Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

niebawem bedzie otwarta nowa stajnia za szczepankowem chyba jaryszki 2 moze 3 autobusyy tam jada z ronda rataje zwykle miejskie napewno ma byc laka bo wlascicieli kon tego wymaga coprawda mala ale cos i narazie bez hali bo dopiero powstaje ceny jeszcze nie znam jutro moze sie cos wiecej dowiem
A to ciekawe, czekam na więcej informacji odnośnie pensjonatu w Jaryszkach.
Już się ogłaszają z hotelem.
Moja znajoma widzi ich pastwiska przez okno domu. Mówi, że są duże. Jak na razie dopiero wszystko nabiera kształtów. Oni własnych koni będą mieć około 30 sztuk jak nie więcej.
u Suszka to własnie Lotus, ale 800 to za dużo. Chciałabym coś w granicach 500zl, żeby koń chodził cały dzień po padoku w miarę normalnym wielkością, oczwiście im większy tym lepiej, no i nie na samym pastuchu bo ma go gdzieś 🙂 Dojazd najlepiej mpk z piątkowa w miarę normalny, już teraz dojeżdżam godzinę do stajni... Zalezy mi też na zadbanym placu do jazdy, żeby nie było że "o spadł deszcz, jest mokro a podłoże tak śliskie że stępem się nie da przez tydzień". Hala nie jest priortetem ale jakby była to nie zaszkodzi 😀
Myślałam też żeby się "podczepić" do kogoś kto trzyma po prostu konie u siebie ale ciężko znaleźć :/
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 czerwca 2013 10:40
Mysle, ze trudno bedzie znalezc stajnie z warunkami opisanymi przez Ciebie w podanej cenie 😉.
Jesli znajdziesz daj znac, przestawie wszystkie ogony tam i mysle, ze jeszcze zarobie na posrednictwie 😉.
Tak jak pisze Basznia, ciężko Ci będzie znaleźć stajnię niedaleko Poznania w granicach 500 zł. Bo takie oczywiście są, ale dalej od Poznania i często dojazd bez prawa jazdy jest trudny. Bliskość miasta też jednak wpływa na cenę.

Tak przy okazji, ktoś wie jak jest w Sowinkach? Mają tam w ogóle trawę? Bo o ta stajnia w tym wątku się rzadko pojawiała jeśli chodzi o opinie.
Ecik znam kameralną stajnię blisko Poznania (Czerwonak Mustang) mają 3 padoki, jeden dość spory, a później już coraz mniejsze, niestety brak trawy. Stajnia ładna zadbana, tylko że rozbudowują się dopiero i nie wiem czy się znajdzie wolny boks, sama mam zaklepany. Cena 500 😉

druga stajnia za 500-550 jest w Wierzonce- Kinok, oświetlone padoki, przeszkody i trawa chyba będzie ale tak samo.. brak boksów.
Dojazd to do Czerwonaka można szynobusem bądź 313/312 (nie pamiętam który jeździ z Piątkowa 😉 wysiadasz na wysokości stacji kolejowej kawałeczek pieszo i jesteś. Do Wierzonki musisz podjechać do Koziegłów 72 i w 323, wysiadasz praktycznie pod stajnią.
Mam nadzieję, że pomogłam 😉
Szukam pensjonatu dla 1 konia i 1 kucyka w odległość do 30km od strony północnej poznania z padokiem,placem i halą za rozsądną cena oba koniki to wałachy,oba  bardzo grzeczne
Dziękuję moja koleżanko ddd 🙂
A to ciekawe, czekam na więcej informacji odnośnie pensjonatu w Jaryszkach.

Zapraszam!!! wkrótce otwarcie nowej stajni w Poznaniu 10 minut z Ronda Rataje autobus linii 62  96  i 53. Boksy ponad 10 m2 , ujeżdżalnia 40x60 z profesjonalnym podłożem piaskowo-kwarcowym, padoki i jedyna stajnia w Poznaniu z pastwiskami !!!
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 czerwca 2013 20:43
goja, opowiedz wiecej 🙂. Ujezdzalnia kryta? Ile bedzie miejsc? Ile pastwisk? I jaka cena 😉 ? No i gdzie konkretnie 🙂.
Już odpowiadam 🙂
Stajnia Poznań - Krzesinki . Osiem boksów,3 ha trawki,hala w 2014 roku,cena 600 zł,profesjonalna  opieka nad naszymi konikami i miła atmosfera  😀
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 czerwca 2013 20:53
Super, fajnie, ze nowe miejsca powstaja, i to z dbaloscia o dobro koni. Kiedy startujecie?
Od września. I najważniejsze - można robić wypady w teren do lasu 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 czerwca 2013 20:58
Na Szczepankowo? Jestescie po "dobrej" stronie autostrady, czy macie przejazd?
hehe tam jest latwy przejazd na szczepankowo albo pod albo nad autostrada 🙂
ale tez latwiej dojechac do koninka lub dalej do rogalina puszczykowa np
piekna trasa tam jest i lasy 🙂
czyli wyjazdy w teren na godzinke lub maly ciekawy rajdzik
Mamy las na wprost stajni jakieś 15 minut stępem ,drogami polnymi 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
05 czerwca 2013 18:22
Super, z takimi warunkami bedzie swietne miejsce 🙂. I fajnie miec wlasciciela na watku, wszystko wiadomo z pierwszej reki 🙂.
  🤔 HELP!
  🏇
Poszukuje stajni do dzierżawy w okolicach Poznania na nim 20 koni i halą. możliwość remontu.
za odpowiedzi będę wdzięczna.


