Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 maja 2013 18:18
Equi Stajni sióstr Szulc jest w Feliksowie. W Gozdowie jest zupełnie inna stajnia. Fakt, że to dwie wsie obok siebie, ale stajnie nieporównywalnie różne.
A ja się podepnę pod ten temat, bo sądzę, że najbardziej on pasuje do woj. łódzkiego, a w ponad 70 stronach tematów ciężko mi jest się zorientować, tym bardziej, że jestem tu nowa. 😉
Myślę, że większość osób zjeżdżająca na zawody do Gajewnik będzie z łódzkiego. Od 28 do 30 czerwca będą tam organizowane zawody w skokach. Jakieś regionalki i towarzyskie na pewno też. 😉 Jestem fotografem-amatorem i jeśli ktoś chce zdjęcia z zawodów to (np. w wiadomości) może się pochwalić imieniem i nazwiskiem oraz imieniem konia. Chętnie pocykam więcej zdjęć i potem wyślę. Potrzebuję dane, żeby wiedzieć, na kogo zwrócić uwagę. Oczywiście wszystko darmo, jednak nie lubię takich sytuacji, że jadę, robię zdjęcia, udostępniam gdzieś galerię, a potem pretensje "bo mnie jest na zdjęciach mało, a tamtego jest więcej". W takim razie postanowiłam się w końcu odezwać i mieć dowód "na piśmie" ;D Zapewniam takim osobom z przejazdu ok. 25 zdjęć (z samych skoków) i pewnie jeszcze raz tyle w galopie, rundzie honorowej, itd., zależy co wyjdzie. Serdecznie zachęcam i przepraszam, jeśli gdzieś jest wątek o zawodach w Gajewnikach - nie znalazłam. ;p
sei   . let's grow old together & die at the same time .
30 maja 2013 20:34
25 zdjęć z samego przejazdu? 🙇 nie startuję, ale chętnie obejrzę później twoją galerię 🙂
Hahaha, no udaje się. Czasem mniej, czasem więcej, zależy też od ilości przeszkód na parkurze. 😀 Jak jest 12 to spokojnie koło trzydziestu z haczykiem jest, ale wiadomo - a tu kadr nie taki, a tu coś ostrość nie ta i kilka zawsze odpadnie. 😉
Wrzucę galerię najprawdopodobniej na Świat Koni to i link tutaj podeślę. 🙂
Niema, a nie wybierasz się może 22-23 czerwca do Salio? :kwiatek: 👀
Póki co nie mam jak dojechać 🙁 czekam jeszcze rok z haczykiem i chociaż własny motocykl będzie 😀
ale bardzo chciałam tam jechać, chociażby pokibicować koleżance, ale wyszło jak wyszło - brak transportu... 🙁
cześć 🙂

mam do forowiczów pytanie 🙂

Co uważacie na temat reaktywacji stajni Smolis (oczywiście pod inną nazwą) z NOWYMI właścicielami ?

oczywiście jeśli padła by już konkretna decyzja, chcą rozwijać stajnie oczywiście na zimę powstała by hala (najprawdopodobniej namiotowa narazie)
Jak wy się na to zapatrujecie ? 
proszę o szczere odpowiedzi.

Serdecznie pozdrawiam
Czas pokaze, krytyków jak i kibiców będzie zapewne wielu jednak nasze zapatrywania niewiele dadzą w tym temacie.
Albo ktoś chce tam działać i pokazać, że potencjał miejsca można wykorzystac albo i nie.
Jeśli będą odpowiednie warunki, karmienia będą bez zarzutu, a z zewnątrz bedzie widać, ze wszystko jest zapewnione i z wyprzedzeniem zamawiane to wróżę temu miejscu jak najlepiej.
Nooo ja bym nie liczyla na to miejsce tak dlugo jak M .Smoli ma jakiekolwiek prawa to tej nieruchomosci....Jedyna sznasa to zmiana wlasciela tyko nie dzierzawa ale sprzedaz..Pare osob sie jusz niezle nacielo na interesy ze Smolisem....moim danim nie warto ryzykowac...
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
31 maja 2013 13:32
dokładnie. Ja już poza Łodzia, ale miejsce na stajnię super - niedaleko od Łodzi, dojazd nietrudny, tereny ujdą. Dla kogoś kto chce trenowac na tyle niedaleko miasta, że praktycznie codzien bywać można. Przy hali, padokach, odpowiedniej opiece dla koni - miejsce super. szczerze powiedziawszy to aż zaskoczona byłam, że Smolis nie wypalił.
Witam,
był by ktoś zainteresowany towarzyskimi zawodami w długodystansowych rajdach konnych? Słyszałam o propozycji zorganizowania takich zawodów.
MaJoa być może 😉
A jakieś konkrety? 🙂
Znam tylko miejsce - Wycieczkowa 86 tam gdzie jest pkt. informacji na szlaku konnym i termin pod koniec czerwca albo początek lipca. Jeszcze nie ma oficjalnych info, ma coś być po majowym weekendzie więcej info. Termin też zależy jaki ludziom by pasował lepiej. Na razie wyszła propozycja i zależy ilu będzie chętnych. A i zawody mają być amatorskie, czyli każdy może pojechać.
Heroina, Ogółem to myślałam o Oleńce. Sama tam nie byłam ale naczytałam się różnych opinii i jakoś tak..odechciało mi się tam pojechać.  🤣
Na razie planuję jechać do łkj, jestem umówiona na niedzielę. Zobaczymy co dalej, bo jednak ja na rekreację, a rekreacja podobno tam kuleje. Jeszcze myślałam o Malwince, ale w sumie blisko to to nie jest. Nadal szukam.  🏇

