Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

DeJotka jest na stronie dokładny opis

Dzięki 😉
Czy zna ktoś albo ma może kontakt do jakiegoś dobrego chiropraktyka/masażysty końskiego, który dojeżdża w okolice Krakowa?  🙂


Również polecam Kubę, solidnie i w przystępnej cenie 🙂
Z tego co wiem dojeżdża do kilku podkrakowskich stajni, więc zawsze można się jakoś umówić "po drodze" 🙂
Jestem na etapie latania za badaniami lekarskimi. Najpierw ucieszyłam ze udało mi się wyludzić skierowania z NFZ, skoro człowiek grzecznie oddaje z pensji co miesiąc haracz, ale terminy z NFZ są dobijające - laryngolog 3 mięsiące , okulista 2 miesiące 😵 straciłam resztki nadziei ze uda mi się załatwić wszelkie świstki w miesiąc czasu 😀 Nie mam licencji PZJ, zależy mi na zaświadczeniu lekarskim na towarzyskie zawody, czy istnieje w tym pięknym Krakowie jakiś mało nadgorliwy lekarz medycyny sportowej, który wystawiłby mi świstek o możliwości uprawiania sportu na podstawie podstawowych badań laboratoryjnych + rtg ( jeszcze mam zza czasów bada okresowych u siebie w pracy 🙂😉 , bez laryngologa i okulisty? Tym bardziej ze mi potrzebne orzeczenie do uprawiania sportu w zakresie amatorskim raczej, bardzo prosiłabym o jakieś sugestię, albo na PW albo na forum dla potomnych 🙂
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
03 czerwca 2013 20:41
Ile może trwać wyrobienie licencji dla zawodnika bpk? 🙂

Lepiej wysłać im na maila, czy dostać się tam Na Błonie (swoją drogą byłam tam raz i nie mogłam znaleźć 15d, ktoś był i może dać wskazówki dojazdu..?) czy umówić się z P. Dorotą?

Prooszę o info, w miarę pilnie  :kwiatek:
maison weź nie trać czasu na chodzenie, tylko po prostu wszystko wyślij elektronicznie jak najszybciej. Ja w zeszłym roku na pierwsze zawody też pojechałam bardzo spontanicznie i wszytko załatwiałam na ostatnią chwilę. Wniosek o licencję i wszystkie dokumenty wysłałam jakoś tydzień przed zawodami i nie było problemu. Potem dostałam po jakimś czasie pocztą kartę potwierdzającą licencję. I z tego co pamiętam jak się dowiadywałam to na takie regionalne u nas wystarczy nawet, że będziesz mieć wszystkie dokumenty, które się wysyła z wnioskiem o licencję( badania lekarskie, potwierdzenie przelewu itp), nawet jeśli to jeszcze nie zdążyło przepłynąć przez mzj. 
W razie draki wszystko jest do wyjaśnienia. Ja dostałam kiedyś miesiąc po zawodach chyba telefon z Facimiecha, że jechałam regionalne, a mój koń nie ma licencji rocznej. Miał jednorazową. 😉

Shade  rtg nie obowiązuje do sportowych badań lekarskich. Trzeba mieć krew i mocz ( ważne rok), ekg wysiłkowe ( też rok ważne), laryngolog i okulista( ważne 2 lata). Normalnie żaden lekarz sportowy nie wystawi Ci orzeczenia bez kompletu tych badań, bo w razie W może mieć kłopoty. Wiem, że byli swego czasu tacy, którzy wystawiali te zaświadczenia za stosowną opłatą, ale nic więcej w tym temacie.
Na niektórych zawodach towarzyskich przyjmują zaświadczenia od lekarza rodzinnego, ale zwykle są one jednorazowe i trzeba co zawody mieć nowe. No i nie każdy rodzinny się na to zgodzi, bo oni nie mają uprawnień do wystawiania takich orzeczeń, więc mogą narobić sobie kłopotu.
Ja się nawet nie fatyguję na badania z NFZ,bo bym musiała chyba na jesieni zacząć,żeby mieć orzeczenie na sezon letni.  😁
Maison to adres szkoły podstawowej, przy skate parku 😉
O ja, Alaska, to oni w ogóle coś przysyłają!? Nic nie dostałam pocztą, ani w zeszłym ani jeszcze w tym roku. No chyba że ma to związek z przynależnością do klubu? W każdym razie też szybciutko dostałam maila, ze brakuje badań, jak dosłałam badania to już nic, a do zawodów złożyłam potwierdzenia przelewów i badania.
w tym roku też dostałam licencję pocztą i to nawet szybko bo po miesiącu od zapłaty 🙂 w zeszłym roku czekałam dwa miesiące a dwa lata temu dostałam licencję konia dopiero na koniec sezonu  🤔
dziunka bo to chyba tylko dla wybranych jest  😂
Mi przysłali, ale z tego co wiem nie jest to normą, znam takich co nigdy czegoś takiego na oczy nie widzieli.
Aha, to martwić się nie będę, skoro tym razem na zawodach nie wzywano mnie do budki sędziowskiej, to znaczy, że wszystko mają, co potrzebują ode mnie 🙂.
Kastorkowa   Szałas na hałas
04 czerwca 2013 17:23

