DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

horse_art dzięki tobie powstał mój pierwszy naczółek  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Karla, jak na pierwszy raz to wyszedł ci naprawdę dobrze  😉
Kamila a dziękuje :kwiatek: ale martwię się że to się odklei ;/

drey, nie radziłabym plecionki - przecież w niej jest przewodnik, siatki łatwego życia nie maja więc zaraz drut popęka i zacznie wystawać. Sama się nie raz skaleczyłam tym drucikiem, nie wyobrażam sobie żeby konie miały jeść z czegoś takiego.


tego pod uwagę nie wzięłam  😡,  racja, wytrzymałość na zerwanie to nie to samo co na skubanie  🤦
zrobię zatem z tej linki murarskiej
Korzystając z chwili czasu wrzucam moje "dzieło"-obszyte dwa miesiące temu podogonie dla obcierającej się od wszystkiego siwki (coś się stało z linkiem,więc wrzucam z imageshacka):
http://imageshack.us/photo/my-images/10/dsc03126s.jpg/
futro naturalne czy syntetyczne?
Fallada99   Back to the game!
05 maja 2013 10:58
Zamarzyły mi się kolorowe wkładki do strzemion. Problem w tym że kosztują 40 zl(  👿 ) Dlatego pomyślałam żeby poprostu kupić białe i je farbnąć.
Nie wiecie może jak zafarbować gumę, żeby to troche przeżyło?
Z góry dziękuje :kwiatek:
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
05 maja 2013 11:00
a czy ktoś w internecie kupował neopren na metry? taki jak przy ochraniaczach (0,5cm chyba)?
na allegro wpisuję ale nic mi nie wyskoczyło, chyba że inną nazwę powinnam wpisać?
lub jeśli ktoś wie gdzie w Poznaniu to  :kwiatek:
po wrzuceniu w google 'neopren na metry' też nic ciekawego nie wyskakuje, ale kiedyś ktoś pisał żeby kupić neoprenową matę do ćwiczeń i z niej zrobić
futro naturalne czy syntetyczne?


syntetyczne,ale mamy je dwa miesiące i sprawdza się lepiej niż sklepowe(również sztuczne)-nie odparza.
wie ktoś skąd mogę wytrzasnąć metalowe kółka do siatki na siano (nie chodzi mi o to duże na dole, tylko te małe "zaciskające siatkę". Najlepiej tanie i ok.200 szt. (na pięć siatek robionych z 40 sznurków) linka już zamówiona, tylko kółek brak. A może znalazł ktoś jakieś inne rozwiązanie ?
hszonszcz   wredny hszonszcz.
05 maja 2013 20:57
drey, idź do domu technicznego, tam są różne rozmiary, ewentualnie może coś takiego lub takiego 😉
hszonszcz,  byłam dzisiaj w jednym i nic nie mieli  🙁, muszę tatę wysłać na zakupy  🏇
Ja w połowie robienia różowych nauszniczków 😀
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 maja 2013 18:04
wie ktoś skąd mogę wytrzasnąć metalowe kółka do siatki na siano (nie chodzi mi o to duże na dole, tylko te małe "zaciskające siatkę". Najlepiej tanie i ok.200 szt. (na pięć siatek robionych z 40 sznurków) linka już zamówiona, tylko kółek brak. A może znalazł ktoś jakieś inne rozwiązanie ?


Kupowałam w Castoramie kółeczka do kluczy. Były chyba 3 średnice do wyboru i w związku z tym różna liczba w opakowaniu. Wzięłam chyba te o średnicy 2 cm (było chyba 5 sztuk w opakowaniu, ale nie pamiętam, bo zimą kupowałam). I dobrze się sprawują.
zelka2303, kiedy skończysz, koniecznie wrzuć zdjęcie  😀
wrzuce wrzuce 🙂 a dodatkowo moge dodać zdjęcie jednych starych nauszniczków na rumaczku 🙂
Zdjęcie zrobiła mi żona współpracownika mojego Ł., także nauszniczki przebyłky kawałek drogi. Jakość jak i samo założenie  ich pozostawia wiele do życzenia ale chodziło mi głównie, czy robię nauszniki dobrej wielkości. I mimo puchatości 🙂 grzywy kuców islandzkich nauszniczki mają dobry rozmiar 🙂
Fallada99   Back to the game!
06 maja 2013 18:34
Ponawiam swoje pytanie na temat barwienia gumy 😀
Fallada99  Mysle, ze taki moze sie nadac: http://www.almacolor.pl/katalog-produktow/lakiery-na-tworzywa/lakiery-na-pochodne-gumy/lakiery-kolorowe-na-pu-tr.html . Tylko pytanie: czy bardziej oplaca sie kupic gotowe, czy farbowac.  😉
A ja "inspirowana" kontuzją mojego konia i tym, że codzienne zawijanie owijek zaczęło działać mi lekko na nerwy...stworzyłam ocieplacze stajenne z merynosa.
Te na zdjęciu to druga para jaka wyszła spod moich rąk. Bardzo pożyteczne i do pierwszego kontaktu ze słomą w boksie nawet całkiem ładne 🙂
beatasis  co to za niebieski materiał? lub czy gdzieś zamawiałaś w necie.
Ja dziś połamałam moje szydełko :/ nauszniczki muszą poczekać aż pokonam mojego lenia(a jest on ostatnio ogromny) i pójdę do reala po nowe 😀
asds   Life goes on...
06 maja 2013 19:46
Ktoś wie czy Krysiex żyje?
zelka2303 to jest najzwyklejszy materiał poliestrowy na podszewki 😉 bardzo fajnie się pierze i łatwo jest to utrzymać w czystości. Zamawiałam na allegro  😉 Próbowałam znaleźć ortalion w ładnych kolorach, ale mi się nie udało więc zdecydowałam się na coś takiego. Nie polecam dla podkutych koni, bo pewnie szybko mógłby się zniszczyć. Mój chodzi boso, ocieplacze używamy już drugi miesiąc i oprócz zbitego merynosa nic się z nimi złego nie podziało 🙂
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
06 maja 2013 19:52
Mam małe pytanie - w przeciągu najbliższych 2 tygodni muszę wykonać pelerynkę na siebie. Mój "jakże cudowny" schemat z Paint'a pokazuje zarys  😁


