Niedługo do LO(a może i nie...)

infantil, zadanie mam ułatwione o tyle, że u nas wielu szkół nie ma, więc nie mam co szukać szkoły według profilu, tylko profilu szukam według szkoły...
Z dostaniem się nie powinnam mieć problemu, tylko żeby się dostać to trzeba złożyć papiery, a ja nie mam pojęcia na co składać 😵
Czekoladowiec, na czym teraz jesteś?
niemiłek Biol ang pol  🙂
Czekoladowiec, haha no proszę, pozdrawiam z drugiego 😀

Niesamowite jak perspektywy zmieniają się przez rok. Teraz mój wybór byłby całkiem inny...
[s]Ratunku. Loguję się do systemu rekrutacyjnego, przenosi mnie do tego formularza zmiany hasła, wpisuje, klikam dalej, przenosi mnie do edycji i potwierdzenia danych osobowych i tam jest dopisek, że edytować może to tylko ktoś z mojej szkoły. No to klikam dalej, ale wyskakuj błąd, że formularz nieuzupełniony.  😵 I tak w kółko. Czy ja jestem życiową sierotą czy coś jest nie tak?[/s]
no i już poprawione 🙂

Kochany system rekrutacji koniecznie koniecznie chce mnie zawirusować - przemyślenia mojego komputera. Tak więc informacje do pobrania nie ruszone pozostaną  😵
Ej, ludzie, potrzebuję pomocy 🙂 Z racji że jestem ciemna w tych sprawach i kompletnie nie potrafię ogarnąć tego wszystkiego, mam parę pytań. A raczej jedno.
Może mi ktoś dokładnie powiedzieć jak to należy wszystko załatwiać z tymi podaniami, rekrutacjami itd?  😂 Nie rozumiem tego kompletnie.
Jestem z opolskiego, planuję uczęszczać do szkół w Krakowie. I tu się pojawia problem z tą całą rejestracją elektroniczną bo nie rozumiem stwierdzenia, że mogę się tak zarejestrować jeżeli moje gimnazjum jest tym objęte. A ja tego nie wiem. To znaczy, znajomi z mojej szkoły robią to normalnie, ale wybierają szkoły w regionie. Czy Kraków ma jakiś inny system?
Dalej, podanie, kopie świadectwa itd składam jedynie do szkoły pierwszego wyboru?

Teraz sobie zdałam sprawę jaka jestem tępa  😵
anioleczek.97 wszystkie dokumenty składasz tylko do szkoły pierwszego wyboru.
Co do pierwszego pytania, niestety nie mam pojęcia, najlepiej będzie jak po prostu zapytasz się w szkole.

A przy okazji zapytam jeszcze raz, czy wybiera się ktoś do 68 LO im. Chałubińskiego w Warszawie? 😉
Warszawianki, nie wiecie może jaki był w zeszłym roku próg na humanistykę do Hoffmanowej? Nigdzie nie umiem znaleźć i nikt z moich znajomych nie jest mi w stanie powiedzieć, a potrzebuję wiedzieć. I chodzi może ktoś do Herberta z oddziałami dwujęzycznymi i wie jaki był próg też do klasy humanistycznej lub tej dwujęzycznej właśnie? Boję się, że nie uda mi się wyciągnąć tylu punktów, ile miałam w planie, więc wolę się upewnić jakie są progi, zanim złożę papiery 🙂
do Hoffmanowej nawet na humanistyczny to mysle, ze +150. Zreszta, popytaj na perspektywach pod rankingiem LO, ja stamtad wszystkie informacje mam 🙂

[s]Wygralam walke z elektronicznym systemem.
1. Cervantes
2. Fredro
3. Sowiński, tylko po to żeby dla formalnosci cokolwiek dac.
I niech sie dzieje co chce 😀[/s]
oficjalnie jestem załamana moimi ocenami i przyszłym liceum.
Na pierwszym miała być sempołowska, czyli wielki X , 2.fredro , 3.może mickiewicz.
Pożyjemy zobaczymy  🤣
Mam nadzieję, że nie spotkamy się we Fredrze  😀 Oczywiście chodzi mi o to, że liczę na to, iż każda dostanie się na pierwszy wybór. A jak nie.. to będzie voltowa ekipa  😎
Mickiewicza odradzam...
A to czemu?
zaraz naskrobie pw
Ja się coraz bardziej zastanawiam nad Fredro na drugi wybór, myślałam nad nim, ale ostatecznie wybrałam inne, a teraz zaczynam się zastanawiać czy dobrze zrobiłam. Można gdzieś sprawdzić jaki tam był próg, z moimi obecnymi ocenami wolę się upewniać jakie były progi w zeszłym roku 😁
kliiik
tu pytajcie/szukajcie. Wszystko tu jest o każdej szkole jakaś dyskusja, o wszystko można zapytać. O progi też 🙂
Zrobione  😎
1. Jose
2. Królówka
3. Bema

