Styl western (dawniej kącik)

Westowcy, podpowiedzcie, kiedy będą jakieś fajne duże zawody westernowe we Wrocławiu? Kalendarz na stronie PLWiR już raz wprowadził mnie w błąd, więc wolę zapytać Was.
Faza pozwól, że się z Tobą nei zgodzę. Co innego wysiedzieć wolny kłus, a co innego roboczy w sensie ujeżdżeniowym (tym bardziej w przypadku 4 latka kiedy roboczy= żwawy) i to kilkanaście- dwadzieścia minut (nie więcej w przypadku 4 latka). No i koń koniowi nierówny- mój jest wysoki, dość krótki z długaśnymi nóżyskami (ksywa patyczak 😉). Popatrz sobie na przejazdy ujeżdżeniowe- jaki tam jest kłus. Nie jeździ się takim kłusem na zawodach west więc nie ma tego problemu.
kasia-ja jezdżę w siodle west w tereny (tzn jeździłam bo teraz koń nie chodzi) na mojej ujeżdzeniowej kobyle i twierdzę, że bardzo dobrze mi się w tym siodle siedzi:-) Nawet sobie dodania robiłam w terenie z pełnego siadu i dawało radę:-) Ale mój kobył jest guma taka:-)

do ibmoz
22, 23 czerwca powinny być zawody kwalifikacyjne na Partynicach
Magda ja też to robię, ale mój z kolei  nie guma tylko sprężynka 😉 i nie jest mi wtedy wcale wygodnie 😉 A co Twojej kobyłce, że nie chodzi?
nakostniak w złym miejscu, w zasadzie do operacji ale nie zdecydowałam się kroić. Przeleczony przeciwzapalnie i na razie ok, ale pokryłam ją i jest źrebna. Nie kuleje, trochę wsiadam ale delikatnie, bo już kulę przypomina:-) Choć do terminu jeszcze daleko ma:-)
Poszukuję stajni westernowej w okolicach Venlo w Holandii, gdzie mogłabym pojeździć, czy ktoś posiada jakieś namiary,?
A nas jak zwykle, dlugo nie bylo :-)

A dzialo sie, dialo...! Co prawda sezon sie nie zaczal, bo w tym roku wystapilam z EWU (dla koni od 4. Roku zycia, a ja mam stajnie pelna dzieci...), wiec zostaje tylko APHA, a tego duzo nie ma.

I tak w sprawie sprzetu - jak cos potrzebujecie, to piszcie pw.

W wolnej chwili - pleasurowy prosiek pierwszy raz na cielakach :-)


I wizyta Karoliny Wegnerek ( szewc bez butow chodzi)






I buziaki zza plotu



Karola, super fotki, jak zwykle 🙂
nawet moja kr-Osta się załapała 😉
No ba, pierwszy kon WHR. Ostatnio kolega sie pytal, czy zamiast na prosiaku moze startowac akademickie mistrzostwa polski na oscie 😀
brał ktoś z was udział w zawodach w Campoverde w ubiegły weekend?
No ba, pierwszy kon WHR. Ostatnio kolega sie pytal, czy zamiast na prosiaku moze startowac akademickie mistrzostwa polski na oscie 😀



reining????????????
Już widze te stopy oczyma wyobraźni:-)))))))))
Muchozol - sprzedajesz takie fajne siodełko? Continentalki są super 🙂
.
to jak sprzedaż swoje to możesz przymierzyć moje- ja też sprzedaję 😉
.
Co tu tak cicho? Jak na wwr. Hi!Hi!
Roleski 4Spins lipcowe. Będzie ktoś ? Mogę pooprowadzać.
Hej!
Potrzebuję filmików z zupełnych podstaw pracy z koniem.
Wiem, że macie pewne całe archiwa takich linków, więc będę wdzięczna za polecenie paru.
ale tu cicho..🙂

kto będzie w Golden Horse w weekend?
szykuje się nawet nie tak mało koni westowych.

W piątek o 17 jest egzamin na brązową odznakę reiningową PZJ. koszt 30 pln od głowy. Zakres pytań i odpowiedzi znajdziecie tutaj http://pzj.pl/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=51&lid=517
Żeby przystąpić do egzaminu nie trzeba być członkiem PZJ. Zaliczenie odznaki pozwoli - o ile ktoś kiedykolwiek się zdecyduje - na startowanie w zawodach międzynarodowych i krajowych PZJ/FEI zgodnie z regulaminami dyscyplin. Wydatek niewielki, a w biurokratycznym świecie PZJ i FEI kiedyś może się przydać.
zgłoszenia udziału w egzaminie wysłać proszę na adres showmanager@o2.pl, z podaniem daty urodzenia, adresu, etc.

