Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

czy ktoś wie gdzie zmienić ustawienie jasnosci ekranu tak zeby ekran mi się nie przygaszal automatycznie jak wchodzę na 'ciemniejsze' strony albo ogladam film ? komputer to Dell inspiron
emade, a działasz na baterii? Ja baterię wyciągam i używam tylko na zasilaczu i nic mi się nie przygasza. Jedynie kiedy używam samej baterii, to włączam tryb oszczędzania baterii i automatycznie przygasza mi ekran i z jasnym i ciemnym tłem 😉
Bateria padła, wyłącza się ekran, ale nie komputer. Podłączam zasilanie. Jak włączyć ekran bez wyłączania i ponownego włączania komputera? Mam lapka już ponad 3 lata, ale jeszcze tego nie rozgryzłam 😁
JARA, mogłaś mijać barszcz ale też inną roślinę - gatunki z rodziny Apiaceae są do siebie dość podobne (kwiatostan).

Co do samego barszczu można się nim poparzyć nawet go nie dotykając. Tylko musi być  ciepło bo to co ta roślina ma w liściach (niestety posiałam zeszyt w którym miałam na ten temat notatkę więc nie napiszę co to konkretnie za syf) pod wpływem promieniowania słonecznego ulatnia się na zewnątrz i parzy. Co do tego czy w kwietniu był dość duży żeby już parzyć to nie mam pojęcia jaka jest zależność czy od małego tak działa czy musi podrosnąć.

Cień na śniegu jeśli chcesz to mogę się spytać w poniedziałek czy takie poparzenie u konia było możliwe, będę wtedy u botaników i oni powinni wiedzieć.

A jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się go na terenie Polski to mógł zawędrować ze wschodu w inne obszary kraju. Jeśli został sprowadzony na ten uniwerek to pewnie się rozsiał.
[s]można jakoś "odaktualizować" adobe readera? z tym badziewiem po prawej stronie tylko muli, a nic pożytecznego nie robi[/s] 😵
nieważne już, odinstalowałam całość i ściągnęłam poprzednią wersję po prostu
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 maja 2013 16:15
kotlet, w imieniu Cień na śniegu, byłybyśmy obie wdzięczne.
Jak na to reagują konie?
Ten barszcz parzy już od momentu wykiełkowania czy dopiero od pewnej wysokości? Jakiej?
Facella, ok, o wszystko się spytam. Będę tam na 100% bo muszę odzyskać zeszyt w którym miałam notatki między innymi o barszczu bo go zostawiłam właśnie w katedrze botaniki.

Jeśli moja prowadząca nie będzie w stanie odpowiedzieć to poproszę kolegę który piszę pracę o truciznach pochodzenia roślinnego żeby spytał się swojej promotorki bo ona lubi takie tematy i myślę że będzie wiedziała 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 maja 2013 16:27
kotlet, jesteś cudowna, dzięki wielkie!
czy lecąc samolotem , mogę zabrać i mieć i z korzystać z tableta , podczas lotu ?  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 maja 2013 18:10
Możesz 🙂
Tylko podczas startu i lądowania musisz wyłączyć ;]
cavaletti a opcja 'uśpij' w win7, lub 'stan wstrzymania' w win xp ?
casines, mam win 7, ale nadal nie wiem, o czym do mnie mówisz 😁
w menu obok 'zamknij' masz strzałeczke w prawo i tam jest opcja 'uśpij'.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 maja 2013 20:07
cavaletti porusz myszką, a jeśli nie działa to naciśnij włącznik komputera.
casines, ale mi nie chodzi o to, jak wyłączyć ekran przy działającym systemie 😉 Ale dzięki 🙂
smarcik, myszką nie działa. Włącznik też nie, próbowałam. Zazwyczaj po prostu uruchamiam ponownie komputer, ale MUSI być inne, prostsze wyjście 😉
a jakby go zamknąć i otworzyć po chwili (powinien się uciszyć najpierw) i dopiero włączyć? strzelam teraz, nie zdarzyło mi się to chyba 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 maja 2013 20:31
emade, a działasz na baterii? Ja baterię wyciągam i używam tylko na zasilaczu


