matura

Kurde no czyli Tobie wyszło tyle co większości, cholera :/ mi wyszło 16,7 robiłam na dwa sposoby i ciągle taki sam wynik więc zostawiłam :/
źle zrobiłam arrheniusa, wiązanie w wodorku ( 😂 ) i pewnie coś tam jeszcze  🤔
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
14 maja 2013 12:15
U mnie zdecydowanie słabo... Moze nadgonie biologią, jak nie to kolejny rok w domu...
robakt   Liczy się jutro.
14 maja 2013 12:22
Ja czekam na przykładowe odpowiedzi, mam nadzieję, że będzie 50%.
Jako rozluźnienie wieczorem trening  😅
W arheniusie jakie powinny byc odpowiedzi przy zasadach?
wydaje mi się ze Ra(OH)2 i LiOH, ja w kwasach dałam jeszcze H3O+  🤦
Tez wpisalam h3o+, to jest blad? Wydaje mi sie, ze on opisywal kwas jako ten, ktory ma zdolnosc do odlaczania jonow h+
zonk, w zasadach masz dobrze 😉
Z tym H30+ też powinno być ok.

Ogólnie z tym zadaniem CKE mogło zrobić sobie kuku. W LO naucza się, że etanol nie dysocjuje, a wg. arheniusa etanol może być kawesem 😉
no właśnie też o tym pomyślałam, a teraz sama już nie wiem :/ jak kwasy mam źle to i tak punktu nie będzie, w arrheniusie niby chodzi o to, że te które dysocjują z oddaniem H+ to kwasy a te, które z OH- to zasady, ale jeśli chodzi o H3O+ tonie wiem jak to interpretować.
Wg. koordynatorki z CKE będą zaliczane obie odpowiedzi, i z H30+ i bez.
Gavi  🙇

a wg bronsteda Ra(OH) i LiOH to nie zasady? Dziwne były te przykłady, a takie proste zadanie niby :/
nowamatura.edu.pl/index.php?id=matura
Witowski zaczął dodawać odpowiedzi.
Witowskiemu bym nie ufała. On nawet we własnych arkuszach wali straszne gafy  😁
siarka czy krzem?
chyba zle zrozumialam zadanie, bo wszyscy moi znajomi maja krzem 🤔ciana:
Równanie reakcji: Pb + PbO2 + 2H2SO4 -> 2PbSO4 + 2H2O

a jeśli zostawilam jako 4h+ + 2so4 2- ?

u mnie też wszyscy napisali krzem
robakt   Liczy się jutro.
14 maja 2013 13:11
jestem beznadziejnaaaaaaa!
paczam teraz na "ożesz w maturę" na fb i jest więcej takich osób jak ja. może cke uwzględni obie odpowiedzi. oby...
Jestem załamana  😕
A z tym jonem Ag i NH3 jak napisałam reakcje jonową skróconą a nie jonową to zaliczą? W elektrolizie dałam nie wiem dlaczego 2 strzałki :/
Ja też dałam jonową skróconą, bo ostatnio robiłam maturę, na której było napisane w treści ,,zapis jonowy" a w kluczu w odpowiedzi był jonowy skrócony, więc już zgłupiałam i teraz napisałam bez Cl-

EDIT: czy w elektrolizie na katodzie nie powinna być reakcja z wodą, skoro Li to metal aktywny?
Ale to jest elektroliza stopionego wodorku, a nie roztworu.
Fuck no! Faktycznie, pierdziele, nie idę na studia w tym roku  😕
a ja chyba poprawiłam  🏇
Po konforntacji z odpowiedziami Witowskiego jak wyglądają u Was wyniki procentowo? 😉
robakt   Liczy się jutro.
14 maja 2013 14:15
50-55%
No to marzeníe o Politechnice poszło się... Zawaliłam
ja koło tak 88-92 mniej więcej  🙂
u mojego też tak 88-92. i zauważył dwa błędy w kluczu u Witka 😉
robakt   Liczy się jutro.
14 maja 2013 14:27
jakie błędy?
Zależy czy mi zaliczą reakcje jonowo skróconą z Ag i NH3. Ale jestem zła, miałam taki dobry humor po wyjściu z sali i sprawdzenie odpowiedzi mnie mega zdołowało 🙁 obstawiam 88-90%
Po biologii wydrukuje ten arkusz i go omówię z panią od korków, zobaczymy....

Powiedzcie że zaliczoną tą odpowiedź z amoniakiem i srebrem 🙁 możnaby się od tego ewentualnie odwoływać? Nie uszczegółowili czy ma być napisane w sposób jonowy pełny czy jonowy skrócony....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się