Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Polecam Baborówko - dla koni raj, ale to ok 25 km na północ od Poznania.
amazonka1993 a jak daleko od Poznania chcesz konia wstawić i czy coś jeszcze poza łąkami Cię interesuje?
Lov   all my life is changin' every day.
20 maja 2013 22:03
To Lusowo sobie odpuść 😉

Basznia, moje zaproszenie na kawę cały czas aktualne, a na CSI to już Ci nie odpuszczę! 😀
Tylko łąki i w miare fajne tereny. No i zależy mi na tym, żeby właściciele się koniem interesowali, bo nie będę w stanie przyjeżdzać do konia nie więcej niż raz w tyg..
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
20 maja 2013 22:13
Z takich stajni typowo "łąkowych" mogę polecić wspomnianą tutaj właśnie Krzywą Stajnię w Lubosinku-moją opinię już napisałam 😉 W Baborówku byłam kilka razy,koleżanka miała tam konia jakiś czas,nawet parę razy tam pojeździłam ogólnie bardzo dobre wrażenie ale z tego co wiem nie wychodzą na cały dzień-choć i tak na długo bo od rana do południa i w niedziele nie wypuszczają (chyba,że coś się zmieniło,byłam tam ostatnio niecałe 2 lata temu).W tamtą stronę jest też stajnia w Żydowie-byłam raz,oglądać.Ogólnie typowo dla rekreantów,żadnych bajerów tam nie ma(chociaż mała hala jest więc i zimę da się przeżyć) ale mili ludzie,właściciele wydawali się w porządku i konie podobno wychodzą od rana do 16-17.
W inną stronę to podobno w Łopuchowie wychodzą na kilka godzin ale nie wiem jak to dokładnie wygląda.
W Łopuchowie stoję i stajnia jest naprawdę super. Ale cena 700zł boli....
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
20 maja 2013 22:29
No to teraz i tak chyba cena nie jest zła,w Poznaniu ostatnio nieźle pensjonaty drożeją..
krwawa mery ma konia w pensjonacie z łąkami,terenami i niezła ceną ale nijak nie mogę sobie teraz przypomnieć nazwy..a jeszcze byłam na stronie internetowej tej stajni kilka dni temu..skleroza nie boli mówią 😵 wydaje mi się,że to gdzieś w tamtą stronę było ale mogę się mylić.

W Tomicach konie chodzą na trawę i opieka z tego co słyszałam od koleżanki trzymającej tam konia pierwsza klasa.
Łąki masz jeszcze w Starkówcu Piątkowskim za Środą Wlkp. ponadto duże i bardzo jasne boksy.
Odwiedziłam wczoraj: Stajnię Z Kopytem, Mustang Rogalinek i jeszcze Niwkę.
Generalnie to... jest kaszana.
Z kopytem miało czyste boksy, małe, mikro hala - ale słomę można zamienić trocinami, mają drzewka na padokach, co bardzo mi się spodobało; w Mustangu są strasznie małe boksy; o Niwce pisać nie będę - byłam raczej z ciekawości zajrzeć 😉
Chyba zostaje mi tylko Baborówko (z tą magiczną ceną jestem chyba w stanie zaakceptować ten socjal :cool🙂
Kiedyś tam stałam i bardzo mile wspominam.
Jeszcze żeby były miejsca. Ciężko będzie, ale już nie mam siły dojeżdżać po 70km w jedną stronę 🤔
Thymos kupiłaś nowego konia?
Witajcie, jestem ciekawa czy ktoś wie cokolwiek o pensjonacie prowadzonym przez stajnie Benek w Szewcach koło Tulec? Jakie plusy, minusy. Najważniejsze są dla mnie 3 rzeczy pastwisko, siano(w nieograniczonej ilości i nienagannej jakości), żeby było czysto i czwarte też dość ważne bliskość lasu.
Co do Mustanga jest szansa, że boksy będą powiększane i z 30 boksów mających po ok. 8 m2, będzie ok. 15 większych. Ale to są na razie plany i nic pewnego. Mój koń sobie radzi w tych boksach, a nie jest  małym koniem.
Możliwe, że będą też łąki, bo tego brakuje.Może coś się ruszy w końcu, bo na razie to faktycznie, ciekawe w Mustangu nie jest 😉
Poza tymi boksami było nieźle, na padoku obok stajni trawa przecież jest.
I faktycznie cicho-sza, nawet pies się nie obudził😉
No jest, ale wiele jej nie ma, szybko ją wyjedzą i obawiamy się, że na cały sezon to nie starczy. Ale są plany by ogrodzić jakoś trawę między wybiegami piaszczystymi a halą. I możliwe, że będzie dokupiona łąka. Zobaczymy jak to będzie 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 maja 2013 09:22
Lov, wiem, pamietam, i nawet rozmawialam z malzem, ze musze sie z Toba umowic 🙂.

