po ile owies i siano ?

Złota, dzięki  :kwiatek:.
Już się odzywam na PW.
edit.
faktycznie mój błąd _Gaga
NatHuragana nr telefonu to raczej na Pw podawaj, nie oficjalnie
Nei kazdy sobie życzy aby jego numer prywatny widniał sobie na ogólnopolskim forum...
Dziewczyny - wczoraj rozmawiałam z człowiekiem ktory ma na zbyciu kiszonkę 1 klasa z pomorskiego
jak by ktoś potrzebował (mężczyzna jest przed operacją na serce i sprzedał całe bydło)
Ja też wezmę od niego ze 4 baloty a widziałam że ma z 20 lekko jak nie więcej.
Mocno ściśnięte średnie i suchsze - ponoć bardzo dobre
Zainteresowanym tel na pw
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
22 maja 2013 17:28
Witajcie moze ktos z podkarpackiego wie i zna ceny? Ineteresuje mnie cena  za 100kg owsa GNIECIONEGO ❗ oraz siano w balach/kostach oraz sloma - najlepiej w kostach( moze lepiej scielac trocinami?)  🤔
u mnie owies widziałam po 70 zł za 100kg, ale nie gnieciony, siano po 3,50 za kostkę, z moich okolic sporo osób się ogłasza, że sprzeda siano słomę ale niestety nie piszą cen.
po ile siano w wlkp? okolice Poznania albo Gniezna?
U mnie gospodarz (woj.zach-pom)ma do sprzedania siano po 2 złote za kostkę.Kostki duże,dobrze ususzone.Polecam sama już obkupiłam się na cały rok,jakby ktoś był zainteresowany zapraszam na pw 😉
jakie ceny są w mazowieckim i łódzkim za sianko tegoroczne?
aniaagre u nas ceny 4,5 za kostkę, tak jak w zeszłym roku ale trafiło nam się ostatnio kilka okazji (potrzebne miejsce na tegoroczne) i przepiękne siano kupowaliśmy po 2zł za kostkę a nawet 100zł za tonę luzem.
Aneta W - 4,5 za kostkę - tylko zależy jaka kostka?
ile za tonę płaci się teraz w łódzkim?
dziwią mniete ceny ponieważ tegoroczne sianokosy sa udane
nie udało się w prawdzie skosić trawy "młodej" ale pogoda dopisała i jest tego od cholery
ja np mam więcej niż potrzebuję a przede mną jeszcze drugi pokos
no też mi się wydaje ze nie jest kiepsko z sianem,
właśnie bede jechać zamawiać i jestem ciekawa ile będą sobie życzyć
przed sianokosami płaciłam 500 zł za tonę, a podobno zimą było nawet po 700, ale to był chyba wyjątkowo drogi rok..
O matko, u nas cały czas po 200 zł/tonę w dużych belach w kostkach 300.
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
25 czerwca 2013 20:15
Ja kupiłam siano z tego roku, 6 zł za kostkę (10-12 kg) z bardzo dobrej łąki. Wczoraj przyjechała pierwsza partia, 200 kostek, układałam wczoraj w stodole  😀 Sianko piękne, pachnące. Będziemy mieli zapas na cały rok na dwa konie 400 kostek.

Owies kupuję gnieciony, 50zł za 50 kg.

Jestem z Zachodniopomorskiego.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
25 czerwca 2013 20:46
Kasia Konikowa 400 kostek starczy na rok na dwa konie? Ile dajesz dziennie kostek/koń?
derby, zależy od tego jakie kostki oraz jak koń pracuje  😉

u nas w stajni konie zimą dostają siano 3 razy dziennie - rano i w obiad 1/4 kostki, a na kolację 1/2 kostki. Czyli kostka dziennie. Ale od śniadania do obiadu (zimą) są na "łące".
latem idzie mniej, ok 1/3 kostki na konia, bo w dzień są na trawie
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
26 czerwca 2013 05:13
derby, tak starczy, dokładnie i rozsądnie przeliczone na cały rok (miesiące z trawą i bez trawy). Nie martwię się,bo kostaki są naprawdę duże, 10-12kg, niektóre nawet około 15kg. Taka liczba już sprawdzona i starczy do następnych sianokosów   🏇
U mnie by nie przeszło.
60 kostek to około 14 dni do 20 dni skarmiania w moim przypadku, na dwa konie.

o kurcze, a myślałam, że będzie taniej. Doszły mnie słuchy, że w mojej okolicy sianko po 350 za tonę.. mam nadzieję, że uda się w takiej cenie kupić, bo muszę zrobić większy zapas. Na razie na 3 konie, ale mam nadzieję, że zwiększy się niebawem ilość pensjonariuszy..

