Młode Konie

galopada_   małoPolskie ;)
08 maja 2013 15:39
amnestria kiedy będą zdjęcia Duszka? 🤬
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
08 maja 2013 15:44
z cystą się nie spotkałam "powszednio", więc zastanawiałam się czy na pewno to ma na myśli... wydaje mi się, że mimo wszystko koleżance chodziło o ropę, bo cysta się chyba nie zasusza?

swoją drogą czy taki koń nie powinien być jakoś specjalnie leczony i czy w ogóle może być użytkowany (z cystą)?

[quote author=galopada_ link=topic=1199.msg1769785#msg1769785 date=1368023987]
amnestria kiedy będą zdjęcia Duszka? 🤬
[/quote]

no właśnie!
amnestria   no excuses ;)
08 maja 2013 15:47
Damn it! Przyłapałaś mnie 👀
Czekam teraz na filmik z treningu, a możliwe że soon się wybiorę w odwiedziny i wtedy zasypię fotami.

Wstawiałam co prawda w KRze, ale tu też podlinkuję, bo dziecko zaczyna przypominać konia wreszcie 🙂
Pierwsze wyjście na normalny padoczek po roku i 3 miesiącach stania w boksie:



coś tam chyba widać... mam wrażenie, że zad zaczyna wyglądać normalnie (wyjeżdżając z Wawy nie miał kompletnie mięśni, a w lewym pośladku mięśnie zaczęły zanikać)


Cystę (tylko nie pamiętam gdzie) miała kobyłka Libelli na pewno i wiem, że to była grubsza sprawa, a nie jakaś tam ropa w kopycie. Dlatego tak się zdziwiłam
faraa  A masz zdjęcia młodych koni, które będą trenować zaprzęgowo? Bo doszły mnie słuchy, że aż 10 młodziaków  😅
Sahab w końcu wykastrowany 😅 proszę o kciuki, żeby gojenie przebiegło pomyślnie 🙂
Small Bridge zaprzęgowce to inna stajnia, mimo że na tym samym podwórku 😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
08 maja 2013 23:20
Donia Aleksandra, damn it, serio grałam już w lotto na ten cel ;p
MMVG, jak Twoja młoda? Dalej w Kozienicach?


Pęknięta rzepka. Wygląda jak koń z interwencji, bidul bardzo.
Póki co w Kozienicach, ale nie wiem czy przez nogę nie będę zmuszona wywieźć jej gdzieś, gdzie będzie pod stałym okiem ortopedy w najbliższym czasie.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
09 maja 2013 13:21
MMVG, jak to się stało? jak rokowania na wyleczenie?

Donia Aleksandra, a masz dla młodego plany jak np mpmk?
aleqsandra nad mpmk nie myślałam. Chciałam zacząć pracę pod siodłem wiosną przyszłego roku, a rok później jechać już jakieś pierwsze zawody mini LL, LL.
MMVG, jak to się stało? jak rokowania na wyleczenie?


wywaliła się bardzo niefortunnie
póki co dzielnie zniosła areszt boksowy i od poniedziałku w ręku będzie prowadzana
przygotowaną ma też w Kozienicach kwaterkę indywidualną przy samej stajni ze świeżą trawą, jak już będzie po oprowadzankach to będzie mogła sobie tam stać i jeść 🙂
czekam na konsultacje z dr. Przewoźnym i wtedy będę mogła realnie powiedzieć o rokowaniach
zapowiada się nieźle, tylko sobie przedłuży stanowczo wolność przedszkolną, bo mi zbiedniała mocno i trzeba będzie jej dać dużo czasu
jestem dobrej myśli, ale wszystko jest pod wielkim znakiem zapytania

