Wybór kierunku studiów

Jestem na lekarskim. Gumed jest dobry w sensie, że wypuszcza ludzi z dobrymi wynikami ale niestety, nie idzie studentom ani trochę na rękę- bez mrugnięcia okiem potrafią uwalić z przedmiotu kilkadziesiąt ludzi ( anatomia na pierwszym roku). Minusowe punkty, jakieś dziwaczne metody obliczania średnich z kół, brak możliwości poprawy kół... I wiele innych.
Mamy ładny nowy szpital. Poza tym jest mocno retro.
Generalnie gumedu nie polecam...
galopada_   małoPolskie ;)
22 maja 2013 11:16
polecam Lublin, mimo, że jest często Magiczny zamiast Medyczny  😁 😁 😁 😁
Joakul, dobrze, że mówisz, bo miałam zupełnie inne wyobrażenie. Zarejestruję się i tak, nie zaszkodzi, ale będę mieć na uwadze Twoje słowa, jeśli dostanę się np. do Gdańska i gdzieś jeszcze, a do Poznania nie.  😉
Galopada, na czym polega magia Lublina?  😁 Ja mam opory, bo daleko strasznie z Poznania (wiadomo, że bym się przeprowadziła, ale lepiej mieć bliżej).
galopada_   małoPolskie ;)
22 maja 2013 11:28
Beattle Mam na roku ludzi z całek Pl. W grupie koleżankę z Wrocławia. Czasem lepszą opcją jest wyjechać na studia i trochę się usamodzielnić 😉 ja czasami czuje, że jestem za blisko domu a mam 100km  😁 nie chciałabym mieszkać z rodzicami i studiować  😡

