Kącik Rekreanta cz. VI (2013)

maleństwo, tak, nowe! Wreszcie idealne, choć do konia dopasowywane po kupnie. Teraz mogę zacząć się uczyć skakać i nie mam już na co zwalać 😉

milusia, dzięki! Izka to ta młoda kasztanka? Czym inseminujesz? Kciuki są!
milusia- Kciukam! 🙂 Znając życie, będzie kasztan 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 maja 2013 19:29
Dzionka, a co to?
maleństwo, Prestige joy jumper 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 maja 2013 19:35
Ha, coś wiemy o mikro-Prestiżach 😉 Niech się dobrze siedzi!
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
19 maja 2013 20:16
Dzionka-tak to ta młoda kasztanka. Inseminuję tym panem
🙂
Tristia-trzymaj kciuki za gniadego  😉 Kasztany to samo zuoooo  😀iabeł:
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
19 maja 2013 20:32
Co za piekny dzień dzisiaj! Niedzielna grupa spacerowa pozdrawia 😅
milusia a tam od razu zło 😀 charakterne 😀
a w ogóle to nikt się nie chciał ze mną pobawić w konkurs :P
jest mi przykro 🙁 :P
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji, post pod postem
Nas w tym wątku chyba jeszcze nie było 🙂
Epikea cóż to za konisko ? 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
19 maja 2013 21:35
milusiakciuki są !!! I jaki piękny tatuś  😍
Afrodyta8 witamy ! i kolejna rudość w tym wątku  😍
mils to czas na bunt  😀 niech teraz Tobie fotki porobią  🙂 a moje to jeszcze nie maszynki ale pracujemy nad tym  :kwiatek:
Mąka widzisz dobrze, że jestem kulawa  😉 przynajmniej masz ładne zdjęcia  🤣 no i zapewniam Ci dodatkowy ruch  🤣
anai oj tak niezła kuleczka ale zaraz będzie fit  😉 a widzę, że mój maxik ma podobnie jak Twój  😉 kłody, karpy i dziwne inne przedmioty leżące w lesie pożerają ! i to w całości  😁
tulipan trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia !
Zairka fajna fotka
Epikea ooo witamy w kąciku rekreanta  😀
Dzionka jeszcze raz gratuluję  :kwiatek: kurde i naprawde fajne masz siodło ! Ja teraz szukam czegoś na kucyka i wymyśliłam skokówkę  😉
Amnestria to chyba Was odwiedzę jak już Ducho przyjedzie  😉 I bardz proszę wrzucam jeszcze dwa zdjęcia  😀

mils   ig: milen.ju
19 maja 2013 21:52
milusia fajny ogier, trzymam kciuki! 🙂
Afrodyta8 fajny rudzielec. 🙂
Zairka ależ Wy jesteście dobraną parą. 🙂
zduśka hehe, w sobotę trenujemy na konsultacjach, to wreszcie ktoś będzie i zdjęcia nam porobi. 🙂 Twoje zdjęcia ponownie są super. 😉
tulipan trzymam kciuki za szybciutki powrót do zdrowia. 🙂
My dzisiaj poskakałyśmy. Nawet doszłyśmy do zabójczej wysokości 90cm. 😁 Z Mamucika jestem bardzo zadowolona, bo zagalopowania idą coraz lepiej, galop z treningu na trening lepszy. Dzisiaj nie było już walki o przetrwanie przy skokach z galopu, mogłam Mamuta nawet przytrzymać, gdy się nakręcała, co ostatnio było niewykonalne, a po przeszkodzie jesteśmy w stanie galopować pod kontrolą. Mam nadzieję, że to dobry znak na przyszłość. 🙂
juliadna, wyglądaliście jak tysiąc dolarów 🙂 gratuluję 🙂

quantanamera, rudy totalnie dupę pod siebie schował, zmężniał bardzo, rewelacyjnie wygląda- jednak co na dworze to na dworze, można popatrzeć nareszcie 🙂
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
19 maja 2013 22:18
napiszę szybciutko i idę spać ,bo nie mam siły mieć już otwartych oczu.

