Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Basznia Oj piękna wiatka , piękna! 🙂

Też polecam Asię z Quattro. Świetna, konkretna instruktorka! 🙂
Ale Wam zazdroszczę, czemu jesteście z drugiej strony Poznania?

U nas jedynym ochotnikiem jestem ja, a samego rudzielca nie zostawię :/
W Łopuchowie karuzela
Jestem ciekawa na jakich zasadach będzie można ją użytkować. A u was jak to wygląda?
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 maja 2013 18:04
armaquesse, thx 🙂
Chestnutstalion, u nas akurat ochotniczka ze wzgledu na zdrowie, a moje kucory do towarzystwa 😉
Dam w linku fote, coby nie wkurzac modów 🙂
ponyville
A ile Was kosztowała budowa wiatki (może być na pw) 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 maja 2013 22:21
A w sumie nie tajemnica 😉
Około 4000, ale wiatka kupiona baaaaaardzo okazyjnie  🙂 Bez tego byłoby z 6000 :\
Witam Was,
szukam stajni w okolicach Suchgo Lasu?
Czy możecie mi coś polecić?
Spójrz w zakładkę katalog stajni na górze strony. Są tam chyba wszystkie stajnie w Poznaniu.Może cos Ci podpasuje 🙂
Dziekuje za sugestie, znalazlam sobie Biedrusko Delte i jedna mala na Morasku no i jeszcze w gre wchodza Pawlowice i Patataj w Zielatkowie
Moze ktos z Was zna te stajnie i moglby mi cos o nich powiedziec bo oczywiscie jak dzwonilam to wszedzie jest idealnie, a ja juz w cuda przestalam dawno wierzyc. 👿
Witam,
poszukuję stajni pensjonatowej w jak najbliższej okolicy Kozichgłów, w Kicinie byłam ostatnio i potwierdzam- stajnia zamknięta.
Wszystko co znajduję w necie jest w granicach 20 km od, a to juz mnie nie interesuje. Ma ktos jakieś propozycje?  🙂
krwawa mery podobno na Morasku są już aż 4 (albo i 5!) stajnie, dwie na ul. Jaśkowiaka, jedna koło cmentarza w budowie, kolejna to tzw. Skubkolandia (nie wiem czy mają stronę, musiałabyś poszukać info w googlach) no i Lotus na Miętowej. W Raduszynie też jest stajnia, ale czy ma pensjonat to nie wiem.

danuta7 o Pawłowicach nie słyszałam ani tych złych, ani dobrych opinii, raczej wszyscy wyrażali się o tej stajni neutralnie, no może z małym plusikiem 🙂
Kawałek od Suchego Lasu jest jeszcze Żydowo (ale to już chyba większy kawałek), a przed Pawłowicami - Kiekrz. Na Strzeszynie jest jeszcze stajnia u Krygiera i Rancho Poznań. Trochę mój rewir, więc mogę popytać  😎
Dziekuje za info, podjade do Zydowa tylko musze zobaczyc dokladnie gdzie to jest.
A czy ktos slyszal o stajni Patataj w Zielatkowie, strone maja niby fajna, ale...
BASZNIA   mleczna i deserowa
05 maja 2013 17:15
Poczytajcie ten watek. Calkiem niedawno bylo o Zielatkowie, o Pawlowicach tez. Obie na plus.
Basznia jedyne co znalazlam ostatnio o Zielatkowie to wzrost ceny do 650 zlotych.
Dostalam pare prywatnych wiadomosci i wyszly kwiaty w stylu:
balagan, brud, male padoki, smiesznego rozmiaru wiata nazywana hala, totalny brak podloza, slabe siano...
Do tego jeszcze mieli problemy z grzybem.

BASZNIA   mleczna i deserowa
05 maja 2013 23:04
O Pawlowicach pisala zdaje sie Armaquesse jakis czas temu.
A o Zielatkowie wydawalo mi sie, ze byly ok opinie, hmmm...Dobrze w kazdym razie, ze uzyskalas wiedze ;-) .
danuta7 też jestem z Suchego Lasu i od 2 miesięcy mój koń stoi w Delcie w Biedrusku

dojazd jest świetny - zero świateł, korków i przejazdów kolejowych (przynajmniej z mojej strony SL), także w 15min jestem na miejscu

