Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

tajnaa - czytam na bieżąco Twoje wpisy o kryciu kobyły...trzymam kciuki, żeby w końcu się udało! My przed majówką pokryliśmy kobyłę drugi raz ( pierwszy raz nie zaszła, wet po usg wyliczył kiedy pęcherzyk będzie idealny, jak przyjechał, żeby ją zapłodnić okazało się, że kobyła jest z tych szybciej owulujących i mimo, iż spróbowaliśmy, nie zaszła ). Po drugim zapłodnieniu pokazywała objawy rujowe, więc już się pogodziłam, że nie zaszła, powiedziałam tylko wetowi, że zaczniemy się znów bawić w hodowlę po majówce i przedwczoraj jak przyjechał zrobić usg, żeby stwierdzić na jakim etapie jest ruja to okazało się, że na aparatura pokazuje małe, bijące serduszko w kobyle 😉 Także u nas jedna zaszła, trzymam kciuki, żeby nie zresorbowała.
Mam pytanie, jestem zainteresowana kryciem og. Rotmistrz, czy ktoś zna potomstwo i jakie zalety / wady przekazuje ?Informacje prosiła bym na pw.
Osobiście widziałam jednego ogiera, bardzo mi się podobał.
To samo pytanie w kwestii Solarisa.
figura tak to jest, moja niby ruje ma regularne, ale konie w stajni często się zmieniają /odchodzą i dochodzą kobyły na trening/, a ta się z nimi synchronizuje  😵
2x była źrebna, 2x zresorbowała po 3 tyg. Teraz jak zaskoczy od razu dostaje progesteron do żarcia przez 3 miesiące.

Trzymam kciuki żeby Twoja kobyła nie wciągnęła 🙂😉)
Od kiedt Imeq i Qulek W opolskim? Te ogiery to Boguslawice i Qulek potrzebuje klacz z bardzo dobrym spodem.


Perlica, chyba nieprzytomna byłam, jak to pisałam! Łódzkie oczywiście! 😡
Maea, luzik 🙂
Imeq kiedyś miał ofertę w opolskim 🙂 Qulek także 🙂
A jak się wam widzi Contendor jako ew. ujeżdżeniowy reproduktor? Należy do Wechty, jest w treningu u k. Milczarek, tu jedzie go syn T. Jasiński



http://www.wechta-konie.pl/karta.php?id=5


Znam 3 konie po nim, młodziaki, właśnie w zajeżdżaniu. 1 kobyłka taka sobie - ruchu wybitnego nie ma, z wyglądu ok, aczkolwiek bez szału, predyspozycji jakiś wielkich nie ma, za to w obejściu bardzo przyjemna oprócz paru małych wpadek. 2 kobyła - ruchowo niesamowita, zwłaszcza w kłusie, galop poprawny, wygląda też ok. Ona ma być kierowana właśnie na ujeżdżenie. Jedyna sprawa - charakter. Bardzo uparta, dzika, nie ufna, problematyczna. Sukcesem już jest, że podaje nogi, przyjmuje czaprak i nie rozwala lonżownika 😁 Obie kobyły są dość długie. 3 koń - ogierek - bardzo ładny, podobny do tatusia, ruch w porządku, całkiem skoczny, ale też dzikus i problematyczny. Ogólnie słyszałam, że część potomstwa po nim ma właśnie taki dziki charakter, a reszta trafia się normalna. Co gorsza - wybuchają zupełnie niespodziewanie i bez powodu.. Cała trójka nie wychodzi poza 163cm na razie, ale ładnymi, raczej poprawnymi końmi. Ja jestem zauroczona tą jedną kobyłą, dziką, bo dziką, ale jak zobaczyłam ją w kłusie (a nabuzowana nie była 😉) to jest na czym oko zawiesić.
tajnaa, a nie można podać środka na pękniecie pęcherzyka ?
moja wetka powiedziała mi że jak  pęcherzyk będzie miał przynajmniej 4 cm to podaje się chorulon i musi pęknąć
pytam bo wole wiedzieć co i jak - czy takie postepowanie jest ok ?

Campari żyje, jak najbardziej i wygląda pięknie. Podobnie jak Landino i Fair Play. W nowym domu wyglądają fenomenalnie  😍


Dzięki za informacje. Byłem pewien, a raczej tak mi powiedziano, że Campi nie żyje. Cena bardzo ciekawa.

Armara, a powiedz mi czy  to -> byłoby dobre połączenie http://www.bazakoni.pl/database,g-4,op-show_trial.html  :kwiatek:
korysindex4
Żyje, żyje 🙂
Musisz mi wkleić linki do rodziców. Rodowód testowy widzi tylko tworzący go w danym momencie użytkownik.
tajnaa, a nie można podać środka na pękniecie pęcherzyka ?
moja wetka powiedziała mi że jak  pęcherzyk będzie miał przynajmniej 4 cm to podaje się chorulon i musi pęknąć
pytam bo wole wiedzieć co i jak - czy takie postepowanie jest ok ?



No właśnie nie musi pęknąć. Zdarzają się przypadki, gdzie pęcherzykowi pogrubia się ścianka i osiąga jeszcze większe rozmiary, po czym zaczyna maleć bardzo powoli i jest już zbyt kiepski, jakby przeterminowany. Hormony to hormony.
Tak czy siak pęcherzyk miał 5,7 cm i pękł, trafiliśmy w owulację. Kobyła zainseminowana, a od jutra dostaje progesteron/
Jak mnie to wszystko zaczyna wku....
ja cię podziwiam za wytrwałość
Dziś powiedziałam kobyle, że to jej ostatnia szansa, nie mam zamiaru więcej wstawać po nocach 😉
Teraz tylko czekać te 2 tygodnie i trzymać kciuki, żeby była źrebna.

