskiego raz byłam na trening (w sensie ja i moja trenerka pojechałyśmy tam pojeździć przed zawodami, żeby koń się przyzwyczaił do jeżdżenia w różne nowe dziwne miejsca 😉 i jest to całkiem całkiem miejsce. Rewelacji może nie ma, ale było całkiem sympatyczne, chociaż z tego co pamiętam ogrodzenia na górze drut kolczasty (mam na myśli ogrodzenie zewnętrzne okalające całą posesję, które są pojedynczymi ścianami niektórych wybiegów) i na podwórku przed stajnią bylo mnóstwo żelastwa, ale to było, hmm, dużo lat temu. 4 chyba. albo 3. nie sądzę by to dalej tak wyglądało.
Ma to jakąś nazwę?
Ułani mają szkółkę. u Stojańskiego nie ma nazwy.
Jest jeszcze stajnia w Wojszynie: http://www.stajniapodlasem.com/kontakt.php

Pewnie jest za daleko od Lublina żeby wpisać ją do spisu, ale może komuś się przyda🙂
Stajnia w Poniatowej istnieje jak najbardziej  🤣
- Łąki
Skoro już o Łąki zahaczyłyście, to może warto by dodać Sadłowice (pensjonat) i Wojszyn (ośrodek jeździecki). Obie te stajni bd jakieś 50km od Lbn
jest jeszcze "stajnia Amzery" (kto był na starej Volcie i pamięta Greeni1, to jej stajnia), mają fajne tereny i wybiegi, stajnia też ładna. hali brak. nie wiem jak z kosztami i z dostępnością boksów w tej chwili.
hali brak, sensownego dojazdu brak


Stajnia bardzo ładna, boksy 14,5m2, konie cały dzień na wybiegu, tereny przepiękne.
Mam 2 wolne boksy.
Mile widziane źrebaki na odchowanie!

W Amzerze byłam raz i wrażenie bardzo pozytywne, tyle że niestety cena jak na moje możliwości tragicznie wysoka + brak sensownego dojazdu jeśli nie posiada się samochodu. Z tego co wiem Greeni szuka czegoś na pensjonat, więc miejsce przynamniej 1 powinno być

Dojazd autem bardzo sensowny. Busy też kursują dosyć często, problem jest tylko taki,że trzeba iść piechotą 3km, ale bardzo często jeżdżą tą drogą auta,więc zawsze ktoś podwozi.

Cena do uzgodnienia.

P.S.o ile pamiętam,nie pytałaś się mnie jaka,więc proszę nie puszczać takich plotek!
ja byłam kiedyś tam w okolicach stajni Greeni kiedy jeszcze nie było tam jej stajni i naprawdę miłośnikom terenów (ale posiadaczom samochodów jednak) polecam to miejsce bo tereny bajeczne  😜

natomiast ja, po całych wakacjach łazenia w tę i wewtę do stajni mam osobiście bardziej niz serdecznie dosc i jak mam być szczera to nie znam nikogo tak upartego jak ja, zeby łazic taki kawał codziennie 😉 tylko ze ja akurat nie do Greeni chodzę.
i w tym roku się poddaje i sprawiam sobie samochód 😉

Greeni, skoro juz jesteś, czy mogłabyś opisać swoją stajnie (tak jak pozostałe w pierwszym poście), tak, żeby mozna ją było dodać do spisu? i jak mozesz podaj odległość w kilometrach od Lublina i skrócony opis dojazdu
Nie bardzo pasuje do tego spisu.
Nie mam trenerów,nie prowadze jazd,nie mam ujeżdżalni itp.
Mam duże boksy,kilka trawiastych wybiegów w tym jeden/dwa ze stawami i super tereny.
Moja stajnia jest prywatna i raczej dla wielbicieli ciszy,spokoju,wsi,lasu i zadupia :-)
Jak coś,to amzera.blog.onet.pl
pony   inspired by pony
17 lutego 2009 21:09
Greeni, nie wiem co sie dzieje, ale nie działa mi blog, nie ma suwaków.. a szukam wlasnie jakiejs stajenki na 3-4 miesiace odpoczynku od pracy dla koniska. Mogłabys wkleic jakies zdjecia na forum🙂?
Greeni jeśli prowadzisz pensjonat lub masz miejsca pensjonatowe dla koni tomoże byc twoja stajnia wpisana do wpisu. Nie wpisujemy stajni które nic nie oferują ani pensjonatu ani jazd oraz takich które są połozone dalej niż 50km od lublina.
Dopiszcie proszę jeszcze Sadłowice, to jest dokładnie 55km z centrum Lublina. łatwy dojazd, co godzinę jeżdżą z Puław emki pod samą stajnię. Szybko się jedzie.

tylko pensjonat, duży koń 500zł, mały koń 400zł. Duże boksy, codzienne wybiegi, dwie piaszczyste ujeżdżalnie, czworobok i jeszcze jedna ujeżdżalnia w budowie.  Karmienie 2 (w zimie 3) razy dziennie paszą treściwą, sianem i warzywami. Dookoła piękny las, pola i Wisła. Nie ma jako tako instruktorów i trenerów, ale jest bodajże trzy osoby, które zawsze mogą (PROFESJONALNIE) poprowadzić jazdy/treningi zarówno skokowe jak i ujeżdżeniowe lub zabrać w teren.
Jak już tak daleko odjeżdżamy to jest Oxer w Puławach, około 50km od centrum Lublina.
fin, ja powyżej napisałam o Oxerze szczegółowo, tyle że to juz się nie nazywa "Oxer", bo to prywatna działalność.
a to przepraszam, nie wiedziałam, że o tym samym mówimy  😡  raz tylko obiło mi się o uszy, że taka stajnia jest, więcej nie wiedziałam  😉
słuchajcie  ktoś musi opisać te stajnie powyżej według wzoru i przesłać moderatorce. Ja ich nie znam i nic o nich nie wiem więc wypowiadać się nie będę na ich temat ale prawda jest taka ze same się do spisu nie dodadzą .  😉
Proponuję żeby każdy kto był i zna te stajnie napisał kilka słów, tak jak jest w pierwszym poście. Potem się do zbierze i napisze do moda  😉
kochani ja to zbiorę co tu było podane, ino nie dam rady dzisiaj, ale jutro obiecuję  :kwiatek:
Proponuje byśmy w tym temacie dodawali tez zdjęcia stajni  tzn. zdjęcie stajni wewnątrz i zewnątrz, boksów, wybiegów, ujeżdżani, hali itp. Może ktoś ma takie zdjęcia jakieś ze stajni w opisie i mógłby nam je pokazać. Czasami sam opis nie oddaje tego jak jest naprawdę a zdjęcia w tym pomogą. Co wy na to ?? 😉
ja jestem za 🙂 będę jutro w stajni to akurat porobię aktualne zdjęcia 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się