SIODŁA

Ineczka, Każdy Ci powie co innego. 😉 Najlepiej będzie jak spróbujesz pojeździć w siodłach tych firm i sama zobaczysz. No i różne modele mają różne zastosowanie, nie każdemu wszystko pasuje. Ja się źle czuję w Hubercie Daw-maga, ale w Millenium jeździło mi się bajecznie, zatem...mam mówić, że daw-magi są przewspaniałe albo beznadziejne na podstawie jednego-dwóch modeli? 🙂 Już nie mówiąc o tym, że ten dwa siodła tego samego modelu mogą się od siebie bardzo różnić, bo jedno jest inaczej wyjeżdżone niż drugie, być może inaczej uszyte etc. No, chyba, że chcesz sobie sprawić nowe siodło.
Ineczka ja Kieffery uwielbiam , i jestem poniekąd skazana na nie , bo tylko one mają takie wycięcie na kłąb , co przy "wielbładzie" jest konieczne. Sama muszę zmienić siodło , szukam opini na temat Munchen i Garmisch , bardzo zależy mi na porównaniu. Z Daw-Magów siedziałam w GP, Hubercie i Millenium , i te dwa ostatnie były najwygodniejsze. Siedziałam w jednym wintecu , było fajnie , ale bez porównania do Kiefferów. Ale wiadomo co tyłek to opinia.
czy są jakieś modele siodeł wszechstronnych lub o profilu skokowym, dla osób z b. długim udem? mam problem z kolanem, które jest po prostu poza tybinką i to sporo. może ktoś ma podobny problem i znalazł jakieś odpowiednie siodło z tybinką i poduszką kolanową wysuniętą do przodu.
RioBrawo ja mam ten sam problem. Obawiam się, że tylko szycie na miarę zapewni pełne dopasowanie.
właśnie przejrzałam całe allegro i nasze forum i nic nie mogę znaleźć. na dniach pożyczam DM Huberta od koleżanki, może ono mi podpasuje...a tak pozostaje mi jeździć w uj., gdzie nic mi nie wystaje🙂
Ashura i jak sobie radzisz? w jakim siodle jeździsz?
W siodłach Amerigo można wysuwać tybinkę do przodu (oprócz wydłużania) i z pewnością nie są to jedyne z taką opcją.
tak, ale to już przy zamawianiu nowego siodła, a to koszt 5-7tys za nowe siodło Amerigo, jeszcze z indyw.zam., a ja szukam jednak czegoś używanego🙂; więc pozostaje mi szukać i pasować. na razie usunęłam tylne bloczki z mojego Sommera i zobaczymy, może one wypychały mi nogę do przodu i dzisiaj będzie lepiej trochę.
Czy rozstaw 28 w siodle skokowym Lemetex będzie odpowiedni dla konia ok. 174 cm w kłębie?
Wzrost nie ma wpływu na rozstaw łęku, to zależy od tego czy koń jest szeroki/wąski.
To 28 w tych siodłach jest to standardowy rozstaw, wąski czy szerszy? Niezbyt się orientuję, a wiem, że w różnych siodłach są różne rozmiarówki.
kasztankowa, a jaki to model Lemetexa?
Lemetex Husar, skokówka 🙂
maadzia_9   Keep calm and love Iliada <3
11 maja 2013 11:54
Witam. Potrzebuję waszej pomocy! BARDZO PILNIE muszę kupić siodło ratomka germida 17cali, czarne, łęk średni.
Szukam osoby która ma takie siodło na sprzedaż lub znak kogoś kto takim dysponuje. Szukam również numerów do handlarzy siodeł którzy byli by w stanie mi taką sprowadzić.

