Pensjonaty we Wrocławiu

Przyznaję rację Zairce jeśli chodzi o Mokre. Stałam tam trochę, a mój koń pastwiska widział tylko wychodząc ze stajni kierując się na bardzo małą kwaterkę bez trawy, bo musiał stać z innym koniem (bez mojej zgody i wiedzy), który nie mógł wychodzić na pastwiska, ponieważ toczył boje z innymi końmi, a tylko mojego tolerował ... Do tej pory nie mogę zrozumieć czemu skoro wcześniej wychodziły na pastwisko, ale na wydzieloną kwaterę (była na tyle duża, że spokojnie dwa konie przez sezon pastwiskowy by nie przeżarły tego). Nie miałam nic do tego, że stał na tej trawiastej kwaterze z drugim koniem. Dla mnie było nawet ok, bo nie musiałam zasuwać po konia 20 min. Miarka się przebrała kiedy poszły na maleńką kwatereczkę.... a jak przestał dawać się sprowadzać do stajni na noc mimo iż wszystkie konie już w niej były łącznie z towarzyszem.... zabrałam konia.
Madzuaa   optymizm przede wszystkim :)
07 czerwca 2013 19:44
Łoł, nie wiedziałam, że w stajni Mokre są takie problemy. No to dobrze, dziękuję za informację, w takim razie nie żal mi  pastwisk, choć na prawdę mnie urzekły.

W dalszym ciągu nie wiem nic "z drugiej ręki" o tej stajni w Gałowie, prośba o info nadal aktualna = :kwiatek:
Madzuaa - znam właścicielkę stajni Ardena, chodziłyśmy razem do szkoły i zaczynałyśmy jeździć x lat temu. Moim zdaniem, choć nie widziałam się z nią wiele lat możesz śmiało wstawiać tam konia, jeżeli jest taka możliwość (myślałam, że tam tylko rekreacja i pensjonatu nie ma).
szukam stajni na południu Wrocławia z dobrym karmieniem i padokami. doradźcie coś :kwiatek:
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
07 czerwca 2013 22:33
Krzyżanowice - jestem tam od 3 miesięcy. Przyszłam z innej stajni wrocławskiej ze szkieletem konia i przegnitymi kopytami.... Jako porównanie wrzucę zdjęcia 🙂

podkreślam, że różnica tylko miesiąc - koń nie dostawał nic poza tym, co oferuje stajnia:







Jeśli byś chciała, zrobię obecne zdjęcia, bo wygląda jeszcze lepiej.


Siano 3 x dziennie do woli (można samemu dołożyć ile się chce), owies wg zaleceń, do tego suszone jabłka, siemię lniane, marchewki, suchy chleb... różnie.
Padoki... niby raz dziennie, ale część koni chodzi 2 x dziennie (moja też), do tego karuzela - puszczasz kiedy chcesz, bez ograniczeń i dodatkowej kasy. Hala, dwa place do jazdy, padoki trawiaste. Obsługa super (4 stajennych z czego żaden nie pije, wszyscy ogarnięci)...

Fakt, że jestem krótko, ale mam wrażenie, że trafiłam (wreszcie) do końskiego raju 😍
taggi, a gdzie ci tak konia wychudzili?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
07 czerwca 2013 23:34
Taggi a taka Smoczyca z niej piekna byla 🙁 ehh co sie kurde dzieje 🙁
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
08 czerwca 2013 08:41
Perlica - "raj" dla koni o nazwie Platan. A przecież wszystkiego tam było pod dostatkiem 🙄 koń mi pewnie schudł z radości, że może tam stać. 🤔
tak wyglądała dzień po przeprowadzce z Platana do Krzyżanowic.

A tak wyglądała zanim do Platana trafiłyśmy:


Zairka -  no trudno - czasu się nie cofnie. A człowiek uczy się na błędach (nikomu nie polecam myślenia: "przecież nigdzie nie może być aż tak źle, jak ludzie mówią"😉. Cieszę się, że teraz stoimy tam, gdzie stoimy - jest dobrze. I myślę, że za miesiąc lub dwa znowu będzie smoczycą  🏇
Masakra. Ale masz racje. Czasu sie nie cofnie.  Ale zdjecia zostaw. Niech ostrzegaja. To zawsze dowod lepszy niz gadanie...
taggi, ale co ty robilas w platanie? 😲  przeciez bylas w bialym piasku? i co cie podkusilo zeby tam konia postawic? malo to opinii o tej stajni w tym watku sie przewija?  🙄
Ruda_H   Istanbul elinden öper
08 czerwca 2013 09:48
właśnie takie historie skutecznie leczą mnie z pomysłów o zmianie stajni ... przerażające jest tylko to, że jest ich coraz więcej  😕
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
08 czerwca 2013 10:08
Katija - wysłałam Ci PW, bo mimo wszystko - nie chcę na forum mówić o tej sprawie. Zdjęcia mówią same za siebie
czy ktoś z forumowiczów stoi z koniem w Wojnarowicach u pana Chrzanowskiego?????? bardzo proszę o odzew  :kwiatek:
czy ktoś z forumowiczów stoi z koniem w Wojnarowicach u pana Chrzanowskiego?????? bardzo proszę o odzew  :kwiatek:


Co chcesz wiedzieć? Znam tą stajnię 🙂
.
nenufarek ja nie stałam, nie stoję i zapewne stać nie będę (za wysokie progi na te nogi  😁 ) ale w zeszłe lato spędziłam tam 2 dni a z p. Anną Chrzanowską przyszło mi mieć jeszcze do czynienia (i to całkiem nie dawno) stajnia luksus, konie bardzo zadbane a właściciele zdają się być wysoce kompetentni. To wątek o pensjonatach zatem domyślam się, że w tym kierunku zadajesz pytanie. Nie wiem jakie masz wymagania ale wg. mnie stajnia cudowna.


