kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Chodzi o rotacje uda? Sposob jest gdzie  w watku "poprawny dosiad" bodajze 🙂
🙂
[img]http://re-volta.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=1412.0;attach=182758;image[/img]
Proszę 🙂 W wątku jest jeszcze opis, jak to wszystko robić 🙂
Mały gupek, ale wyszukiwarka nie pomogła -
Farbki do Koni - potrzebuję dla koleżanki na taką "indiańską sesję", którą bardzo by chciała  😅
Jakich używacie, używaliście, słyszeliście?
Bo ja kompletnie nie w temacie 😀

Dzięki z góry, ew. nakierujcie mnie na odpowiedni wątek  👀
BASZNIA   mleczna i deserowa
07 czerwca 2013 21:30
Hellgirl,  mysle, ze farbki/kredki/pisaki do malowania twarzy beda ok. Moim dzieciom nie szkodza, a czasem nosza na buziach po 24 h non stop 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
07 czerwca 2013 22:26
Hellgirl, znajoma używała plakatówek- takich bezpiecznych dla dzieci, koniom nic nie było 😉

Wymodelowana, zaraz wpadnie tu Julie i powie że opis jest równie ważny co zdjęcie 😁
Hellgirl, myślę, że BASZNIA ma rację, takie farbki do malowania twarzy powinny być ok - tylko na konia to trochę ich zejdzie. 🤣 One są najczęściej w takich małych pojemniczkach... Tylko sprawdź, czy mają na opakowaniu napisane, że są hipoalergiczne i lepiej, żeby nie były wyprodukowane w Chinach. 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
07 czerwca 2013 22:47
Ja mialam takie wysuwane, hmm, jakby pomadki jak do ust-dawaly genialne, zywe kolory, swietne byly, w plastikowych oprawkach.
wymodelowana - a co zrobić, by tak wytrzymać więcej niż 10 minut i nie płakać z bólu, gdy chce się wsiąść na konia na drugi dzień?🙂 To normalne?
Hellgirl, ja maluje konie glinka 😉
Jak zmierzyć długość popręgu? Od sprzączki do sprzączki?
Ineczka, razem ze sprzączkami
Czy na BOJ muszę mieć białe bryczesy i frak? ; o
lazuryt00, nie. Musisz mieć schludny strój jeździecki 😉
czyli ja na towarzyskie zawody mogę mieć bryczki w kratkę pod kolor czapraka i nauszników? nie muszą być białe (mam,ale schudłam spore i wyglądam w nich jak w worku) ?
dlaczego w ogłoszeniach o stanówkę jest podawany rozmiar nadpęcia ogiera? 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
09 czerwca 2013 20:39
Dama, bo to jedna z podstawowych danych zootechnicznych 🙂, wpisana we wpis do ksiegi hodowlanej 🙂.
czy skośnik zmienia jakoś nacisk na pysk, czy tylko sprawia, że koń nie może go otworzyć?
Zależy jak zapięty
Jeśli "jak popręg" to zmienia. Jeśli normalnie - to stabilizuje kiełzno. Nie koniecznie służy zapobieganiu otwierania pyska , ale fakt faktem - najczęście jw tym celu jest stosowany. Skoro koń otwiera pysk, to nie przyjmuje kontaktu  🙁
_Gaga dzięki  :kwiatek:
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
10 czerwca 2013 14:35
horse_art, to gratuluję odrzucenia wszelkiego postępu w wiedzy na temat medycyny i żywienia koni.

