dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Wizja, my też szukaliśmy czegoś dobrego na uspokojenie konia. W ofercie Podkowy znaleźliśmy ciekawe suplementy diety. Podczas rozmowy telefonicznej podpowiedział nam kilka fajnych rzeczy i w końcu u niego zrobiliśmy zakupy. Ciężko mi ocenić, czy dodatki były skuteczne, bo w tym samym czasie wprowadziliśmy jeszcze inne nowe elementy w życie owego konia (m. in. podstawy naturala). Co z tego ostatecznie zadziałało nie wiem, ale jest lepiej.
Mój koń świetnie działał na... walerianie. Wystany, nie padokowany, wprowadzany do roboty dopiero zachowywał się naprawdę dobrze, mimo, że nawet na co dzień ma bardzo gorącą głowę.

Daje się tego niedużo, 10ml z tego co pamiętam, więc opakowanie starcza na niecały miesiąc, opakowanie kosztuje 45zł, więc niewiele.

http://www.sprzetjezdziecki.com/lincoln-valerian-cordial-suplement-na-bazie-waleriany-250ml-p-4817.html
anetakajper   Dolata i spółka
31 maja 2013 06:18
Zauważyłam, że moja kobyła często uderza tylnymi nogami o ziemię - jakby jej nogi cierpły. Nigdy tak wcześniej nie robiła, a teraz ma mocniejsze treningi i nie wiem czy może brakuje jej czegoś czy może chłodzić/grzać te nogi bo ma gorsze krążenie ?

Dzisiaj wieczorem będzie wet.
Nie jestem pewna czy Aminoral działa na te mięśnie o które Wam chodzi żeby rozbudować, bo na opakowaniu jest napisane że wspomaga budowe mięśni gładkich czyli  przewodu pokarmowego, dróg oddechowych, pęcherza moczowego, dróg rodnych. A mięśnie szkieletowe to poprzecznie prążkowane więc chyba raczej nie jest na mase...
zielona_stajnia, dzięki za info
znalazłam i molibden w preparacie FM italia MINERAL PLUS
Kiedyś w Animalii bodajże było to kupienia MSM - w opisie "czysty MSM", o ile dobrze pamiętam. Nie pamiętam jednak firmy 🙁 Orientuje się ktoś co to było i gdzie to można dostać?

btw, stosował ktoś preparaty na stawy z NutriHorse?
łączył ktoś Marstalla Amino Muskel ( na mięśnie) z Marstall Force (witaminy)?


up,ważne
Macie jakieś godne polecenia elektrolity? Najchętniej tak, żeby cena nie powaliła na kolana 😉
corralline, a może by tak zajrzeć do osobnego, 9-stronicowego wątku poświęconego tylko elektrolitom?
Eee, w sumie chyba nie, co tam by w końcu można było znaleźć na temat polecanych elektrolitów...

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,733.0.html
ajć, już tam uciekam, nie zauważyłam że jest taki
ChingisChan   Always a step ahead! :)
06 czerwca 2013 22:24
Ile g mięty pieprzowej, nasion czarnuszki i korzenia lukrecji powinno podawać się dla małego konia?
Kiedyś w Animalii bodajże było to kupienia MSM - w opisie "czysty MSM", o ile dobrze pamiętam. Nie pamiętam jednak firmy 🙁 Orientuje się ktoś co to było i gdzie to można dostać?

btw, stosował ktoś preparaty na stawy z NutriHorse?



A przypadkiem nie chodzi o ten produkt?

http://animalia.pl/produkt,23424,pharmacare-msm-600g.html
marta__sz, Wydaje mi się, że to nie to. Jeśli dobrze pamiętam, to tamten był w płynie, czerwony taki.
ten ?
Epikea co prawda nie łączyłam, bo nie miałam takiej potrzeby, ale patrząc na skład tych suplementów można je spokojnie zestawić. Force to tylko witaminy z dodatkiem elektrolitów, a Amino Muskel to aminokwasy. Ale czy efekt będzie lepszy przy połączeniu...nie sądzę, choć możliwe że lekko się poprawi (ręki nie dam uciąć).
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
10 czerwca 2013 07:30
hej, mam pytanie dotyczące opinii na temat pasz firmy Epona?
Gillian   four letter word
10 czerwca 2013 08:53
Elfik, to poczytaj wątek o paszach... było o tym pisane niejednokrotnie.
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
10 czerwca 2013 16:00
wlasnie nie mogłam takiego wątku znaleść ale to teraz przeszukam wątki. Dzięki wielkie
Promocja (-20%) na dodatek minerałowo-witaminowy w formie granulatu jest w St. Hippolyt. Raz w miesiącu będzie promocja na jakiś suplement.

Więcej na:
www.facebook.com/hippovet

Pozdrawiam  😉
Czy te minerały płynne które sa w Chevinalu- a podaje regularnie to te same składniki co sa w elektrolitach? Znaczy umiem sobie znalezc jakie mam tam pierwiastki ale czy to działa podobnie jak elektrolity?
Mój kon podczas tych upałów bardzo sie poci, elektrolity wydają mi sie must have ale boje sie przedobrzyc.
Evson, elektrolity są od dbania o równowagę jonową, nie od uzupełniania witamin, mikro i makro elementów. Elektrolity to picie/kroplówka - nie jedzenie.
Co prawda Marstall Force ma jedno i drugie, ale nie da się wtedy podać więcej/mniej/w ogóle elektrolitów.
Evson, elektrolity się nie kumulują w organizmie, koń mniej więcej cztery godziny po ich podaniu nadmiar po prostu wysika. Raczej nie jest łatwo przedobrzyć 😉 Warto jednak elektrolity podawać rozcieńczone z wodą, albo do poidła, a nie np. z suchą paszą, żeby na tych parę godzin nie zaburzać równowagi osmotycznej (jonowej) organizmu.
Juz rozumiem  🙂 pedze w takim razie do watku o elektrolitach
Jestem zachwycona suplementami officinalisa!  🏇
Biotyna, VITAMIN MAX i lizawki solne są absolutnie świetnie, a konie szaleją jak je mają w złobie (więc świetna opcja dla niejadków, a skład jest bardzo dobry 🙂😉
ladydill mój zachwyt nad officinalisem trwa już nieprzerwanie od kilku lat i nadal go kocham miłością wielką.  😀
Ja mam sama ochotę sobie łyknąć takiej witaminki czy biotynki  🥂  😂 Naprawdę super
Jakie witaminy zawierające kobalt, sód i fosfor polecacie? W Chevinalu niestety nie ma fosforu 🙁
Ja polecam Marstall Force. Ma te 3 składniki i jest w dobrej cenie.
Moon   #kulistyzajebisty
22 czerwca 2013 20:36
Sieczka Baileysa dziś mnie zabiła  😲 Chcę wrzucić do wiaderka, a w worku na wierzchu (tylko) białawy nalot i śmierdzi 'na kwaśno' - Możliwe, że to od upałów? Pasza leży w siodlarni, nie była zamoczona i raczej wątpię, żeby była przeterminowana, chociaż nie sprawdzałam na worku daty ważności. To trzeci worek, który skarmiam i dopiero teraz takie coś się zrobiło. Też się tak stało komuś?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się