Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

ash   Sukces jest koloru blond....
27 maja 2013 17:58
Altiria, wystarczy kupować u sprawdzonego sprzedawcy.
spytam sie kolezanki za ile moze mi kupic u siebie i porownam z allegro. ale jak rozroznic w tym wypadku "sprawdzonego sprzedawce" od tego z podrobami?  🙄
Dziewczyny gdzie najczęściej kupujecie żele wybielające?(większość z Was poleca Opalescence).Wczoraj byłam wczoraj u dentysty i zrobiła mi porządek w paszczy,Więc jak teraz mam wszystko ok chciałabym spróbować wybielić trochę moje zęby.
Jutro wybieram się kolejny raz do dentysty załatać tę otwartą martwą siódemkę. Tylko pytanie czy jeżeli jest ona zaraz przy dziurze po usuniętej ósemce, to nie przeszkadza?
Szczerze to wolałabym to zrobić jak najszybciej, bo babka wsadziła mi coś w te kanały w siódemce, co zaczyna się psuć i brzydko pachnie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 maja 2013 21:39
Mi pękła plomba w siódemce, była usunięta w pt, założony fleczer, dziś zrobiona została, ale szczęka od otwierania strasznie mnie bolała, a teraz mam spuchniętą, bolącą mordeczkę i nie wiem czy od zęba czy od szczęki. Auć =( 
Jestem po usunięciu ósemki (w czwartek), na początku nie było tragedii, dzisiaj prawie mdlałam z bólu, ketonal nie pomagał, pojechałam do chirurga...suchy zębodół. Wyczyściła, załadowała tam coś, teraz jest zdecydowanie lepiej, prawie nie boli. I teraz pytanie - miał ktoś doświadczenia z suchym zębodołem? Długo trwa leczenie tego? I czy to zawsze jest spowodowane np. wypłukaniem rany? Starałam się postępować zgodnie z zaleceniami chirurga, a tu klops  🙁
Byłam dziś z tą nieszczęsną siódemką. Wyczyszczona, zalana chloraminą, na to metronidazol z jodoformem i na to fleczer. Za tydzień do plombowania.
W krater po ósemce zainstalowano mi jakąś żelkę, która się sama rozpuszcza, coby żadne resztki pokarmu nie wchodziły.
Ciągle mam obolałe dziąsła od zastrzyków i pęknięty kącik ust.
ash   Sukces jest koloru blond....
29 maja 2013 14:58
tajnaa, ja miałam ten opatrunek żelowy po usunięciu ósemek. Zapobiega suchym zębodołom.
olencja, jak masz pecha (ja mam) to NIC nie zapobiegnie suchemu zębodołowi
(aktualnie po raz kolejny się użeram i absolutnie nie widzę różnic, jak by tego nie traktować).
Wstępny czas gojenia - 3 tygodnie. Ostateczny - najdłużej to... po 2 latach jeszcze przebijały się przez dziąsło zwietrzałe fragmenty okostnej czy tam czego - i tu różnica jest, bo "zaopatrywany" suchy to najdłużej 6 miesięcy  😀iabeł:
Poważniej, to różnice są  - do jakiego stopnia rozwinie się stan zapalny, od odkrytej powierzchni też rzecz zależy (kiedyś miałam tylko częściowo suchy). Nie zmienia to faktu, że wyrywając zęba muszę sobie skreślić 3 tyg. z życiorysu, nawet jeśli uda się zapobiec spektakularnym efektom bólowym, to strasznie słaba jestem.
Z moich doświadczeń wynika, że gąbeczki/żele/płukania/czyszczenia/antyki przynoszą ulgę, ale istoty zaburzonego procesu nie zmieniają. Tak to bywa z opaczną reakcją immunologiczną 🙁.
Swoją drogą to coś jest na rzeczy: moja dentystka oświadczyła, że kiedyś to była rzadkość, a teraz dopada chyba co 3 osobę  🙁. Wszystkim doświadczającym tej "przyjemności" - szczere wyrazy współczucia.
tajnaa, ja miałam ten opatrunek żelowy po usunięciu ósemek. Zapobiega suchym zębodołom.


To super, przynajmniej resztki jedzenia nie dostają się do "krateru" po zębie.
halo no to mnie pocieszyłaś...No nic, będę się leczyć, nic innego mi nie pozostało🙂 Jak na razie to dzisiaj jest o niebo lepiej, ostatni lek przeciwbólowy wzięłam 10 godzin temu i nie jest źle, czuję dziurę, ale nie boli. Mam nadzieję, że może jakoś mi to łatwo i szybko przejdzie...
jako, że dentysty się boję panicznie i chodzę tylko pod pełną narkozą z anastezjologiem prywatnie to wyrywanie zęba wspominam kapitalnie. wcześniej ból jak cholera, pózniej chwila snu i pózniej pobudka ze szwami, od momentu ekstrakcji nie bolało wcale, tylko pózniej wychodziły fragmenty jakby zęba (myślałam, że nowy się wyrzyna 😉 ). nie sądziłam, że po usunięciu może coś boleć. teraz wychodzi mi ósemka górna i zastanawiam się czy po ciąży nie położyć się na ekstrakcję... tylko mam trochę kłopot.

