Ochraniacze

ash   Sukces jest koloru blond....
17 maja 2013 14:21
Wyglądają inaczej.


no więc właśnie.
Pro Air są z takimi dziureczkami - mocno przewiewne. A te treno nie mają tych dziurek.
No właśnie i wydaje mi się, że od tych treno mój się może obetrzeć/odparzyć. Bo jednak to skorupka. Eh.
Czy ktoś używał i ma praktyczna wiedzę o ochraniaczach Premiere Equine - Sports Boots i Triple Layer Boots?
Chodzi mi o to czy faktycznie maja wentylację OK i czy nie obcierają nogi. Różnica w cenie konkretna. I jak z praniem i wytrzymalością :kwiatek:
Czy ktoś widział gdzieś jakieś ochraniacze w rozmiarze shetty? Kobył ma wyjątkowo krótkie i cienkie te swoje "przeszczepy" i pony są przyduże.
Uprzedzę-tak,korzystałam z wyszukiwarki,jedyne co znalazłam to proste,wyglądające mega tandetnie i chińsko ochraniacze w kolorze czarnym,różowym czy błękitnym.  😵
Magdzior, crazy, poradźcie proszę  :kwiatek:


dzięki!
no właśnie też nie jestem przekonana do skóry, bo ciężko o nią zadbać, zwłaszcza jak w ogóle mało się dba o takie rzeczy  🙄
a poradźcie mi jeszcze gdzie kupię te PE nieskórzane? bo na wkkw.eu widzę tylko skórzane lub nieskórzane przody, a chciałabym komplet na 4  :kwiatek:



i jeszcze jedno pytanie - jakie polecacie kaloszki do kompletu? takie oczywiście co przeżyją kros 🙄
mils   ig: milen.ju
18 maja 2013 09:57
iskierkowa jedyne ochraniacze jakie znalazłam po szybkim przeszukaniu, to takie lub [url=http://www.koniesklep.pl/HORZE-Ochraniacze-Tendon-czarne-shetty(4,8325,5482).aspx]takie[/url]. Są jeszcze firmy Waldhausen.
iskierkowa są jeszcze te:
przody i tyły
zielonaroza ja zamawiałam z premierequine.co.uk jeśli zbierze się parę osób to jest duza szansa na darmową wysyłkę (chyba powyzej 100 funtów ale trzebaby sprawdzić bo  nie pamiętam)

a co do kaloszków to też obecnie jestem na etapie wyboru więc nie poradzę, fajnie wyglądają też te z premier equine - na solidne, ale nie wiem jak w praktyce
GRACE Ponieważ jeżdżę na rajdy planowałam zakup jednych bądź drugich ochraniaczy. Napisałam maila do sprzedawcy, niestety nie raczył odpisać. Telefonicznie dowiedziałam się, że Triple Layer Boots są gorzej wentylowane niż Premiere Equine - Sports Boots. Jednak i w tych drugich wentylacja jest niewystarczająca jeśli chodzi o długie zastosowanie. W końcu kupiłam smb elite prof. choice, 4pak za 459 zł, bo awil horse ma teraz wyprzedaż. Na stronie producenta wyczytałam, że ochraniaczy w technologii ventech można używać powyżej 4godzin, czyli spokojnie na rajdy. Od zewnątrz jest neopren (jak dla mnie super jakość), w środku wkładka z licznymi otworami, a od środka mięciutka siateczka. Są zadziwiająco lekkie, nie odwracają się, nie obcierają. Może warto wydać parę groszy więcej i mieć coś fajniejszego?
Ja koloszki uzywam rozne, najwiecej eskadrona, sa naprawde trwale, kavalkade maja mega mocne rzepy, no i mustangi🙂
ooo, dzięki 🙂
ale powiem szczerze, że teraz jestem jeszcze bardziej zielona  🙄

nieskórzanych nie znalazłam, ale zastanawiam się jaka jest różnica między Air-Cooled Super Lite Eventing/Racing Boots, Air-Cooled Original Eventing Boots, Air-Cooled BL1 Eventing Boots Front poza ceną?

edit. już widzę, że pierwsze są nylonowe, ale z moim angielskim nie wiele więcej  🙄
kwagga, dzięki za informację. Ja szukam dobrych, pełnych ochraniaczy do pracy na placu. Mam PC Ventech - są rzeczywiście świetne - nie przegrzewają, bardzo mało piasku wchodzi do środka, nie ocierają.
I te Premier Equine wydają mi się w stylu PC, ale rajd to inna bajka.