I teraz tak - ja mając 160cm wzrostu chciałabym ta pelerynkę tak do połowy łydki, więc od ramion do docelowej długości jest jakieś na oko 120cm (muszę zmierzyć dokładniej, ale to wymiar A i spokojnie ogarnę sama). Schody są przy wymiarze C - dłuższy bok prostokąta, który robiłby za dół peleryny. Nie umiem wyobrazić sobie ile powinien mieć żeby było ładnie, ale nie za mocno "pofalowanie", podobnie z wymiarem B, który powstanie po ucięciu górnych rogów odpowiednio (ale to najpewniej będę przymierzać na sobie cały prostokąt i układać (z wyciętych rogów być może uda mi się zrobić coś ala kaptury, ale to zobaczę).
Czy mógłby ktoś doradzić jak dobrać dłuższy bok, żeby było tak akurat? Nie wiem czy są jakieś zasady co do tego, a kilka osób robi suknie, więc chyba ciut podobnie.  :kwiatek:

Pelerynka jest na pół-jeździeckie i pół-larpowe potrzeby, więc temat wydał mi się odpowiedni  😉
Viridila, a pelerynka nie powinna być z klosza? (3/4 powiedzmy)
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
06 maja 2013 21:49
Właśnie nie wiem - pewnie było by prościej, ale z drugiej strony w hurtowni do której jadę w czwartek nie mam możliwości zakupu aż tak dużego (bo chyba byłby spory  :???🙂 kawałka tkaniny (są albo po prostu zwinięte tkaniny około 1m-1,5m szerokości albo "rękawy" - wtedy musiałabym rękaw przeliczyć na spory kwadrat pewnie, a to i nie wiem czy są na tyle szerokie, bo ostatnio brałam dzianinę szerokości około 70cm co daje tylko 1,4m po rozcięciu), a wolałabym nie bawić się w doszywanie i łączenie kawałkami po kolei - zszywam ręcznie wszystko najpewniej, do tego muszę powykańczać brzegi muliną + chłopakowi na podobnej (większej, ma ponad 180cm wzrostu więc druga będzie wyzwaniem wymiarowym nr 2) naszyć ala haft motyw, a wstawkę na wiązanie pod szyją podszyć tak, żeby sznurek przeszedł - na szczęście wykończenia tego typu przerabiałam 🙂

Zaraz chyba będę kombinować z prześcieradłem i zobaczę czy da się coś z prostokąta zrobić  🏇
beatasis  czyli zwykły niebiesciutki maeriał podszyty futerkiem ? takie prostokąty z rzepami?
zelka2303 futerko- to prawdziwy naturalny merynos (poszewka na poduszkę w rozmiarze 60x40, rozpruta akurat na dwa ocieplacze, kupiłam ją na allegro), watolina w środek o grubości 1 cm i to obszyte podszewką. Z tego co pamiętam to wymiary: 45x40 🙂 pasują na tylnie i przednie nogi. Do tego rzepy 4 cm (szerokie), długie chyba na 12 cm. W tych dawałam po trzy, w drugich miałam węższe rzepy i wszywałam cztery. Ogólnie to bardzo dobrze się to trzyma na nodze.
To i ja się pochwalę. Moje pierwsze dzieło. Podkładki pod owijki. Troszkę krzywe i lamówka średnio prosta ,ale pierwsze testy przeszły i pranie też. 🙂
elena111  gratulacje. Początki bywają trudne ale powoli powoli i dojdziesz do wprawy 🙂
Ja moim połamanym szydełkiem nadziarałam już około 70% nauszniczków 🙂 różowo-białe 🙂
Co prawda nie mój kolor ale różowa wełna była najładniejsza w całym sklepie 🙂
choć byly też róż-oczojeb i oczojebna zieleń 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się