Stajnie w Warszawie i okolicach

Dzieki😉 tak dobrze sie zapowiadalo ale na koncu spojrzalam na lokalizacje;/ szkoda ze nie ma nic juz przed konstancinem
Bischa   TAFC Polska :)
02 czerwca 2013 19:09
Na Wolicy (stajnia SGGW) nie ma już pensjonatu, i to jakoś już od 3 lat, jak nie dłużej. Dobry dojazd z Ursynowa (a właściwie z Puławskiej/metra Wilanowska) jest jest do Podolszyna, ale nie wiem jak z ceną, ostatnie moje wieści to 900 zł, ale to sprzed roku/1,5. 
Martita   Martita & Orestes Company
02 czerwca 2013 19:19
W Podolszynie jeszcze w lutym było 900 zł i nic o podwyżce nie słyszałam.
Autobusem z Wilanowskiej jakieś 30-40 minut wszystko w zależności od korków, a samochodem około 20 minut.
STAJNIA STANGRET RZĄDZI! W Lorcinie, drogą na Naiselsk. Jazda kosztuje 25 zł, na lonży 30. Mimo, że instruktorki nie zawsze są pełnoletnie, na ujeżdżalni lub hali są co najmniej 2 osoby dorosłe.
Stronki: http://www.stajniastangret.zafriko.pl                  http://stajniastangret.republika.pl/          https://www.facebook.com/pages/Stajnia-Stangret/248289078556781          http://re-volta.pl/stajnie/info/stajnia_stangret
I mieszkanko dla koni i jazda. Za pomoc i prowadzenie jazd można jeździć, tylko trzeba umieć jeździć, być ogarniętym w tej stajni, porozmawiać z p. Małgosią i hajda na koń!  🏇
Boksy dla niektórych mogą być małe: 3 x 3 m, a w angielskiej ( ta pierwsza to boksowa, obecnie mieszkają w niej: pony Popioła ( nie znam rasy, klacz naprawdę krnąbrna w stosunku do wszystkich, ale kochana) Hestor (wałach albo ogier, konik polski, jak z nim pomocami "porozmawiasz", to bardzo chętny do pracy) i prywatny ogier Arab, czystej krwi arabskiej.) 3 x 4 m. Obecnie jest 12 - 13 koni do dyspozycji stajni, 3 - 4 prywatne.
Można jeździć w teren, oglądać telewizję.... jest myjka...
P.S. Konie fajne, ale pomoc to nie tylko przy koniach. Czasami trzeba nakarmić gęsi itp.  Nauczysz się dużo.
Bischa   TAFC Polska :)
02 czerwca 2013 19:52
Świetna reklama nie ma co z tymi nastoletnimi instruktorkami 😂 I to nie ten wątek.
Ps. Hestor to wałach, jeździłam na nim za czasów Pól Mokotowskich jeszcze, wiele lat temu.
Hm Podolszyn brzmi ciekawie jesli faktycznie to 20min z wilanowskiej, dzięki dziewczyny🙂 poszukam jakichs szczegółow jeszcze na jej temat. czy ta stajnia ma jakąś nazwę?

gdyby ktos jeszcze kojarzył jakis pensjonat proszę o informacje.
Stajnia w Podolszynie nazywa się Besthorses  😉
Kochani, znacie i polecacie stajnię pod Warszawą, gdzie koleżanka może być spokojna o swojego RAOwca? Wymóg to oczywiście świetna opieka i warunki dla konia z problemami oddechowymi. Będę wdzięczna za wszelkie informacje o sprawdzonych stajniach.  :kwiatek:
a ktoś wie co się dzieje aktualnie w dawnej Hołubcowej Górce? To się chyba teraz nazywa KJ Chrobry?
emptyline   Big Milk Straciatella
02 czerwca 2013 22:49
Cintra, a jakie kwoty i jaka okolica wchodzą w grę? Myślę, że spokojnie znajdzie się kilka takich stajni. A Trzciany tak swoją drogą się nie nadają?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
03 czerwca 2013 08:27
Cintra jeżeli okolice Grodziska Mazowieckiego to zapraszam do mnie . Stajnia www.wierzboweranczo.pl  Mój copd-owiec czuje się tam b. dobrze  🙂 od ponad roku nie widzieliśmy sterydów, a było naprawdę kiepsko. Aktualnie chłopak pracuje normalnie pod siodłem  😉
W Trzcianach nie ma wolnych miejsc.
emptyline u nas i tak nie ma miejsc, no i hala jest zbędna, więc lepiej znaleźć coś co ma większe padoki i dostęp 24 h do nich. Okolica teoretycznie obojętna, chociaż myślę, że trochę korzystniej byłoby znaleźć coś na południu, ale tak jak wspomniałam - nie ma się co kierować kierunkiem.  😜 Cena, myślę, że jak na łąki, to bez górnej granicy, zakładam, że nikt nie krzyknie 1500 zł. 😉