Chestnutstalion ktos cos pisal, ale nie moge sobie przypomniec kto i co mowil o Benku, moze znajdziesz w watku, ale nawet nie pamietam, kiedy szukac ...

No to teraz i tak chyba cena nie jest zła,w Poznaniu ostatnio nieźle pensjonaty drożeją..
krwawa mery ma konia w pensjonacie z łąkami,terenami i niezła ceną ale nijak nie mogę sobie teraz przypomnieć nazwy..a jeszcze byłam na stronie internetowej tej stajni kilka dni temu..skleroza nie boli mówią 😵 wydaje mi się,że to gdzieś w tamtą stronę było ale mogę się mylić.



Jestem jeszcze w Daszewicach 🙂 niedługo przeprowadzam się z koniem do Biedruska, ponieważ zmieniam miejsce zamieszkania, stajnia wygląda zachęcająco.
Generalnie na Waszym miejscu sprawdziłabym jeszcze stajnię w Majątku Rogalin, nie wiem jakie są warunki stajenne, ale tereny mają imponujące.
Co do Daszewic, to wolnych miejsc brak, na mój boks jest już chętny.
Witajcie, jestem ciekawa czy ktoś wie cokolwiek o pensjonacie prowadzonym przez stajnie Benek w Szewcach koło Tulec? Jakie plusy, minusy. Najważniejsze są dla mnie 3 rzeczy pastwisko, siano(w nieograniczonej ilości i nienagannej jakości), żeby było czysto i czwarte też dość ważne bliskość lasu.

Jak tam byłam w odwiedzinach to wg właściciela owszem, siano do bólu i rzeczywiście, konie były pełne, że aż zostawiały. Wypuszczane na padok jak najdłużej, przynajmniej w te cieplejsze dni. Jak byłam w zimie to konie stały w stajni. Stajnia otwarta non stop na świat, więc konie i tak obrośnięte futrem, mają styczność ze zmieniającymi się warunkami klimatycznymi.
Czy przyjmuje na hotel tego nie wiem, mogę osobiście zapytać.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

21 maja 2013 13:32
Chestnutstalion, pastwiska faktycznie jakieś tam mają, trochę trawy jest. Do lasu- jakieś 10 minut stępem, ale musisz przejść przez ruchliwą ulicę w tygodniu, w weekend jest lepiej.
Mnie się nigdy u Benka nie podobało: pełno różnych różnorakich  zwierząt, a to dlatego, że Benek prowadzi fundację. Ile razy przejeżdżamy tamtędy do lasu, koni na dworze nie widzę. Szukaj na wcześniejszych stronach wątku- natknęłam sie na opinię osoby, która w końcu od Benka uciekła. Ponoć praktykuje zabieranie paszportów konia. Sam Benek dla mnie jest postacią, delikatnie mówiąc, dość kontrowersyjną i chociażby dlatego konia bym mu nie powierzyła.
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
21 maja 2013 14:29
Chestnutstalion, tu masz facebooka i trochę aktualnych zdjęć pastwisk, jak dla mnie to pastwiska są dużym plusem i mają ich na prawdę sporo.
Są też dwa padoki na których trawa rośnie i to nie mała. Tereny też chyba nie są takie złe bo w sumie wioska jest "w polu" na skraju wioski.
Fakt zwierząt jest tam sporo bo to fundacja i znajdziesz tam zaczynając od wilbłąda po szopa pracza  😁
Sama mam konia od nich- fundacyjnego.
Benek jest specyficzny ale ja go bardzo polubiłam i nie miałabym nic przeciwko wstawieniu tam konia, uratował wiele istnień.
Jedną dziewczynę poznałam, która tam trzyma swojego konia, ale namiarów nie znam.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=122463731287443&set=t.100001475052363&type=1&theater
Szukam 1 boksu w okolicach Kostrzyna wlkp, obojętnie czy stajnia przydomowa czy normalna w cenie 400- 500 zł. Ma ktoś jakiś pomysł ?  🤔
nekti   Pająk stajenny..
21 maja 2013 21:35
pucus27 w Trzeku był jeszcze tydzień temu wolny boks. Jest hala, brak terenów, zdarza się, że konie nie wychodzą codziennie (ale wychodzą i właściciel nie ściemnia że siedzą całe dnie na padokach). Cena ok 500zł.

