Stajnie: kujawsko-pomorskie

zoyabea, Cassino S bym sobie odpuściła, nawet gdyby pensjonat był.
Agrofood to moloch i niby fajnie, ale konia bym nie wstawiła (bo to właśnie taki moloch, konie raczej mało indywidualnie traktowane).
Młyńska jest super, ale miejsc od dawna nie ma, a chętnych ciągle sporo 😁
Zacisza nie znam.

Jest jeszcze Stajnia Morgan w Balczewie, ale nie wiem jak to dokładnie teraz tam wygląda.
http://www.balczewo.pl/

W odległościach, o jakich piszesz masz jeszcze Bydgoszcz, Inowrocław, Grudziądz, Chełmżę, Chełmno, Brodnicę, Golub-Dobrzyń, Włocławek.

W Grudziądzu i Chełmnie chyba nic takiego obecnie nie znajdziesz, ale nie wiem jak reszta.

W drodze do Golubia-Dobrzynia mija się Osadę Karbówko (http://www.osadakarbowko.pl/), kojarzy ktoś czy tam można wstawić konia w pensjonat?



zoyabea, jak szukasz kameralnie, to polecam stajnię w Grudziądzu, u Dominiki Steyer (forumowa domiwa) 😉. Jak chcesz coś więcej wiedzieć, to pisz do mnie albo do niej na pw 🙂

Coś o zaciszu ktoś wspominał jezu dobrze że to nie istnieje już makakra jedna dziewczyna kupiła odemnie konia i tam wstawiła dziwie się że tak długo go tam trzymała ale wiara zabiersjąc go to był wrak konia nic z niego nie było lato sie skończyło więc trawy nie było a to co z tego konia przez zime sie stało to z płaczem oglądałam te zdjęcia które dostałam jak przeniosła go do innej stajni. No pomijając szkołe pana W. gdzie konie skaczą na wypinaczach tak ściągniętych że mają łeb pod klatą
Ja jeszcze mogę podpowiedzieć o malutkiej stajni w odległości 40 km od Torunia, okolice Wąbrzeźna. Państwo zajmują się hodowlą, nie prowadzą jako takiego pensjonatu z tego co wiem, ale można zapytać. Małe Pułkowo państwo Jędrzejewscy. Pastwisko jest spore z niewielkim stawem,malowniczo, las jest, ludzie z sercem do koni i wiedzą fachową.
Oj dziewczyny bardzo Wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi i PW.

W razie czego będę się dopytywać  😎
:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
W drodze do Golubia-Dobrzynia mija się Osadę Karbówko (http://www.osadakarbowko.pl/), kojarzy ktoś czy tam można wstawić konia w pensjonat?


Dzwoniłam - nie można  🤔
wymodelowana, a jak u Dominiki jest z pastwiskami?
jeśli chodzi o pensjonat stajnia pod szybowem w toruniu od połowy maja prawdopodobnie będzie mieć 1 miejsce na hotel
jeśli chodzi o pensjonat stajnia pod szybowem w toruniu od połowy maja prawdopodobnie będzie mieć 1 miejsce na hotel


a jakie są warunki?
Pastwiska/wypuszczanie/ilość koni?
Dworcika, są łąki i padok, konie wypuszczane są codziennie w dwóch grupach (grupa przedobiadowa i poobiadowa 😁 ).
Konie od 10-18 na padokach jest to mala stajnia 10 koni. Łąki ok 1h z tym że na pastuchu więc tu może być problem z końmi które mają głęboko w... pastuch.
Czy ktoś ma jakiś kontakt do jakiegoś przewoźnika który ma busa- samochód do przwozu koni??? w każdym razie przyczepa odpada.. jeśli tak to mogę prosić o pw?
Szukam informacji o og. Iperyt - ktoś zna tego konia? Kupiony z woj. kujawsko-pomorskiego, więc może ktoś coś wie? Widział na zawodach?
http://www.bazakoni.pl/horse_64288.html
Na wstępie nie chcę robić reklamy, ale wiele osób pisze i wypytuje się o wolne boksy w stajni Cavallino w Brzozie.
Dotychczas wszystko było zajęte ale informuje, że właśnie zwalniają się 2 - 3 boksy 🙂
szukam pensjonatu z pastwiskami na lato, okolice Bydgoszczy - północ ( w stronę Gdańska do 20 km), może być kameralna, byle koń miał cały dzień trawę
pinesska ja na lato proponuję janowo młyn danki gwizdały. Sama chciałbym postawić tam konia na miesiąc, mam nadzieję, że się uda. Z tego co mi wiadomo są wolne boksy. Niestety, okolice Nakła, nie w kier Gdańsk - ale sama wiesz, bo stajnię polecałaś 😉 a jest warta polecenia.
wiem, niestety stanowczo za daleko 🙂 chcę mieć blisko, żeby codziennie móc dojeżdżać, a nie tylko w weekendy
Tylko w stajni Danki raczej pastwisk nie ma. Są padoki i niekoniecznie koń będzie się na nich zachwycał trawą.
Bischa   TAFC Polska :)
07 maja 2013 11:40
A stajnia, gdzie stoi merciful? Nie wiem jaki to kierunek, ale byłam w odwiedzinach w lutym, pastwiska chyba są (na pewno duże padoki), stajnia ładna, czysto. No i merciful pisała wyżej, że zwalniają się boksy.
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
07 maja 2013 12:01
Cavallino jest w przeciwnym kierunku, nie na Gdańsk tylko na Inowrocław 🙂
dokładnie 🙂 znam Cavallino i Martę U., pięknie tam mają, ale codzienna przeprawa przez miasto w korkach przyprawia mnie o zawrót głowy 🙂
czy ktoś się może orientuje gdzie w pobliżu Torunia mogę kupić toczone drągi do przeszkód?
Czy ktoś może mi podać numer telefonu do weterynarza z RTG o nazwisku Kujawiak/Kujawski??? i może mi napisać skąd ten Pan dojeżdza???
Cześć dziewczyny,

Czy któraś może kojarzy Pana Jarosława Killjan z Chełmna?
Pinesska - a patrzyłaś może u Meggera w fordonie ?
Pinesska, a może być pół dnia na łące? Bo jest jedna taka stajnia przydomowa tylko nie wiem czy by ci pasowało. Konie są na łące do obiadu w lato. Czasem wypuszczali po połudnu też ale podobno teraz niebardzo bo muchy żrą i konie już ciągną do domu same 😉
konik1974  o jakiej stajni mówisz?

merciful, u Meggera, a właściwie u Pana Walata nie ma pensjonatu, dobrzy znajomi ale mówili, że nie chcą wynajmować boksów. Jakaś dziewczyna tam jest z koniem, ale "po znajomości".

Na razie zostaję w Myślęcinku, źle nie jest, warunki dobre, infrastruktura świetna, jedynie brak pastwisk, a konie chodzą do 13😲0 na padok.
Pinesska U nas niestety nie ma wolnych miejsc no i nie ten kierunek  🤔
Wątek trochę ucichł więc mam pytanie 🙂
Znacie jakieś terminy zawodów w naszej okolicy? Sierpień, wrzesień.
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
14 czerwca 2013 07:56
jutro Grabowiec (Cassino S), w niedzielę Grudziądz - Puchar Narodów, resztę terminów możesz znaleźć na: http://kpzj.pl/kalendarz 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się