Magia tej uczelni, a nie Lublina 😉 Ot takie różne codzienne sprawy, często dowiadujemy się o ważnych sprawach dzeń przed, rektorskich nie ogłoszą wcześniej tylko w tym samym dniu, zero organizacji i komunikacji między katedrami nawet, jeśli znajdują się w tym samym budynku  😂 np dwa zaliczenia końcowe z przedmiotów jednego dnia i w pokrywających się godzinach  😂 😂 dużo by opowiadać  🤣 🤣
Wiesz, z domu to ja bym się wyniosła raz-dwa.  😁 Ale lubię to miasto, dlatego miałabym dylemat. A takie rzeczy, jak mówisz, to się pewnie wszędzie zdarzają. Chyba, że u Ciebie to na porządku dziennym.  😉
galopada ,joakul chyba wszystkie uczelnie mają podobne problemy. Ja jestem w Krakowie i czasem też panuje taki nieogar, że głowa mała. W gruncie rzeczy wszystko zależy od katedr. Niektóre przedmioty są naprawdę trudne i trzeba nad nimi poważnie przysiąść ale katedra jest w porządku i jak się uczysz to spokojnie zdasz. Inne są takie, że niby przedmiot prosty, mało potrzebny a potem pytania na egzaminie z... no, wiadomo skąd  👀
Beattle ja osobiście podobnie jak ktoś wyżej wspomniał nie chciałabym studiować w moim mieście rodzinnym (a jestem z Wrocławia). Jednak samodzielność i radzenie sobie z sytuacjami (często ekstremalnymi  :hihi🙂, którymi w domu zajmie się ktoś inny to nieodłączny element studiowania, bez którego traci ono sporą część swojego uroku  😉 Wybierz tak, żeby Ci najbardziej pasowało. Kieruj się własnymi potrzebami bo z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że nie wszystko złoto, co się na pierwszy rzut oka świeci. Jeśli Cię kierunek interesuje i nie potrzebujesz bicza nad głową, żeby się uczyć to zostaniesz dobrym lekarzem nawet jak wybierzesz uczelnie mającą nienajlepszą opinię. Przy okazji może nie nabawisz się wrzodów, wyjdzie Ci na zdrowie  🤣 Wiadomo, że niektóre uczelnie są teoretycznie lepiej wyposażone, dostają więcej kasy itp itd ale nie ma to dla nas, zwykłych szarych studentów jakiegoś ogromnego znaczenia. Z perspektywy studentki 'najlepszej uczelni medycznej w Polsce' mogę powiedzieć, że studenci po VI roku boją się iść do pracy, poziom umiejętności praktycznych jest przez nich źle oceniany, wielu rzeczy podczas studiów nie udało im się zrobić. Więc idź do miasta, które najbardziej odpowiada Ci ze względów praktycznych bo summa summarum gdziekolwiek byś tych studiów nie skończyła będziesz mieć podobne dylematy i obawy co wszyscy absolwenci
Averis   Czarny charakter
22 maja 2013 12:00
kujka, ba, czasami nie trzeba kończyć studiów, tylko być w trakcie 😉
kujka   new better life mode: on
22 maja 2013 13:01
otoz to Siostro!
Czy mógłby mi ktoś opisać jak jest na studiach- kierunek fizjoterapia? (gdzie najlepiej, co i jak, np: jak jest na awf Warszawa, jak trudno, i czy warto na taki kierunek się rzucać? )
Z góry ślicznie dziękuję  :kwiatek:
Podłączam się do pytanie koleżanki i zadaję jeszcze jedno: czy to kiedy się zarejestruję w IRK ma jakieś znaczenie? Cisną mnie wszyscy z każdej strony, że pora, że trzeba, a ja im dłużej się rozglądam tym bardziej się przekonuję, że tragiczne przedmioty wybrałam na maturę i że najchętniej zrobiłabym sobie rok wolnego by się przekonać co chcę robić, a nie iść na najczęściej wybierany przez maturzystów kierunek "byle co, byle był dyplom"  🤔 To jakaś tragedia. Jestem w biolchemie, a zaczęło mnie ciągnąć do prawa albo finansów  🙁 I nawet nie wiem czy się tym kierować bo jeszcze nigdy w żadnej decyzji trwale nie wytrwałam, a im bardziej się na coś nakręcam i napalam tym większe z tego wychodzi fiasko.
Cee, Odwlekając coś, nie przekonasz się co chcesz robić (choć praktycznie mało jest absolwentów szkół średnich, którzy wiedzą co chcą robić). Nie patrz na tych ciskaczy, tylko zastanów się co TOBIE się najbardziej podoba i wybierz według tego. Jedyne co powinnaś zmienić w życiu, to to nietrwanie w decyzji...
Nie ma znaczenia kiedy się zarejestrujesz w IRK, bo rejestracja rozpoczyna się od jakiegoś terminu (zazwyczaj po maturach, trzeba pilnować) i trwa też do określonego terminu.
Ja koncze teraz licencjat fizjo. Trzeba do tej pracy lubic kontakt prace z ludźmi, i miec do tego predyspozycje. Ja niespecjalnie  lubie ludzi  😁 i na niektórych praktykach troche się mecze, podejrzewam zew pracy bedzie podobnie. Nie polecam UM Wrocław, teoria rozwinięta do granic absurdu + ok 350 h praktyk do zrealizowania we własnym zakresie kazdego roku, spoko wiem ze to zawód praktyczny i jesli ktos chce sie poswiecic studiom w 100% to ok, ale jesli ktos tak jak ja MUSI pracowac to jest to niemalże niewykonalne, bo całe wakacje zabierają praktyki na pełen etat. Generalnie u mnie na uczelni małe skupienie na przedmiotach zawodowych... zreszta- jaka szkołe bys nie wybrała to 'obycie' w zawodzie i własciwe umiejetnosci zdobywasz dopiero później.
A no i zastanów sie czy stac Cie po studiach na robienie kursów z metod specjalnych z których kazdy kosztuje min 2000zł, a niezadko np 5 tys za jeden stopien. A bez kursów ani rusz, raczej nikt Cie nie zatrudni.
Evson,  Sankaritarina  dzięki  :kwiatek:
Chyba jakiś dzień miałam na użalanie się nad sobą. Nadal co prawda zdecydowana nie jestem, ale zaczęłam w końcu coś robić w stronę rekrutacji...
Wam też tak muli system rekrutacji na UM w Poznaniu? W takim tempie to chyba nie zdążę powypełniać tego wszystkiego do 20.06  😂
Witajcie! Z góry przepraszam, jeżeli ta kwestia została już poruszona, proszę powiedzieć to poprzeglądam.

Czy ktoś wie coś o Collegium humanitatis w Warszawie? (psychologia zwierząt)
Są wysokopłatne, i mam sporo wątpliwości. Czy jest tam np. jazda konna? tj. zajęcia praktyczne?
Bardzo zależy mi na waszej odpowiedzi 🙂
Wam też tak muli system rekrutacji na UM w Poznaniu? W takim tempie to chyba nie zdążę powypełniać tego wszystkiego do 20.06   😂

też 😁 jak wpisywałam oceny z przedmiotów na świadectwie ukończenia liceum to mniej więcej co dwie oceny system zamulił, wyskoczył jakiś error i musiałam kilka razy odświeżać stronę 😀iabeł:
jeszcze, co do Poznania, ile Ci szła opłata rekrutacyjna? Zrobiłam przelew w niedziele przez neta i jeszcze nie ma :/ a do jutra ma być niby opłacone, no i dlaczego informacje o maturze mamy wpisać do 20.06, czy po prostu ten punkt tak dziwnie napisali, że mi się wydaje, a odnosi się tylko do opłaty?  🤔wirek:

Terminy wprowadzania informacji o maturze, zatwierdzania ankiety osobowej (II krok) oraz wnoszenia opłaty rekrutacyjnej: stara matura (SM) i matura zagraniczna (MZ): od 08.04.2013 do 22.04.2013 r. nowa matura (NM), matura międzynarodowa (IB), matura europejska (EB): od 06.05.2013 do 20.06.2013 r.

