Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

żużka, aaa ok 🙂 Ale o mleku na włosy też kiedyś słyszałam i nie wiem czy spróbować 😉
Dziewczyny, co myślicie o nowej serii Joanny Argan Oil?
Jak składy i działanie?
ja wiem, ze już przynudzam ale w dalszym ciągu nie zdecydowałam się na szampon przed farbowaniem henna 😉 czy takie nadadzą się?
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19268
lub jakikolwiek tej firmy?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 maja 2013 18:26
Tu znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące szamponów:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=447103
O takie suche, sztywne siano mam od 2 myc, w pielegnacji nic nie zmienialam wiec stawiam.na wroga nr 1 - wiatr. Uwaga, drastyczne! ( widzicie te bejbiki 😀?) Myslalam na poczatku, ze to przeproteinowanie, ale po oczyszczeniu jest tak samo, no nic, bede sie ratowac maska z miodem.
Florcik, jeśli w domu, po myciu czy po koczku/warkoczu masz fajne włosy, wychodzisz na wiatr i robi się gorzej, to z pewnością wiatr 😉 mam to samo, dlatego wychodzę z domu w koczku, rozpuszczam przed wejściem do budynku czy coś, bo moje włosy podczas wietrznego dnia robią się jak miotła 😉
Pialotta pisałam o tej odżywce- beznadziejna, nie robi nic kompletnie, szkoda kasy, które mozna wydac np na mrs. potter's
Kupiłam nową Isanę. Dzisiaj lub jutro testy 🙂
Wpało mi coś takiego w ręce : Argan Oil - Hair Treatment (ta mała buteleczka) o takim składzie : cyclomethicone, dimethicone, paraffinum liquidum, argan oil, parfum, linum usitatissium , seed extract itp


Możecie coś powiedziec?
vill_18, same silikony i parafina, której nie akceptuję żadnym kosmetyku, ten olej jest przed samym zapachem, więc nie spodziewałabym się cudów. Może być dobry na końcówki.
gdzie można dostać szampony Barwa? Są do dostania w Rossmannie?
Ja Barwę kupuję w Auchan. Ten szampon rumiankowy który wcześniej podlinkowałaś nadaje się do oczyszczenia włosów🙂
Kupiłam nową Isanę. Dzisiaj lub jutro testy 🙂


Ja już po pierwszym użyciu. Miałam po niej (ze 2-3 min trzymałam) meeega skręt 😀 Nawet nie wiedziałam, że moje włosy tak potrafią :P
Averis   Czarny charakter
28 maja 2013 21:46
Horsiaa, którą, którą?
Ta "nowa Isana" niebieska bawełna i aloes 😉
Ja kupiłam to psikadło Biowax do ciemnych włosów. Kupiłam dla tego filtra UV ale najbardziej się chyba cieszę z próbki maski z tej serii, która była dołączona do opakowania. Głupia zapomniałam kupić próbki do włosów blond.
A dla filtromaniaczek w sp jest promocja na bloker do twarzy Biodermy 😉

Chyba też się skuszę na tę odżywkę Isany, ale dopiero jak mi się Alberty skończą.
Ja dla filtra poświęciłam buteleczkę wcierki Jantar, przelałam do psikadełka i teraz tylko czekam na słońce żeby mieć się przed czym chronić 😂
honey, jaka maska? Do biovaxa do suchych i zniszczonych miałam dołączoną bombę silikonową nazwaną serum A+E ...
Rul, do masek dołączają chyba tylko właśnie serum. Ja kupiłam dwufazową odżywkę do ciemnych włosów i do niej dołączona była próbka maski także do ciemnych włosów.
A to serum dziewczyny chwalą na końcówki.
a co sadzicie o odzywce Glisskura Marrakesh oil&coconut?

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Citric Acid, Quaternium-87, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Argania Spinosa Kernel Oil, Cocos Nucifera Fruit Extract, Panthenol, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Keratin, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Ceteareth-20, Phenoxyethanol, Dimethiconol, Parfum, Methylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Cyclomethicone, Linalool.

Orientuje się ktoś czy jest jakaś odżywka lub szampon podkręcający/a brązowy kolor włosów. Miałam kiedyś taki w brązowo-żółtym opakowaniu, o bardzo ładnym zapachu, jednak nie trafiłam na niego drugi raz i szukam zamiennika.
Dziewczyny macie może jakiś pomysł na zmycie ze skalpu maści na bazie parafiny? Współlokatorka męczy się z tym od tygodnia, przetestowała chyba milion sposobów (ostatni- mąka ziemniaczana :zemdlal🙂 i nic.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 czerwca 2013 09:37
madzia, aspiryna albo soda + peeling cukrowy na przykład.
Strzyga dzięki, tego jeszcze nie próbowała :kwiatek: a orientujesz się, ile dodać tej aspiryny/sody? W necie znalazłam wersję z 2 rozkruszonymi tabl. aspiryny na pół litra wody, na innej stronie radzą dodać aspirynę/sodę do szamponu 🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 czerwca 2013 10:16
Ja przy oczyszczaniu dodawałam sodę do szamponu. Tylko potem niech pamięta o cytrynowej/octowej płukance i porządnym nawilżeniu włosów. 
Dziękuję :kwiatek:
Dołączam do włosomaniaczek.  (na tym forum) 😉
W sumie kosmetyki bezsilikonowe, oleje, domowe sposoby testuję już od ponad 4 lat, z mniejszymi lub większymi przerwami. Moje hity: Jantar (ale koniecznie z przerwami, bo jak go nadużywam to robi więcej szkody niż pożytku), Isana kakaowa balsam (bosko nawilża, a jak na nią nałożę rycynę to już w ogóle cud miód), Alterra maska nawilżająca z granatem ( nie ma lepszej ) no i numer jeden: Odżywka Garnier Ultra Doux z awokado i masłem karite.. jestem od niej uzależniona, jest najlepsza z najlepszych 😉

od razu zapytam jakie macie doświadczenia z odżywkami ekspresowymi w sprayu mr.potters? lubie coś psiknąć po myciu, myślałam właśnie o tej, ale nie słyszałam żadnych opinii.
Od Jantara strasznie szybko mi się grzywka przetłuszcza. 🙁
I na razie więcej włosów nie mam, ale ogólnie wyglądają ładniej. Akurat robię sobie tygodniową przerwę w kuracji.
ja po 2-3 tygodniach na Jantarze mam taki wysyp włosów, że tworzy mi się nowa grzywka.. dosłownie, coś niesamowitego, no ale tak jak już pisałam trzeeeba robić przerwy bo jak się przesadzi to wyleci więcej niż urosło. Dobre efekty na porost miałam też po wodzie brzozowej, tu z kolei ostrożnie ze względu na alkohol w składzie
Anima, tez mam po Jantarze drugą grzywke 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się