Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

sei   . let's grow old together & die at the same time .
28 kwietnia 2013 14:44
Matinka, generalnie nigdzie 😉 czasem Las Pegaz. propozycje publikują zazwyczaj na ŚK, ale najlepiej zadzwonić i spytać czy i kiedy planują coś w tym sezonie. w zeszłym roku były chyba w maju właśnie pierwsze 🙂
Ktoś się może orientuje jak wyglądają jazdy w Zbyszko? Znalazłam na stronie cennik, w którym ujęta jest jazda na ujeżdżalni (40zł) i jazda indywidualna (70zł). Jak wygląda ta jazda za 40zł, po prostu w zastępie?
Czy ktos sie orientuje czy na terenie łodzkiego odbywaja sie w najblizszym czasie jakies targi konskie lub sprzetu konskiego?
MagBan93   Hennowata rudość :]
14 maja 2013 20:30
Słuchajcie, pilnie potrzebuję wynająć przyczepę na jednego konia. Dysponuje ktoś taką do wynajęcia w Łodzi i okolicach?
MagBan93"Przyczepa jednokonna dwuosiowa. DMC 1200kg. Możliwość holowania z kat. B. Łódź - 607 189 188" skopiowane z wątku o ważnych telefonach 😀
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
15 maja 2013 09:39
Czy ktos sie orientuje czy na terenie łodzkiego odbywaja sie w najblizszym czasie jakies targi konskie lub sprzetu konskiego?


Zazwyczaj przy każdych większych zawodach są stoiska ze sprzętem. Targi końskie w Pajęcznie już były.
Nie zna może ktoś dystrybutora pasz Eggersmann'a, w Łodzi bądź w łódzkim ?
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
18 maja 2013 18:01
w Equitomie maja te pasze ;]
o ile się nie mylę i nic się nie zmieniło 😉
Znacie może jakieś stajnie , gdzie są mega tereny + jakaś woda w pobliżu ?

chodzi mi o pobyt wakacyjny dla 2 koni  🙂
Czy ktos oddawał z was konia do Gajewnik na zajeżdżanie??(zaprzęg i siodło)???
Naciau fajne tereny są w Ldzaniu. I rzeka i żwirownia i naprawdę duże lasy, ale czy tam są boksy wolne na weekend? Nie wiem.
Wody dużo mają w stajni w Popowie nad zalewem Jeziorsko . I lasów też dużo 🙂
agulaj79 to Ldzania mam za blisko  😎 15 km 😀

a o Popowie myślałam , tylko ,że tam jest jakaś stajnia naturalsowa , i warunek tam mieszkania to branie od nich codziennie treningu  🤔
Pierwsze słyszę - mówimy o stajni "Pasja"?????
Moja latorośl była tam na obozie jeżdzieckim w ubiegłym sezonie i z naturalsowych zabaw mieli wyłącznie wyrzucanie gnoju ....
Oj to bardzo naturalnie zatoki sobie wyczyściła  😂
Czy ktos oddawał z was konia do Gajewnik na zajeżdżanie??(zaprzęg i siodło)???


Moje 2 kolezanki dawały konie na zajezdzanie 😉 ja osobiscie tam jezdzę i polecam jesli chodzi o siodło. Z zaprzegami nie wiem jak to się tam odbywa .
stara dąbrowa stajnia , gdzie warunkiem pobytu to trening  😁

