Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 czerwca 2013 21:45
Sigma, dokładnie tak mam. Nawet na tej opaseczce noworodkowej nie miałam. Mama zna rodzeństwa, czwartej się jej nie udało zapamiętać :p
Przy oddawaniu krwi się można dowiedzieć jaką się ma grupę 🙂 Ja na moich szalonych studiach miałam oznaczanie krwi na ocenę, więc sama sobie zbadałam, a raczej potwierdziłam ab+
nikt nie patrzy na karteczki, breloczki i inne bransoletki, tylko przed podaniem krwi oznaczaja grupe, bo jesli czlowiek dostanie nieprawidlowa grupe krwi, to odpowiada za to lekarz. nie wiem jakie jest stanowisko oficjalne, ale wiem to od lekarzy, ze nie podadza krwi dopoki nie oznacza grupy.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 czerwca 2013 22:07
Zawsze może dostać 0rh-  😉
Gillian   four letter word
07 czerwca 2013 07:49
toć przeca pisałam, znowu nikt mnie nie czyta 😀
Czy w wieku 17 lat można zacząć trenować gimnastykę?
Oczywiście nie zawodowo, czysto hobbistycznie, zależy mi na tym aby się rozciągnąć 😉 da radę?
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 czerwca 2013 15:41
Wszystko się da, ostatnio widziałam filmik z babeczką lat ponad 80, która śmigała na poręczach.
o kurczę 😀
słyszałam opinie, że w moim wieku nie rozciągnę się już aż tak..
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 czerwca 2013 16:15
Na IO się może nie dostaniesz, ale skoro chcesz, to warto spróbować.
Pialotta, można 😀
Czy jak się pije za dużo mięty to może coś się stać 🙂?
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 czerwca 2013 19:17
abre, właśnie o tę babeczkę mi chodziło, świetna jest!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 czerwca 2013 21:14
Cricetidae, brzuch Cię może bolec.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
08 czerwca 2013 08:46
Dziewczyny jak używacie (jeśli używacie) żelowe podkładki pod siodło? Podkładka/czaprak/siodło, czaprak/podkładka/siodło czy też podkładka/siodło?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
08 czerwca 2013 09:30
Czaprak, żel, siodło lub czaprak, futerko, żel, siodło
Pierwszy raz w życiu przeżywam dosłownie NALOT jaskółek (to są chyba te oknówki zwyczajne, ale pewności nie mam). Wydziubały sobie gniazda po obu stronach balkonu sąsiadki nade mną w elewacji. Ona sama nie chce nic z tym zrobić, jej nie przeszkadzają. Ja ze swojego balkonu nie dosięgnę. A zaczyna mnie to niemiłosiernie wkurzać, bo jaskółki drą się od rana do wieczora, jak tylko wychodzę na balkon to zaraz mnie atakują całą chmarą (bronią gnizd) no i oczywiście balkon i okna cały czas są zbombardowane.

Chcę zadzwonić w poniedziałek do spółdzielni, żeby zajęli się tym tematem, ale z drugiej strony żal mi tych pisklaków co siedzą w dziurach... :/ Co oni z nimi zrobią jak przyjdą zacementować elewację? Bo jak zacementują na żywca to może jeszcze warto się przemęczyć... Już sama nie wiem...
Czy jeśli w przepisie na ciasto/ciastka jest masło w sporej ilości a ja nie lubię jego smaku to mogę zastąpić je margaryną albo zrobić cokolwiek innego, żeby ten smak zneutralizować?
Chess Ja zmieniałam czasami na olej. Tylko znajdź sobie przelicznik, żeby wyszła Ci taka sama ilość i powinno być ok. 🙂
Olej? Nawet jak mam użyć masła hmmm w postaci stałej? Nie wyjdzie mi wtedy za rzadkie ciasto?
A robisz takie typu kruche jak na tartę np.? To ja bym nie zamieniała. Musisz przecierpieć. 🙂
Robię kruche w stylu piegusków i niestety nie wyobrażam sobie dodawania oleju. Cyba następnym razem spróbuję z margaryną bo nie znoszę tego smaku (na szczęście innym nie przeszkadza), najwyżej wszystko się zmarnuje  🤣
Do kruchego ja też nie dodawałabym oleju. 😀 Właśnie to wszystko zależy od ciasta jakie robisz.
Z margaryną spokojnie można, ja robię i zawsze wychodzi 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 czerwca 2013 18:28
mam mp3 takie o:

w sumie, mam już je 3 lata, ale właśnie mi przyszło na myśl, żeby zapytać jak w tym utworzyć playlistę, bo nie umiem. ktoś wie?
sandrita, przepraszam cie, ale napisze to. zawsze, jak ktos wyrzuca jaskolki mysle sobie, ze jest strasznie podla osoba.
a jesli myslisz, ze ktos sie przejmie pisklakami to jestes w duzym bledzie. po prostu zalataja dziure i tyle.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
08 czerwca 2013 19:52
Też obstawiam że załatają, wcisną tam piankę budowlaną i będą mieć gdzieś że tam są pisklaki 🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 czerwca 2013 19:57
No, ale nie będzie miała jaskółek, będzie spokój i będzie robactwo. U mnie wieczorami na ulicy jest jazda, bo jaskółki się kotłują, latają i piszczą. Mi to nie przeszkadza, przynajmniej wiem,  że jest lato.
Kiedyś natknęłam się na filmik, gdzie pewna Niemka zrobiła pokaz sztuczek ze swoim tarantem. Najbardziej w pamięć zapadło mi to, że dziewczyna położyła się spać, przykryła go kołdrą, a ten potem nie chciał wstać i co chwilę przykrywał się tą kołdrą. Zna ktoś może tytuł tego filmiku?  :kwiatek:
Ta kobieta jest cudowna.  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się