jeśli chodzi o stajnię:
- duża hala regularnie równana, możliwość zlewania wodą
- duży plac regularnie równany, możliwość zlewania wodą + przeszkody, kegle, drągi, oświetlenie lampami ulicznymi
- padoki zielone, łąka z drzewami, grodzone rurami metalowymi
- duże jasne boksy w mniejszej stajni (tam stoi mój koń - są jeszcze wolne boksy), w dużej stajni boksy mniejsze i ciemniejsze, stajnia wietrzona kiedy konie są na pastwisku, boksy bardzo czyste
- konie wychodzą od rana do 13, potem są sprowadzane na obiad i jeśli chcesz Twój koń może być po obiedzie znów wyprowadzony (bez dopłat)
- brak dopłat za podawanie dodatków paszowych (które sama dostarczasz)
- konie chodzą w stadach
- stajenny mieszkający na miejscu, właściciele też; bardzo dobra opieka i karmienie - mój koń mocno tam przybrał po kiepskim karmieniu w poprzedniej stajni
- pies mile widziany 🙂
- świetne tereny

jeśli chcesz wiedzieć coś więcej to daj znać, chętnie odpowiem, ale lepiej pisz na priv bo raczej tu nie bywam (profil założony tylko do sprzedaży zbędnego sprzętu)

jeśli chodzi o Pawłowice (stałam tam 1,5 roku):
- plac jest mały bez ogrodzenia (dla niektórych to kłopot) chociaż z bardzo dobrym podłożem i oświetleniem (tylko 1 lampa)
- padoki są piaszczyste, grodzone rurami metalowymi
- konie wychodzą tylko na pół dnia
- karmienie 3 razy dziennie - o ile dobrze pamiętam...
- brak hali
- stajnia bardzo jasna, czysta, raz w roku malowana, regularnie myte okna
- fajne tereny
- brak dopłat za podawanie dodatków paszowych (które sama dostarczasz)
- właściciele mieszkają na miejscu
- pies mile widziany

jeśli chcesz sprawdzać stajnię u Skubka na Morasku to nie rezerwuj sobie zbyt wiele czasu, bo nie ma na co 😉
Czy ktoś z Was stoi w Iwnie lub w Trzeku i mógłby się podzielić wrażeniami - może być na PW :-)
Interesuje mnie głównie kwestia jakości paszy i dostępności padoków/pastwisk.

Słyszałam też o stajni w Drzązgowie, ale nie udało mi się trafić na jakieś opinie o niej. Może wiecie czy nadal istnieje i jakie mają warunki?
meheri Znam wszystkie te stajnie. W Iwnie konie wypuszczane codziennie na padoki do godz 12, podobno latem miała być tez kilka dni w tygodniu trawa. Na żarcie  wszystko dawane jak trzeba, siano 2 razy. Owies 3 razy i co najważniejsze w ilości ile sobie zażyczy klient. W Trzeku konie chodzą w kratkę i tylko na padoki i zdarza się za stoją po dwa dni w boksie ale teoretycznie wychodzą co drugi dzień. Pastwisk brak. Żarcie dobre z własnych upraw właściciela. Siano w sporej ilości ale tylko na noc, rano jest słoma a treściwe 2 razy dziennie w różnych godzinach. Terenów brak.
W Dżązgowie stajnia z super klimatem przy lesie. Na pewno konie maja pastwisko i padoki i wychodzą codziennie ale szczegółów nie znam. Stajnia raczej kameralna.
Zna ktoś stronę WWW stajni Zbierkowo?
datuta 7 i krwawa mary, ja stoję w Łopuchowie od prawie roku i jestem zadowolna

- hala duża, zimą codziennie równana, nie pyli się
- maneż do jazdy duży, równwny często, z przeszkodami, bardzo dobrym oświetleniem
- konie na padokach zimą codziennie od rana do ok 15, jak się poprosi to koń może być dodatkowo wypuszczany
- latem konie na pastwisku zielonym z poidłami, są 2 stada i niektóre konie wychodzą pojedyńczo na kwatery
- karmienie 3x dziennie owies, siano 2x dziennie - konie aż za okrągłe, niektórzy poprosili nawet o mniej siana i owsa
- lonżownik
- siodlarnia jest super, jest pralka, lodówka, kuchnia - full wypas
- myjka z ciepłą wodą bardzo przydała się w okresie zimowym (jest w budynku stajni)
- pracownik cały czas z końmi, w nocy nawet sprawdzają

Ogólnie wszystko mam dopilnowane, nie muszę się martwić o kowala, weterynarza - nie muszę być na miejscu! Jak koń ma kontuzję to zorganizowana jest opieka (smarowanie nóg, podawanie leków).  Zimą zakłądają derki, dzwonią z pytaniem kiedy robi się cieplej czy nie ubrać leżejszej derki, kiedy koń zerwie ochraniacz na padoku to mam info, kiedy kończą się suplementy to mam info.

