Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...

Poważnie dziewczyny, aż mi się serce kroi jak słucham takich rzeczy w tej stajni . Wszystko jest na "nie", o pomoc ciężko, a szef... wiecznie obrażony na cały świat. W stajni jest zakaz kupowania paszy lub trocin "na własną rękę" - wszystko musi być przez nich zamawiane ( oczywiście oni narzucają swoje ceny, i przy tym za trociny płacę o 4f więcej, niż w sklepie). W sobotę zabrakło trocin, to w ostatniej chwili, z łaską podał mi adres gdzie mogę kupić. Przy okazji kupiłam sieczkę Dengie, to musiałam się z nią przemykać po zmroku  🤔 Na ostatni tygodniowy rachunek, wrzucił mi dodatkowe 4f za... ściągniecie konia z pastwiska, kiedy przyjechał kowal ( prosiłam aby koń nie był ruszany, jeśli mnie tam nie ma). Tymczasem oni ściągneli, zrobili konia bez mojej wiedzy  😵
Czeggra1 myślę o tym dość intensywnie, w sumie kończy nam się contract na mieszkanie we wrześniu, więc może byśmy się bliżej przeprowadzili. Generalnie myśleliśmy o przenosinach do Kent, zanim konia kupiliśmy więc...  🙄 Zresztą porozmawiamy, w niedzielę 🙂 Masz już więcej informacji?
A.   master of sarcasm :]
16 maja 2013 21:54
Chcialabym pracowac w Cambridge 🙂. Dwa kursy tylko musze zrobic jak znajde czas.
Cholernie mi sie podoba w Cambridgeshire.

Dziewczyny z UK - macie jakies pasze godne polecenia? Muesli bez namaczania...
Karmicie konie Haylage czy zwyklym siankiem?


Mnie się juz w UK przestało podobać jakiś czas temu 😉

Sianokiszonka w zimie raczej, od siana mi konie ostatnio dostały uczulenia więc sieczka HiFi firmy Dengie jest na tapecie zastępczo. Ja hoduję konie, karmię właściwie tylko baileysem, stud mix i stud balancer.
Albo do nas przyjezdzaj - mialabys kawalek, ale bysmy poimprezowaly 😉 😁


edit - literowka

Dopiero zauważyłam tą wiadomość 🙂 My zapraszamy w nasze rejony, będzie wesoło !  😁

ikarina, odwiedź nasze rejony, odwiedź 😀!
Ekwadorka, nie przejmuj się idiotami! Widzimy się w niedzielę i w sumie mamy prawie całą do przegadania 😀!
ikarina, odwiedź nasze rejony, odwiedź 😀!
Ekwadorka, nie przejmuj się idiotami! Widzimy się w niedzielę i w sumie mamy prawie całą do przegadania 😀!

Dodaliście mi wczoraj mocy, obudziłam się z innym nastawieniem  🏇 chociaż tak mi ten temat zaprząta głowę, że nawet w nocy miałam sny o tematyce stajennej  🤔wirek:
Luzik 🙂. Trzeba się wspierać 🙂. Zmień stajnię- będzie lepiej dla Ciebie i dla Boba.
Luzik 🙂. Trzeba się wspierać 🙂. Zmień stajnię- będzie lepiej dla Ciebie i dla Boba.


Też tak sądzę, ze stajnią też niebawem się ogarniemy  :kwiatek:

Słuchajcie używała któraś z Was tych wysłodków http://www.farmandpetplace.co.uk/products/equine/horse-feed/fibre-beet/speedi-beet-20kg.html ? Bardzo dużo pozytywnych opinii o nich słyszałam, i chciałabym je zakupić, jednak podawanie wysłodków to dla mnie czarna magia  🙄 Słyszałam, że powinno się je podawać z muesli - jakimiś konkretnymi? Macie jakieś muesli godne polecenia? I można te wysłodki podawać z sieczką? Z góry dziękuję  😉

Moje gady jadły te wysłodki bardzo chętnie 🙂. U nas dodają je do żłobu do posiłku ( granulat/musli + sieczka)- nikt nie bawi się w mieszanie wysłodków z resztą paszy i konie jedzą 🙂. Pewnie i lepiej byłoby wymieszać, ale tak naprawdę to nie wiem, czy ma to większy sens.
Moje gady jadły te wysłodki bardzo chętnie 🙂. U nas dodają je do żłobu do posiłku ( granulat/musli + sieczka)- nikt nie bawi się w mieszanie wysłodków z resztą paszy i konie jedzą 🙂. Pewnie i lepiej byłoby wymieszać, ale tak naprawdę to nie wiem, czy ma to większy sens.