zduśka dzięki, przekażę.  :kwiatek:
Poszukuję nie stajni, a kogoś z okolic Brwinowa z koniem, kto ma dostęp do przyczepki i chce się wybrać na sesję na pole maków na Błońską w Brwinowie 😉 Anyone?
emptyline   Big Milk Straciatella
05 czerwca 2013 19:59
Dominika, może do tej dziewczyny się odezwij? Koń ładny, stoją w Grodzisku, może i jakas przyczepka jest. http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/14793
majeczka   Galopem przez życie!
05 czerwca 2013 21:28
Czy jest ktoś kto stoi z koniem albo bywa i zna konie stojące w stajni Choszczówka przy ul Dębowej?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
05 czerwca 2013 21:36
majeczka masz na myśli stajnię u Dawida?
majeczka   Galopem przez życie!
05 czerwca 2013 22:05
nie wiem czy u Dawida, stajnia Choszczówka się nazywa 😉 o ta http://stajniachoszczowka.waw.pl/galeria/

edit. ponieważ dostałam dużo wiadomości na pw i na fb odnośnie stajni i warunków jakie w niej panują informuje że nie szukam stajni, nie chce tam wstawiać swoich koni, szukam jedynie konia który tam prawdopodobnie stał a może stoi nadal - Efendi
czy ktoś z Was - Warszawiaków kojarzy klacz Rosa (po Rokset od Dera, rocznik 1994) http://www.bazakoni.pl/horse_185079.html

Podobno kiedyś (nie wiem kiedy konkretnie, ale pewnie +/- latach 2001-2009) startowała z powodzeniem w ujeżdżeniu, po kontuzji odsprzedana pod Lublin.

Poszukuję info na temat jej osiągnięć, ruchu itp. bo mam po niej konia i jestem ciekawa czego się po młodym ewentualnie spodziewać 🙂

Z góry dziękuję za odzew (jak najbardziej może być na prv, żeby nie zaśmiecać wątku)  :kwiatek:


edit: dopisze jeszcze sprostowanie: wiem, że jest wątek poszukiwawczy, ale chodziło mi o to, że koń stał (najprawdopodobniej całe życie) w warszawie i w warszawie (na pewno) startował, wiec może ktoś go kojarzy ze stajni lub zawodów.

wątek poszukiwawczy jest ogólnopolski i w 99 % osób, które szukają zaginionych koni, czy są ciekawi ich obecnej historii, a mnie tylko interesuje jakie konkursy chodziła ta kobyła, bo gdzie jest teraz to wiem.
azzawa, ja chyba wiem co to za kobyła... możesz mi na pw napisać gdzie stoi? bo mam wrażenie, że dobrze znam się z jeźdźcem tego konia 😉
majeczka Efendi stał u nas w Ostoi. Łykający tarant?
majeczka   Galopem przez życie!
06 czerwca 2013 21:44
Tak dokładnie ten, nie wiesz gdzie teraz jest? W stajni Choszczówka go nie ma. Więc pytanie odnośnie tej stajni już nie aktualne. Moje byłe arabiszcze siwe też stoi w Ostoi 😉
Czy ktoś na forum stoi obecnie w stajni Mokre oraz Słupno i chciałby się podzielić spostrzeżeniami? Przeczytałam dotychczasowe wpisy i jestem bardzo ciekawa obecnej sytuacji w tych stajniach. W połowie lipca będę ściągać młodego konia do Warszawy i poszukuje stajni z halą, padokami oraz sensowną opieką - mieszkam na Pradze Płn. i nie ukrywam, że najchętniej jeździłabym do konia w kierunku płn-wsch.
Pani Mama, z tych dwoch stajni to zdecydowanie Mokre 😉
Nirv a mogłabyś przybliżyć jakieś szczegóły- czego mogę się spodziewać - wady&zalety?

Patrząc na mapę widzę też, że Vena i stajnia u Zająca jest w zasięgu mojego portfela i samochodu- ktoś może coś na temat aktualnej sytuacji w tych stajniach napisać?
u Zająca aktualnie nie ma miejsc, ale zawsze można podjechać i zapytać czy nic się nie zwalnia 🙂 Bardzo duża hala z kwarcowym podłożem, duży plac zewnętrzny, konie cały dzień na padokach. Jedyne, to niestety, nie za czysto w boksach. Ścielone codziennie, ale wybierane tylko raz w miesiącu do czysta 🙁 Bardzo fajni ludzie i super stajenny 🙂
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
07 czerwca 2013 13:40
Ktoś coś może więcej powiedzieć o stajni Groteska oraz Poster Piaseczno vel Horses4sale ?
Tak dokładnie ten, nie wiesz gdzie teraz jest? W stajni Choszczówka go nie ma. Więc pytanie odnośnie tej stajni już nie aktualne. Moje byłe arabiszcze siwe też stoi w Ostoi 😉


Rzeczywiście stoi 😉 Nie wiem ale mogę popytać 😉
Witam, szukam informacji na temat stajni Palamo w Lesznie. Jak tam jest z opieką, jak czesto wybierane z boksu, jak z sianem, padokami, terenem do jazdy, w jakich godz stajnia jest otwarta, jaki dojazd dla niezmotoryzowanych? Dziękuję z góry za odp. Może być forum, albo na priv.
Pani Mama, osobiście polecam stajnie w Słupnie. Świetny dojazd, jest hala, opieka bardzo dobra. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się