Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Seuper  ! Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź ! 🙂
Napisz jakie ogniskowe Cię interesują i ile chcesz wydać. Dziewczyny na pewno doradzą 🙂 
do 3/4 tys.
Potrzebuję aparatu głównie do robienia zdjęć koniom i innym zwierzętom no i ludziom.
To mam być moje "narzędzie pracy" Bo z tych zdjęć będę rysować,dlatego musi to być coś lepszego.
No i przyznam,że dopiero teraz chce zacząć przygodę z  tą "prawdziwszą" fotografią,bo do tej pory to tylko "cykałam" fotki bez jakiejkolwiek wiedzy.
Może możecie polecić coś ?
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 maja 2013 18:14
D90 + 18-55 + 55-300 albo 70-300 (ale ten nowszy, z VR). Chyba że nie zależy Ci na szerokim kącie, to z 18-55 możesz zrezygnować. Chociaż osobiście powiem, że bardziej sprawdza się do macro niż 55-200 (-; Nie wiem jednak czy makro Cię interesuje. Do koni raczej 55-300 lub 70-300, najlepiej 70-200, ale u Nikona to koszt rzędu 5-6 tyś. za używaną starszą wersję.
Z teleobiektywów z czystym sumieniem polecam Tamrona 70-300 VC USD ( nowy około 1350zł aktualnie ). Jak za taką kasę uważam, że to jest kapitalne szkło. Jako drugie szkło możesz na początek wziąć Nikkora 18-55, ale wersję VR (nowszą, stara jest bardzo słaba wg mnie) i zobaczyć, czy sprawdzi Ci się, czy lepiej zamiast niego kupić stałkę 35 lub 50.
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 maja 2013 12:00
Mój problem z kartami sam się rozwiązał - Hama padła po 3 zdjęciach  😵 Zdecydowanie nie polecam.
Jeśli chodzi o porównanie Tamrona i Sigmy to co lepiej wybrać jeśli chodzi o obiektyw 70-200 f/2.8? Ma ktoć porównanie?
Myślałam jeszcze nad jakimś 70-300 ale jednak chyba wolę jaśniejsze szkło kosztem zooma 🙂
I czy w przypadku obiektywów 70-200 do Nikona d700 istotne jest czy kupię obiektyw z VR czy nie? chyba tyko Nikkor w nowej wersji ją ma, ale cenowo mogę o nim zapomnić.
VR jest przydatne przy dłuższych zoomach, bo ułatwia zrobienie nie poruszonego zdjęcia przy dłuższym czasie.

Przykłady na dole strony:
[[a]]http://www.optyczne.pl/108.3-Test_obiektywu-Nikon_Nikkor_AF-S_70-200_mm_f_2.8G_IF-ED_VR_Budowa__jako%C5%9B%C4%87_wykonania_i_stabilizacja.html[[a]]

Pytanie, czy będziesz potrzebowała dłuższych czasów przy jasnym tele?
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 maja 2013 19:04
Stara wersja N 70-200, jak widać na zdjęciach, też ma VR.
Pytanie, czy będziesz potrzebowała dłuższych czasów przy jasnym tele?
Tego właśnie nie wiem. Zakładając że nastawiam się na zdjęcia plenerowe, koni itp. mam nadzieję,  że zbytno nie odczuję jego braku przy jasnym obiektywie.
Cena za Nikkora jest dla mnie mało realna niestety 😉
tak więc stałam się posiadaczką Nikkora 55-300 z VR, na razie dużo się nie bawiłam ale już mi się podoba  😀
dzięki armara  :kwiatek:
Niech Ci się dobrze sprawuje 🙂 !
Mój problem z kartami sam się rozwiązał - Hama padła po 3 zdjęciach  😵 Zdecydowanie nie polecam.


Mialem podobny problem jak kupilem nowa duza karte...aparat zapisywal zdjecia...a po pewnym czasie wszystko zniklo  😕 okazalo sie ze za duza kupilem  🤣 ale wgranie nowego softu pomoglo  😉
Ja ze swojej strony moge smialo polecic SanDisk - bardzo dobre karty! mozesz poczytac -> jaka karta


do 3/4 tys.
Potrzebuję aparatu głównie do robienia zdjęć koniom i innym zwierzętom no i ludziom.
To mam być moje "narzędzie pracy" Bo z tych zdjęć będę rysować,dlatego musi to być coś lepszego.
No i przyznam,że dopiero teraz chce zacząć przygodę z  tą "prawdziwszą" fotografią,bo do tej pory to tylko "cykałam" fotki bez jakiejkolwiek wiedzy.
Może możecie polecić coś ?

