ciąża, wyźrebienie, źrebak

O nawet nie pomyślałam z tym s i faktycznie brzmi lepiej bez 🙂 spodziewam się karego i najlepiej ogiera haha
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
22 maja 2013 07:55
niom w KOŃcu moja Polcia się oźrebiła 🙂
teraz czekam na drugą , też na dniach powinna ur. 🙂

zdj. komórkowe :

Mam pytania, czy pryskacie źrebaczki preparatami od owadów?? I cz można podcinać grzywę dla prawie 2 miesięcznego źrebaka? 😉
dolcezza, a po co Ty chcesz podcinać grzywę 2 miesięcznemu źrebakowi?? przecież tam na wet chyba jeszcze nie ma co podcinać... ja małych jeszcze nie psikałam, bo na czas gorąca i czas kiedy tną bąki są zamykane do chłodnego boksu - wychodzą rano i popołudniu😉
Nie chcę podcinać grzywy tylko się spytałam czy można 😉 tak na przyszłość
A ja nie mam wyboru, bo u mnie czy rano, czy wieczór zawsze coś lata, a szkoda mi trzymać je w boksie :/
montana   małopolskie
22 maja 2013 19:51
Ja czasem obcinam grzywy maluchom, przy odsadzeniu mają ładne irokezy









ostatnie zdjęcie brak słów <3
U nas już szykujemy się do ostatniego porodu , ciekawe co będzie  🏇  mam nadzieje ,że znowu nie wyjdzie na to, że będę sama  😉
mnie ciekawi ile Wasze zróbki spędzają czasu na dworze ?
i czy chodzą na trawiaste padoki czy bez roslinosci do skonsumowania ?
pytanie nr 3 jeszcze czy ich czas chodzenia uzalezniacie od pogody- deszcz, upal ?
dolcezza
Ja bym malucha nie psikała. Jakkolwiek brutalnie to zabrzmi, ale to jest koń i musi sobie radzić. Zresztą takie środki działają krótko, nie wyobrażam sobie biegać za źrebakiem co godzinę, ze sprayem i psikać 😉
bielinka
Podstawą prawidłowego wychowu źrebaka jest dostęp do dobrego pastwiska. Padoki piaszczyste mogą być niebezpieczne ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia tzw. rodokokozy, o której możesz poczytać tutaj. Duże pastwisko, wielogodzinne pobyty na pastwisku (moje w sezonie letnim spędzają przynajmniej 10-12 h na dworzu), zabawy z rówieśnikami, ew. innymi młodymi końmi to podstawa. Źrebaki nie potrzebują wielkich boksów, kafelków w boksie i złotych klamek tylko pastwiska, ruchu i dostępu do świeżego powietrza 😉
Końskie mamy widzę że wszystkie źrebaczki zdrowo się chowają. 🙂  Nasz Radzio ma już dwa tygodnie. Próbuje skubać trawę i jakoś musi sobie radzić z takimi nogami....🙂



Ja dziś poszłam zrobić kilka zdjęć ,ile to ja się nagimnastykowałam żeby cholera nie przyłaził do mnie , jak tylko mnie zobaczył od razu nastawiał się do drapania  😵  Nawet na łące mogę zakładać i ściągać kantar , chodzi ładnie za kantar , oby wszystkie źrebaki były takie jak on  😍  wczoraj leżałam z nim w boksie a chłopak ufał mi bezgranicznie , położył głowę na moje nogi i chciał żeby go głaskać , pieszczoch do granic możliwości  😜 
brzezinka cudaczny ten malec  😍 koniecznie go porządnie wyczochraj od revoltowiczów  😅
brzezinka, monia CUDOWNE źrebolki! 😀
hszonszcz   wredny hszonszcz.
23 maja 2013 15:54
mnie ciekawi ile Wasze zróbki spędzają czasu na dworze ?
i czy chodzą na trawiaste padoki czy bez roslinosci do skonsumowania ?
pytanie nr 3 jeszcze czy ich czas chodzenia uzalezniacie od pogody- deszcz, upal ?


