suknie, sukienki do jazdy konnej, do sesji zdjęciowych - gdzie kupić?

Facella, ups... sadziłam ze wstawiłam zdjęcia... specjalnie je zmniejszałam i wrzucałam w hosting. ale ciapa... juz się poprawiam 😉

(doszyte pasy mam pod udami, ale  to się i tak wyciągało....)

zaspa89, rozciełąm do końca, bo wymiary na allegro są "niezgodne" z rzeczywistością. ta miala być dobra w pasie - jest ze 3-5cm za wąska w pasie (inne był albo dużo za wielkie albo koszmarnie za małe ...a w opisach bardzo zbliżone ;]), w oryginale miala zameczek z tyłu - ale jak krótki że przez tyłek przecisnąć nie mogłam... dlatego całą rozcięłam - i jakieś "zamykanie" musze zrobić z przodu. wcześniej ktoś wstawiał, że najlepiej, jak się połówki nakładają?  doszyłam więc pasy materiału, ale albo za szerokie albo wiązanie gumką nie wypaliło, albo za lekki materiał - bo nie sprawdziło się w ogóle 🙁

a gdzie te sznureczki przymocować ?na samym brzegu? oba czy jeden bliżej drugi bardziej w głebi?
i to to ud.... a da się żeby do siodła jakoś? czy to nie jest jakiś "błąd" jak widać siodło?

moja pierwsza suknia i kontakt z szyciem  😡
horse_art co do ,,zamykania,, dziś miałam wenę i wzięłam się za szycie spódnicy, i ze to patyczków nie nalezę to doszyłam pas który zapina się na guziki,pas daje efekt wyszego stanu spódnicy. jak dla mnie nic złego ze widać siodło, pozatym jak bys chciała zaczepiac suknie do siodła to moim zdaniem jest to niebezpieczne,a nóż koń się przewróci albo co to jesteś uwiązana do konia,sznurki przyszywam 3-5 cm od brzegu i zawiązuje tak ze są od środka na wysokości szwów spodni.
takie coś?
(niebieskie to te doszte elementy, czerwone - guziki) - taka "szpara" musi u mnie być - bo brakuje mi tych kilku cm zeby złączyć materiał w pasie (albo doszyć takie paseczki przez całą suknie... ale to po 2,5 cm wyjdzie... bez sensu chyba?

moim zdaniem ten pierwszy duży pas będzie pasować, najlepiej wsiąść pojeździć i zobaczyć co i jak się układa,ja jutro robię przymiarkę nowej spódnicy, w czerwonej sukni jeździłem 3 razy zanim doszłam do tego co chciałam(aby rozcięcie pasowało ,aby z nóg nie zjeżdżała i na tyłku konia się trzymała)
dzisiaj przeszła chrzest bojowy suknia uszyta przez stajenna🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 kwietnia 2013 19:10
Mekunia, piękna!
dzieki 🙂 kolor bardziej tak jak na pierwszym zdjeciu.
Kon tez jak na pierwszy raz sie dobrze spisał 😉
Nie do końca sukienki, ale podobny temat. Koleżanka nie związana z końmi szuka dla córki swojej klientki i jej konia stroju arabskiego na jakiś pokaz. Strój ma być tak dla jeźdźca jak i dla konia. Ogólnie dziecko, więc dla niej nic sugestywnego 😉 Na koniu jej nie widziałam, ale podejrzewam że jeździ jak to dzieciaki, więc raczej dla konia nic co może się odwiązać i zaplątać, itp, raczej wersja bezpieczna na wszelki wypadek. Macie jakiś pomysł gdzie to kupić?
Zaraz dostanę baty za post pod postem ale podbijam bo sprawa jest pilna. Ktoś ma jakieś pomysły?
karolina_, może sklep z przebraniami? sa takie dla dzieci..., albo teatr - tam ostatnio wypożyczaliśmy arabskie stroje. a arabskie dla koni ma np lagat - ale to już porządniejszy sprzet to i ceny, taka na "raz" to może ciuchbuda ew. sklep z zasłonami (markety)? - mają różne takie materiały ozdobne, pasy-taśmy, wykończenia z frędzlami w takim stylu - można na konia doszyć do ogłowia, napierśnika, czy do ludzkiego stroju.
wszystko zalezy jaka kwota wchodzi w gre - i czy ma być na stałe
Dzięki za link. z tego, co wiem cena nie gra roli. zabawa polega na tym, że tam jest dziecko jeżdżące, kumpela która pomaga a na koniach się nie zna i matka dziewczynki która też się nie zna z tego, co ja rozumiem sytuację- więc jak przegną z doszywaniem frędzli to może być problem z zachowaniem u konika 😉 A jakiś czaprak/ pad w tym klimacie? Bądź pólderka treningowa? Bo nie kazdy materiał z pasmanterii się nadaje, żeby konia nie obtarł, a ja nie mam możliwości pojechać z nimi coś wybrać, bo cała akcja toczy się w PL.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 czerwca 2013 22:51
A kupić jakiś czaprak jaskółkę i doszyć frędzelki do niego? 👀
Albo zamowic ozdobny czaprak?
No właśnie ta jaskółka + frędzle to niegłupi pomysł, ozdobny czaprak też może dać radę, dzięki dziewczyny za rady
Jeśli nie szkoda Ci jakiejś wieczorówki, albo ślubnej, to do roboty! rozetnij trochę z przodu, albo z tyłu i na koń!  🏇
Albo możesz krawcową zatrudnić... Ale kasy "trochę" pójdzie....
Ja osobiście chciałabym mieć taką sesję, aczkolwiek gdy nawet założe miniówkę, do dostaje szału (czemu?  :marze🙂
mam do oddania sukienke dla dziewczynki, ma ok 97 cm długości - od ramion do dołu. nie mam pojęcia jaki to rozmiar 😉
chcialam oddac, ale w zasadzie to sprzedam - kasa na "konie z bydgoszczy" lub dla met - do wyboru. kwota dowolna (tylko nie złotówka... jakoś sensownie) - w przypadku kilku os. - najwyższa 😉 czas może do polowy tygodnia?
ktoś chętny? nie będę dawać do ogłoszeń, tu zainteresowani trafiają, a i cel jest tzw "szczytny".

