Kraków i okolice-spotkania,odpowiedzi i pytania...

Jedziesz do najbliższego szpitala. Ja mieszkam w Krk ale jestem zameldowana w Waw i nie miałam problemu jak dostałam ataku wyrostka, tam gdzie pojechałam tam mnie przyjęli.
Kami   kasztan z gwiazdką
22 maja 2013 21:44
To jak św. Rafał ma opiekę nocną to ja bym tam pojechała  🙂
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
24 maja 2013 16:53
może mi ktoś polecić bardzo dobrego szewca w Krakowie ?  :kwiatek:
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
24 maja 2013 17:15
skrzyzowanie krakowskiej z dietla po prawej idac w strone wawelu -sklep "buty na kazda stope" czy jakoś tak, w kazdym razie wchodzisz tam z butem, mówisz co chcesz z nim zrobic i potem odbierasz swietnie zrobiony but
mam w kazdym razie nadzieje ze ten szewc jeszcze zyje i sie nie zapił  😉 bo robił zawsze super, w srodku go nie znajdziesz, oni tylko mu przekazują robotę
Byłam na Kopernika..  stwierdzili po zdjęciach RTG złamanie kości strzałkowej lewej, ale nie że jakieś świeże tylko ponoć z kiedyś... Ale wody z kolana juz mi nie ściągneli... tylko w szynę gipsową zapakowali 🙁 I się wkurzam bo mi ona ciągle tak zjeżdża , że piętę obciera.... Już wróciłam do domu... Wypisali mi skierowanie do chirurga... chirurg mnie opierdzielił, że on sie takimi rzeczami nie zajmuje 🙁 odesłał do ortopedy,... najbliższy termin ortopedy - wtorek-środa
martrix a jaka byla diagnoza, że w szynę zapakowali ? Bo pisałaś o problemie z kolanem... Do kolana masz szynę czy całą nogę opakowaną?
od samego dołu do samego tyłka prawie... diagnoza podejrzenie złamania kości strzałkowej lewej...i mi napisalii ze nie złamane teraz tylko wczesnniej, bo to nie są nowe ślady zlamania...nie wiem kurnaa...  i pewnie sie nie dowiem póki nie pojde prywatnie :< a wode w kolanie jak miałam tak mam..
Czy jest tu ktos, kto mieszka na Czyżynach? Jutro idę oglądać mieszkanie, rozważam kupno 🙂
martrix to bardzo niefajnie jak zapakowali w gips nogę ze spuchniętym kolanem  🤔  leć gdziekolwiek, niech inny ortopeda obejrzy. Ja na Kopernika byłam raz, trzy razy u św.Rafała (mam bliżej) i generalnie nigdy takich akcji nie miałam, a przypadki bardzo różne...
Czy jest tu ktos, kto mieszka na Czyżynach? Jutro idę oglądać mieszkanie na Sołtysowskiej, rozważam kupno 🙂


chciałam napisać, że ja mieszkam niedaleko, ale okazało się, że nie mam pojęcia gdzie jest ta ulica 😉
martrix to bardzo niefajnie jak zapakowali w gips nogę ze spuchniętym kolanem  🤔  leć gdziekolwiek, niech inny ortopeda obejrzy. Ja na Kopernika byłam raz, trzy razy u św.Rafała (mam bliżej) i generalnie nigdy takich akcji nie miałam, a przypadki bardzo różne...