Część dziewczyn dojeżdża do stajni pociągiem, z tego co się orientuję to są w stajni w jakieś 35min. Samochodem to tez jakieś 30min.
mimbla, zapomniałaś o jednym szczególe, który Ł. stawia dosyć wysoko w rankingach... Mianowicie: ogrzewany kibel i prysznic z hydromasażem 😁
datuta 7 i krwawa mary, ja stoję w Łopuchowie od prawie roku i jestem zadowolna

- hala duża, zimą codziennie równana, nie pyli się
- maneż do jazdy duży, równwny często, z przeszkodami, bardzo dobrym oświetleniem
- konie na padokach zimą codziennie od rana do ok 15, jak się poprosi to koń może być dodatkowo wypuszczany
- latem konie na pastwisku zielonym z poidłami, są 2 stada i niektóre konie wychodzą pojedyńczo na kwatery
- karmienie 3x dziennie owies, siano 2x dziennie - konie aż za okrągłe, niektórzy poprosili nawet o mniej siana i owsa
- lonżownik
- siodlarnia jest super, jest pralka, lodówka, kuchnia - full wypas
- myjka z ciepłą wodą bardzo przydała się w okresie zimowym (jest w budynku stajni)
- pracownik cały czas z końmi, w nocy nawet sprawdzają

Ogólnie wszystko mam dopilnowane, nie muszę się martwić o kowala, weterynarza - nie muszę być na miejscu! Jak koń ma kontuzję to zorganizowana jest opieka (smarowanie nóg, podawanie leków).  Zimą zakłądają derki, dzwonią z pytaniem kiedy robi się cieplej czy nie ubrać leżejszej derki, kiedy koń zerwie ochraniacz na padoku to mam info, kiedy kończą się suplementy to mam info.

Część dziewczyn dojeżdża do stajni pociągiem, z tego co się orientuję to są w stajni w jakieś 35min. Samochodem to tez jakieś 30min.
a jakie tereny macie wspanialem  wiem bo mam dzialke w okolicy


prosze powiec mi czy jest szansa wstawic konia do was na weekend jaki kolwiek bo na dzialce nie jestem wstanie przycepa nawrocic a co dopiero konie przez noc utrzymac a chciala bym po lasach pogalopowac bo jest gdzie 🙂
o Łopuchowie też myślałam, ale raz że za daleko, a dwa wybitnie odstraszyła mnie umowa pensjonatowa.
A ile w ogóle kosztuje tam utrzymanie konia? bo na stronie jakoś nie znalazłam tej informacji.
W Łopuchowie karuzela
Jestem ciekawa na jakich zasadach będzie można ją użytkować. A u was jak to wygląda?


Też oglądałam ostatnio stronę Łopuchowa i wrażenia mam raczej pozytywne. Zastanawia mnie pytanie Amazonki o użytkowanie karuzeli. Rzeczywiście są jakieś szczególne zasady? Jeśli tak, to jakie?
[quote author=amazonka1993 link=topic=208.msg1765292#msg1765292 date=1367584321]
W Łopuchowie karuzela
Jestem ciekawa na jakich zasadach będzie można ją użytkować. A u was jak to wygląda?


Też oglądałam ostatnio stronę Łopuchowa i wrażenia mam raczej pozytywne. Zastanawia mnie pytanie Amazonki o użytkowanie karuzeli. Rzeczywiście są jakieś szczególne zasady? Jeśli tak, to jakie?
[/quote]

Na pewno zapisy na godziny, i klauzula, że jeśli coś się stanie to Twoja wina 😉
Z tego co wiem, to 700pln kasują.
A czy jest taka opcja, że ktoś z obsługi stajni wstawi konia do karuzeli, kiedy ja nie mogę sama przyjechać? I czy jest to dodatkowo płatne?
O ile sie nic nie zmienilo z ostatniej rozmowy z kierownicxa wywnioskowalam,ze karuzela bedzie obslugiwana tylko i wylacznie przez pracownikow
Dowiedziałam się ostatnio, że mają być wprowadzone różne ceny za pensjonat i uwaga mają się zaczynać od 550zł!  🙂
Podpytywałam się o karuzelę, konie ma wprowadzać stejenny. Mi to bardzo pasuje, bo nie jestem codziennie. Jak będę chciała przyjechać w dzień karuzelowania to zadzwonić i wpuszczą konia do karuzeli o godzinie, której będę chciała. Wiem, że mam się okreslić jak często koń ma chodzić w karuzeli, jak długo, w ochraniaczach czy bez, na stęp czy na kłus. Jedno co muszę, to przyzwyczaić konia do karuzeli.
Jak zobaczyłam umowę o pensjonat to zrobiłam wielkie oczy. Ale teraz stwierdzam, że dobrze że jest ta umowa bo wszystko jest jasne.
Czy ktoś coś wie na temat Stęszewic? Znalazł się nowy dzierżawca?  👀
Szukam pensjonatu od strony piątkowa z pastwiskiem,placem do jazdy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się