zobacze tą pasje i jak mają z cenami  🙂
W ogóle widzę, że Smolis po raz kolejny reaktywowany ;D ciekawe co z tego będzie... Sama w sumie gdzieś się muszę przenieść, bo sytuacja zmusza mnie do przestawienia się na ujeżdżenie i przydałby mi się czworobok. Najchętniej do Las Pegaz bo trener na miejscu, a chciałabym albo z Karoliną Gogolińską, albo z Olą Szulc trenować w takim razie. Macie jakieś pomysły? Myślałam jeszcze może o Adriannie, może zerknę co się w Smolisie teraz dzieje, bo trochę nie mam koncepcji, a dawno po stajniach jako tako nie jeździłam, od ostatnich moich wizyt w większości się pewnie dużo zmieniło.
add77, a kto reaktywował Smolisa?
Adrianne kiedyś, dawno temu bym poleciła, ale teraz z całego serca odradzam! 🙄
Wiesz co, natknęłam się na ogłoszenie o hotelu na ŚK. Mają nawet działającą stronę: [[a]]http://www.stajniasmolis.pl/StronaG%C5%82%C3%B3wna.aspx[[a]]
Hej  🙂
Może ktoś zdoła mi pomóc - spróbujemy 🙂
Mieszkam w okolicy Limanowskiego (Bałuty). Niestety, miejsce to takie że nigdzie nie ma dobrej stajni w odległości mi odpowiadającej. Byłam już w;
- Zbyszko - było ładnie, fajnie, tam odbyło się kilka moich pierwszych lekcji  😉 Miło było, koni dużo, kucyki - no świetnie, jak z bajki. Niestety nie mam tam jak dojeżdżać, ceny jazd podrożały.
-  Hucuł - konie fajne ale nie odpowiadają mi instruktorzy i dojazd. Przez dojazd dostałam kręćka, bo czekałam ponad godzinę na autobus a jak już przyjechał to jeździłam nim 40 minut w kółko nie wiedząc gdzie jestem. Porażka.  😜
- Malinka - aktualnie tu jeżdżę, ale żeby dojść to muszę przez kawał drogi dreptać przez działki, las, chodniki, i wszystko. Poza tym, odkąd tam przyjechałam to w sumie niczego nowego się nie nauczyłam.
- Kajtuś - baardzo ładne konie, stajnia, i bardzo profesjonalne podejście moim zdaniem, ale co mi po tym, skoro dojazd też mam lipny? Jeszcze dalej niż do Malinki.

Tak sprawa wygląda. Szukam stajni gdzieś bliżej. Rozważałam dwie - Centaur, ale nie wiem czy tam prowadzą jazdy i stajnie Adrianna, ale nie ma cen, no i też jest kawałek drogi.  🙄
sei   . let's grow old together & die at the same time .
22 maja 2013 20:34
jest salio, do pewnego momentu da się dojechać pksem/busem, ale dalej nie wiem czy bez samochodu da radę.
od ulicy do Salio kawałek drogi niestety jest...bez samochodu nie polecam :/
A Marek otworzył stajnie,ale kierownikiem jest taka Monika, stajnia ma być na małą ilość koni - max 20. Póki co poooooowoli zaczynają
vero, a nie myślałaś o Oleńce, albo Grotnikach? Z tego co się orientuje to z Limanki do tej pierwszej jest jakikolwiek tramwaj, a przy ul.Kaczeńcowej (przystanek przy Lindlu) przesiadasz się w autobus linii 6 (nim 10 min. drogi). A do tej drugiej to chyba jakieś busy dojeżdżają, ale nie jestem pewna.
O żadnej się nie wypowiem, bo nie mam zielonego pojęcia jak tam jest.
kochani tak smolis reaktywowany , ale czworoboku chyba już tam nie mają .
do Grotnik dojeżdżają busy i pociąg z kaliskiej
W stajni Rzgów będziemy mieć za jakiś czas czworobok 🙂
Ada czworobok i trenera typowo od ujeźdżenia masz, właśnie w Las Pegaz, ale nie ma hali z tego co wiem, a to spory minus, u Oli Szulc w Gozdowie, super ośrodek, i  u Miszy w Janowicach, trenuje pani Galina, czworobok, hala, reszta stajni raczej profesjonalnie ujeżdżeniem się nie zajmuje.
a Smolisa ZDECYDOWANIE odradzam!!!! właściciel jest osobą nie poważną, nie kompetentną i tylko szkoda twojego koniska.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji - post pod postem
Na razie się chyba do grotnik przeniosę, jutro tam jadę zobaczyć jak to wszystko teraz wygląda bo tam z 7-8 lat nie byłam ale oprócz tego że nie ma czworoboku to mam dobry dojazd i warunki chyba fajne, konie wychodzą. A zaczęłam trenować z Olą Szulc i na razie jestem bardzo zadowolona. 🙂 Jakby ktoś za jakiś czas jechał na jakieś zawody ujeżdżeniowe i miał wolne miejsce w przyczepie to niech się do mnie odzywa, chętnie się zabiorę. Nie ma u nas zawodów to trzeba jakoś minimalizować koszty. 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
30 maja 2013 17:18
ja w okolicach wrzesnia chetnie sie wybiore na jakies dwudniowe zr w ujezdzeniu - warszawa albo zbroslawice, wiec jak cos to daj znac 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się