Sesja/Studia i t d ;)

Subaru ja ostatni egzamin też 28 czerwca
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
14 maja 2013 17:04
To jakaś porażka w ogóle ... u mnei się chyba bez kampanii nie obejdzie z organów .. więc nawet się nie nastawiam na zdanie  😁
w tym miesiącu zostały mi jeszcze teoretycznie 4 koła ... w tym jedno zaliczeniowe. Hm, a jednak 5.
W każdym razie proszę o kciuki jutro na 11.30  🙄 ...

Markuje ktoś dzisiaj ?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 maja 2013 17:26
Ja zmieniam koncepcję III rozdziału. Mam nadzieję, że promotor ją przyjmie, inaczej będę miała 4 dni pisania w plecy.
Kciuki będą na pewno, daj znać jak poszło  🙂 Nie ma co z góry zakładać, że się nie zda! Czasem nawet jak się jest zielonym to jakoś intuicja+trochę szczęścia pozwala wybrnąć chociaż na to 3 - tego Ci życzę (i sobie też...)
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
14 maja 2013 17:40
I o to 3 się modlę ...  🙄 materiał jest dla mnie tak niewdzięczny, że bleh ... nic, kawunia i lecę dalej ..
Gdyby ktoś z Was wybierał się na dni sggw to melduję że będę na 90% w piątek od 10 do 15. Albo na stoisku WRiB-u albo będę odprowadzać "wycieczki" do labów  😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 maja 2013 08:30
dziękuję za kciuki  :kwiatek: przydały się ! 🙂
Ja zmieniam koncepcję III rozdziału. Mam nadzieję, że promotor ją przyjmie, inaczej będę miała 4 dni pisania w plecy.


Dobrze, że chociaż wiesz o czym pisac hahaha. ja w III rozdziale mam 15 stron i dupa. Nie wiem co dalej. Wyczerpał mi się temat.
Pisałam dziś pierwsze kolokwium w tym semestrze...mam wrażenie, że totalnie nic na studiach nie robimy :P
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 maja 2013 09:55
Chuda, Ja przedwczoraj zmienilam koncepcje Iii rozdzialu, w dodatku nie wiem czy promotor mi ja zaakceptuje.
A dlaczego miałby nie zaakceptować? 😉 na pewno  tak będzie. Przecież on ma pomagać, a nie szkodzić 🙂
U mnie wrzucili już sesję - nie jest źle 😉 26 czerwca kończę 🏇
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 maja 2013 12:32
Chuda, Nie wiesz jak jest na uczeni?
Heh Strzyga, moja siostra pisze teraz magisterkę. Miała oddać pierwszy rozdział pracy do kiedyś tam, oddała, babka miała zastrzeżenia tylko do jednego fragmentu (aż dziwne...), reszta była ok. Siostra rozdział w tym jednym miejscu poprawiła, oddała drugi raz, po czym usłyszała, że całość jest źle i ma napisać od nowa...
Chuda, Nie wiesz jak jest na uczeni?


Słyszałam 😀

Wiem, że to nie ten wątek
Powiem mi ktoś jak wstawić takie równanie w wordzie?