Edit: Jednak już nie szukam.  🙂 Po długiej dyskusji z mamą, wracam do Zbyszko  😍
Może po jutrzejszej jeździe napiszę cokolwiek o ŁKJ, ale słyszałam że nie warto pchać się do rekreacji tam.  😉
Wybiera się ktoś 8. czerwca do ŁKJ - tu na zawody ?  👀
A ktoś może jedzie na [[a]]http://swiatkoni.pl/media/events/documents/Uje%C5%BCdzenie_W%C5%82oc%C5%82awek_22.06.2013.pdf[[a]]
22.06 regionalki w ujeżdżeniu we włocławku, to w sumie nie tak daleko. Ktoś ma może miejsce w przyczepie, albo byłby chętny złożyć się na transport to niech pisze do mnie 🙂
Marthiiina, może pojadę popatrzeć.  🏇

Byłam w łkj i moje wrażenie po wizycie tam są bardzo mieszane.  🤔 Wydawało mi się że wszystko jest słabo zorganizowane, nikt nie wiedział o kogo pytałam, nikt nie mógł mnie pokierować gdzie mam iść, gdzie jest instruktor i koń na którym mam jeździć. Jedna osoba patrzyła się na mnie jakbym z nieba spadła, mówiła że ta stajnia jest ogólnie jakaś dziwna.  🤣
Na lekcji miałam wrażenie że nikt się mną nie interesuje. Byłam pozostawiona w sumie sama sobie, instruktorka była zajęta zupełnie czymś innym.
Raczej już tam nie pojadę, ale może to ja trafiłam na "taki" dzień.
No niestety w ŁKJ-cie się mocno popsuło, ale jak jest mało ludzi a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase
vero Niestety w tamtym roku na zawodach był straszny harmider i zastanawiam się, czy w ogóle jechać, czy się opłaca..
Chociaż patrząc na pogodę... już mam odpowiedź. Parcur z przeszkodami zapewne pływa, tak jak w tamtym roku gdzie była tylko "mała ulewa", najazdy na przeszkody były prosto z pięknego błotka .

MaJoa Popsuło, popsuło... masz rację. Za zawody też tam biorą nie mało, chociażby głupie konkursy towarzyskie...
Wielka szkoda  🙁 Ale cóż.
Na razie jeżdżę w Malince, ale szukam osoby u której mogłabym jeździć za pracę. Pod koniec czerwca obóz, a z kasą słabo, a strasznie mi zależy na dalszej jeździe.
Może zna ktoś taką osobę?  😉

A, jeszcze jedno - jak ktoś chce się wybrać do Malinki to radzę sobie "zaklepać" lekcję z p. Leszkiem  😉
MagBan93   Hennowata rudość :]
13 czerwca 2013 19:47
Możecie polecić dobrą stajnię, gdzie można poskakać na dobrych koniach pod dobrym okiem?
Najlepiej żeby instruktor/trener był kompetentnym człowiekiem, nie psycholem ;P a konie nie były rekreacyjnymi wagonami  🤣 ?
MagBan, może KJ Zbyszko? Co prawda już tam nie jeżdżę, ale poskakać chyba można, są kompetentni trenerzy. Możesz przejechać i się przekonać, o ile nie przeszkadza Ci drobny zamęt.
Co prawda opinie są różne ale chyba warto się przejechać, choć nie wiem czy pod względem odległości będzie pasować.  😉
Do jakiego sklepu jeździeckiego w Łodzi oprócz GNLu (a może tylko tam?) polecacie się wybrać? Zależy mi głównie na paru szmatkach dla siebie i jakichś butach 😉 :kwiatek:
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
13 czerwca 2013 20:50
Zdecydowanie polecam Equitom!
MagBan93 , Salio 🙂
Rozie , moim zdaniem GNL lub Equitom będą najlepszym wyjściem 😉
Słuchajcie, kto wybiera się w niedziele do Bogusławic na zawody ?  👀
...i może miałby w koniowozie dwa miejsca wolne dla moich kopytnych i jeszcze jechał przypadkiem z Łodzi lub z okolic w tamto miejsce?  :kwiatek:
(oczywiście nie mam zamiaru jechać z końmi na gapę - dorzucę się do paliwa )
Słuchajcie, jakiś czas temu trafiłam na wątek pewnej stajni (wątek z bodajże 2008 roku, a na jakim forum - nie pamiętam). Teraz nie mogę sobie przypomnieć nazwy, adresu - nic, kompletnie. Wiem że nazwa nie była zbyt długa, chyba coś na "G" (nie Grotniki). Niedaleko niej był jakiś zakład mięsny.
W województwie łódzkim, choć nie wiem czy na terenie Łodzi (albo na terenie albo na obrzeżach).
Jak ktoś skojarzy to ładnie proszę o jakąś wiadomość.  :kwiatek:
sei   . let's grow old together & die at the same time .
14 czerwca 2013 17:07
jedyne co przychodzi mi do głowy to Gajewniki? 😉
Wydaje mi się, że chodzi o Grota jednak  😉
O tak, Grot.  😁 Boziu, taka prosta nazwa a ja i tak musiałam zapomnieć.  😀
A skoro już mówię o Grocie - wie ktoś jak tam jest? W sumie nie znalazłam żadnych opinii ale miałam wrażenie że wątki nie są prowadzone przez osoby dorosłe, więc ile w tym prawdy?  🙂 Zawsze można coś dodać, ująć, ukryć.  🤣
A gdzie się warto wybrać? Myślałam nad Wiki albo Orkiszem, ale chyba sobie odpuszczę. Coś do Orkisza mnie ciągnie, ale opinie odpychają.  🤔
Myślałam nad Adrianną albo Malwiną, ale to za daleko, szukam jednak czegoś bliżej położonego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się