część praktyczna to łatwizna
SPRAWDZENIE UMIEJĘTNOŚCI PRAKTYCZNYCH
2.1 Jazda w zastępie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
2.2 Jazda stępem, przejście do kłusu i galopu. Utrzymanie równowagi oraz
zachowanie płynności tych chodów.
2.3 Ruszanie z miejsca, zatrzymanie i cofanie konia.
2.4 Dosiad jeźdźca w siodle z zachowaniem odpowiedniego balansu ciałem.
2.5 Kontrola nad koniem w czasie jazdy
był ktoś może w ten weekend w Karpaczu na zawodach?  🙂
my
nawet mamy filmy:-)
Podjadę z ciekawości do Golden Horse. Może uda mi się w piątek. W sobotę będziemy pewnie popołudniu z całą ferajną.
Do zobaczenia więc 😅


mam parę zdjęć z jazdy
mimo problemów ( moich-  bo każdy dobrze jezdzący westernowo dałby radę)- lubię tego gada 🙂

Bonanza🙂

był ktoś może w ten weekend w Karpaczu na zawodach?  🙂


Była nawet relacja on-line. Nie wiem, czy obejmowała wszystkie dni.

edit: literówka
nie, relacja była tylko z konkurencji z cielakami
.
A powiedzcie kochane kobitki -bo mam mały problem z siodłem na kuca.
Zamieniłam bosala na siodło dla najmniejszej ze stada .Siodło pewnie rzadna rewelacja ale dosyć fajne i ładne .Na początek musi nam wystarczyć tym bardziej że dosyć dobrze leży na większych koniach bo jest to siodło na wykłebione ogony.
No ale kucka niestety jako jedyna ze stada -nie ma kłębu.
No i problem jest w tym ,że po założeniu siodła na małą odstaje dosyć z tyłu jak katapulta 😀
Podłamałam się troszkę ale nie chcę emocjonalnie do tego podchodzić i odrazu sprzedawać bo mała cały czas rośnie i siodło własciwie jest ozdobą salonu bardziej a na koniu tylko do przymiarki.Ale czy są jakieś pady korekcyjne podnoszące przód ? bo nie znalazłam takiego nigdzie.
Dla mojego wykłębionego i łękowatego kupiłam ortopad http://www.wwrshop.pl/Czaprak_western_z_neoprenu_pogrubiony_00085-160.html bo niestety żaden inny się nie nadawał ( z mierzonych) ponieważ siodło spadało na kłąb zbyt mocno.Z tym padem jest bardzo dobrze ale do siodła małej całkowicie nie pasuje.
Jak potrzeba zrobię zdjęcia - może mi coś doradzicie albo może ktoś z Was ma na sprzedaż taki pad na kuca.

pokaż zdjęcie ale jak siodło mocno odstaje to ciężko będzie padem dopasować dobrze.
Ale pamiętaj, że jeśli koń jest młody,to grzbiet mu się zmieni jeszcze dużo, może poczekaj z decyzją?
W jakim wieku jest ten koń, na którego ma być siodło?
My również (ja i mój PŻ, jak mówi nasze ubezpieczenie zdrowotne  :hihi🙂 przyjedziemy do GH na zawody. W piątek prawdopodobnie pewnie pojawię się sama popodglądać jak wygląda egzamin na brązową odznakę reiningową, w sobotę i niedzielę będziemy już jako zwyczajni widzowie/fani.

Pozdrawiam 🙂
Magda Pawlowicz, ona ma dopiero 2,5 roku.Ma jeszcze dobry rok czy 1,5 do wstępnej pracy a jeszcze z 2,5 do pełnego pewnie wzrostu i wyglądu.
Czuję że jeszcze może się zmienić i mam taką cichą nadzieję ale nie sądziłam że siodło może aż tak źle leżeć.
Druga sprawa - ona raczej wygląda na taką co wykłębiona nie będzie więc jeżeli jakiś pad będzie drogi to mam czas odłożyć .
Akurat podobało mi się siodełko i udała się wymiana (bosala nie używaliśmy) więc skorzystałam.
Do tego dziecko tak bardzo chciało mieć swoje .Kiedyś też marzyłam o takich drobiazgach i nie miałam szans na realizację marzeń więc nie chciałam dziecku odmawiać przyjemności.
Często siedzi w tym siodle choć nie na koniu bo jeszcze obie mają czas.Córeczka ma 6 lat i jest jak szczypior chuda i lekka
Kiedy oglądałam zdjęcia siodła nie widziałam z przodu i nie miałam pojęcia że jest typowo na wykłebione.
no cóż...
Porobię zdjęcia
ocenisz sama, bo moze zamiast inwestować w jakieś pady poprostu sprzedam i poszukam z czasem innego
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się