konie fryzyjskie

manusanem umyć, a następnie minimum  2 razy dziennie psikać probiotykami. I obserwować.
ssstokroteczkaa jak klacz siedzi non stop w boksie nie dziwię się że jej odwala po wyjściu z niego , energia ją rozpiera
Serenity może jakiś grzybek sie przyplątał obserwuj , tak jak pisze Vampiria umyj to,  jak nie będzie poprawy to zeskrobinę do laboratorium .
Ano zapewne😉 ale kwestia czasu😉 miało u nas byc ciepło, a ostatnio jest po 12 stopni w dzien;/ ;( A mały zaczyna już brykać ^^
Witajcie! Chciałam zapytać, dlaczego tak duża liczba przywiezionych koni z Holandii ma kopyta w tak tragicznym stanie?
Co powiecie na te?
wiem jestem Świeżak w temacie koni fryzyjskich ale zastanawiam się nad kupnem takowego tylko zastanawia mnie jedna rzecz czy te konie naprawdę są tak nieczułe na łydkę ? Jeździłam ostatnio na dwóch i oba były takie same wyciągnąć coś więcej poza tupu tup bez ostróg nie szło ( o ustępowaniach czy łopatkach nie wspominam)  . Jak jest z waszymi? 
mils   ig: milen.ju
01 czerwca 2013 18:26
lenka1z może się mylę, ale to nie jest kwestia dotycząca sposobu jeżdżenia konia?
lenka1z do mnie trafiły ostatnio dwa Czarne Wielbłądy i tutaj to się sprawdza. Obydwie kobyły hodowlane, sprowadzone ponoć z Holandii. Podczas gdy jedną da się łydką ruszyć, tak druga nic sobie z niej nie robiła. Ale to raczej nie kwestia koni, tylko poziomu wyszkolenia. 😉
Ja na swoim jeżdżę bez ostróg i koń jest coraz czulszy na łydkę. Więc to zależy od wyszkolenia i uczulenia konia na łydkę i dosiad.
lenka1z Potwierdzam, że zależy od wyszkolenia :P U mnie w stajni klacz mimo, że wiele lat chodzi w zaprzęgu, to w siodle rusza od najmniejszego impulsu łydką, choć z pracą na dosiad już trochę gorzej.
no właśnie bo u znajomej kobyłka chodzi niby elementy ale to wszystko jest takie ciężkie no nic .... pojeżdżę przetestuje 😉  i zobaczymy co z tego wyjdzie
co myślicie?

tu miał trzy lata teraz ma 4 ale nie jest wysoki 160 cm
Fajny ale wygląda ma młodszego. Pokaż w ruchu.
Taki krótki się wydaje.
w środę jadę oglądać bo wiem o nim od znajomego znajomego i nie miałam żadnych fotek pełen rodowód holenderki go też obfoce.  nie wiem czy miał na tym zdjeciu trzy czy niecałe trzy , krótki jak krótki trochę przeszkadza mi to ze niski
lenka1z, ale jakie elementy chodzi? Ten trzylatek? Czy który koń?
nie elementy dotyczyły kobyły koleżanki
ten ma cztery lata teraz( na tym zdjęciu coś ok 2,5 roku miał)  ale ponoć tylko podjeżdżony
Lenka jak ma 4 lata to jeszcze trochę podskoczy w górę.
160 cm to nie jest tak mało wcale.
dzieki wampiria a co sądzisz o jego budowie?
pełen rodowód holenderki go też obfoce. 

Koniecznie zrób zdjęcie i wstaw , bo nie ma takiego czegoś jak pełny rodowód holenderski , owszem jest Pełny Rodowód ale to oznacza w przypadku koni fryzyjskich, iż w linii żeńskiej klacze  do 4 pokolenia wstecz mają co najmniej tytuł Ster.  Taki papier wskazuje na naprawdę dobre pochodzenie , a wszystkie rodowody fryzów są holenderskie .
a wszystkie rodowody fryzów są holenderskie .