Na UMP płaci się ogólną opłatę rekrutacyjną czy osobno od każdego kierunku/wydziału?
Poza tym chyba ch. mnie strzeli z tą ich stroną...
jeszcze, co do Poznania, ile Ci szła opłata rekrutacyjna? Zrobiłam przelew w niedziele przez neta i jeszcze nie ma :/ a do jutra ma być niby opłacone, no i dlaczego informacje o maturze mamy wpisać do 20.06, czy po prostu ten punkt tak dziwnie napisali, że mi się wydaje, a odnosi się tylko do opłaty?  🤔wirek:

Terminy wprowadzania informacji o maturze, zatwierdzania ankiety osobowej (II krok) oraz wnoszenia opłaty rekrutacyjnej: stara matura (SM) i matura zagraniczna (MZ): od 08.04.2013 do 22.04.2013 r. nowa matura (NM), matura międzynarodowa (IB), matura europejska (EB): od 06.05.2013 do 20.06.2013 r.



Opłata szła mi równo 3 dni 🙂 spokojnie, do 20.06 trzeba się zarejestrować, a opłatę należy wnieść do 27.06
Chyba jakoś tak dziwnie napisali. Ja jeszcze nie wiem na jaki wynik poprawiłam maturę, więc im nie podam 🤣



Na UMP płaci się ogólną opłatę rekrutacyjną czy osobno od każdego kierunku/wydziału?
Poza tym chyba ch. mnie strzeli z tą ich stroną...

Płaci się osobno za każdy wybrany kierunek.
maracuja, :kwiatek: Udało mi się jakoś znaleźć.
Strona UMP mi nie hula i się wkurzam niepotrzebnie... :/
Potrzebuję pomocy!
Jeżeli jestem teraz studentką państwowej uczelni, chociaż nie chodzę już na zajęcia (nie prosiłam o skreślenie mnie z listy studentów, żeby zachować legitymację i zniżki), to mogę przystąpić do rekrutacji na innych uczelniach i wypełnić z czystym sumienie "Oświadczenie Kandydata w sprawie warunków do podjęcia i kontynuowania studiów bez wnoszenia opłaty"? Bo tak sobie teraz myślę, że w świetle prawa wygląda to tak, jakbym podejmowała drugi kierunek. Patowa sytuacja, myślałam, że skoro mam ważną legitymację, to mogę ją zatrzymać do października 🙁
galopada_   małoPolskie ;)
19 czerwca 2013 18:27
moja kolezanka z grupy jeszcze do niedawna nie była skreslona z listy studentow na farmacji  😂 oficjalnie studiowała med i farm naraz  😁
Czy na prawdę nikt nie slyszał o psychologii zwierząt w warszawie.. ?
galopada_   małoPolskie ;)
19 czerwca 2013 18:30
co się robi po psychologii zwierząt?  👀
[quote author=galopada_ link=topic=132.msg1806682#msg1806682 date=1371662837]
moja kolezanka z grupy jeszcze do niedawna nie była skreslona z listy studentow na farmacji  😂 oficjalnie studiowała med i farm naraz  😁
[/quote]

Mam nadzieję, że to nie będzie problem, jutro obdzwonię wszystkie dziekanaty, ale coś czuję, że nikt mi nie udzieli rzeczowych informacji :/
Noo w trakcie wybiera się specjalizację psychologia koni, uczysz sie zachowań, reakcji, jak eliminowac ''zle'' zachowania, dodatkowo jak szkolic itd.. http://www.collegium-humanitatis.pl/
galopada_   małoPolskie ;)
19 czerwca 2013 18:54
nie wiedziałam, że do tego są potrzebne studia  😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
19 czerwca 2013 19:36
Jak ktoś ma ochotę pracować jako bezrobotny to każde studia dobre  😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 czerwca 2013 20:18
Człowiek całe życie do koni gada, a tu się okazuje, że mógłby być magistrem 😀
To ja się podłączę pod post galopady xD Miałam podobną sytuację jak jej koleżanka, bo zmieniałam kierunki z farm na lek w obrębie jednego uniwersytetu i najpierw mówili, że mam zapłacić za legitymację i zmienią numer albumu. Zapłaciłam, a później się okazało, że legitymacja mi zostaje ta sama, numer też ten sam, a w kwestii kasy usłyszałam, że lepiej odpuścić (dobrze, że było to koło 20 zł) bo żeby mi zwrócili musiałabym jakieś podania pisać, chodzić i tłumaczyć...
No i sam fakt, że starosta dostaje jedne informacje, przychodzimy na spotkanie, a tu chodzi o kompletnie coś innego :P
Ale pomijając to jest naprawdę przyjemnie, duży plus UM w Lublinie są blisko siebie położone budynki, wszędzie można się dostać spacerkiem, a na zimę są naprawdę dobre połączenia autobusowe 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się