Poza tym Iwno (stajnia na terenie stadniny), ale to już 650zł (mikroskopijna hala i w "porze deszczowej" zalany plac do jazdy)

Reszta stajni pensjonatowych w najbliższej okolicy jest chyba droższa.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

21 maja 2013 22:10
A Kokoszki? Już za daleko? Jest stajnia w Wiktorowie,dokładnych namiarów nie znam, trzebaby wsiąść w samochód i pojechać poszukać. To samo przed Nekielka, w okolicach Gierłatowa.
Dzięki dziewczyny !  Dzisiaj pojadę do Trzeka ale coś mi sie wydaje że tam jest więcej niż 500 zł bo halę zrobili. O Kokoszkach też się popytam.
Informacyjnie - na Hipodromie Wola ma być plac z podłożem kwarcowym, ale...
...dodatkowo płatny za każdą godzinę korzystania  🤣

Bynajmniej nie polecam, chyba, że coś się zmieni w tym zakresie 😉
pucus27 w Trzeku cena 500 i na razie nic nie słychać o podwyżkach, przynajmniej do mnie nic nie dotarło.
pucus27 ja ze swojej strony mogę polecić Stajnię Kokoszki 🙂 Nie wiem czy mają obecnie wolne boksy, jakiś czas temu nie mieli, ale może coś się zmieniło.
Opieka nad końmi jest bardzo dobra, z tego co słyszałam konie stoją cały czas na zewnątrz. Pół dnia na trawie, drugie pół na piaszczystym ze stałym dostępem do siana. I piękne tereny tam mają 🙂
Witajcie, jestem ciekawa czy ktoś wie cokolwiek o pensjonacie prowadzonym przez stajnie Benek w Szewcach koło Tulec? Jakie plusy, minusy. Najważniejsze są dla mnie 3 rzeczy pastwisko, siano(w nieograniczonej ilości i nienagannej jakości), żeby było czysto i czwarte też dość ważne bliskość lasu.


nie polecam BENKA jest cacy jesli ludzie maja tam konia a jak im sie uda zabrac pod falszywym pretekstem to zaraz jet na minus spodkalam wiele koni 2 dni po odejsciu z tej stajni byly strasznie zabiedzone
kolezanka sama tam miala konia ze spokojnego konia zrobil sie nerwowy kon a do tego po doejsciu plotka szla ze kon rozwalil pol stajni
proponuje sie dobrze zastanowic nad ta stajnia
Najlepiej dla mojego konia,by było, żeby stała pod wiatką na łace24h, tak wet powiedział, że będzie dla niej najlepiej. Jak ją teraz rozkuje to jej kopyta nie mogą mieć styczności z betonem... Kurcze, pomóżcie.....
Amazonka1993 - a urządziły y Cię jakośs 3 miesiące chociaż? Bo ja wyjeżdżam i u mnie w przydomowej stajni bede miała dwa boksy puste, zostaje 2 klacze z COPD, od rana do późnego wieczora stoją na padoku, tylko na obiad są ściągane. Tylko niestety jeszcze stoją na piasku ponieważ trawa jeszcze rośnie, ale myślę ze miesiąc i pójdą na jakiś czas dziennie na trawę.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
25 maja 2013 17:15
Basznia ma wiatę 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się