I mam w sumie jeszcze jedno pytanie i może mi pomożecie ten problem rozwiązać.
Muszę napisać o zawodach nadwyżkowych i deficytowych od 2005- 2011 i teraz czy mam wstawić tabele i po krótce opisać ją czy bez tabeli i pisać normalnie. Tych tabel trochę będzie wiec nie wiem czy je wstawiać
Chuda spróbuj w zakładce Wstawianie -> Równanie  😉
próbowałam, ale nie wiem jak zrobić tą kreske na N
Strzyga, powodzenia 🙂 właśnie jestem świadkiem próby pisania prac inżynierskiej i licencjackiej i widze jakie to wszystko jest ciężkie 🙁 aż sama się cieszę, że mnie to na moich studiach nie czeka i przestałam narzekać na sesje do 5 lipca 😉
Chuda, tam gdzieś jest "akcent" i tam znajdziesz kreskę
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
16 maja 2013 17:06
Wkurzyłam się dzisiaj. BARDZO się wkurzyłam, bo w drugim podejściu nie zaliczyłam kolokwium z fizjologii zwierząt. A tyle się uczyłam i pisałam... No i w następnym tygodniu mam 3 kolokwia: z żywienia i 2 z fizjologii (poprawa+normalne). W środę do domu, bo Juwenalia się zaczynają. A po tym znów przez 3 dni kolokwia... Po Bożym Ciele znów...
Hej, czy któraś z was orientuje się jak to jest teraz z opłatami za drugi kierunek? Tzn. kiedy konkretnie się płaci, a kiedy nie i czy mają z tym związek 'zużyte' punkty ECTS?
Gdybym po 2 latach studiów (dziennych, państwowych) zrezygnowała i chciała się przenieść na inne (również dzienne, państwowe) to czy będę mogła studiować bezpłatnie?
Mam nadzieję, że wybrałam odpowiedni wątek 😉
Wiem, że jeśli na drugim kierunku po pierwszym roku będziesz w 10% najlepszych na roku to wtedy jesteś zwolniona z opłat, jeśli nie to płacisz za 2 semestry studiów i ta sytuacja powtarza się co roku. W Twoim przypadku prawdopodobnie będziesz musiała płacić za zużyte punkty chyba, że będziesz właśnie w tych 10%. Tak rozumiem  te przepisy, ale nie wiadomo co władze uczelni wymyślą.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 maja 2013 11:19
umc będziesz musiała zapłacić za te 2 przestudiowane lata, i uwaga najgłupsza kwestia: według stawki z nowej uczelni. Czyli np osoby pozostawiające kulturoznawstwo, zarządzanie itp i przenoszące się na medycynę mają spoooory wydatek  🙄
Sytuacja generalnie wygląda tak, że mam ukończone 3 semestry - tzn zaliczone w pełni 3 sesje.
Cały 4 semestr miałam praktyki (za tydzień się kończą) i zastanawiam się czy jest w ogóle sens, żebym podchodziła do tej nadchodzącej sesji - czy to tylko strata ECTS i ew. kolejny dodatkowy semestr za który musiałabym płacić - bo rozumiem, że tylko zdana sesja jest dowodem ukończenia semestru, jeśli do niej nie podejdę = nie zaliczę semestru = będę płacić tylko za 3, a nie za 4 semestry..
Poza tym wg tego co tutaj wyczytałam http://prawo.rp.pl/artykul/785289.html zrozumiałam, że płaci się za studiowanie równolegle dwóch kierunków, lub studiowanie kolejnego po tym jak już ma się jakieś studia ukończone. Teraz już sama nie wiem, chyba pozostaje mi chodzenie po uczelnianych sekretariatach i dopytywanie się o to wszystko 🙄
Czy ktoś może mi wyjaśnić jak się ma sprawa tych 10% najlepszych na drugim kierunku? Bo ja rozumiem, że w takim przypadku jest się zwolnionym z opłat, ale naszły mnie teraz wątpliwości 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 maja 2013 19:14
Umberia no tak, 10% najlepszych jest zwolnionych. Dlatego za pierwszy rok płaci się dopiero po nim, kiedy już podliczą średnie i wyłonią tych najlepszych studentów  😉
Jedno kolokwium do napisania mniej  😀 zakładając, że je zdam i nie dojdzie mi zaliczeniówka  😁
galopada_   małoPolskie ;)
20 maja 2013 15:33
Tyle sie dzialo od pazdziernika, ze dopiero zauwazylam, ze zostal miesiac nauki o_O Dzisiaj dowiedzialam sie, ze zaliczylam poprawke z mozgowia  💃 z anatomii zostaly mi do zaliczenia drogi i osrodki, fizjologie przelozylisny z przyszlego tygodnia na ten. Wyglada na to, ze bede miala na razie srednia, ktora pozwala na zerowke 🙂😉 w przyszlym tyg ostatmi kolos z biochemii i zostanoe tylko (:hihi🙂 egzamin z anatomii
Zdałam kolokwium zaliczeniowe z matematyki dyskretnej 😅 Jeden przedmiot z głowy, jeszcze sześć i wakacje 😁
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
20 maja 2013 18:56
Kto dziś siedzi w nocy? Jutro mam kolokwium z rozrodu i 3-ie podejście do koła z trawienia...
Ogólnie młyn się zaczyna. Chyba nie wyrobię ze wszystkim...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się