Fuerte świetnie się spisał przez całe zawody!  😍

wczoraj mieliśmy szalone 58% z mojej głupoty i pomyłki gdzie dostaliśmy "0" i -2 za nie wykonanie elementu hłe hłe - wczoraj byliśmy 14na 16-cie <haha>

Ale dziś udało mi się zreflektować i wyjechaliśmy na 65% obydwoje dziś już dętki byliśmy, ja zapasów sił nie miałam już skąd czerpać, koń też.
Ale zadowolona jestem bardzo bardzo bardzo
  W rundzie L na koniec zawodów byliśmy II ! Szaleństwo! Myślałam że to tym moim wczorajszym wybryku, to nie uda się być w pierwsze szóstce. a tu prosze, jestem przeszczęśliwa!



jedno aby nie zamęczać- więcej w linku(  który dałam w poprzedniej wiadomości )

jutro podpisuję i poczytam bo robię sobie wolne od szkoły.
mils   ig: milen.ju
19 maja 2013 22:26
juliadna ogromne gratulacje! 😅
juliadna, brawo! Świetne wyniki i wyglądacie świetnie!

milusia, pięękny! Oby zaciążyła więc!

zduśka, siodełko fajne, polecam dla krótkonożnych i małodupnych 🙂 Fajny rudziszon.

Wrzucę na dobranoc dwa Dzionki zawodowe 🙂



Dzionkagratuluję 🙂
JuliadnaGratuluję również
milusiaJaaaaki fajny tatuś, trzymam kciuki.
milsCzekam na foty, skoro Wam już co raz lepiej idzie. Ja się do Was wybieram i wybieram i się wybrać nie mogę 🙄
quanta Ależ maszyna się z niego robi. Cudo 😍

Pielgrzym w zeszłym tygodniu miał robione zęby, więc tydzień sobie postał. Różnica w jeździe jest zauważalna, mam nadzieję, że to nie chwilowe. Dzisiaj jakoś po ludzku usiadłam w siodle i jeździło mi się tak 😍. W ogóle z jazdy na jazdę jest co raz lepiej, obym teraz tego nie zepsuła 😁.
ash   Sukces jest koloru blond....
20 maja 2013 08:07
Dzionka, gratulacje! świetnie wyglądacie!!! Jak chcesz spinkę z siateczką w kolorze granatowym to mogę Ci sprezentować. 🙂
juliadna, brawo! Gratuluje. Fuerte jest świetny. W sobotę jadąc na wesele mijałam po drodze KJ Szary i od razu głośno westchnęłam " ooo! dziś juliadna i Strucelka startują!"
Zairka, piękni w rzepaku. Boskie zdjęcie. Jak Zajek?
milusia, trzymam kciuki za klaczynkę!
Quanta, Rudy boski! Ale zmężniał.
zduśka, Mąka sorry za pytanie, ale czy Callisto ma problemy z grzbietem?

Quanta - kasztan CIACHO!

Dzionka, gratki, widać że masz zaciesz 😉

edit: pomyliłam imię, eh...
Afrodyta 8 to Cynober 🙂
Zduśka hej hej 🙂 Lecz kolano szybko, Twój Callisto super wygląda
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
20 maja 2013 10:10
Zduśka, jaką Callisto ma fajną szyjkę! 😀

Dzionka, zgubiłaś frak między przeszkodami? 😂 Ładny Dzioneczek, do was też muszę wpaść. Tylko zupełnie nie wiem kiedy 😁
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
20 maja 2013 10:33
zduśka, Mąka sorry za pytanie, ale czy Callisto ma problemy z grzbietem?

