Młode Konie

Perlica, sa rozne cwiczenia - zgiecia, rozciagniecia... marchewka jest bardzo przydatna 😉
ale to takie "w stój" , a jeśli chodzi trening? prócz przejść wielu , to co jeszcze?
Wiesz, moge ci powiedziec jako obserwator, bo to szefowa sie tym zajmowala - w czasie lonzowania pilnowala tej lopatki, zeby nie wpadala do srodka, wymagala od konia, zeby wszedl na kontakt bez napierania na przod, po czym zachecala do wykonywania mozliwie idealnego okregu bez "chybotania sie". Duzo pracy wykonala na dwoch lonzach - skrety lewo, prawo (caly czas pilnujac, zeby ten przod byl jak najlzejszy). No i ulubiona gra u nas w stajni - zachecanie do skrecania w lewo/prawo/dol za pomoca marchewki w stoj 😉
ikarina, dzięki za info 🙂
Młoda z dnia na dzień coraz fajniejsza 😉







Cejloniara, Popieram!
Z resztą, wpierrr. to bardzo często używana "pomoc jeździecka"....

plemniczka, Bat i ostrogi są normalną pomocą jeździecką, aczkolwiek ostróg Ci nie zalecam 😉 ale bata owszem. Tylko w momencie, w którym on powinien być użyty. Osoba na ziemi to jest dobry pomysł. Bo ona wam może tak zorganizować jazdę, żeby każdego zająć - i konia, i jeźdźca.
Tylko nie myśl, że tak w ogóle da się bez bata. Jeśli TRZEBA tego bata użyć (raz w ciągu jazdy, raz na miesiąc, 10 razy w ciągu jazdy...) to trzeba. Kiedy nie trzeba - to nie trzeba, dajemy koniowi chwilę spokoju, chwalimy....
edit: tylko to nie ma być batożenie, znęcanie się, bicie, trzaskanie tym batem bez namysłu i w kółko.... tylko "trzy szybkie", raz, ale wtedy, kiedy potrzeba i z odpowiednią siłą. Ogarnięta osoba z ziemi powinna zauważyć kiedy trzeba... Mam nadzieję, że zauważyłaś różnicę.
edit2: Tzn, bez bata się da, tylko chodzi mi cały czas o to, żeby starać się wybrać jak najlepsze rozwiązanie.
Jeśli znajdziesz ogarniętą pomoc z ziemi, to ona na pewno dobierze wam odpowiednie ćwiczenia, a i pewnie zauważy rzeczy, których Ty nie zauważałaś...


nie mówię że bat jest zły czy ostrogi trzeba wszystkiego używać z umiarem i zdrowym rozsądkiem (a w przypadku ostróg trzeba też umieć w tym jeździć) ale do tej pory nie używałam tych pomocy, nie były mi potrzebne.
galopada_   małoPolskie ;)
05 maja 2013 20:11
przyszłam popuchnąć!

Diva jechała dzisiaj swoje pierwsze P i miała czysty przejazd z jednym wyłamaniem z nieswojej winy! W L-ce(drugiej albo trzeciej w zyciu) jedna zrzutka. Zaraz pęknę 😀
deborah, nie miałam okazji wcześniej napisać, gratuluję udanego debiutu! Tak sobie marzę, patrząc na CB, że mój następny koń też tak będzie galopował... pewnie poszukiwania trochę mi czasu zajmą, ale  co tam 🙂
Powtórzę za wcześniejszymi komentarzami, masz świetnego konia, a skoki to zdecydowanie jego powołanie 🙂

galopada_ rewelacyjnie, nie ma to jak udane debiuty  😅 
galopada_   małoPolskie ;)
05 maja 2013 20:41
i jeszcze zdjęcie:


Deb po raz któryś z kolei napiszę: masz bardzo, bardzo fajnego konia!

