Kraków i okolice-spotkania,odpowiedzi i pytania...

Podobno do Zabierzowa wróciła Pani Agnieszka vel Pani Mania. Ona zawsze fajne tereny robiła.
Hiacynta, zapytaj re-voltową Domę. Albo spróbuj w Przybysławicach w stajni "Na Gościńcu"
Tania - 'w Zabierzowie' czyli gdzie dokladnie? 🙂
Dzieki za sugestie i czekam na wiecej. Moze ktos kto sam prowadzi jazdy sie odezwie 😉
Hiacynta w Zabierzowie znaczy w Santosie: http://ojk-santos.pl/
A Agnieszka wróciła prawda to, tereny polecam dla ludzi którzy nie planują się zabić albo przedzierać się na koniu przez krzaczory. Tylko nie wiem czy ona prowadzi teraz rekreację, jak kiedyś w przelocie rozmawiałam, to mówiła, że jest w stajni szefa, ale nie wiem czy na stałe czy akurat tego dnia.
Kto 18 idzie na Czyżynalia? Można by sie zebrać Re-Voltową grupą 😉
Hiacynta w Zabierzowie znaczy w Santosie: http://ojk-santos.pl/
A Agnieszka wróciła prawda to, tereny polecam dla ludzi którzy nie planują się zabić albo przedzierać się na koniu przez krzaczory. Tylko nie wiem czy ona prowadzi teraz rekreację, jak kiedyś w przelocie rozmawiałam, to mówiła, że jest w stajni szefa, ale nie wiem czy na stałe czy akurat tego dnia.


Oooo dzieki! Fajnie. Zadzownie i sie umowie na probe jak juz wroce z rozjazdow 🙂 Do tego mieszkam na Bronowicach, wiec mam blisko do Zabierzowa -  dobrze sie sklada 🙂
Rozmawiałam z Agnieszką. Ułatwi ci wszystko, jak zadzwonisz.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 maja 2013 10:40
Hiacynta zapraszam do Santosa 🙂 Dojazd z Bronowic idealny, od ronda Ofiar Katynia cały czas prosto i przy kościele w Zabierzowie w lewo. Trzymam tam konia, tereny są super 😉

Pytałam w krakowskim wątku w Koniach, ale spytam i tutaj - Czy ktoś wie gdzie/od kogo mogę wynająć przyczepę na konie na 4 dni?
Rozmawiałam z Agnieszką. Ułatwi ci wszystko, jak zadzwonisz.


:kwiatek:

Strucelka, z tego co pamietam, to Ty jestes moją sąsiadką, prawda? 😉 Super, że jesteś w Santosie - mam nadzieję więc, że się jakoś kiedyś poznamy 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 maja 2013 19:17
Hiacynta si 😉 Bronowice, między jedną pętlą a drugą 😁
Kami   kasztan z gwiazdką
10 maja 2013 21:05
To może zrobimy jakieś mini re-voltowe spotkanko w Santosie  🙂 co prawda na jazdę mogę się teraz wyrwać tylko raz w tygodniu, ale mieszkam 10min autem od stajni, więc mogę spakować Monię w wózek i podjechać  😀
możecie polecić jakiegoś sprawdzonego DOBREGO fizjoterapeutę w Wieliczce, Krakowie ????
Kami   kasztan z gwiazdką
13 maja 2013 12:37
Basia Skalska-Dulińska (forumowa callmebarb) pracuje w Nowej Rehabilitacji https://www.facebook.com/NowaRehabilitacja - z Wieliczki nie masz daleko. Ciągle się szkoli, wyprowadziła już moje kolano po operacji, kręgosłup męża ratuje ciągle, a przede wszystkim kocha to co robi  😉 Podpisuję się pod nią obydwoma (obydwiema?  :oczy2🙂 rękami  😀
Słuchajcie, ja z nietypową sprawą.
Szukam osób, których rodzice / dziadkowie / ktokolwiek pracowali w latach 70./80. na Wydziale Mechanicznym Huty Lenina.
Ktoś, coś, gdzieś...?
Czy ktoś z was bywa często w Empiku w Gal. Kazimierz?
Elbus, a co chcesz wiedzieć? 🙂
Wszystko wiem, tylko mi brakuje materiałów  😀

