Ogłowia

Burza proszę:
Zielona stajnia, dzięki.  :kwiatek:  Szukałam ogłowia w kolorze czerwony brąz i jakoś te z equipe mnie przekonały, zamówiłam.. 😅
toltek, śliczny ten nachrapnik!
Karutek, [s]hkm[/s] usg to podobno straszny szajs. Nie warto.

Do mnie leci piękny brązowy Dy'on  😅 zielona_stajnia  :kwiatek:

edit. myślę jedno piszę drugie. 🙂
toltek, rany prześliczny, właśnie o takim myślałam tylko grubszym na naszą 'filigranową' główkę 😍

karutek, miałam dwa identyczne ogłowia ze zdjęcia numer 1. W pierwszym po tygodniu użytkowania odpadły te brylanciki z naczółka, w drugim po półtorej tygodnia. Jedno ogłowie przetrwało 3 miesiące codziennego użytkowania, drugie niecały miesiąc. Skóra twarda, ciężkie do pielęgnacji. Nie polecam.
Karutek, hkm to podobno straszny szajs. Nie warto.

To wszystko są USG 😉

Moonica ale dokładnie te ogłowie z USG miałaś czy podobne z jakiejś tam innej firmy? 😉 Bo z tego co pamiętam USG zawsze miało fajne rzeczy jakościowo i dziwią mnie takie opinie
Karutek,dokładnie dwa ogłowia z USG. Kupiłam ponieważ zawsze słyszałam o tej firmie dobre opinie,ale niestety na moich koniach ogłowia nie zdały egzaminu. Byłam w ciężkim szoku jak po kilkunastu dniach zaczęły się...rozpadać. W jednym urwał mi się pasek policzkowy "tak po prostu", mimo że bardzo dbałam o te ogłowia. Może trafiły mi się wadliwe egzemplarze po prostu.  🤔wirek:
Czy miał ktoś kiedyś do czynienia z ogłowiem Horze Diamond? Jak jest z jakością tej skóry itp. ?

Kojarzy ktoś jakieś ogłowie munsztukowe z grubym, podszywanym na biało nachrapnikiem? Ideałem byłoby rurkowe z lakierowanym nachrapnikiem i naczółkiem, ale powiedzmy że z tych dwóch kryteriów jestem w stanie zrezygnować, ale białe podszycie koniecznie no i możliwość odpięcia paska do munsztuka. 
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
08 czerwca 2013 21:07
Dakarowa miałam ogłowie Horze, ale akurat nie Diamond, a Daily. Jak tylko do mnie przyszło przez kilka dni regularnie natłuszczałam i gdy zaczęłam już używać regularnie konserwowałam. Skóra była trwała i super mięciutka, byłam bardzo zadowolona. Żałuję, że musiałam się rozstać, ale niestety nie pasowało mi już rozmiarowo...
Czy miał ktoś kiedyś do czynienia z ogłowiem Horze Diamond? Jak jest z jakością tej skóry itp. ?


Ja miałam. Dobry stosunek ceny do jakości - nawet mile zaskoczyło na plus. Skóra miękka, przyjemna, nachrapnik i pasek potyliczny mięciutko podszyty. Wg mnie warto.
Absolutnie polecam ogłowia STUEBBEN , BARNSBY  💘 dla osób o większym budżecie. Stuebbena mam model Tyrone 1200. Już po zakupie było mięciutkie i zdatne do jazdy. Do tego jest wykończone na najwyższym poziomie. A najnowszej generacji wodze są genialne! - dopasowują się idealnie do ręki - nie są ani za sztywne ani za miękkie.

Na co dzień używam Barnsby (angielska firma zaopatrująca stajnie królewskie) Bardzo dobrze wykończone, mam już je z 4 lata i wygląda jak nowe, jest miękkie a wodze gumowe są bardzo dobrze wyprofilowane.
Ogólnie gorąco polecam tą firmę- mam siodło,  popręg, kantar skórzany z wstawką relaksującą i ochraniacze. Mary King i inni zawodnicy światowego formatu są jej ambasadorami. Chętnie udzielę więcej informacji na jej temat.

Oraz wszystkie skórzane wyroby polskiej firmy DAW MAG!! Są genialne, nie potrzebują specjalistycznej impregnacji, miałam swoje po jakieś 5 lat i były w stanie idealnym. Są miękkie i wytrzymałe, w przeciwieństwie do sieciówek niemieckich typu Pfiff i Horze. I do tego stosunkowo tanie 😉

Nie polecam:
Horze - twarda, słabej jakości skóra, skusiłam się daawno temu bo było niesamowicie ładne
włoskiej firmy Sarme Hippique - piękne!! baaardzo miękkie, jednak zbyt miękkie, bardzo łatwo je zerwać + po roku zaczęło pękać
Hmm.. Czyli widzę, że zdania są podzielone  🙄  Chyba jednak się skuszę na nie... Jak na razie będę używać bardzo rzadko, więc mam nadzieję, że przetrwa jak najdłużej  😀
Burza polecam ursus - wszystko b.dobrze wykonane, zrobione na miarę w parę dni
Dziewczyny, co sądzicie o tym ogłowiu:

dla tego pana:

meksykan

hanower
Czy szukać czegoś zupełnie innego? Obawiam się tylko tego naczółka, bo mam wrażenie, że będzie się gryzł z jego małą odmianą.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
10 czerwca 2013 09:38
mnie się ten pan bardzo podoba w meksykanie 🙂 myślę, że dla niego lepszy jest prosty, a nie opadający naczółek. jakaś ładna kosteczka np.?
Gabb co to za oglowie?
BR Adlington 😉
ChingisChan   Always a step ahead! :)
10 czerwca 2013 18:41
Jakie ogłowia teraz mają skórę porównywalnie miękką do tych daw magowskich? (Myślę tutaj o partiach sprzed 4 lat.)
Kentaur
nowe Stubbeny
ChingisChan   Always a step ahead! :)
10 czerwca 2013 19:33
Dzięki! 🙂
czyżby daw-mag pogorszył swoją jakość?  🙁
ChingisChan   Always a step ahead! :)
10 czerwca 2013 19:42
Po ostatnich puśliskach szczerze boję się zainwestować w ogłowie za ponad 400zł. Dzyndzelek od puślisk (już na pierwszych jazdach) zdarł mi powłokę skóry, na szczęście od wewnątrz... Mam takie kremowe krechy na ładnym brązie.
Zuzu Dyon to super wybór 😀 Do tej pory najlepsza jakość ogłowi, które miałam okazję macać. CWD też są super, skóra minimalnie miękcejsza. A jaki model bierzesz i ile dałaś? :kwiatek:
CWD które widziałam to stylistyczne topory. Ale Dyon Zuzanny absolutnie szałowy, sama klasyka 🙂
Pan Mirek + to ogłowie?




Tutaj Pan Mirek w jakimś naszym ogłowiu



I nędzne zdjęcia Mirka w munsztuku od Pana Marka
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
14 czerwca 2013 10:40
a po co Mirkowi munsztuk?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się