Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 maja 2013 11:05
epk, serio? nie miałam pojęcia 🙂
Ja bym jednak takie jajka zjadła w postaci ciasta czy coś. Obrobione termicznie solidnie. Bo lodówka wzmaga wzrost ew. bakterii.
Czy do pokoju o błękitnych ścianach pasować będą sosnowe meble?
I czy ta sosna 'zneutralizuje' chłodność błękitu? - nie wiem ja to ująć  😜
lazuryt, tak 🙂
Ja mam jeden pokój w domu błękitny i są w nim takie ciemno brązowe meble. Naprawdę ladnie to wygląda.  😀
Mi by jakoś sosnowe do błękitu nie pasowały..
Nagle internet przestał mi działać- wyskakuje komunikat "nie można wyślwietlić strony".
O dziwo re-volta działa, ale gogle, facebook czy allegro już nie.
O co chodzi?
Siła wyższa zadecydowała, co tak naprawdę jest Ci do życia niezbędne 😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 maja 2013 11:27
Głośno jest o sprawie przeszczepu twarzy. Rozumiem, że to nowość w Polsce, ale dlaczego w internecie można zobaczyć zdjęcia twarzy tego poszkodowanego mężczyzny po wypadku, który nie ma nosa, górnej szczęki? Dlaczego można zobaczyć jak denatowi kroją czaszkę?
Czy nie obowiązuje mimo wszystko jakaś ochrona pacjenta, tajemnica lekarska? Nie podają jego naziwska, ale pokazują tak drastyczne zdjęcia prosto ze stołu operacyjnego. Nie powinni tego pokazać na jakiejś symulacji, a na normalnych zdjęciach?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
29 maja 2013 12:29
JARA, wydaje mi się, że na pokazywanie tych zdjęc musiał wyrazić zgodę (?).
(...) który nie ma nosa, górnej szczęki? (...)


Przepraszam za  🚫 ale nie ma górnej i dolnej szczęki, jest szczęka i żuchwa  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 maja 2013 12:43
JARA, wydaje mi się, że na pokazywanie tych zdjęc musiał wyrazić zgodę (?).


Matka dawcy już pokazuje zdjęcia, za darmo zapewne nie 😉
Mam jakąś nową wersję itunsa na komputerze i... nie umiem wrzucić muzyki na iPhona  😵 Ktoś może zechce mnie oświecić?  :kwiatek:
Napisali że prawodopodobnie miał guza mózgu, czy taka osoba może oddać organy na przeszczep ?
Czy jutro PoloMarket będzie otwarty? W jakich godzinach? Nic nie mogę na tej ich stronie znaleźć :/
opolanka   psychologiem przez przeszkody
29 maja 2013 17:51
cavaletti, jutro wszystkie sklepy nieczynne, chyba, że małe sklepiki, w których siedzą ich właściciele. Markety pozamykane, duże i małe.
:kwiatek:
Kurde, to czeka mnie trasa do miasta... 3 raz dzisiaj kurs dom-Bydgoszcz...
Jakie dostaje się prawa/ przywileje po ukończeniu 16 roku życia?
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
29 maja 2013 23:06
Głośno jest o sprawie przeszczepu twarzy. Rozumiem, że to nowość w Polsce, ale dlaczego w internecie można zobaczyć zdjęcia twarzy tego poszkodowanego mężczyzny po wypadku, który nie ma nosa, górnej szczęki? Dlaczego można zobaczyć jak denatowi kroją czaszkę?
Czy nie obowiązuje mimo wszystko jakaś ochrona pacjenta, tajemnica lekarska? Nie podają jego naziwska, ale pokazują tak drastyczne zdjęcia prosto ze stołu operacyjnego. Nie powinni tego pokazać na jakiejś symulacji, a na normalnych zdjęciach?


jako pracodawca mowie tak: dobrze ze to pokazali, bo następny osobnik się dobrze zastanowi zanim ubierze do roboty luźne ubranie, albo przystąpi do pracy bez maski zabezpieczającej twarz ! i dajcie spokój tej matce dawcy, czy za darmo czy nie ale swoją zgodą na przeszczep zrobiła wiele dobrego, znacznie wiecej niz zafajdana andzelina i jej obciete na wszelki...cycki, ta to dopiero dostała kasy od firmy robiącej testy