Z tego co wypatrzyłam, 80% koni u mnie w stajni dostaje te wysłodki. Czyli mogłabym bez problemu te wysłodki dodawać do tych Horse&Pony Cubes, czy lepiej musli?
Ekwadorka, to chyba najpopularniejsze wysłodki w UK- wszędzie się z nimi można spotkać. Godne polecenia.
Możesz śmiało podawać je z sieczkami i granulatami, nie musi być to musli (aczkolwiek może).
Mamy tu kogoś w Portugalii? A dokładnie w Lizbonie?
A.   master of sarcasm :]
19 maja 2013 16:05
Ekwadorka, to chyba najpopularniejsze wysłodki w UK- wszędzie się z nimi można spotkać. Godne polecenia.
Możesz śmiało podawać je z sieczkami i granulatami, nie musi być to musli (aczkolwiek może).


Najpopularnieszy jest trident 😉
No ja się z takimi nie spotkałam... A tamte w kilku stajniach przez które się przewinęłam były 😉
Ekwadorka, to chyba najpopularniejsze wysłodki w UK- wszędzie się z nimi można spotkać. Godne polecenia.
Możesz śmiało podawać je z sieczkami i granulatami, nie musi być to musli (aczkolwiek może).

Dziękuję za odpowiedź  😉 Rozmawiałam, wczoraj ze znajomą ze stajni, i ona dodaje do wysłodków to http://www.dodsonandhorrell.com/our-feeds/active-work/pony-clubriding-club/pasture-mix.html  .
majek   zwykle sobie żartuję
20 maja 2013 00:16
Ej, Ekwadorka, teraz ja nie będe spać.

Ja będę od środy, razem damy radę
Ekwadorka, majek- chodźcie do nas 🙂. U nas poziom usługi jak i atmosfera jest super, a cena w sumie całkiem porównywalna ( i nie jest to DIY).
Ekwadorka, majek, nie przejmujcie sie, pojedzcie facetowi po sumieniu i ambicji i pokazcie mu, co to znaczy byc koniarzem z prawdziwego zdarzenia  :nunchaku:
majek   zwykle sobie żartuję
22 maja 2013 15:37
Zobaczymy, ikarina, zobaczymy. Wyglada na to, ze facet ma srednie pojecie, ale zdaje mi sie, ze wiekszosc rzeczy nalezy zalatwiac, kiedy go nie ma w biurze.


Czeggra, wiesz, do Ciebie troche daleko i niezly korek. Ale byloby super

Trzymajcie kciuki, nasze dwa kucyki, czarny i bialy, wlasnie plyna do Dover.
majek, gagulec- trzymamy kciuki 😀
majek   zwykle sobie żartuję
23 maja 2013 15:01
Chlopcy dojechali cali i zdrowi. Przewoznik sie spisal.

Siwy niestety przechodzi kwarantanne, nie moge go puscic na zaden padok. No, ale wytrzyma.
Widac, ze troche padniety, ale poradzi sobie.
Nie dawno przeprowadzilam się w okolice Venlo, Holandia i szukam stajni westernowej gdzie mogłabym pojeździć, ale wpisując w google mam bardzo mało takich ofert, czy ktoś moze posiada jakieś informacje na ten temat lub mógłby polecić stajnię?
A.   master of sarcasm :]
30 maja 2013 13:16
Będę przejeżdżać niedaleko Venlo w przyszłym tygodniu, zielona terenówka i wielka niebieska przyczepa na konie proszę mi pomachać  😉
Venlo niedaleko boekelo chyba?
Ok będę machać  😀

Proszę dajcie namiary na jakąś fajna stajnię, moze być też w niemczech bo do granicy mam jakieś 15 km, więc czekam na jakiś cynk 🙂😉))
Anka ave Ci!!!!!! 🙇
poszukuje wszelkich informacji na temat stajni Böckmann w Lastrup  🙂
majek   zwykle sobie żartuję
13 czerwca 2013 12:49
I co z tym spotkaniem?
Pytanie do dziewczyn z okolic okołolondyńskich.
majek, ja oczywiście z wielką chęcią. W zwiazku z tym, ze w sumie to mam dużo czasu wolnego to dostosuję sie do miejsca, dnia i godziny ustalonego przez innych.
A.   master of sarcasm :]
13 czerwca 2013 19:47
W przyszlym tygodniu wracam do Anglii na pusto, moze zabrac albo podrzucic po trasie, z 1-2 konmi itp

Czy ktos zna jakas stajnie tranzytowa na granicy niemiecko-holenderskiej??  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się