Szukam zdjęć z ośrodka wypoczynkowego Mechanik w Koninkach (na zajęciach - historia - robimy projekt badawczy dot. sportu na prowincji w okresie PRLu). Ten ośrodek wówczas był przeznaczony dla pracowników tego Wydziału. Niestety, w samym ośrodku nie zachowały się żadne fotografie, ale liczę, że uda się znaleźć coś w archiwach prywatnych.
Chodzi o zdjęcia z turnusów, przedstawiające wczasowiczów przejawiających jakikolwiek rodzaj aktywności (narty, sanki, potańcówy, wycieczki w góry, tenis etc. etc.)
Mam wielką prośbę:
- jeśli ktoś mógłby i zechciał- powalczmy o piękny wygląd jednej z krakowskich ulic
http://www.petycjeonline.com/w_sprawie_remontu_alei_beliny_prazmowskiego
Aleja Beliny Prażmowskiego wygląda teraz paskudnie. A to centrum miasta. Potrzeba jej zieleni, parkingów, miejsca dla rowerów.
Proszę krakowian i nie tylko o wsparcie .  :kwiatek:
Zagłosowałam, ale w duchu mam nadzieję, że w razie zorganizowania remontu będą pamiętali o ścieżce rowerowej  🤣
czy poleci ktoś sprawdzony serwis aparatów fotograficznych? kogoś kto kto ze mnie nie zedrze. Zepsułam obiektyw w takim małym zwykłym aparacie cyfrowym 🙁
Zagłosowałam, ale w duchu mam nadzieję, że w razie zorganizowania remontu będą pamiętali o ścieżce rowerowej  🤣

Ja też. Tam jest mało miejsca i wolałabym zamiast parkingów ścieżkę rowerową. Zwłaszcza, że blisko jest ta od Ronda Mogilskiego nad Wisłę.
Meanwhile in Cracow:
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,13943676.html
Radny Soska znowu w akcji
Kto mi powie gdzie w Krakowie jest jakiś ludzki SOR?
Koń mi się razem ze mna wywalił i poleciałam prosto na kolana. O ile jedna noga jest w miarę ok o tyle drugiej nie mogę zgiąć więcej niż do kąta 120 stopni, bo potem strasznie boli. 🙁
to zalezy gdzie masz rejon (tak mi sie wydaje)
A guzik... nie ma żadnego rejonu... Zresztą ja nie jestem z Krakowa tylko z Wielkopolski, więc to tym bardziej. Na pewno nie pojadę teraz specjalnie do siebie żeby iść do lekarza. Na SORze każdego muszą przyjąć gdziekolwiek by się nie poszło.
martrix, ja zaprzyjaźniona z wrocławskim szpitalem wojskowym, w narutowiczu też jest oddział!

edit: nautowicz ->prądnicka za kauflandem, szp wojskowy jest przy nowym kleparzu.
A jeszcze mi powiedzcie czy ja jakies dokumenty muszę ze sobą mieć typu książeczka zdrowia czy wystarczy dowód/legitymacja studencka?
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
22 maja 2013 18:01
Tylko dowód osobisty bo sprawdzają uprawnienia w Ewuś. Ale  nastaw się na czekanie. Pierwszeństwo maja zawsze karetki. Tydzień temu siedziałam na SOR tylko godzinę ale dlatego,że mamę przywiozła karetka. Ludzie z ulicy po 3 godziny siedzieli
Kami   kasztan z gwiazdką
22 maja 2013 18:54
Matrix mnie w Narutowiczu po kontuzji kolana zrobili rtg (mówiąc że i tak nic na nim nie wyjdzie  😵 ), wsadzili nogę w gips i dali wizytówkę prywatnego gabinetu, żeby zrobić usg (bez którego nie da się postawić diagnozy...). Ortopeda do którego trafiłam popukał się w głowę, kazał natychmiast gips zmienić na ortezę ->reszta relacji w wątku o kolanach  🤣 Jeśli możesz to podjedź do szpitala św. Rafała - tylko sprawdź wcześniej czy tam mają SOR. A jeśli odpukać stało się coś z kolanem to geniuszem od nich w małopolsce jest dr Stanisław Mariusz Kruk (ma przychodnię w Liszkach).
U św.Rafała jest opieka nocna i świąteczna, dużo lepsza instytucja od SORów 😉  przyjmują od 18-8, ale oczywiście z katarkiem nie ma co się wybierać - jak to wiele osób myśli...
Ostatnio siedziałam tam ze skręceniem kolana, pani się mocno piekliła że czeka od 3h i nadal nikt ją nie diagnozuje, a ją noga boli! Co z tego, że biega po korytarzu za lekarzem  🙄
Tam też się czeka, bo pacjenci z karetki oczywiście maja pierwszeństwo. Ale na SORach można spędzić nawet i 6,7h - zawsze współczuję tym lekarzom, bo dużo ludzi nie wiem, że są teraz ambulatoria z opieką nocną i świąteczną.

http://www.nfz-krakow.pl/index.php?site=art&idd=11&ida=448
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się