siodło ujeżdżeniowe

Czy ktoś może się orientuje co kolejno znaczą numery na Ratomce Germidzie? Potrzebuję wiedzieć jaki moje siodło ma rozstaw łęku. Numery to 2202082839. z góry dzięki za pomoc
Czy mogłabym poprosic o jakies opinie na temat Kentaura Elektry ?  :kwiatek:
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
06 czerwca 2013 10:26
Ja też sie długo zastanawiałam nad Elektrą ale notabene postawilam na Karl Niedersuss model Symphonie i mam nadzieje że sie nie przejade, dzisiaj zawoże do przymiarki i mam nadzieje że będzie dobrze leżeć na mojego mamuta 🙄
Ktoś kiedyś miał doczynienia z Symphonią? jakie wrażenia? Ja osobiście zakochana jestem w Top Dresage ale jakoś prestige nie leży na moim koniu 🙄
Czy Top Dressage jest siodłem z tych metr nad koniem?  :kwiatek:
olek, dla mnie osobiście jest trochę za bardzo "nad", ale ja przyzwyczajona jestem do cc 🙂
Dziewczyny, zastanawiam się nad prestige hippos dressage, lucky dressage i kentaurem athen. Które z nich ma najkrótszą tybinkę?  :kwiatek:

No lucky przeciez, to juniorskie siodlo i 16.
Czy działa w Pl jakikolwiek przedstawiciel Kentaura pasujący te siodła i posiadający siodła testowe?
W ofercie sklepów internetowych siodła są,żaden jednak nie ma testerów, google za to wypluwają jako namiar do przedstawiciela nieistniejący już equi-comp.
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
07 czerwca 2013 08:48
co do siodła ratomki germidy to też długo miałam ten problem z rozstawem łeku i w końcu musiałam go zawieść do sklepu i odpowiednio poprosić żeby mi wymierzyli więc nie jestem pewna czy na tych numerach jest rozmiar ponieważ ja miałam 31 a w moim numerze nie było ani 31 ani 1🙂
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
07 czerwca 2013 08:50
ja polecam natomiast siodła kieffera ulle salzgeber! Jest poprostu wspaniałe jeżeli ktoś lubi duże poduszki kolanowe. Ja się przesiadłam z ratomki w tego kiffera i duzo bardziej jestem z niego zadowolona. Po pierwsze ma ktotsza tybinke od ratomki po za tym jest głebokie i dosc mocno trzymające ale nie az tak trzymajace że sie nie da w nim swodobnie jezdzic.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
07 czerwca 2013 08:59
Elfik,
masz taki przycisk "zmień", on działa.
Poza tym, wypadałoby znać nazwę ulubionego siodła 😀

Petit,
zlituj się i daj jakieś fotki Twojego HBContact 😀
ash   Sukces jest koloru blond....
07 czerwca 2013 09:01
No właśnie Petit, czekamy na fotki.
Widziałam tylko na Fb Honoraty, ale to za mało 🙂
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
07 czerwca 2013 09:02
a to może sprecyzuj w takim razie gdzie sie pomyliłam?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
07 czerwca 2013 09:08
Obejrzyj swoje siodło, to się dowiesz.
Czy działa w Pl jakikolwiek przedstawiciel Kentaura pasujący te siodła i posiadający siodła testowe?
W ofercie sklepów internetowych siodła są,żaden jednak nie ma testerów, google za to wypluwają jako namiar do przedstawiciela nieistniejący już equi-comp.


spytaj forumową equi.dream na pewno Ci pomoże lub zadzwoń prosto do sklepu yard-equites.pl 🙂
ladydill wielkie dzięki  :kwiatek:
No lucky przeciez, to juniorskie siodlo i 16.


tak, tylko mam dylemat czy sie z tyłkiem w nie zmieszczę..
Miałam 16,5 i nie wiem w sumie, czy nie było za małe..
(na zdjęciu mam chyba za krótkie strzemiona i ogólnie tendencję do kaczego kuperka, ale poglądowo🙂
witam, ja zawsze z pytaniami 🙂 czym konserwować skórę z renifera w Scandice ?
Thymos, na pewno nie za małe. Mnie okropnie tyłek na tylni łęk odjeżdżał w siodle, które było na mnie za duże (mam 170 cm, jeździłam w 17,5) i mój dosiad wyglądał bardzo podobnie do tego na Twoim zdjęciu  - ratowałam się pochyleniem ciała i cofaniem ręki. Teraz jeżdżę w 16 i jest o niebo lepiej 😉 A tyłka trzeba pilnować tak czy siak, żeby nie odjeżdżał 😉

Czy siodło na Twoim zdjęciu nie leci przypadki na tył?
Wilga - zerknę na swoje Ratomki pod wieczór, może uda się to jakoś rozszyfrować  😉
Thymos, na pewno nie za małe. Mnie okropnie tyłek na tylni łęk odjeżdżał w siodle, które było na mnie za duże (mam 170 cm, jeździłam w 17,5) i mój dosiad wyglądał bardzo podobnie do tego na Twoim zdjęciu  - ratowałam się pochyleniem ciała i cofaniem ręki. Teraz jeżdżę w 16 i jest o niebo lepiej 😉 A tyłka trzeba pilnować tak czy siak, żeby nie odjeżdżał 😉

Czy siodło na Twoim zdjęciu nie leci przypadki na tył?


leci, bo już wtedy się robiło na kobyłkę za ciasne🙂
O, czyli mi się nie przywidziało - to pewnie też Ci nie pomagało 😉
W sumie identyczna sytuacja jak z moim starym siodłem, pod koniec jak jeszcze dodatkowo ja zeszczuplałam a kobył przypakował to przy zagalopowaniach koń ruszał a ja zostawałam w miejscu dopóki tylny łęk mnie nie zabrał ze sobą 😁
A tak na serio - też na początku miałam opory, ale teraz uważam że najlepiej jeździć w najmniejszym możliwym siodle, w które tylko zdołasz zmieścić tyłek i nogi 😉
Dlategoz wlasnie kupilam juniorskie:P
faith, a no właśnie, podoba mi się całkiem ten Twój Kentaur - mogę wiedzieć ile masz wzrostu?
Mnie się ostatnio zamarzył monoflap z klockiem wyłącznie nad udem i tybinką do kolan, a do tego mini siedziskiem z wysokim tylnym łękiem - chyba tylko Bogdan zostaje? Nie widziałam takiego tworu 'na zywo' 😀
Wzrostu mam szalone 165cm 😉 przy czym udo od wewnatrz 39-40cm🙂
Bogdan wysyła do mnie siodło po korekcie w środę, więc pewnie w czwartek będzie i zrobię fotki samego siodła. Obiecuję!!!
Witam , spotkał sie ktoś z siodłem cama desing ???? możecie coś o nim powiedzieć ???
ja mam siodło CD tylko nie ujeżdzeniowe a wszechstronne skokowe model INKA (http://www.cama-info.de/42699.html)

jak dla mnie pod względem wykonania, trwałości i jazdy bardzo na +

jakiś czas temu wergeel sprzedawała ich ogłowie i pamiętam, że zarówno w opisie jak i
na zdjęciach opinia była bardzo pochlebna co do jakości skóry.
http://re-volta.pl/galeria/foto/96341
czy ktoś wie jaki to może być model Kieffera? i jaki łęk( standard czy szerszy) oznacza liczba 31?
Czy ktoś miał okazje jeździć w Euroriding Titan I? Słyszałam pozytywne opinie na temat Titan II ale nic nie wiem o jedynce. Czym w zasadzie różnią się te dwa modele?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się