W końcu przyszło dzisiaj słońce i dało się porobić jakieś zdjęcia 🙂

Falena ( Le Duc x Insider ) ur. 2010r.:



galopada_ Diva zmieniła właściciela ponownie tak? Bo była chyba innej dziewczyny z forum, gdzie nie wyglądała zbyt dobrze?
Czy moje przebłyski w pamięci są poprawne? 😉
Teraz wygląda rewelacyjnie! 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
05 maja 2013 21:23
Puma Diva nadal ma tą samą właścicielkę, która ją od nas kupiła 😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
05 maja 2013 21:42
faraa, obłędny kobył  😜 😍
faraa, piękna kobyła 😀

My z Absolutem jesteśmy po kolejnych konsultacjach z Panią Piasecką i jestem strasznie zadowolona z młodego, bo nas bardzo chwaliła 😀
faraa Wy to chyba te maki wsadzacie spejalnie do zdjęć, bo u mnie nawet największe chwasty dopiero nieśmiało wyłażą z ziemi. O trawie nie wspomnę  🤬
A kobył piękny. I to szyja  😍 Dobrze jej z oczu patrzy 🙂
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
06 maja 2013 14:06
a to nie tulipany?  😀
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
06 maja 2013 15:39
a ja u dziecia byłam. Jest postęp 😉 koń puścił w plecach i puścił szyję. Nie mogłam się napatrzeć jaka długa jest  😁 Oprócz tego wczoraj wieczorem młody został zaprzęgnięty do opony 😉
Zdjęć nie mam - bateria padła -.-, mam jakieś 2 zdjęcia, które wrzucę wieczorem 😉
Także upewniam się, że to była dobra decyzja. No i dzieć ma zacięcie skokowe, niestety do niskich podchodzi "a muuuuuszęęę ?" , z kolei na wyższych się pilnuje ;P

https://www.facebook.com/photo.php?v=367697370001490&set=vb.244130209024874&type=2&theater
subaru2009, się nie otwiera 🙁
a to nie tulipany?  😀

Nie znam się. Ale u mnie takie nie rosną  🍴
Perlica chyba musisz mieć subaru2009 w znajomych, żeby wyświetlić, bo mi działa 😉.
Wszystko fajnie, ale moim zdaniem niezbyt bezpieczne i rozsądne to wsadzenie dziecka na oponę, którą ciągnął koń zaprzęgnięty po raz pierwszy...
eee subaru nie obrażaj się oczywiście, bo to Twój koń i możesz robić z nim co chcesz, ale oddałaś konia w trening komuś kto tak jeździ  🤔
Perlica chyba musisz mieć subaru2009 w znajomych, żeby wyświetlić, bo mi działa 😉.
Wszystko fajnie, ale moim zdaniem niezbyt bezpieczne i rozsądne to wsadzenie dziecka na oponę, którą ciągnął koń zaprzęgnięty po raz pierwszy...

Nie. Ja jej nie mam w znajomych, a u mnie filmik działa.
A to w takim razie przepraszam 😉. Faktycznie, link jest wrzucony przez stajnię, a nie przez subaru, mea culpa  :kwiatek:
Widzę, że breakawayy już zwróciła uwagę.... dobrze, że kuc taki spokojny przy tym ciągnięciu po raz pierwszy...

faraa, Przepiękna! 🙂 Swoją drogą, na drugim zdjęciu maki robią klimat.

Ruda77, No to nic tylko się cieszyć. Planujesz następne konsultacje? 🙂

Przypomnę się z moją kucką...:


Za niedługo będzie rok jak pojechałam ją oglądać... i dziś nie żałuję. 🙂
Sankaritarina, kucka bardzo wydoroślała 🙂 Tak, za jakiś miesiąc/dwa powinna znowu być na konsultacjach 🙂
już mi się otwiera 🙂
Sankaritarina fajna kula! pokazuj więcej 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
06 maja 2013 20:45
hm nie wiem, bo link jest ze stajni znajomej od razu

karolinak osoba jeździ dobrze. Byłam, widziałam 😉 Nie dałam konia w ciemno 😉 Tymbardziej, że ta osoba jest jeszcze nadzorowana przez moją trenejro czy oby na pewno wszystko idzie tak jak należy. Miałabym wątpliwości, gdyby przez 2 tyg pod siodłem nie było zmian i koń się nie rozwijał do przodu. Na koniach tejże osoby też jeździłam, które sama układała.

edit: w czasie jazdy też ją widziałam 😉
Zagadka maków rozwiązana - to były tulipany 🙂 Ale i tak najładniej wyglądają teraz mlecze na łąkach. Dzisiaj niestety pogoda już do d... a od jutra ma padać 🙁 więc nici ze zdjęć w mleczach 🙁

Tu ta sama kobyła, tylko jako źrebię - zdjęcie zrobione 30.04.2010r. 🙂

mądre spojrzenie już miała wówczas 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się