Dziś lonżowaliśmy 4 latka. Który na co dzień jest koniem bez problemowym. Jest zajeżdżony od sezonu zimowego, od początku mieliśmy problem z siodłem, ponieważ koń panikował. Przez ostanie 2 miesiące koń chodzi 3-4 razy w tygodniu i nie było problemu z siodłem. Dziś nawet nie mogliśmy do niego podejść bo od razu stawał świeczki.
Czym może być to spowodowane ?
Nikt za Waszymi plecami nie próbował go siodłać i coś kombinować z jazdą?
Moja siwa przy siodłaniu również spokojna, ale był moment, że nie chciała być siodłana, uciekała na boki czy do przodu. Powód dość prozaiczny, zmieniłam jej siodło na inne, większe i koń zrobił wielkie oczy.
Nie  nikt nie próbował. Tak nam się wydaje.
To jest dziwne bo jak się już założy siodło, to nie ma problemu z zapięciem popręgu.
Tak to wygląda jak by łapał panikę. Jak w nią się wkręci to nawet czaprak jest straszny ale tylko na moment, a siodła dalej nie można założyć. Załamka tak jakby cała praca poszła na marne. 
Pierwsze co, to sprawdziłabym bolesność kręgosłupa i dopasowanie siodła (wiem, że może się wydawać, że nic się nie zmieniło, ale lepiej dmuchać na zimne.). Blokada psychiczna może być spowodowana blokadą fizyczną, a jak nie, to odpuściłabym jazdę na jakiś czas i biorąc łobuza do pracy na lonży w ramach zabawy dawałabym mu do powąchania siodło, a z czasem je zarzucała.
Wiem, że to może być dołujące, ale jak przeskoczycie ten problem, to szybko wrócicie do dawnego rytmu pracy i z czystym sumieniem będziecie mogli oczekiwać progresu 😉
galopada_   małoPolskie ;)
10 maja 2013 08:16
przyszłam znowu popuchnąć 😍 Od początku wiedziałam, że Diva to to fajny koń. Nawet mówiłam, że jakbym mogła, to bym ją kupiła (co podtrzymuje do tej pory) 😁


Siodło jest ciut za duże dla tego chodzi z poduszką. Siodło wącha z tym nie ma problemu jedynie jak podchodzimy na wysokości  łopatki to zaczyna się problem cofa się i czym chcemy iść dalej tym jest gorzej. Nawet chodziłyśmy w wokół niego z siodłem.
ale dziękuje za pomoc  Cookie
akaamaa, jak to siodło jest za duże i chodzi z poduszką?
Jaką poduszką?
akaamaa, wygląda na to, że siodło jest po prostu niedopasowane i koń ucieka przed bólem.
na tylny łęk od staje taka poduszka

On chodził od początku w tym siodle i nie było problemu.
Ale spróbujemy pożyczyć inne siodło.
akaamaa, podkładka pod siodło brzmi jakoś lepiej niż poduszka 🙂
Tez myślę że siodło jest niedopasowane i koń kojarzy je z bólem.
Wstaw zdjęcia siodła na koniu do wątku o dopasowaniu siodła.
Jak założymy siodło to wstawię. 
Wojenka   on the desert you can't remember your name
11 maja 2013 23:11
Debiut rajdowy Mujinka zaliczony! Ukończył elegancko dystans klasy L z debiutującą koleżanką w siodle.
Był baardzo grzeczny, miły i kochany  😍. To jest koń z niesamowicie miłym charakterem, aż jestem w szoku po kim to ma, bo raczej nie po mnie  🤣.

Foto z oczekiwania na przegląd wet (jakość galeryjna masakra!)


Bandos   Pan Migotek
11 maja 2013 23:24
Wojenka, SUPER!
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
11 maja 2013 23:27
Wojenka super!!! Zdolny i piękny  🍴
Wojenka
Brawo, brawo, brawo  :kwiatek:
Wojenka   on the desert you can't remember your name
12 maja 2013 08:46
Dziękujemy, myślę, że będzie z niego pociecha w przyszłości!
Wojenka cudowny i przepiękny koń 🙂 Brawo
sei   . let's grow old together & die at the same time .
12 maja 2013 09:59
Wojenka, widziałam go w boksie - śliczny! na żywo ładniejszy niż na zdjęciach 😉 gratuluję udanego debiutu  :kwiatek: pogoda była mocno średnia.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
12 maja 2013 10:13
Twój kasztan był nim w piątek mocno zainteresowany  😁. A biedny Mujinek wyglądał trochę jak dziecko wojny, bo dzień wcześniej dostał od starego łomot  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się