Ja śmiało mogę polecić Ci zestaw:
Pentax K-30 + DAL 18-55 mm + DAL 55-300 - ta sama matryca co w K-5 i  D7000, uszczelniona puszka i 3 lata gwarancji, tutaj poszukaj testu -> link
tu sa dobre ceny -> Sklep 1 Sklep 2

Co do telezoom'ow warto poczytac -> Link1 Link2

Pozdrawiam!
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 maja 2013 23:11
Hama już wymieniona na SanDiska o takiej samej pojemności, dzisiaj przeszedł test bojowy i smiga.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 maja 2013 07:40
Agaleon, idź i pomacaj aparaty w sklepie. ergonomia jest bardzo ważna 😉 dobrze, jak body nie jest zbyt małe, żeby było stabilnie 🙂
Livia   ...z innego świata
08 maja 2013 11:19
Niestety zepsuł mi się aparat, Nikon D3100. Czy znacie jakiś dobry serwis foto w okolicy Gliwic, Katowic? Będę wdzięczna za sprawdzone namiary :kwiatek:
Dziękuję wszystkim 🙂
Już wybrałam zestaw Nikon d300 + Nikkor 70-200mm 2.8 no i jeszcze jakiś szerokokątny  🙄 🙄
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 maja 2013 22:32
Agaleon, teraz to mnie totalnie zazdrość zeżre  🍴
Tylko na body muszę czekać aż do sierpnia ;o
Dowiedziałam się nielegalnie,że to prezent na moje urodziny od stajni no więc poczekam 🙂
Nie wiem czy sobie z tym poradzę,ale będę zmuszona 🙂
armara to też efekt zmniejszenia zdjęcia, ale faktycznie trochę przesadziłam z ostrością 😀 😀
Jaka karta pamięci będzie dobra do tego aparatu ? Fuji FinePix S6500  :kwiatek:
hej, od jakiegoś poszukuję lustrzanki, wciąż rozważam kilka modeli, ale nie mogę się zdecydować. Aparat będzie służył do typowo 'końskich' zdjęć, zależy mi na czymś szybkim i dobrze łapiącym ostrość. Fundusz, którym dysponuje to ok 4200 na aparat i obiektyw, pod uwagę do tej pory brałam nikona d90, canona 600d, nikona 5100 i 5200. co według Was jest najlepszą opcją, może macie jeszcze jakieś inne propozycje, proszę o pomoc  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 maja 2013 15:46
Ja bym się bardziej zastanowiła nad obiektywem. D90 jest dosyć starą puszką, plusem jest silnik. Parametrów pozostałych trzech nie znam, więc nie będę się wypowiadać.

Czy cena 765zł za fabrycznie nowego, ze sklepu Nikkora 50 1.8 AF-S to podejrzanie niska cena? Wszystkie sklepy starują od 799zł, allegro w ogóle od ponad 800zł, jeden tylko znalazłam, gdzie jest za 765zł i wydaje mi się to podejrzane...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 maja 2013 15:53
Jaka karta pamięci będzie dobra do tego aparatu ? Fuji FinePix S6500  :kwiatek:

może coś Sandiska?

ententa, jak dla mnie, to 600D jest stanowczo za małą i zbyt lekką puszką, żeby stanowić dobre podparcie dla większego obiektywu (a przy koniach popularne są 70-200). więc ja bym celowała, jeśli chodzi o Canona w 50D/60D. Natomiast amatorskie Nikony mają, IMO, koszmarną ergonomię 😉 więc D90 jest chyba spoko  👀
potrzebuję rady 🙂 mam 5-cio letniego Nikona d40 z kitowym obiektywem 18-55, chciałabym zainwestować w jakieś fajniejsze szkło (najchętniej 18-200). Możecie coś polecić? Jest w ogóle szansa, że znajdę coś max do 1000zł?
ae: Stałki Sigmy i Nikkora mieszczą sie w cenie do 1000 zł np 50 f 1.8., chyba że chcesz jakieś tele.
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 maja 2013 17:30
Sigmy się chyba nie mieszczą do 1000  😁 chyba że bez silnika/używane. Do D40 koniecznie silnik, chyba że chcesz sama ostrzyć ręcznie. Z zoomów kupiłam 55-200 VR za jakieś 400zł, ale nie polecam używanych. Nowe chyba w okolicy 800-900zł.
Czy ktoś z was posiada FinePix FuijFilm S1700 ? Bardzo zainteresował mnie ten aprat i jestem zainteresowana jego kupnem.
dzięki! 🙂
Facella, to ten, tak? http://www.komputronik.pl/index.php/product/57259/Akcesoria/Akcesoria_Foto/Nikkor_Obiektyw_AF_S_55_200mm_f-4_5_6G_IF_ED_VR_DX.html
cena zadziwiająco przyjazna, podpytam jeszcze znajomego fotografa  😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 maja 2013 14:11
ae, tak, to ten. Chyba ceny poleciały w dół, od czasu kiedy ja szukałam  😁 No ale nie dziwię się. Zakres do koni, jak dla mnie, jest bardzo przyjemny. Nowy powinien działać dobrze. Najlepiej pójść do stacjonarnego sklepu, wziąć jakiś model (byle nie z wystawy!) i "przymierzyć".
Hej. Liczę na Waszą pomoc. Poszukuję jakiegoś dobrego aparatu (kompakt?). W każdym razie nie Lustrzanka. do 1000zl. jakieś propozycje?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się