matura

Fizjologia na pewno jest na rozszerzeniu ja też przerobiłam nie jeden zbiór z zadaniami. Z tym ,że na rozszerzeniu fizjologia przeplata się w różnych zadaniach nie koniecznie pytanie jest typowo o człowieku.  botanika ? oo to dziwne bo botaniki ja bym powiedziała ,że jest jest porównywalnie mało co zwierząt. Za to fizjologia czy to człowieka czy roślin przeplata się w zadaniach bardzo często. 
Ja o zwierzętach tzn od gąbek do ryb nic nie wiem i chyba níe chce mi się tego uczyć 😀
Jest bardzo niewielkie prawdopodobieństwo, że zapytają o coś z tego zakresu, a nawet jeśli, będą to raczej pytania na wydedukowanie czegoś z tekstu.
Jeśli chodzi o metabolizm i fizjologię (szczególnie roślin), na tym opiera się matura już od paru ładnych lat. A nie są to najprzyjemniejsze działy do nauki.. 😉
Ajjjj 60% z ang ustnego. Jestem mega zadowolona bo ang pisemny bardzo dobrze mi idzie a z mowieniem ciezko u mnie wiec szlam z nastawieniem 'byle zdac' 🙂
Ja dziś miałam ustny polski. Przed samym wejściem dowiedziałam się, że nie mogę mieć planu, bo go nie wpisałam w bibliografię. Pani od polskiego mówiła, żeby przynieść go dopiero na ustne... Takim oto sposobem nikt nie miał planu na sali.  🤬 Ale i tak jakoś się udało mieć 16pkt. Dla mnie spoko ;p
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
11 maja 2013 15:23
kurna, ja też...
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
11 maja 2013 15:41
Jeśli tego nie uznają faktycznie to się wkurzę 👿
a ja ustny polski na 80%  😁  uff ale cała sobota w szkole...
Też się zastanawiałam jak to zrobić, więc zostawiłam sobie to zadanie na sam koniec. Na spokojnie napisałam zaproszenie i list i wróciłam do tego. Zrobiłam to według zielonych strzałek, bo uznałam że to zadanie schematyczne a'la 'dobierz tytuł do tekstu'. Mam nadzieję, że nie zmienią punktacji ;p I w sumie mi nic nie pasowało do tego króciutkiego wstępu.
Na stronie CKE jest już oficjalny komunikat, że będą punktować zarówno rozwiązania pod, jak i nad fragmentem. Ja też na początku zaczęłam robić źle, ale dosyć szybko się ogarnęłam, że skoro nic nie pasuje do pierwszego fragmentu, który był tylko wprowadzeniem, a pod ostatnim nie ma luki, to musi być jakoś źle sformułowane zadanie i w końcu zrobiłam dobrze 🙂 Zresztą większość moich znajomych też zaczynała robić źle, ale potem poprawiała, biorąc poprawkę na sposób formułowania poleceń przez CKE  😂
uff, to dobrze. chociaż po głębszym zastanowieniu się dochodzę do wniosku, że w sumie sama nie wiem, jak to zadanie zrobiłam  🤔wirek:
Moja koleżanka, która nie potrafi sklecić zdania tak, żeby nie było tam błędu, zdała ustny polski na 100%... Na koniec roku miała 5 albo 6, a pisze: mojich, skączyłam, chodziarz (zamiast chociaż), coś mnie natkło. Niech żyją rejonówki! Szkoda, że się przeprowadziłam i zachciało mi się najlepszego LO w mieście. Mogłam się obijać 3 lata.  😜
Olencja mozesz podlinkowac ten komunikat bo nie moglam znalezc?
Marthiiina  :kwiatek: dzięki za wyręczenie mnie, bałam się, że drugi raz tego nie znajdę - wcześniej wchodziłam z linku, który podesłała koleżanka  😡
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 maja 2013 18:22
chodzi o zadanie z rozszerzenia, czy podstawy? Nie pamietam. Ale wiem, ze zczailam ze na dole literke trzeba wpisac 😉
podstawa🙂
dzięki, czyli wychodzi na to że oni źle sformułowali pytnie ? i powinno być tak jak w zeszłych latach, że tytuł trzeba było nadac ?
Dokładnie tak. A potem mówią, że uczniowie nie potrafią czytać ze zrozumieniem  😁
hahaha co za matoły w tym cke  😂
ja na szczęście dobrze zrobiłam, ale to dlatego że ja nawet nie przeczytałam polecenia tylko odruchowo zrobiłam tak jak na próbach było. no ale dobrze ze szybko zareagowali i poszli na rękę maturzystom
heh, a jak u Was wygląda przyklejanie kodów i całe zamieszanie wokół poprawnego wypełniania arkuszy? bo u mnie w szkole są unikaty, które przyklejają naklejki z imieniem, albo nie kodują kart  🙄 ostatnio kumpel z klasy zadzwonił do cke z pytaniem, czy jak nie zaznaczył nic na karcie odpowiedzi z polskiego, to ma nie zdaną maturę ?  😁
My przy wejściu na sale dostajemy dwie naklejki z kodem kreskowym i peselem i przyklejamy je na pierwszej i ostatniej stronie. No i wpisujemy pesel.

Btw, jaka karta odpowiedzi z polskiego?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 maja 2013 21:34
u mnie wszystko okej, żadnych ekscesów.  😉
[quote author=Łosiowa link=topic=131.msg1772913#msg1772913 date=1368304465]

Btw, jaka karta odpowiedzi z polskiego?
[/quote]

sęk w tym, że jej nie ma, to częśc przeznaczona dla egzaminatora  😁

u nas ciągle się coś dzieje, pare osób nie zaznaczyło tematów i jest problem, czy przez głupotę nie będą miały następnego terminu w sierpniu  🙄
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 maja 2013 21:51
dla mnie to idiotyzm totalny. przecież to nie jest trudne. jak ktoś nie umie nawet wypełnić poprawnie tej części, no to sorry Winnetou, co robi na maturze?  🤔wirek:
pare osób nie zaznaczyło tematów i jest problem, czy przez głupotę nie będą miały następnego terminu w sierpniu  🙄
Z tego co wiem w takiej sytuacji, jeżeli z treści wypracowania wynika jaki temat wybraliśmy, to egzaminator dopisuje w uwagach, że nie został zaznaczony temat pracy. Ale i tak zobowiązany jest wypracowanie sprawdzić.
Nie widział ktoś na fb wydarzenia ustny ang ale dla świętokrzyskiego?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się