pozdrawiam  😅
  🤔 HELP!
  🏇
Poszukuje stajni do dzierżawy w okolicach Poznania na nim 20 koni i halą. możliwość remontu.
za odpowiedzi będę wdzięczna.


pozdrawiam  😅



nie tylko Ty szukasz, i nie od teraz...
życzę powodzenia (ale tak przyjaźnie, a nie z ironią)
cassandra Może Dominanta w Kicinie? jest hala, remont się przyda a miejsca dużo 😀
z tego co wiem nadal stoi pusta a cena dzierżawy była, nie wiem jak teraz.. chyba 3 tyś za miesiąc 😉
Mam nadzieję że pomogłam.


😉
Szukasz stajni? Odwiedź stajnie  Zamysłowo, myślę, że najlepiej na miejscu  zapoznać się  z plusami i ewentualnymi minusami  stajni i  jej zaplecza. 
Co dla mnie osobiście jest ważne- wielka i przestronna stajnia, bez zaduchu,kurzu, upału latem i  zamarzających poideł zimą, korytarz gdzie swobodnie można czyścić konia bez utrudniania komunikacji innym pensjonariuszom, niedawno wymienione oświetlenie. „Na pięterku”fajne miejsce gdzie można posiedzieć, wypić kawę albo w zimniejsze dni zorganizować imprezę. W boksach codziennie świeże dościelenie a gruntowne sprzątanie raz w tygodniu, nigdy nie widziałam tam  konia stojącego  na przysłowiowym „betonie”. Siano dobrej jakości ,prawidłowo przechowywane, owies z własnego siewu podawany według zaleceń właściciela.
Hala, duża, przestronna z wymienionym podłożem, o którego wilgotność dbają automatyczne zraszacze umieszczone na suficie, wymienione ostatnio oświetlenie. Do tego dwa place zewnętrzne do jazdy, no i tereny. Stajnia nie leży wprawdzie w Parku ani jego otulinie, ale jest gdzie pojeździć  jest i kawałek lasu, dróżki polne, można dojechać do jeziora. Sama jestem tzw. terenowcem i nie nudząc  spędzam z koniem miło czas poza stajnią.
Konie stoją na wybiegach od  8 do 17 w stadach w sezonie letnim- pastwisko, w sezonie zimowym z przerwą na południowy posiłek wracają do  stajni. Co do pastwiska  nie poraża wielkością , ale system kwaterkowy umożliwia zagospodarowanie tak trawy, aby nie została zdeptana i mogła spokojnie odrastać. Dziewczyny po sezonie letnim chcą również wprowadzić siano na padoki.
Cena- wiadomo, chociaż pojawiła się informacja, że i ona jest do negocjacji. Wszelkie dodatki paszowe podawane są bezpłatnie, można liczyć na ściągniecie bądź założenie np. ochraniaczy.Bardzo ważne – koń właściwie jest pod stała obserwacją a wiadomo jak ważne jest wyłapanie pierwszych symptomów np. kolki. W nocy całego gospodarstwa pilnuje stróż.
Stajnie oceniam przede wszystkim po tym  jak wygląda teraz mój  koń i jak się zachowuje .. problemy z jego  niedowagą poszły w zapomnienie. Koń stał się mnie nerwowy i zrównoważony co cieszy mnie najbardziej.
Zapraszam i polecam
Wie ktoś może czy w Promnicach w Apasjonacie jest hala?
Pilnie potrzebuję odpowiedzi ! 🙇
hi
jestem  zainteresowana  kicinem . ma  ktoś  jakiś kontakt bo  te numery które są w nęci nieodpowiada ja .

Poproszę  na pw
cassandra postaram się zdobyć i podeślę 😉
dzikaświnia   Dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo...
12 czerwca 2013 19:46
dairoxroxi, jest a przynajmniej była ale pensjonatu nie prowadza.
dzikaświnia Dzięki wielkie za informacje. 😀
zkonmiprzezzycie   Jeździec klasy Grand Prrrr...:)
13 czerwca 2013 17:42
Hej, dziewczyny... sorki że robię mały  🚫 ale sprawa jest pilna
szukam kowala z okolic Poznania, który mógłby przyjechać jutro i podkuć mi konia ( zgubił podkowe a w sobote wybieramy się na zawody)
Niestety nasz obecny kowal jest na szkoleniu daleko stąd  😵
kowal adam 508056317
kowal Rysiu 601501168
Ma ktoś jakieś pomysły gdzie, jakie i za ile stajnie w okolicach Poznania (gminy np: Swarzędz, Murowana, Czerwonak..te okolice)  nie pogardzę halą 😉
Przepraszam, że pewnie jest to pytanie które pojawiało się z milion razy, ale nie chce mi się czytać wszystkiego co było, a zawsze mogło się coś pozmieniać więc wolę zapytać osób będących na bieżąco  :kwiatek:
Przejrzyj ostatnie dwie strony, ktoś pytał o te okolice i masz świeże odpowiedzi :-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się