spoko  :kwiatek:
nie ma  😉 też tak myślałam.  Było to kilka razy sprawdzane  😉 masaże, cuda, sprawdzaliśmy dopasowanie siodła i wszystko wyszło naprawdę dobrze.  Prawda jest taka, że chłopak ma problem z czaszką arabską  😁 On cały czas walczy sam ze sobą ( palą mu się styki ) , fizycznie gotowy jest zrobić napradę dużo ale psychicznie jest na poziomie hmmm 3 latka  😉 Dlatego u Niego praca idzie po woli ale do przodu  😀 Gdybyś wiedziała co było w zeszłym roku  🤣
Niestety konie czystej krwi mają mocne charaktery, u nich trzeba po woli i nic na siłę bo inaczej nie ujedziesz  😎
Epikea  :kwiatek:
Misskiedis chyba to kwestia zdjęcia  😀 ale dziękuję !  :kwiatek:

edit. ort  😎
milusia, trzymam kciuki i mam nadzieję, że będzie gniady 😀
Dzionka, gratulacje jeszcze raz 🙂
juliadna, gratulacje !!!
juliadna, nie każdy start musi być udany 🙂 Te mniej udane uczą najwięcej 😉 Ale gratuluję 2 miejsca! Super wynik, właszcza jak na pierwsze wspólne zawody 🙂
quanta, :kwiatek: Twój Wątrobiany jest wg mnie najpiękniejszym revoltowym rumakiem 😍
Nirv, łooo, to nieźle. Fajnie, że teraz Wam się już lepiej terenuje 😉
zduśka, za dużo masz tych pięknych zdjęć z jazdy od Dominiki Frej! 🤣
tulipan, pięknie teraz wygląda! Takie ciemne kasztany są genialne 😍 Oby Szymon szybko powrócił do zdrowia!
Dzionka, ja mam siateczkę na włosy i powiem, że bardzo wygodnie 😉
milusia, są i ode mnie kciuki 😀
mils, udane treningi strasznie motywują do dalszej pracy, prawda? 🙂
basia16816, a zdjęć z treningów dalej nie ma! No jak tak można?! 🍴
quanta ale ciacho 😍
juliadna i tak super Wam poszło , ogromne gratulacje!

Dzionka gratulacje, ps. co to za ochraniacze macie na zdjęciu? Horze?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
20 maja 2013 16:48
ash za tydz we wtorek przyjezdzaja weci bedzie sprawdzany i bedzie usg, teoretycznie od czerwca wraca pod siodlo
ash, dzięki 🙂 Z tą siateczką to tak serio? Kuuurcze, no pewnie że bardzo bym chciała taki prezencik!
Anaa, dzięki 🙂 Jak tu nie mieć zacieszu na takim koniu 🙂
Misskiedis, haha 😀 To bez fraku jest z LL, potem na dekorację ubrała frak i już na L został 🙂 No wpadnij koniecznie w końcu!
Magdzior, dzięki 🙂 Tak, to są te najprostsze i najtańsze horze.
Dziękować wszystkim, przekażę Rudemu opinie, niech wie, że ma się starać 😉 Mimo wszystkich jego trudności bardzo mi leży i pasuje ten koń i jest frajda z pracy, a postępy przychodzą. P. trener ma na każdego gagatka bardzo dobre pomysły i aż przyjemnie wsiadać kolejnego dnia. Z ostatnich sukcesów, to Rudy się ogarnął bardzo w przejściach, zaczynaliśmy od rozstrzygania kwestii, czy on w ogóle zrobi przejście (z odpowiedzią na nie), potem jak już się pogodził z zauważaniem półparady, to było pytanie, jak szybko ogarnie własne nogi (i np. przejście w 4-6 kroków było standard, a takie 2-3 kroki spóźnione już niezłe). Dalej, jak już się pojawiła odpowiedź od razu, to zostały jeszcze próby nurkowania mostkiem w dół. W ostatnim tygodniu Zombie doznał jednak olśnienia i zaczął robić ładne przejścia od zadu, reagując na samo zatrzymanie go dosiadem, zostając frontem w górze z lekkim przodem. Ale czad! 😀 Mam nadzieję, że kiedyś podobnie poskładamy przejścia z galopu 😁