Podpisuję się w 100%. Ja to trochę widziałam od kuchni i naprawdę polecam!
Ale bo ja wiem, czy za wysokie progi? Różne konie tam stoją, nie każdy jest w treningu, a cena chyba taka, jak wszędzie 🙂 A dojazd z Wrocka i Świdnicy dobry - autobus staje zaraz niedaleko stajni 🙂
.
Rok temu było to 750 za sam pensjonat, 1300 z treningiem (to chyba nie tajemnica?). Wokół Wrocławia pensjonaty z podobną infrastrukturą inaczej nie kosztują, bo i się nie opłaca taniej mieć stajnię z halą.
Na zawody rok temu regularnie wyjeżdżało ok. 5 osób, rzadko reszta. A mówimy o stajni na ponad 30 koni. Mi się podobało, bo tak "po niemiecku" trochę - jazda dla przyjemności na wysokim poziomie. Oby było tak w większej ilości miejsc! 🙂 Nie widziałam jakiejś rywalizacji, naśmiewania się z nie-sportowych koni.

No i aktualnie cały pakiet ma Wierzbna 🙂
A ja tak zapytam z ciekawości: większość stajni z halami w okolicy wrocławia to pensjonaty na ponad 20 koni, a większość osób przyjeżdża do koni po pracy/szkole więc w godzinach popołudniowych- jak wy się ludziska mieścicie na tych halach zwłaszcza, że większość jest nie wymiarowa.
.
Frans, w ozorowicach sprawa jest rozwiazana za pomoca tablicy z grafikiem i regulaminu, ze na hali moga chodzic na raz max 3 konie. wpis na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy.
falletta szukam pensjonatu na południu Wrocławia z dobrymi warunkami dla spokojnego konia, który potrzebuje porządnie zjeśc 😉
ważne są też padoki
hala nie jest mi niezbędna do szczęscia, zwłaszcza teraz latem

może znacie jakieś małe przydomowe stajenki z dobrą opieką??

albo czy ktoś coś wie o Krzyżowicach?? (technikum)
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
08 czerwca 2013 22:39
U nas też jest grafik halowy ale jakoś nikt się nie wpisuje bo u Nas faktycznie mimo 17 koni  w pensjonacie samym + rekreacji nikt sobie nie przeszkadza, jakoś wszyscy sie mijają 🙂
.
Frans, w ozorowicach sprawa jest rozwiazana za pomoca tablicy z grafikiem i regulaminu, ze na hali moga chodzic na raz max 3 konie. wpis na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy.

to brzmi logicznie, ale takim sposobem płaciłam za stajnię z halą a jeździłam ciągle na zewnątrz mimo że tylko 5 osób były w pensjonacie jezdnych, a jak w końcu się dopchałam ktoś zawsze wciskał się z lonżą o rekreacji nie wspomnę choć była tylko 2h.(akurat w godz o której byłam w stajni regularnie),
Dlatego tak z ciekawości się zapytałam, bo jakoś ciężko mi było wyobrazić trening mini skokowy na hali w środku zimy.
W Ozorowicach nie ma rekreacji ani lonżowania na hali 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
09 czerwca 2013 08:35
nenufarek, warto się wybrać do Krzyżowic i sprawdzić czy mają miejsca. Są trawiaste pastwiska i są padoki, jest i małą hala. Stajnie prowadzi bardzo kompetentne małżeństwo - znają się na koniach, można zapytać o radę w tym czy w tamtym. Uczniowie mają zajęcia w stajni, często ktoś zagląda do koni. Dla mnie, bez prawka, dojazd jest taki sobie, zwłaszcza w niedzielę jest mało połączeń. Na trasie Wrocław-Świdnica mam jednak busy co godzinę cały tydzień.
Frans, nikt ci nie zabroni wpisac sie na tydzien do przodu 😉 na trening skokowy panuje niepisana zasada, ze wpisuje sie dodatkowo max 1 kon.
dziękuję za oświecenie  😉 zawsze mnie to nurtowało, bo tam gdzie stoję to często był/jest problem aby kupę po koniu posprzątać lub poskładać po sobie drągi- ale wszystko zależy od organizacji- zazdraszczam
Frans, w dużych stajniach zależy od organizacji i, w dużej mierze, od zdyscyplinowania pensjonariuszy.
W małych problem nie istnieje. U nas w pensjonacie stoi 6 koni, z czego dwa nie chodzą pod siodłem (klacz wysokoźrebna i klacz ze źrebakiem). Nawet jeśli wyjątkowo wszyscy zjadą się na jedną godzinę to i tak spokojnie pojeżdżą razem na hali.  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się