gdy byłam młodsza miałam mieć aparat wyjmowany. więc rtg zębów. a tam niesamowite zjawisko, nadliczbowy ząb nad stałą 6, jakieś torbiele, cuda. skonczyło się na wielkim zabiegu, do tej pory mam zrośnietą wargę z dziąsłem w tym miejscu. i jest to strona tej nowej 8. więc nie mam 6, mam 7 i teraz wychodzi 8. miejsce po 6 się nie przesunęło, więc jest miejsce teoretycznie. czy powinnam usuwać 8 bezwzględnie, czy czekać aż się przepchnie trochę i może 7 zbliży się do wyrwy po 6? póki co nie boli, ale trochę mnie martwi.
Ja dotąd z uśmiechem na ustach chodziłam do dentysty. Teraz mnie wymordowali za wszystkie czasy, 4 wizyty w przeciągu kilku dni, mega ból, bolące dziąsła od zastrzyków dotąd i pęknięty kącik ust.
Dentyści Sadyści. Dobre określenie.
My zawsze szyjemy po ekstrakcji zęba, zawsze taka rana lepiej się goi. Suchy zębodół może być spowodowany nie wytworzeniem się skrzepu lub wypłukaniem już wytworzonego. Żadne tabletki nie pomogą, najlepiej iść do dentysty i ranę trzeba oczyścić, przepłukać założyć lek do zębodołu oraz zastosować laseroterapię.
A ja z ciekawości zapytam, co może powodować ból zęba po kanałówce?
Nie jest to taki sam ból jak przed.
Pojawia się raz na 3 albo 5 miesięcy. Ból trwa ok 4 dni. Stopniowo nasilając się i znikając. Ząb nie boli przy opukiwaniu, nie reaguje ma zimno czy ciepło wtedy. Tylko jest jeden punkt na zębie, który przy dotknięciu boli.
Pamiętam tylko, że podczas rozwiercania zęba strasznie mnie w tym miejscu bolało. Miałam robione prześwietlenia po wszystkim i podobno wszystko było wykonane prawidłowo.
Jakieś sugestie, ktoś też tak miał?

edit: jeszcze mogę dodać, że w najgorszym momencie czuję jakby ten ból pulsował
Może od zęba obok?
Mnie moja martwa siódemka tak bolała, że dałabym łeb urwać, że to ona się psuje, a nie ósemka. Przy opukiwaniu nawet bardziej bolała niż ósemka. Usunięto ósemkę i ból całkowicie ustąpił.
Czy idąc na NFZ dentystka zamieni mi stare plomby srebrne, na białe? Coś mi się ubzdurało, ale szczerze wątpię.
Coś Ci się ubzdurało. Na fundusz w zębach przedtrzonowych oraz trzonowych przysługuje amalgamat.
A ja już po całej rekonstrukcji i wybielaniu jedynek! Mam zdjęcia przed i po, ale dość obrzydliwe, więc może nie będę wrzucać 😉 Jako wisienkę na torcie strzeliłam sobie cyrkonię na czwórce 😁 Jestem cała happy, mogę się szeroko uśmiechać w  końcu 🙂
Dzionka, wrzucaj zdjęcia przed i po. Jestem bardzo ciekawa efektu. Uwielbiam ten moment u pacjentów kiedy po całym leczeniu uśmiechają się szeroko i są zadowoleni z poprawy funkcjonowania.  🙂
CuLuLa, dobra, tylko nie śmiać się z Dzionki 😉

Przed, czyli starte do środka zęby plus brązowawa plomba w jednej jedynce



I po 🙂

Dzionka wybielałaś sama czy u dentysty?
A i mam pytanie do dziewczyn które wybielały preparatem opalescence-gdzie go kupowałyście?
Bardzo fajnie Dzionko, chyba licówki poszły w ruch lub jakaś korekta brzegów siecznych jedynek.Bardzo fajny efekt. Śmiej się teraz szeroko 🙂
Jestem dzis po leczeniu 4 zębów i usunięciu korzenia (godz 20). Chyba znieczulenie schodzi bo czuje lekki ból. Jak długo bedzie krwalil ząb po ekstrakcji (górna 5), bo minęło juz ponad 2 godziny i dalej sie saczy. Jest tez skrzep i nie wiem czy go wyciągnąć czy nie. To moja pierwsza ekstrakcja i trochę sie cykam suchego zebodolu :/

Edition. Czy tydzień po wyzwaniu zęba mogę lecieć samolotem?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
18 lipca 2013 08:00
Konia nie pamiętam dokładnie jak było u mnie, ale chyba lekarz kazał mi nic nie wyjmować i nie kombinować. No ale u mnie zaleczyło się błyskawicznie.

Melduję, że odważyłam się zapisać do dentysty 😅 😁 Idę dopiero 8 sierpnia, ale ponoć bardzo fajni dentyści leczą- w dodatku na NFZ 😉
Jak poradzić sobię z potwornym stanem zapalnym dziąseł? Bolą nawet podczas życia gumy, jedzenia, picia, szczotkowania, no i krwawią. Meridol i nic więcej?
.
ash   Sukces jest koloru blond....
18 lipca 2013 13:41
konia44, absolutnie tam nie grzeb. Niczego nie wyciągaj. Płucz jamę ustną płynem do płukania ust, ale delikatnie tak żebyś nie wypłukała tego skrzepu.
Muchozol dziękuję, spróbuję bo mam w domu  :kwiatek:
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się