Ostatnio jadąc z Krakowa właśnie przez Nielepice widziałam kolejną stajnie - gniade konie, pastwiska ogrodzone pastuchem - ktoś coś wie na ten temat?  🙂 Rekreacyjna czy może pensjonat?

Ani to ani to. To są konie tylko pana Waldka, którytam zamieszkuje i nie wydaje mi się by był chętny na pensjonat czy rekreacje. W tym momencie to w Nielepicach namnożyło sie stajenek. W tym momencie jest 6 miejsc gdzie są konie.
27 CZERWCA 2013r(czwartek)NA TERENIE OJK SANTOS W ZABIERZOWIE ODBĘDZIE SIĘ EGZAMIN NA BRĄZOWĄ ORAZ NA SEBRNĄ ODZNAKĘ JEŹDZIECKĄ!! info pw
jaka stajnia znajduje się zaraz przy stacji PKP Kraków Batowice? Często tamtędy przejeżdżam i zawsze mnie zastanawia- tych okolic akurat nie znam 🙂 dzisiaj natomiast widziałam, że zalało im ujeżdżalnię  🤔
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
05 czerwca 2013 19:00
jaka stajnia znajduje się zaraz przy stacji PKP Kraków Batowice? Często tamtędy przejeżdżam i zawsze mnie zastanawia- tych okolic akurat nie znam 🙂 dzisiaj natomiast widziałam, że zalało im ujeżdżalnię  🤔


to stajnia u Pana Marka Waśko
estena   Wariat nad wariaty.
05 czerwca 2013 19:44
Ktoś się orientuje o jakiejś w miare taniej stajni w okolicy Krakowa. Wymagania to jedynie by koniki miały możliwość codziennie wychodzić na padok i łąkę i w miare jak najtaniej. We wrześniu przeprowadzam się do Krakowa i pasuje mi znaleźć jakąś w miarę tanią stajnię blisko, będę musiała utrzymać niestety siebie i dwa konie więc to troche kosztuje... Będę wdzięczna za wszelkie info :kwiatek:

edit: Może być PW, żeby wątku nie zaśmiecać
Borek Szlachecki u p. Cyganików, czysto, tanio i z pastwiskami.
Ja słyszałam, że ta stajnia sie likwiduje.
Znajoma, która tam aktualnie stoi zaprzecza. Stajnia jest w trakcie rozbudowy, poszerzania pastwisk, powstała strona internetowa i nie wygląda to jak zamykanie działalności.
Ale oczywiście kontakt telefoniczny z właścicielem będzie 100% potwierdzeniem.
Dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:

Nie pozostaje nic innego jak odżałować 200-300 zł na pakiet badań, troche się martwię o okulistę, bo w ciągu ost lat trochę mi wzrok sie pogorszył, mam nadzieje ze przy -1,0  i -0,75 nie będą problemów robić  👀 Co do MZJ, to przejezdzając po pracy w tych okolicach tez sie nie mogłam nadziwić gdzież ta siedziba jest skoro tylko szkoła mi się w oczy rzuciła 😉 w ogóle są jakieś godziny otwarcia? ja poza informacją o dyżurach w pon nie mogę znaleźć żadnych informacji, instytucja widmo 🙂 Zastanawiam sie czy z racji ze licencji wykupywać nie będę jeszcze, bo odznakę mam w planach wczesną jesienią, mogę sobie książeczkę zdrowia wyrobić w MZJ, wiem ze kiedyś książeczki były teraz chyba świstki rozdają na orzeczenie lekarskie. Zazwyczaj książeczkę zdrowia zawodnika dostaję się w danym związku sportowym, czy to judo, szermierka czy inne wygibasy 😉 i właśnie nie wiem czy mam "z miejsca" wskoczyć do lekarza i on już wie co i jak napisać, czy najpierw koczować pod MZJ czekając jak sie wrota otworzą 😉