Nasze stoją nieraz po 12h. Chodzą na wybieg, gdzie jest ziemia, tyle że mają dowożoną trawę pare razy w tygodniu. Jak leje, czy pada dość długo to wpuszczamy, tak to chodzą cały czas 😉
armara, ja to tak bym je chciała psikać pod wieczór jak tych owadów się zleci, kobyły są całe pogryzione od nich (meszka) na klatce piersiowej najbardziej

U mnie źrebole chodzą ok. 10 h po trawiastym pastwisku 😉 ale to też zależy od pogody, jak deszcz lub upał to wcześniej do boksu 😉
Wasze źrebaczki też "jedzą" marchewkę i jabłko?
moj mały 24 h na dworze, chyba ze by lało i wiało- poki co, nie trafił na taką pogodę 😉
przypominamy sie 😉
a reszcie "mam" gratuluję nowych boskich źrebaczków 😉

tylko nam jajka nie zeszly jeszcze... jak u waszych ogierasków?
Świetne źrebaki, gratulacje!

OBIBOK cudnie malowany  😍

brzezinka wyjątkowo przedsiębiorczy, radzi sobie jak umie  👍
Co sądzicie o takiej krzyżówce :
O: małopolska
M : wielkopolska ? 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
24 maja 2013 09:04
OBOKOK a ile ma?
Co sądzicie o takiej krzyżówce :
O: małopolska
M : wielkopolska ? 🙂


Fajne pytanie  😎 😎 😵
Mam pod opieką dwie klacze, jedna karmiąca druga wysoko źrebna. Od dłuższego czasu, bez przerwy dostają otręby. Ogólnie wiadomo że powinno się robić przerwy w skarmianiu otrębami, co za tym idzie mam pytanie: czy te kobyły mogą przejść na pasze dla klaczy hodowlanych, czy lepiej będzie jeśli zostaną nadal na otrębach? Jeśli tak to kiedy najlepiej zrobić taka zmianę paszy?
brzezinka ale masz akrobatę 😁
Co sądzicie o takiej krzyżówce :
O: małopolska
M : wielkopolska ? 🙂


Jak najbardziej, znam kilka cennych koni wlkp z dolewem xo, może w pierwszym pokoleniu nie zawsze udane z wyglądu, ale w dalszych duży bonus z dzielnością i szlachetnością, podobnie jak z xx. Ja tylko bazuję na takich klaczech. Trak/ wlkp x xo  x  han lub hol x xx, i na zmianę w konfiguracji dowolnej, byle by nie przekroczyć 4 pokolenia bez xx 😀
klacz to czysta WLKP, w rodowodzie nie znajdzie się innej rasy, tylko same wielkopolaki. Natomiast w rodowodzie ogiera znajdują się konie rasy małopolskiej lecz także angoaraby
galopada zanim odpowiem na twoje pytanie- A NA ILE WYGLĄDA?  😁 (ciekawa jestem, bo cos maly/duzy jest)
hej,
nie znalazlam podobnego watku wiec zakladam nowy.
Otoz mam klacz(10lat). Była zaźrebiana niedawno, wlasciwie dzis jest 23 dzien. Badala byla na 20dzien-wet wykluczyla ciaze twierdzac ze na dniach zacznie sie grzac na nowo-wiec pojechalam wczoraj po 2 dniach od badania do okolicznego ogierka zeby sprawdzic czy faktycznie sie grzeje i czy czas jechac na powtorke-ale klacz kopala na wszystkie mozliwe strony.I teraz pytanie od czego moglo pojawic sie nabrzmiale wymie ? wlasciwie jest od 2 dni, nie tragicznie ale po prostu czuc i tez widac ze zrobilo sie wieksze sa juz jakby 2 przegrodki, czytalam sporo na necie i pisza ze sa to objawy ciazy,ale zdania sa podzielone mocno.. prosze o rade

scalilam dubla
Skanalop, a malopolaki to nie angloaraby posrednio???
olka,
nie słyszałam nigdy by u klaczy w 23 dniu ciąży nabrzmiewały wymiona 😲
ile najwięcej dni zdarzyło wam się, że klacz przenosiła ciąże?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się