Naprawde bardzo ważne, pomóżcie  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:
Spróbuj moze w equishopie beda mieli w komisach, bo jak dzwonilam sie pytać jak szukałam siodla, to mówili, ze maja .200 używanych na stanie. Nie wiem czy wiarygodne, bo nie sprawdzalam.
Miał ktoś okazję jeździć w siodłach Santa Cruz of Scandinavia>>?
Orfeusz wyrósł po raz kolejny ze swojego Heritage'a i pamiętając, iż poprzedni jego właściciel wraz z koniem byli bardzo zadowoleni z Bates'a Momentum, a mi kiedyś zdarzyło się pojeździć w jakimś starszym modelu i byłam zachwycona- postanowiliśmy się skusić. Udało się bardzo okazyjnie kupić w zasadzie całkiem nowe siodło za połowę ceny rynkowej, ponieważ było to niby ex demo, ale nigdy nie było przymierzane na żadnego konia. Za długo nie było zainteresowania i właściciel sklepiku postanowił taniutko je spieniężyć.

Siodło po tygodniu użytkowania jest wg mnie bardzo komfortowe, nie wymagało rozjeżdżania, siedzi bardziej w siodle, usadza dość głęboko i pozostawia dużo swobody, czego nie było w takim stopniu w Heritagu. Siedzisko i poduchy kolanowe pokryte są zamszem- muszę koniecznie poszukać środków, które producent proponuje do pielęgnacji.
A poniżej Momentum zaraz po odebraniu paczki 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 maja 2013 16:40
Z tego co się dowiedziałam przy zakupie siodła,  to rozmiaru siedziska w tym nr nie znajdziemy.  Ja mam pod nr seryjnym ( ktory nota bene też zaczyna się od C) rozstaw łęku B.

Widziałam modele: EDELWEISS NT , GENESIS CS, dwa PORTOS S, dwa SIEGFRIED i na każdym siodle numer łęku oznaczony jest numerem  (rozstawy 29, dwa 30, 31 i dwa 32).
Wiedziałaby jakaś orientująca się istota co to moze być za siodło ?
Co myślicie o tym http://allegro.pl/siodlo-skokowe-moll-rozm-17-i3249212451.html siodle? Miał ktoś do czynienia z tą firmą? Ja pierwszy raz o niej słyszę, ale siodło przypomina mi trochę Kieffera Isara, dlatego zwróciłam na nie uwagę  🙂
To siodło jest z katalogu Waldhausena ma na pewno ponad 10 lat. Dla mnie kształt mało skokowy.
To raczej wszechstronny model.
[quote author=anai link=topic=31.msg1756103#msg1756103 date=1366647221]
Z tego co się dowiedziałam przy zakupie siodła,  to rozmiaru siedziska w tym nr nie znajdziemy.  Ja mam pod nr seryjnym ( ktory nota bene też zaczyna się od C) rozstaw łęku B.

Widziałam modele: EDELWEISS NT , GENESIS CS, dwa PORTOS S, dwa SIEGFRIED i na każdym siodle numer łęku oznaczony jest numerem  (rozstawy 29, dwa 30, 31 i dwa 32).
[/quote]
Na moim edelweissie jest B 😉
Wie ktoś może z Was jaki to model Prestige'a ?

[CIACH]
Przepraszam, że tutaj zadałam pytanie, ale nie mogłam znaleźć tematu ogólnego o siodłach 🙁
o serio? czyzby trzeba bylo wpisac w wyszukiwarke haslo "siodla"??? nie mozliwie....  🙄
a zdjecia nie trzeba miec na komputerze, zeby je wstawic:

ja nie mam, a jednak sie udalo.

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] niewlasciwy watek, reklama
Prestige appalosa  😉
na pewno ?  😉
no moim zdaniem na pewno, mam takie samo 🙂  wpisz w gogle i Ci wyskoczy  🤣
wpisywałam już 🙂 a mam jeszcze jedno pytanie 🙂
na ile je wyceniasz ?  🙂
Skanalop sprzedajesz siodło i nie wiesz jaki to model i ile jest warte?
Wydaje mi się, że jeszcze niedawno to siodło było sprzedawane jako prestige venezia..

Ponadto robisz reklamę, co jest niezgodne z regulaminem forum.
1200 zł
oj tam 1200, tu jest sprzedawane jako inne siodło i cenę tez wie jaką podać:

http://www.allekonie.pl/gielda-koni/ogloszenie/25568/siodlo-prestige-venezia

po co ta reklama? jest ogłoszenie, chyba wystarczy?
To nie jest venezia, venezia ma inny tylni łęk i chyba tym się tylko różni.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się