Nie mam całego gipsu... tylko mam szynę gipsową od spodu owiniętą bandażem elastycznym.... Miałam całe owinięte, ale musiałam tę część gdzie mam kolano sobie odbandażować, bo mnie za mocno uwierało... a generalnie ta szyna to jest o kant d..y potłuc, bo gdziekolwiek się nie ruszę... a jakby nie patrzeć to muszę się od czasu do czasu przemieszczać, to za każdym razem mi się to badziejstwo zsuwa o 5-8 cm w dół tak że mi o piętę zawadza i wtedy to już wcale nie mogę chodzić bo bym się obtarła.. Poza tym....lekarz w gipsowni mi dał do zrozumienia że nawet kuli nie potrzebuję, żeby się przemieszczać, a tymczasem podobno w ogóle nie powinnam tej nogi o podlogę opierać...
[quote author=Hiacynta link=topic=751.msg1784769#msg1784769 date=1369419344]
Czy jest tu ktos, kto mieszka na Czyżynach? Jutro idę oglądać mieszkanie na Czyzynach, rozważam kupno 🙂


chciałam napisać, że ja mieszkam niedaleko, ale okazało się, że nie mam pojęcia gdzie jest ta ulica 😉
[/quote]

Hehe! Jak w zeszłe wakacje zrobiłam sobie wycieczkę rowerową po NH to wracając zahaczyłam o dziwaczne bloki na ul Tomickiego, potem jakieś krzaczory, kiedy to miałam serce w gardle, a następnie własnie tam - gdzie nagle okazało się moim oczom całkiem fajne osiedle, w środku industrialno-ruralnej zony. Generalnie bardzo przemawia do mnie starodrzew, wiadomo, że nie przemawia okolica - ale nie można mieć wszystkiego! Póki co liczy się dla mnie komfort mieszkania plus tereny zielone dla piesa, a łąki nowohuckie są tuż tuż. Chciałabym mieszkac na Bronowicach, ale 500,000 za nowe mieszkanie 65 bez wykończenia to niechętnie. Ushia, to chyba też w miarę Twoje tereny? Park Lotnika itp, czy źle kojarzę?
Ja mieszkam naprzeciwko Reala, i na końcu mojego osiedla jest pas, gdzie odbywa się Coke/ Czyżynalia i etc.
I też nie mam pojęcia o jakiej ulicy mówisz, ale ja nie znam Huty 😂 Co prawda z okna widzę os. Oświecenia i całą masę nowych bloków.

Chyba jedną z większych wad mieszkania przy takiej dużej ulicy (Bora-Komorowskiego) są czwartki.  😁 Fani jednośladów urządzają sobie wyścigi i pokazy. Nie raz było słychać jak się ktoś wyłożył. 
Matrix ja też mam szynę gipsową już 5 tydzień  🏇 ale taką krótką. Dosyć już mam tego wynalazku.

Czy ktoś mógłby polecić mi dobrego ortopedę? Chodzi o wizytę prywatną. :kwiatek:
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
24 maja 2013 22:24
duunia, dziękuje bardzo 🙂 mam nadzieję że szewc żyje 🙂

Hiacynta, ja mieszkałam kiedyś na Czyżynach dokładnie Albertyńskie koło Carrefoura

powcy, ponoć dr Waldemar Gouda jest dobry, ja leczyłam się na NFZ u dr Łukasza Niedźwieckiego 
Kami   kasztan z gwiazdką
24 maja 2013 22:32
Już pisałam, że jeśli ortopeda od nóg to w krk tylko dr Stanisław Kruk. Przyjmuje u siebie w centrum http://www.cmliszki.pl/ tylko umawiając się należy zaznaczyć, że do ortopedy, bo jego brat o tym samym nazwisku jest pediatrą (swoją drogą też genialnym jakby ktoś potrzebował  😉 ). Swego czasu przyjmował też w szpitalu św. Rafała i tam też mnie operował, ale z tego co wiem już tam nie ma wizyt. Doktor Gouda też jest ponoć dobry, ale podobno sam do Kruka odsyła  😎
Matrix ja też miałam tą szynę założoną w Narutowiczu i Kruk się załamał jak ją zobaczył. Zrób jak najszybciej (co wiążę się z tym że prywatnie...) usg kolana  🙂
Dzięki dziewczyny! Faktycznie pisałaś już, mi się coś ubzdurało, że to chirurg 🙂 Tylko przeraża mnie trochę dojazd z tą szyną. Wiecie może czym tam dojechać z miasta?
Kami   kasztan z gwiazdką
25 maja 2013 10:32
Do Liszek na pewno jeżdżą busy, a to jest przy głównej drodze zaraz na początku Liszek. Chociaż najlepiej by było gdyby Cię ktoś podwiózł, bo z szyną nie bardzo sobie wyobrażam taki dojazd  🙁 możesz też zadzwonić do Icara i zapytać ile tam będzie kosztować kurs (nie wiem z której strony miasta mieszkasz...).
Ja mieszkam naprzeciwko Reala, i na końcu mojego osiedla jest pas, gdzie odbywa się Coke/ Czyżynalia i etc.
I też nie mam pojęcia o jakiej ulicy mówisz, ale ja nie znam Huty 😂 Co prawda z okna widzę os. Oświecenia i całą masę nowych bloków.

