praca grzbietu i zadu

hej , macie jakieś pomysły na intensywną pracę z koniem na lonży ?
konik nie może chodzić pod siodłem , bo może okuleć z powodu ciężaru .. ://
muszę z nią pracować na lonży , więc jakieś sposoby , porady co robić żeby klaczka zaangażowała zad i wgl ?
i takie pytanie , jeśli sama w kłusie daje głowę w dół to potrzebny jej czambon do pracy grzbietem ? 🙂
z góry dzięki za pomoc 😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] dublowanie watkow
wątek zamknięty
o matko z córką...  😲
wątek zamknięty
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
10 maja 2013 20:06
Sparta a dlaczego miała by okuleć od ciężaru jeźdźca ?
wątek zamknięty
ma słabe stawy , czy coś , info mam niewiele i dłuuugo nie chodziła pod siodłem (ok 3 lat )
wątek zamknięty
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
10 maja 2013 20:16
Sparta, jeśli może okuleć ciężaru to tym bardziej od intensywnej pracy na lonży 🙂 Lepiej przebadaj dokładnie konia i niech wet stwierdzi jaki rodzaj pracy jest wskazany 🙂
wątek zamknięty
ok to ja mam pytanie, skoro nie moze chodzic pod jezdzcem bo moze okulec to po kiego licha chcesz z nia pracowac na lonzy "intensywnie"  🤔wirek:? masz w tym jakis cel?
w sensie wiesz, po co?
bo jak tak sobie to troche bez sensu..
wątek zamknięty
A zdajesz sobie sprawę, że praca na lonży znacznie bardziej obciąża stawy, niż praca pod jeźdźcem?
wątek zamknięty
quantanamera, chyba nie wie..

skoro ogólnie koń nie może chodzić pod jeźdźcem, to w jakim celu ma mu pomóc ta praca na lonży ? tego nie rozumiem.
wątek zamknięty
właścicielka nie chce żeby koń się zastał
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 maja 2013 21:09
Świetny pomysł! lepiej mu doszczętnie rozwalić te stawy. Pogratuluj jej ode mnie. 
wątek zamknięty
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
10 maja 2013 21:18
Sparta, pisałaś że koń 3 lata stał, więc trochę nie rozumiem tej nagłej zmiany nastawienia właścicielki.  Jednak najlepiej wezwać weterynarza, przebadać konia i wtedy będzie wiadomo co i jak.
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
10 maja 2013 21:59
Ja myślę, że podczepienie takiej opony od tira za zadem na pewno pomoże na jego rozbudowę 😎 A może do tego linki od wędzidła do zadnich nóg? 😁

Chyba jestem straszna, ale lubię takie wątki, poprawiają mi wieczorem humor 😁
wątek zamknięty
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
11 maja 2013 00:46
wtf?
wątek zamknięty
właścicielka nie chce żeby koń się zastał

Ogłowie na łeb, do tego lonża i do lasu na spacer na 2 godziny, a po powrocie do końca dnia , lub na całą dobę na pastwisku
to się nie "zastanie"
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.