wszyscy byscie chcieli symulacje i stylizacje, a jak przyjdzie zobaczyc prawdziwe rany powstałe (być moze) na skutek nieprzestrzegania przepisów bhp, to juz wszyscy od razu się bulwersują, a przyjrzyjcie się czym sie pewne akcje kończą
Alabamka a sa jakies? 😉
no na przykład możliwość zatrudnienia na pewnych warunkach (ale zgoda rodzica i tak jest potrzebna)
opolanka   psychologiem przez przeszkody
30 maja 2013 08:25
Alabamka,
Dziecko do ukończenia 13 roku życia w ogóle nie posiada zdolności do czynności prawnych, nabywa ją dopiero gdy przekroczy ten wiek. Stąd też osoby poniżej 13 roku życia nie mogą ponosić ani odpowiedzialności cywilnej, ani karnej.
Po przekroczeniu tej granicy wieku dziecko nabywa zdolność do czynności prawnych w ograniczonym zakresie. Oznacza to, że osoby w wieku od 13 do 18 lat mogą samodzielnie podejmować tylko niektóre ściśle określone czynności, pozostałe zaś mogą dokonywać tylko za zgodę swych przedstawicieli ustawowych, którymi są najczęściej rodzice.

Ponadto 16-latek może mieć dowód osobisty, wstąpić w związek małżeński, podjąć pracę jako małoletni.
Ponadto 16-latek może mieć dowód osobisty, wstąpić w związek małżeński, podjąć pracę jako małoletni.

Teraz to nawet dziecko może mieć dowód osobisty :P

wszyscy byscie chcieli symulacje i stylizacje, a jak przyjdzie zobaczyc prawdziwe rany powstałe (być moze) na skutek nieprzestrzegania przepisów bhp, to juz wszyscy od razu się bulwersują, a przyjrzyjcie się czym sie pewne akcje kończą


Zgadzam się. Symulacja to jednak nie to samo co obraz rzeczywisty, prawdziwy, którzy często otwiera oczy na wiele rzeczy i pozorni twardziele już wcale wtedy tacy twardzi nie są. 😉
Nie wiedziałam gdzie zapytać wiec pytam tu.
Lekarka powiedziała mojej babci, że nie może jeść brokułów.  Szukałam czegokolwiek o szkodliwości brokułów ale wszędzie są tylko zalety. Wie ktoś coś w czym szkodzą?
galopada_   małoPolskie ;)
30 maja 2013 14:42
14.2-15.2hh  ile to cm?  😡 😡 😡
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 maja 2013 15:02
1 dłoń to ok 7,45cm
natomiast w wysokości konia to ok 10cm.
Nie wiedziałam gdzie zapytać wiec pytam tu.
Lekarka powiedziała mojej babci, że nie może jeść brokułów.  Szukałam czegokolwiek o szkodliwości brokułów ale wszędzie są tylko zalety. Wie ktoś coś w czym szkodzą?

Ma babcia niedoczynność tarczycy? Albo problemy jelitowe? W takich przypadkach brokuły (i wiele innych warzyw) niewskazane.
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 maja 2013 21:44
Siła wyższa zadecydowała, co tak naprawdę jest Ci do życia niezbędne 😁

cavaletti na prezydenta 🙂!
[quote author=Sonkowa link=topic=20.msg1789700#msg1789700 date=1369916602]
Nie wiedziałam gdzie zapytać wiec pytam tu.
Lekarka powiedziała mojej babci, że nie może jeść brokułów.  Szukałam czegokolwiek o szkodliwości brokułów ale wszędzie są tylko zalety. Wie ktoś coś w czym szkodzą?

Ma babcia niedoczynność tarczycy? Albo problemy jelitowe? W takich przypadkach brokuły (i wiele innych warzyw) niewskazane.
[/quote]
Dlaczego brokuły są niewskazane przy niedoczynności tarczycy? Mam niedoczynność, nikt mi nigdy nic nie mówił, że mam nie jeść brokuł. A jem w sporej ilości, bo je uwielbiam.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
31 maja 2013 08:53
Horsiaa, nie podpowiem z doświadczenia, ale:


 Tarczyca jest odpowiedzialna za wytwarzanie hormonów regulujących przemianę materii, dlatego niedoczynność tarczycy jest chorobą wywołującą dolegliwości metaboliczne. Jej leczenie polega na podaży hormonów oraz zwiększonej dawki jodu. Jod znajduje się przede wszystkim w rybach morskich i owocach morza, a także w soli jodowanej (uwaga- nadmiar soli może wywołać nadciśnienie tętnicze). Źródłem jodu mogą też być wody mineralne (informacja o zawartości znajduje się na etykiecie).
Do substancji wolotwórczych, których należy unikać zalicza się: kapustę, kalafior, brukselkę, soję, rzepę, brukiew, orzeszki ziemne i gorczycę. Należy również uważać na brokuły. Przy niedoczynności tarczycy należy też zwiększyć podaż białka, które zwiększa przemianę materii. Należy wybierać chude lub półtłuste produkty mleczne.

http://portal.abczdrowie.pl/pytania/niedoczynnosc-tarczycy-a-dieta
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się