Chyba jedną z większych wad mieszkania przy takiej dużej ulicy (Bora-Komorowskiego) są czwartki.  😁 Fani jednośladów urządzają sobie wyścigi i pokazy. Nie raz było słychać jak się ktoś wyłożył. 


a ja akurat na Oświecenia mieszkam - ale mam widok na Batowice i tereny za Krakowem 😉
Kami dzwoniłam na rejestrację i niestety terminy dopiero w lipcu...  😵 Faktycznie musi być dobry ten Doktor. W każdym razie pani z rejestracji powiedziała mi, żeby jeszcze do nich dzwonić, bo może będą dodatkowe godziny konsultacji. Ale ja muszę iść jak najszybciej, w przyszłym tygodniu jakoś. Mogłam myśleć wcześniej żeby się rejestrować, ale już tak mi namieszano w głowie z tą stopą, że masakra...  😕
W każdym razie bardzo dziękuję  :kwiatek: :kwiatek:

edit: nie doczytałam... mieszkam koło Bieżanowskiej więc do Liszek daleko
Czy ktoś mógłby polecić mi dobrego ortopedę? Chodzi o wizytę prywatną. :kwiatek:


zdecydowanie Berta Kowalska
Kami   kasztan z gwiazdką
25 maja 2013 16:56
Powcy próbuj dzwonić codziennie, często ludzie rezygnują z wizyt w ostatniej chwili. Jak już raz się do niego załapiesz, to potem umawiają na wizytę tak jak on każe i nie ma problemu z terminami  😉
ok, dobrze wiedzieć. Będę jeszcze próbować :-)
Graba.   je ne sais pas
25 maja 2013 18:28
Polecicie moze jakis pub w okolicach rynku, gdzie mozna wygodnie usiasc i spokojnie porozmawiac? zykle bywam w carpe diem,ale szukam czegos calkiem innego 😉
Siesta Cafe na Stolarskiej 😉 taka raczej kawiarnia niż pub, ale można spokojnie pogadać 🙂
Graba.   je ne sais pas
25 maja 2013 19:50
O, super, dzieki 🙂 przyjechal do mnie znajomy, ale pogoda niestety nie sprzyja zwiedzaniu krakowa ;/
Piwnica Pod Baranami 😉
Graba.   je ne sais pas
25 maja 2013 20:33
faktycznie! nie pomyslalam zupelnie, a to dobry pomysl. dziekuje :kwiatek:
Ja mam pytanie trochę z innej beczki:
poszukuję do wynajęcia pokoju jednoosobowego.
Okolica która mnie interesuje to dzielnica VII, Zwierzyniec, Wola Justowska, okolice Błoni, ewentualnie Salwator.
może ktoś coś wie?
będę wdzięczna za kazdą informację!!
Pewnie już masz sprawdzone, ale ostatnio przeglądając oferty mieszkaniowe na gumtree.pl przewinęło mi się z parę ofert pokoi właśnie w tej okolicy, wystarczy wpisać zwierzyniec albo wola justowska i coś wyskoczy 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się