Cały czas mylisz pojęcia - otyłości i obwisłego brzucha. Koniom OTYŁYM można limitować objętościówkę (kaganiec, siatka na siano - żeby cały czas pobierał paszę i układ pokarmowy był zajęty, ale żeby nie jadł pełną gębą). W przypadku obwisłego brzucha nie da to nic, bo wtedy potrzebna jest robota. Ty chyba cały czas piszesz o rzeczy jeszcze innej - rozdęciu brzucha po tym jak koń się nawpycha. Ja się osobiście z czymś takim u koni nie spotkałam, tylko u siebie 😉 Ale z własnego doświadczenia wiem, że jak układ pokarmowy poradzi sobie z nadmiarem to efekt rozdęcia mija, więc tym bardziej nie wiem jak chcesz temu przeciwdziałać paszą treściwą, i to jeszcze dawaną koniom niepracującym, które paszy treściwej nie potrzebują, jeśli mają dostęp do dobrej paszy objętościowej.




podpisuję się rękami i nogami, swojego żarłoka musiałam postawić na trocinach i wsadzić siano w siatkę i efekt był natychmiastowy; fakt że siano też miał ograniczone początkowo do kostki dziennie (choć i tak dostawał więcej, bo chodzi na padok bez trawy i się nudzi) ale już zaczynam mu dawać więcej

niestety niezależnie od wszystkiego jest strasznym żarłokiem i wciągnie wszystko co mu wpadnie pod nos w sekundę. jak się mu pościeliło wieczorem to rano miał w boksie tylko kupy... czasem nawet szybciej wciągał słomę niż siano
Iskierkowa Jak sama nazwa wskazuje, sa to czysto towarzyskie zawody, wiec mysle , ze nie musisz miec koniecznie bialych bryczesow. One po prostu ladnie i schludnie wygladaja (a tak powinien jezdziec wygladac). Jesli masz bezowe lub ogolnie jasne to tez pasuje. Tez zalezy gdzie te zawody, w jakiejs zaprzyjaznionej stajni czy w calkowicie obcym miejscu.
Mam te białe bryczesy,ale no wisza na mnie i już lepiej wyglądam w zwykłych w kratkę,chyba,że ubrać czarne z szarymi wstawkami,całe czarne-to też nie będzie razić.Beżowe raczej się będą odznaczać i średnio będzie wyglądać.
Zawody w zupełnie obcym miejscu,niby stajnia 15 km stąd ale nigdy nie byłam ani ja ani koń,a drugie z funduszy miasta,więc znajome.
najlepiej zapytac organizatora jaki stroj obowiazuje.
faith ma racje  🙂
Najlepiej zadzwonić i zapytać, będziesz miala pewność.
A beżowe wcale źle nie wyglądają, moja znajoma w takich startuje w towarzyskich i egzamin na BOJ też zdawała.
W Anglii (?) cały czas jeżdżą w takich 🙂
Okej, niech mi ktoś wytłumaczy co dokładnie daje mi BOJ :c
Ja wiem, że możliwość udziału w zawodach, ale do jakiej klasy? Po co mi licencja i czy muszę ją odnawiać? A srebrna odznaka? Co ona daje?

Boże, jestem super doinformowana 🙁
Proponuje poczytać przepisy PZJ, pouczająca lektura 😉 Ale w skrócie:
BOJ-Umożliwa starty w klasie LL i L w skokach więc zarazem start w konkursie licencyjnym L. Po zdaniu licencji musisz mieć jeszcze srebrną odznakę. Po spełnieniu obu warunków możesz startować w klasach L-N. Piszę jak jest w skokach, w ujeżdżeniu nie wiem jak to się odbywa dokładnie.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
10 czerwca 2013 20:23
... dodatkowo jeszcze musisz mieć licencję - tak jak piszesz. Licencję III zdobywasz, jeśli przejedziesz przejazd licencyjny na zawodach w klasie L. Licencja razem ze srebrną odznaką uprawnia Cię do udziału w konkursach wyższych, niż L. Licencji się nie odnawia. Zdobywasz ja raz na całe życie.
Oczywiście też odnoszę się do skoków.
Ok, jest licencja III. To co z I i II?
W przepisach nie mogę nic znaleźć, nie umiem nic w czymś takim szukać :C
Czy możliwe jest powstanie nakostniaka na główce kości rysikowej (noga przednia)  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się