horse_art, wrzucisz jakieś foty na koniu? Chciałabym zobaczyć, jak się układa 🙂

[edit] Aaaa stop, moje oczy najpierw zobaczyły zdjęcia, a potem podpis, że to mała sukieneczka 😀
tak tak, dla malej dziewczynki, na koniu nie mam - ja bym w nią ew. 1 udo zmieściła 😉)))
Dziś ją upolowałam  😍
Jest baaardzo długa, ja mam 169cm i ciągnie się po ziemi 🙂😉
Livia   ...z innego świata
26 czerwca 2013 12:16
Cierp1enie, śliczna i taka wiosenna 🙂 Wrzuć potem zdjęcia na sobie i na koniu 🙂
Ja się jeszcze w nią nie zmieszczę, ale już niedługoo 🙂😉

kosztowała szalone 5zł 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 czerwca 2013 13:24
kosztowała szalone 5zł 🙂

Gdzie, w Lubinie?!  🤔
Chyba mam pecha do takich rzeczy 😵
No w Lubinie 🙂
jak tylko ją zobaczyłam widziałam, że będzie moja 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 czerwca 2013 16:06
No nie dobijaj mnie  😵 Jak znalazłam idealną kieckę na konia w szmateksie, to się okazało, że kosztuje... 8 dych  😵 a Ty za piątkę takie cudo... Mam jakiegoś potwornego pecha  😵
Często pojawiają się na Przylesiu w Centrum, tam w tym lumpie na górze.
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 czerwca 2013 18:30
Ja się na Przylesiu mogę co najwyżej zgubić, nigdy tam nie bywam  😁 muszę się na Parkową wybrać, tam nowego lumpa otworzyli, widziałam całkiem ładnie kiecki na wystawie, tylko jakoś mi nie po drodze...
Parę dni temu poszperałam trochę po necie w poszukiwaniu inspiracji, bo mam plan uszyć kilka kiecek do sesji (dorwałam w lumpie 4 wielkie płachty materiału weluropodobnego, 2 odcienie zieleni, ciemna czerwień i czerń 😉 co prawda maszyna do szycia to dla mnie totalna abstrakcja, ale - do odważnych świat należy 😀 ), a więc podzielę się moimi znaleziskami, może kogoś zainspirują 😉









ta baaardzo mi się podoba 🙂










troszkę bardziej fantazyjnie 🙂


i na koniec suknia jak suknia, ale zdjęcie jako całość powala mnie na kolana, bardzo w moim typie
[img]http://www.artflakes.com/artwork/products/308380/zoom/petrova-julian-2.jpg?1305116492[/img]

pn0824, to ostatnie zdjęcie faktycznie niesamowity klimat, tylko dziewczynie niepotrzebnie że niby spada suknia jakoś to nie pasuje.
Ta suknia z przedostatniego zdjęcia niesamowita!
Wstawiam suknie , która już upolowałam jakiś czas temu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się