Podobno wczoraj w Korzkwi straż interweniowała , mam nadzieję ze nie zalało stajni 🙁
shade jeśli będziesz robiła badania u sportowego to on wie co  napisać i wie jakie badania zlecić wystarczy podać mu uprawianą dyscyplinę, a co do książeczki to wątpie żeby w MZJ wyawali, wiem, że można kupić normalnie w sklepie i wtedy z taką iść do lekarza i on zamiast na świsku uzupelni wpis w książeczce. Wiem, że od nas osoby kupowały w Amigo w Będzinie, ale w innych sklepach pewnie też są.

ale i tak jeśli potrzebne Ci te badania teraz tylko na towarzyskie to obstawiałabym, że wystarczy od rodzinnego bo się namęczysz nazałątwiasz ze sportowymi i jesli to narazie tylko na jeden start to moim zdaniem nie warto, trzeba tylko do organizatora zadzwonić i sie upewnić, mi rodzinny nigdy problemó∑ nie robił z wypisaniem takiego jednorazowego zaświadczenia. Bo i tak badania są ważne pół roku więć skoro odznake i ewentualną rejestracje masz w planach na jesieni to i tak wtedy już będziesz miała końcówkę ważności badań moim zdaniem lepiej sobie na świeżo przed rejestracją zrobić≥
.
W Pcimiu egzamin na Odznaki PZJ odbędzie się w ostatnim tygodniu czerwca, a potem przez wakacje egzaminy będą co 2 tygodnie  🙂
Magdzior dziękuje Ci ślicznie za informacje 😉

CychoR dobrze, że zwierzaki całe i zdrowe, mam nadzieje ze te deszcze wreszcie się skonczą..
17-18.06 możliwość pojeżdżenia z Pawłem Dąbrowskim - od 5 lat stacjonuje w Niemczech, sam startuje na poziomie MR i GP - treningi w KJ Szary Michałowice - jeśli ktoś byłby chętny wszystkie info na PW.
Dorcysia likwiduje się stajnia p. Steców, parę domów dalej od stajni p. Cyganików (która jak najbardziej funkcjonuje i ma dalej się rozwijać)  😉
Na wypadek gdyby ktoś przegapił: Skradziono kucyki z Kocmyrzowa
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
08 czerwca 2013 12:48
www.karyfoto.pl zapraszam do oglądania zdjeć, katalog jest caly czas uzupełniany 🙂
siwens   Siwe Jest Piękne
08 czerwca 2013 21:28
Znajoma, która tam aktualnie stoi zaprzecza. Stajnia jest w trakcie rozbudowy, poszerzania pastwisk, powstała strona internetowa i nie wygląda to jak zamykanie działalności.
Ale oczywiście kontakt telefoniczny z właścicielem będzie 100% potwierdzeniem.


Dokładnie Tak, potwierdzam  😅. Stajnia ma się jak najlepiej, jest w trakcie rozbudowy, ciągłego powiększania powierzchni pastwisk i nic nie wskazuje na to, żeby miała się zlikwidować, więc te plotki są zupełnie nieuzasadnione  🏇
Cariotka   płomienna pasja
09 czerwca 2013 09:02
My szukamy jeszcze jednego ogona do pensjonatu. Jakby ktoś szukał boksu, pięknych pastwisk, ujeżdżalni i fajnej atmosfery to zapraszamy 😁
W Facimiechu działa Hippopralnia - ceny są niższe niż u konkurencji, Np derka zimowa supergruba 30zł.


czyli dokładnie jak u konkurencji np. "Praktyczna Pralnia" he he he  😂

to też nie moja, więc tez nie reklama  😅  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się