DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

MajaK, no właśnie moje są ze szklanych krysztalków i za huhuhu nie moge z bliska ując jak się błyszczą... z daleka jest mocny odblysk-ale nie widac szczegółów wtedy (z bliska albo widac jako biala plame albo ostre ale matowe-niebłyszczące). kombinowałam z roznym oswietleniem... a może to wina aparatu? mam lustrzanke canona i najzwyklejszy obiektyw. może jakimś "idiotem" spróbuje?
widziałam zdjęcia moich prac innych osób i wyglądały lepiej...

rozetka tego biało-łososiowego jest (przyszyta i podklejona) przyszyta na satynie przyszytej/przyklejonej do filcu
na kartonie bym nie ryzykowała - bo może się rozpaść pod wpływem wilgoci (np deszcz, pranie)
Kto robi ładne, w miarę tanie i dobre jakościowo czapraki ?  :kwiatek:
Mam chęć posiadania czegoś oryginalnego, czegoś, czego nikt nie będzie miał, ale musi być to bardzo dobra jakość. Kogoś polecacie ?
Najchętniej sama bym coś stworzyła ale jestem totalnym antytalentem w tych sprawach..  🤣
dar, popytaj, porównaj u zorilli, ivett, stajennej, krysiex i...więcej nei pamietam 🙁 poprzegladaj wątek. mam pady 2 pierwszych (po 1 i jeden w fazie projektu), na 3 -ciej czekam (tyle, że westowy), i wiem że w sklepach juz kupowac nie będę 😉
MajaK   Tina 2000-2013
13 maja 2013 09:30
horse_art tak myślałam, że filc będzie najlepszym rozwiązaniem, tektura była na szybko bo miałam wenę  😀

A ja zdjęcia robię Canonem G9 takie cuś niby nie lustrzanka ale coś więcej niż małpa.
Robiłam na opcji makro 🙂
horse_art, o ivett coś słyszałam, a właściwie same dobre rzeczy. ma ona podobno na swoim fejsie czapraki. niestety fejsa nie mogę znaleźć. can you help me ?  😉
ovca   Per aspera donikąd
13 maja 2013 09:37
ovca, absolutnie dziękuję.
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
13 maja 2013 10:16
dar a ja polecam stajenna mam od niej 6 czapraków i w życiu więcej w sklepie nie kupie  😜
żeby nie robić dużego  🚫 to zimą zrobiłam mały komplet (mam jeszcze czaprak do kompletu właśnie od Emilii)


A tu mój najnowszy wyrób w trakcie szycia .To chyba najgrubszy czaprak w moim życiu szyty dla Moniki na kulbakę McClellan- ma 5 warstw-- alkantra , owata 3 cm , gabka 1,5 cm , flizelina i futro na spód. jest mega gruby i chyba będzie dobrze chronił koński grzbiet .



Kameleonik, zmniejsz to zdjęcie bo chyba za wielkie - nawet mi na lapie się nie miesci
a co ten koń ma na nogach? normalne owijki czy "owijki dla leniwych"?
derka tez sliczna - te lamowki... wielkość wyciecia na szyje, taką chce :P (tylko inne kolory) tylko...nie wydaje ci się zbyt krótka? 😉

MajaK,  u mnie makro łapie ostrość z większej odległości niz inne "automatyczne" ... bu...
chyba powinnam przeczytać instrukcje obsługi... robimy warsztaty foto w tym roku. zmusze instruktora żeby jedne zajęcia fotografowaniu błyskotek poświęcił. w kóncu tematem konie i jeźdźcy 😉