Ogólnie to mam straszny zgryz, bo go adaptuję teraz do wypuszczania na padok i nie wiem wcale, czy z tym dobrze robię. Moje wszystkie konie to elektryki, na padokach biegają, brykają, ale Skwar i Karolek są lekkie, zgrabne, delikatne - Skwar z uwagi na swoją łękowatość nie potrafi poważniej fikać, jego repertuar bryków ogranicza się do wyrzutów tylną nogą w bok, a Karolek ma bardzo dobrą głowę i nigdy absurdalnie nie dziczeje. Kasztan skacze tak, że ziemia dudni i to w dodatku ciężki, mięsny koń, który ogarnięcie własnych szkit ma cokolwiek mierne :7 Teraz chodzi na padok po pracy, w dzień dodatkowo na trawę, ale w ręku i pod nadzorem. W niedzielę bardzo fajnie mi pracował, więc szybko skończyłam i poszedł się byczyć. Dawkę ruchu uzupełnił sobie sam ściągając przy okazji jedną podkowę 🙄 naturalnie z najgorszego swojego kopyta 🙄 Poszły końcówki ściany, ale i tak za 10 dni mamy kowala, więc jakoś na tym przechodzi, no i podkowa od razu przybita (mój facet został przeszkolony przez kowala i nauczył się przybijać zdjęte podkowy, jest przy tym tak precyzyjny, że jest w stanie idealnie wpasować się w istniejące dziurki po podkowiakach), ale... Mógł zdjąć podkowę z kawałem kopyta - mamy jeszcze nadal ze 3 cm rogu, który jest nic niewarty, można go dosłownie rozkruszyć palcami i zdrapać paznokciem. Jakby tak sobie rozwalił do żywego i był obolały i kaleki przez dłuższy czas? Albo co, jeśli następna nie będzie podkowa, tylko noga?
Wiem, że w tym wątku pewnie usłyszę, że koń bez padoku jest nieszczęśliwy, ale z autopsji wiem, że koń zaboksowany dla rekonwalescencji i nie mogący nawet na parę kroków zakłusować jest nieporównywalnie większą bidą, niż taki, który ma karuzelę, spacery w ręku, solidny trening, na którym się może wyszumieć i swój odpoczynek na trawie na lonży czy uwiązie.
Raz już jak uszczęśliwiłam konia swobodą, to mi nie to już nie wyszło 🙁 A też był elektryk i tak samo ciężki i mięsny...
No nic, ale autentycznie nie wiem, jak wybrać mniejsze zło.

Ktoś się stęsknił tymczasem za Skwarusiem?

🙂











Moja klasyczna mina 🤣



I to jest fajna rzecz, na lewo czasem jeszcze skaczemy, albo próbujemy gonić tempo, ale na prawo to już banalnie łatwo, się tylko siedzi - i kręci 🙂

które konisko najstarsze ? 🙂
Lov   all my life is changin' every day.
20 maja 2013 21:09
quanta, ale weź pod uwagę też to, że jak codziennie będzie miał padok na godzinę czy dwie, to się w końcu przyzwyczai i nie będzie mu się chciało tak nawalać 😉 Przynajmniej to się sprawdziło u mojego- jak zeszłej zimy nie szło czasami przez miesiąc na padok dojść, bo były w dole i z dróżki robiła się ślizgawka, a stopniało i zaczęłam puszczać, to pierwszy tydzień potrafił napierdzielać pełną godzinę. Aktualnie, jak ma codziennie lub co drugi dzień te dwie godziny, to nawet pociąg przejeżdżający 20 metrów od padoku go nie rusza 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się