Chciałam się zsynchronizować z kobyłą, a tutaj lipa - ja zaraz rodzę, a ona jeszcze nie zaźrebiona... :/
wariatka jesteś - oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu
u mojej kobyły pęcherzyk 4 cm wypadł w niedzielę o 17 - tej i się nie zdecydowaliśmy na zamawianie nasienia bo za duże ryzyko (przyszło by najwcześniej we wtorek rano) i szczerze powiem że taka zła byłam i od razu chciałam zrezygnować
ale dopiero jak ochłonęłam to powiedziałam jeszcze jedna szansa ........
Jakbym miała zamawiać nasienie, to bym się nie zdecydowała. Mrożonkę mam na miejscu, konia 2 km od domu, chłopa weterynarza, więc się bawiliśmy.
Tak czy siak męczące to.... i kpiąca mina kobyły przy każdym "przeglądzie dupki" 😉
No przerabiajcie dziewczyny te swoje inseminacje, przerabiajcie  😉 🤣
Ja swoje przerobiłam , i po kilku podejściach ,dałam sobie spokój, ... kupa kasy, na wetów, i nasienie a rezultaty ,raczej zerowe  🤣  :/
Trzymam kciuki by Wam się udało, ja inseminację odpuściłam, ...szkoda nerwów i kasy  😉
Mnie poza nerwami nic nie kosztuje na szczęście 🙂
Titina, czego ciekawego dowiedziałaś się o Solarisie? Możesz coś "podrzucić"? Ogier bardzo fajny ruchowo, ostatnio coś zaczął skakać... widziałam na żywo kilka źrebiąt po nim, fajne, szlachetne... ale widziałam tylko odsady i sysaki 🙁
chyba jakieś 2-3 latki powinny już być?
wy piszecie o tych pęcherzykach itp. ja w ogóle słabo się orientuje i znam na tym, ale jakoś po majówce zobaczyłam, że klacz ma ruje to wezwałam weterynarz i zostały sprawdzone pęcherzyki. Po 2-3 dniach klacz dostała hormon i zawieźliśmy do ogiera na jeden skok, okazało się że wszystko w swoim czasie się stało i nie trzeba więcej jeździć potem były badania czy bliźniaki czy jeden, okazało się że jeden i za około 2-3 miesiące znów badamy🙂 albo miałam szczęście albo sama już nie wiem, mega dużo stresu ale wszystko udało się w terminach!!
Titina, czego ciekawego dowiedziałaś się o Solarisie? Możesz coś "podrzucić"? Ogier bardzo fajny ruchowo, ostatnio coś zaczął skakać... widziałam na żywo kilka źrebiąt po nim, fajne, szlachetne... ale widziałam tylko odsady i sysaki 🙁
chyba jakieś 2-3 latki powinny już być?

Dwulatki to  może i tak, ale 3 latki to nie możliwe.
Na razie nic się nie dowiedziałam ,nic nie widziałam, jestem tak zawalona robotą, że nie mam nawet czasu zadzwonić, by się umówić z właścicielem :/

tajna, to masz komfortową sytuację, w taki sposób to się można bawić  😉 😀
no fakt, sprawdziłam ... pierwszy rocznik urodzin to 2011
No przerabiajcie dziewczyny te swoje inseminacje, przerabiajcie  😉 🤣
Ja swoje przerobiłam , i po kilku podejściach ,dałam sobie spokój, ... kupa kasy, na wetów, i nasienie a rezultaty ,raczej zerowe  🤣  :/
Trzymam kciuki by Wam się udało, ja inseminację odpuściłam, ...szkoda nerwów i kasy  😉


Kciuki się przydadzą  😉 Kasa za nasienie z zagranicy niestety spora, 50 € samo świadectwo wet do nasienia, przesyłki i nasienie też w €  😵

My się za tydzień badamy, mam nadzieję że zaskodzyła
Moją pannę badaliśmy wczoraj, miała piękne ciałko żółte, ale na drugim jajniku już rósł jej pęcherzyk i miał 3,5 cm. Dziś dostała pierwszą dawkę progesteronu. Zobaczymy 🙂
hszonszcz   wredny hszonszcz.
24 maja 2013 21:43
Trzymamy kciuki! :kwiatek:
Przydadzą się, bo ona lubi dostać kolejnej rui będąc źrebna 😉
hszonszcz   wredny hszonszcz.
24 maja 2013 21:47
to Ci klacz haha 😀
dzisiaj na preselekcji ogierów do zakładu treningowego ( wystawa w Kaczenicach ) drugie miejsce zajął ogier po Calato Kama , fajny zwierz , jako że rozglądam się za ogierem do pokrycia jednej z moich klaczy , to zainteresowałam się Calato Kama , czy ktoś wie coś więcej o nim ?
edit - sorki już poradziłam sobie
prosze o usunięcie posta
Czy ktoś może udzielić mi informacji jakie konie daje ogier Baryshnikov? Konkretnie chodzi mi o charakter.
Niestety w internecie nic nie znalazłam..

edit: literówka
Czy się orientujecie gdzie można kupić te szare styropianowe pojemniki do transportu nasienia schłodzonego ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się