Kobieto, uratowałaś mi życie!  😅  :kwiatek: Kilka dni temu umarł mi laptop- włączałam, wyłączałam, wyjmowałam na chwilę baterię i wkładałam ponownie i dalej nic- uruchamiał się i czarne tło. Byłam pewna, że laptopy nie mogą pracować jeśli nie mają w sobie baterii, nawet jeśli ona nie działa- po prostu zapewnia przepływ prądu. Przeczytałam ten post, wyjęłam baterię.. i cud, działa  😁
Będę kombinować, dzięki dziewczyny :kwiatek:
Coś nie mogę dziada rozgryźć...
aaaa to wybacz cavaletti, źle zrozumiałam  😁
emade, a działasz na baterii? Ja baterię wyciągam i używam tylko na zasilaczu i nic mi się nie przygasza. Jedynie kiedy używam samej baterii, to włączam tryb oszczędzania baterii i automatycznie przygasza mi ekran i z jasnym i ciemnym tłem 😉


tak. ja mam baterie na śrubki więc nie wiem czy jest sens się w to bawić 😉 chodzi o to, ze jak np. re-volta ma taka jasną stronę to moj komputer wykorzystuje 100% jasnosci (i jest ok) ale zaraz jak wchodzę na strone z ciemniejszym tlem szarny, czarny to automatycznie mi się przygasza tak samo jest jak mam komputer odłączony od ładowania jak i podłączony. moze da się gdzies to ustawić?  bo w telefonie mam taką opcje.
smarcik, trochę niechcący wyszło, ale cieszę się :P
emade, pogadam jutro z moim chłopem i dam znać na forum cośmy wydumali.
honey   :kwiatek:
emade, szczerze, to chłop mój powiedział, że nie ma pojęcia. Ja grzebałam w ustawieniach zasilania (prawy dolny róg obok ikony głośnik/słuchawki) i jedyne co znalazłam, to regulacja czasu po jakim ekran przygasa, nawet w pomocy nie wygrzebałam przypadku, kiedy ekran przygasa w zależności od tła. W internecie też szukałam i albo używam złych haseł do wyszukiwania, albo jesteś jedynym przypadkiem w internecie 😀 Niestety nie jestem informatyczno-anglojęzyczna, więc na niepolskich stronach sobie nie poradzę.
Mam nadzieję, że ktoś inny ci pomoże 😉
Mam pytanie głupie troche
Czy wózek dziecięcy da rade przesłac Pocztą Polską??
czy musze kuriera zamawiać
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 maja 2013 20:49
Jak składany, to pewnie się da, ale nie wiem czy nie taniej wyjdzie kurierem.
Jak składany, to pewnie się da, ale nie wiem czy nie taniej wyjdzie kurierem.

Oj i takiej odp sie bałam.
Bo ja zacofana jestem czy ktos może wytłumaczyć mi krok po kroku jak się zamawia kuriera? ( przyznam się bez bicia nigdy nie korzystałam z takiej opcji )
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 maja 2013 20:57
Ja też się przyznam, że nigdy nie korzystałam. Może strona GLS pomoże?
Gillian   four letter word
26 maja 2013 21:08
aszhar, trzeba spakować paczkę, pomierzyć, wypełnić dane na stronie, wysłać przelew i czekać na kuriera 🙂
polecam - http://www.wysylajnajtaniej.pl/ zawsze korzystam z tej strony, nigdy się nie nacięłąm.
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 maja 2013 21:14
Czy jakiś użytkownik allegro może mnie podać do sądu za wystawienie neutralnego (!!!) komentarza? Z racji "publicznego oczerniania"? Bo właśnie zostałam postraszona sądem, sprawą cywilną i poniesieniem kosztów sprawy!
Edit: cenzurka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się