dar, ivett robi piekne pady ala anky (takie widzialam i mam) zorilla i stajenna robia cuda z projektów nadesłanych przez klientów. wiem - zamówiłam b. skomplikowany i od jednej i od drugiej, od zorilli przyszedł idealnie jak w projekcie😉
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
13 maja 2013 11:23
horse_art owijki są zwykłe z tym że na tył dłuższe. Derka jest trochę krótka, ale to dlatego że koń przez zimę mi się strasznie roztył... (u mnie zdj, samo się zmniejszyło). A wszystko zrobione z kocyków z ikei (koszt całe 30zł).
Kameleonik, jak dla mnie to idealne kolory dla siwej 🙂
Kameleonik, i jeszcze jedno pytanie 😉 a jak zrobilas ze ylko u góry i na dole po zawinieciu owijek jest ta taka "lamówka"? jakby podkladka wystawała? czy to własnie podkladka?
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
13 maja 2013 16:15
Zelmutek dzięki, kolory wybierała koleżanka zupełnie nie końska, ale jak widać z dobrym gustem (mam do najbliższej Ikei ponad 100 km także jak ktoś ze znajomych jedzie to jest od razu zamówienie zbiorowe)

horse_art owijki są dwukolorowe przody pół na pół, a tyły fiolet mają o 75cm dłuższy od niebieskiego jak dobrze pamiętam.
aa....taki bajer...
wyglądają rewelacyjnie 🙂😉)
No i w koncu udalo mi sie siąść na maszynie i cos pokombinowac. Wyszlo cos takiego:



Jutro je ubieramy na nozki 🙂

Fisia, przystrzyż trochę to futro, bo wygląda komicznie :P
Serio?  🤣  Nieeee, chyba je takie zostawie 😉
hszonszcz   wredny hszonszcz.
13 maja 2013 19:55
Mi sie bardzo podobają 😀 Na początku myślałam, ze to końskie nogi, a to.. kalosze 😀
Fisia  koniecznie wstaw zdjęcie jak się prezentują na końskich nóżkach, strrasznie ciekawa jestem
a więc powstała już druga torba🙂
Prototyp tego modelu wyglada tak:

I ja się pochwale, kolejna rzecz do końskiej garderoby. Do perfekcji jeszcze daleko ,ale chyba nie jest najgorzej.

Fisia Kaloszki prześliczne. 🙂 Ja bym nie obcinała są zjawiskowe. 🙂
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
14 maja 2013 10:58
elena111   fajnie Ci wyszło  💘  podasz wymiary ?

P.S. na drugim foto jaki paluch  😂
rita88 haha palucha nie zauważyłam 😉 Ręka mi zadrżała i masz. Paluch!!! Wybaczcie. 😀
                   
Wymiar:  Dł. 85 cm ,szer 25. Pod mój pas cob ,kupiony z amigo jest troszkę zamały o pare cm. 🙂
Bach, fajna ta torba .

Dzisiaj kaloszki zostaly przeegzaminowane  😀



Fisia Wyglądają super. :O
hszonszcz   wredny hszonszcz.
14 maja 2013 16:51
Fisia, zdradź jak je zrobiłaś! 😀
W sumie robi sie je bardzo latwo. Ja niestety nie mialam dostepu do zadnych kaloszek wiec musialam sama sobie jakos stworzyc forme i po wielu bolach sie jakos udalo 😉 Ale jak ktos ma stare kaloszki to odrysowac i heja  😀  Zapinane sa z tylu na rzepy (tylko zrobilam tak, ze jedna wsuwa sie w druga, bo z autopsji wiem, ze zwykle zapiecia kon latwo rozpina, a przy takim nie ma szans).
Kaloszki zrobione z neoprenu, ktory zalatwilam od znajomego. Ale duzo materialu na to nie trzeba wiec moze starczyloby z takiego pasa na odchudzanie (swego czasu byly allego)  🙄
Futerko znalazlam jakies stare w szafie i doszylam, ale juz recznie bo moja maszyna by sobie z tym nie poradzila.
Fisia, dzieki😉 ja tam bym zrobila jeszcze rozne poprawki ale najwazniejsze, ze wlascicielka zadowolona🙂
Czaprak wreszcie gotowy najgorzej było go zszyć - bo moja maszyna się buntowała (5 warstw )ach gdyby tak stopka była wyżej było by super- no ale musimy szyć na tym co mamy.
Najważniejsze że Monika zadowolona


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się