Kasia Konikowa, kupujesz owies gnieciony? Ja bym się nie odważyła.. Przecież od zgniecenia trzeba szybko skarmiać.. chyba, że kupujesz często a po troszku 🙂
Byc, ile dzienne schodzi Ci siana na jednego konia ? U nas wczesniej schodzilo do 2kostek na dzien, ale z racji tego, ze teraz maja koszona trawe, to dostawaly tylko ok pol kostki na noc. 
Ja kupiłam siano z tego roku, 6 zł za kostkę (10-12 kg) z bardzo dobrej łąki. Wczoraj przyjechała pierwsza partia, 200 kostek, układałam wczoraj w stodole  😀 Sianko piękne, pachnące. Będziemy mieli zapas na cały rok na dwa konie 400 kostek.

Owies kupuję gnieciony, 50zł za 50 kg.

Jestem z Zachodniopomorskiego.


Jak dla mnie to słabo. Przyjmując, że każda kostka ma 12 kg to wychodzi 6,6kg na konia/dzień. Na takiej dawce mój by zniknął
o kurcze, a myślałam, że będzie taniej. Doszły mnie słuchy, że w mojej okolicy sianko po 350 za tonę.. mam nadzieję, że uda się w takiej cenie kupić, bo muszę zrobić większy zapas. Na razie na 3 konie, ale mam nadzieję, że zwiększy się niebawem ilość pensjonariuszy.

o 350 to byłoby do przyjęcia 🙂

Mi dla 2 koni wychodzi minimum 7-8 ton na rok, ale zawsze im daję do oporu, nawet latem
ja w tym roku płacę 350 zł za tonę siana (mam stałego dostawcę od lat). U mnie na cały rok "schodzi" ok 70 do 80 ton siana (na 12 koni). Wiadomo zimą idzie wiecej, latem prawie nic bo caly czas są na łąkach).
Ciekaw jestem ile w tym roku rolnicy będą chcieli za słomę , zawsze z tym jest większy problem niż z sianem.
Aneta W - 4,5 za kostkę - tylko zależy jaka kostka?



takie przeciętnie po 10-12kg czasem trafi się mniejsza a czasem jakiś olbrzym więc średnio wychodzi nam mniej niż 450zł za tonę
Byc, ile dzienne schodzi Ci siana na jednego konia ? U nas wczesniej schodzilo do 2kostek na dzien, ale z racji tego, ze teraz maja koszona trawe, to dostawaly tylko ok pol kostki na noc. 

Jeżeli mowa o kostkach to na jednego konia 2 kostki.
ja też liczę 2 kostki siana na konia ale..w okresie pozna jesien, zima i początki wiosny. Teraz to nawet pól kostki na konia nie wychodzi.Dostają tylko na noc i tego nawet nie chcą jesc.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
26 czerwca 2013 12:45
derby, zależy od tego jakie kostki oraz jak koń pracuje  😉

u nas w stajni konie zimą dostają siano 3 razy dziennie - rano i w obiad 1/4 kostki, a na kolację 1/2 kostki. Czyli kostka dziennie. Ale od śniadania do obiadu (zimą) są na "łące".
latem idzie mniej, ok 1/3 kostki na konia, bo w dzień są na trawie


Pytam bo z postu konikowej wynikało, że przy cało- rocznym skarmianiu sianem na dwa konie zadaje 400kostek siana,a to wychodzi w sumie jedna kostka dziennie na konia(przy 12-15kg)
derby - właśnie nie wychodzi kostka na konia tylko połowa
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
26 czerwca 2013 13:33
ooopsss to jeszcze lepiej( z matmy byłam jak widać kiepska)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się