Albo ja źle zrozumiałam to co napisałaś, albo czegoś zabrakło w Twoim zdaniu (broń Boże nie czepiam się!)  😉 Ktoś kto się nie zna pomyśli po przeczytaniu tego, że fryzy z paszportem PZHK są również uznane przez KFPS  🙂

lenka1z: ja aż takim znawcą strasznym to nie jestem więc zapraszam na forum Związkowe tam na pewno ktoś doradzi. Z tego co ja widzę po tym zdjęciu to dość mocno ścięty zad (chyba, że zdjęcie jest pod skosem, albo tak ma być), jest dość krótki i może być problem z dopasowaniem siodła, wąskie kopyta (ale dla mnie większość fryzów ma takie, bo mój to ma jak talerze  😉). Jak już wspomniałam znawcą nie jestem więc wolałabym abyś jeszcze to z kimś skonsultowała, który mnie poprawi!  🙂
Bischa   TAFC Polska :)
03 czerwca 2013 20:00
Na moje oko ma też postawę podsiebną w przodach.
vampiria  mówimy o Rodowodzie ! Paszport to zupełnie inny dokument i nie ma nic wspólnego z rodowodem konia . No chyba tylko to, ze oba dokumenty wydaje Holandia i oba są jednego konia .
Od  czasu zrobienia zdjęcia ten młokos na pewno zupełnie inaczej wygląda , a po tym zdjęciu widać ze będzie grzywiasty

beraiter skąd takie padło , okropne te kopyta  😲, a pytanie chyba do tego co takie konie przywozi . 
widek luz :kwiatek: nie przeczytałam ze zrozumieniem.

Bischa: to też, ale nie wiem czy to nie jest dość częste u fryzów dlatego o tym nie wspomniałam.
Podwiebna z tego co zauważyam jest dość częsta jak jest zły kowal.
My raczej nie mamy tego problemu. Ale kowal jest najlepszy z najlepszych.
Widek, klacz jest po ochwacie- rotacja kości kopytowej 20 %, a facet - pan pośrednik z Pyrzyc stwierdził, że koń jest okazem zdrowia....
Klacz przywiózł  Pan z Pyrzyc, pewnie znasz, pośredniczy z Holendrami.
Dla niego kacz jest okazem zdrowia, a kopyta miała robione 8 tyg. temu, padłam.........
Nie znam pana z Pyrzyc  🤣.
Pan uważa ze to okaz zdrowia 🙄 co zrobić ,  takie jego prawo.
W myśl powiedzenia ,  każda potwora znajdzie swego amatora  😜 .

Niestety na takich pośredników trzeba uważać to raczej handlarze , którzy sprowadzają to co najtańsze  a co za tym idzie wiadomo .  Z Pyrzyc widziałam ogłoszenia , znam tylko Pana z pod Pyrzyc też "pośredniczy z Holendrami " i to co przywozi do Pl jest bardzo , bardzo niskiej jakości , choć sam twierdzi że najlepszy materiał do hodowli , jazdy i.t.,p , zresztą tam młode ogiery kryją matki , ciotki "hodowla"pełną parą , ale za to w dobrej cenie tzn. niskiej można kupić fryza  😵

A na zdjęciu Parys po Felle 🙂
Super fotka!
Bardzo mi się podobają fryzy i obecnie szukam fryzów do bryczki może być to para klaczy lub wałachów, jeśli ktoś miałby taką parę na sprzedaż to będe wdzięczna za info.Jeśli chodzi o cenę to nie może być wysoka.
Tak, właśnie o pana spod Pyrzyc chodzi... Piersza zakupiona klacz za jego pośrednictwem u Holendra niestety padła zaledwie po 4 miesiącach od zakupu, druga- posiadam diagnostykę i opinię lakarską z kliniki - ma rotacje kości kopytowej 20 st....  Odradzam stanowczo zakupy u tego pana!
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
10 czerwca 2013 11:32
Jezu co to za "zjawisko" Pan z Pyrzyc ?  🤔

Właśnie , co to za zjawisko ten pan z Pyrzyc
Dziwi fakt ze są  w ogóle chętni na zakup koni tej jakości  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się