Teraz sie zastanawiam czy na pewno chce iść do Jose bo dużo osób odradza...
Ja właśnie siedzę i edytuję  😂
Wywaliłam Sowińskiego, wrzuciłam Królówkę, ale jednak nie... więc ustawiłam
1. Cervantes
2. Kołłątaj
3. Fredro.
I teraz sie zastanawiam, czy aby nie zostanę bez szkoły... ok. 139 pkt.
A ja sie te kilka dobrych lat temu dostałam do 3 wyboru. I była to moja porażka. A teraz nie żałuje 🙂 Najlepsze szkoły tak naprawdę bazują na tym, że idą do nich uczniowie raczej ambitni, więc większość osób jak sobie z czymś sie radzi idzie na korepetycje. Przy dużym udziale pracy własnej dostaje się na wymarzone studia. A potem szkoła sie cieszy ilu to ma absolwentów na jakich uczelniach i jaka to jest wspaniała 😀 Oczekiwania wielu tych 'najlepszych' szkół są niestety czasem na tyle duże, że mogą wywierać na uczniach niezdrową presję. Wiem to na przykładach z własnego otoczenia 🙁
Ważne, żeby trafić na dobry klimat, dobrą klasę bez wyścigu szczurów i normalnych nauczycieli. Moim zdaniem w każdym LO z tym progiem powyżej 120 pktów można się dostać gdzie się chce, oczywiście chcąc się uczyć 🙂
To moje spostrzeżenia z biol-chemu. Inne klasy pewnie mają inną specyfikę.
Biol-chemom warszawskim polecam Reja i Kochanowskiego 🙂 Zdecydowanie nie polecam Zamojskiego.
Słuchajcie, bardzo bym prosiła o poradę. Kuzyn zadzwonił z prośbą o ratunek, a ja już niestety wypadłam z rynku i nie jestem na czasie  🙄 Zna ktoś godne polecenia licea, z dobrym profilem mat-fiz, najlepiej z w miarę wygodnym dojazdem z Bemowa (dokładnie ul. Szeligowska), w trzech wariantach punktowych: tak do 135, między 110 a 120 i około 100? Błagam ratujcie!  🙇

PS: Ach, i czy ktoś może jest w stanie powiedzieć dwa słowa o mat-fiz w Norwidzie? Z góry dzięki  :kwiatek:
W tym przedziale między 120-130 to Dobiszewski ma same dobre opinie, Heval tam chodzi (nie wiem na jaki profil), może do niej napisz?  😉




A u mnie zapadła ostateczna decyzja.
1. Cervantes (wos hist)
2. Fredro (dziennikarska i europejska)
3. Barbosa (wos histy, geo wos i hist pol)
i dalej mam jeszcze kulturową we Fredrze.
Trzymajcie kciuki, bo punktowo nie ma szału niestety  🙁
infantil - dzięki - no i masz oczywiście moje kciuki 😉 wciąż jednak proszę o opinie innych użytkowników.
Wreszcie się zdecydowałam (chyba) 😵 na pierwszy wybór leci mat-ger-jęz, biol-chem, a na drugi inna szkoła:biol-chem. Taki miałam problem z tym pierwszym wyborem profilu do pierwszego wyboru, że sobie nie wyobrażacie! 😵 Tak to jest jak się ma pewność, że się dostanie. Jakbym była głupsza, to robiłabym jak koleżanki z klasy- składała wszędzie na wszystko i liczyła, że GDZIEŚ mnie przyjmą 😁
Znajdę tutaj kogoś z III i XIII LO w Krakowie?  👀
Wydrukowane i jutro składam, zmieniałam milion razy i jestem prawie pewna że jeszcze zmienię bo najbardziej pasuje mi 3 szkoła a kiepska jest  😡
1. Jose (ang, biol, chem )
2. Królowej Jadwigii (biol, chem)
3. Józefa Bema (ang, biol, chem)

Wolałabym chyba nie mieć wyboru  😵
Dziewczyny, naprawdę nazwisko przy nazwie LO wiele nie daje. Najważniejsze by mieć dobrą atmosferę w klasie i fajnych, dobrych nauczycieli.
Po liceum i tak nikt nie będzie patrzył jakie skończyłyście 😉

Więc z całego serducha życzę Wam, abyście nie dostały się do tego liceum, do którego chcecie (bo ma fajne nazwisko w nazwie i duży próg) tylko do takiego, z którego będziecie zadowolone, choćby było na 80 miejscu w rankingu :kwiatek:
Złożyłam  😅 😅
Witkiewicz (ang. fran.)
Sempołowska (wszystkie cztery)
Fredro (jęz.-turystyczna)

Fajnie, że w pierwszym wyborze mają już po dwie osoby na miejsce 😵
Do mojej klasy do Cervantesa jest lacznie 110 podan juz, a do klasy we Fredrze 207  😂 Chyba czeka mnie rekrutacja sierpniowa i Baczyński albo Liman  😎
A ja wzięłam Fredre, bo będzie się łatwo dostać. Ale mam nadzieje że  w najgorszym wypadku, dodtane sie do drugiego wyboru.
infantil mam nadzieję, że z tym Baczyńskim to żart?  🙇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się