W tereny są doskonałe Woof Wear'y - nie wiem jak z bardzo długim użytkowaniem, ale u mnie do 4 godzin żadnych problemów. Noga sucha i nie zgrzana.
A jak wypada rozmiarówka Premier Equine? Potrzebuję na drobną folblucią nóżkę
"Wymiary:
- X-Small - obwód: 23,0 cm; wysokość: 24,0 cm; dla kucyków
- Small     - obwód: 25,0 cm; wysokość: 26,0 cm; dla konia do 150 cm w kłębie
- Medium - obwód: 30,0 cm; wysokość: 28,0 cm; dla konia od 150 cm do 165 cm w kłębie
- Large     - obwód: 33,0 cm; wysokość: 30,0 cm; dla konia od 165 cm do 178 cm w kłębie
- X-Large - obwód: 36 cm; wysokość: 36,0 cm, dla koni powyżej 178 cm w kłębie."

Edit: Ups, myślałam że pytasz o SMB  :kwiatek:
zielonaroza z tego co patrzę na opisy to tak:
Air-Cooled Super Lite Eventing to nowość na ten rok, na moje oko są może bardziej przewiewne, niby w opisie też mają ten wzmocniony nylon i wstawki 'skorzane' ale na zdjęciu widać, że w niektórych miejscach są jakby bardziej materiałowe

Air-Cooled Original Eventing - to te, które mam ja i one są cale pokryte tym tworzywem skóropodobnym, łatwym w pielęgnacji - hm w sumie to teraz czytam i juz nie wiem czym one są pokryte czy to prawdziwa skóra ale wzmocniona czy tworzywo jej odpowiadające? nazywają to 'microfiber leather'

Air-Cooled BL1 - one są całe zrobione z tego 'skorzanego' materiału bez tej drugiej warstwy nylonu, chyba…


Evson co do rozmiaru to ja mam Mki i są idealne, większe były by za szerokie, a mniejsze pewnie za krótkie,

Ps. będzie się ktoś z was może przymierzał do zamówienia ze storny PE?
Avis, Magdzior dzieki, tez chyba wezme M  🙂 Jak nie na mojego to beda na angloarabke dobre.

Podłączam sie do pytania co do zamówienia z PE  🙂
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: zdecyduję się chyba na Nortony albo na Horze Tendon.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
20 maja 2013 08:29
Widziałam cudne ochraniacze przez weekend na treningach Rumby Hit na zawodach. Coś w stylu BR, ktoś ma pomysł co to?

fot. Łukasz Kowalski



anetakajper   Dolata i spółka
20 maja 2013 08:44
Strucelka ja pierdziele i to mój ulubiony kolor!  😜
Pewnie to pytanie już padło, ale moje możliwości czasowe są niewystarczające do przeczytania całego wątku, więc byłabym wdzięczna za odpowiedź. Jakie ochraniacze crosswe i jakie skokowe polecacie ?

z góry dzięki  :kwiatek:
Dava   kiss kiss bang bang
22 maja 2013 07:54
Strucelka robilam zdjecie z daleka ale na przyblizeniu mi wychodzi ze to jakies HG
nie mam pojęcia co to za firma  ❓

Ktoś z was używa bądź używał "Ochraniaczy Hexa Airflex" ? Zastanawiam się nad kupnem i jestem ciekawa opinii użytkowników takich oto ochraniaczy jeśli takowe ktoś posiada  🙂
Strucelka, udało ci się znaleźć? Ja szukam ale nie znalazłam żadnej firmy HG....
zozol nie warto, miałaś je w ręce ? Raz, że szybko się szmacą, a dwa, że ich forma ( materiał) i wykonanie kompletnie do mnie nie przemawia. Plus, że są lekkie
Strucelka, udało ci się znaleźć? Ja szukam ale nie znalazłam żadnej firmy HG....


Firma nazywa się Horse Guard. Niżej link do aukcji z tymi ochraniaczami na ebay.de
[[a]]http://www.ebay.de/itm/Gamaschen-4er-Set-Horseguard-by-Scanhorse-versch-Farben-Neuware-OVP-/190811462311?pt=Reitzubeh%C3%B6r&var=&hash=item2c6d3fdaa7[[a]]
Chromek_ Dzięki Ci dobry człowieku :kwiatek:
equi.dream dzięki za odpowiedź😉 Nie miałam dlatego pytam bo mnie trochę zaintrygowały ale nie wyglądają na najmocniejsze.
Chromek_, cena miła, jak na 4 ochraniacze 🙂
Chromek_, jesteś bogiem 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się