Sesja/Studia i t d ;)

ja po swoim trzytygodniowym maratonie właśnie robię sobie wolny weekend.
od jutra kolejne trzy tygodnie biegu dzikiej świni  😍
Ja też przerwa. Cała anato do egz z topów zrobiona. Teraz pół godzinki i powtórzę. Jutro na fakultecie powtórzę i jadę z epidemio 😉
Czy jest ktoś chętny kto by mi sprawdził merytorycznie pracę z anatomii?
Nie byłam na żadnych zajęciach, nie wiem co z czym się je i piszę wszystko czuja 🙂
Moja praca to czynny aparat ruchu: układ mięśniowy. mięśnie szyi, głowy, klatki piersiowej, brzucha, grzbietu, przepona, mięśnie kończyn. Krótka charakterystyka, podać przyczepy, działanie (funkcje)

Jestem jeszcze w trakcie, ale jakby był ktoś ogarniający kto by rzucił okiem...  🙇
Umie któraś z was, jezykiem zrozumiałym dla laika, wytłumaczyć co to jest entropia, do czego służy, po co wprowadzono to pojecie itp?  :kwiatek:
może jest tu jakaś studentka filologii angielskiej? Pilnie potrzebuję konsultacji w kwestii tłumaczenia nazw szkół typu technikum mechaniczne, zasadnicza szkoła zawodowa.
Ja zdałam speaking, którego byłam pewna, że nie zdam. W wakacje czeka mnie praca nad gramatyką, ale i tak jestem zadowolona, że sobie z większością egzaminów poradziłam 🙂 Jeszcze tylko dwa tygodnie.

Interbeta Jestem, ale się nie podejmuję. Może lepiej udaj się do ikariny, julie lub halo? Z tego co się orientuję mają one obeznanie w angielskim. Mam nadzieję, że nie pomyliłam osób 😉
korsik, ja wiem co to (z pozostałymi dwoma sprawami nie pomogę).
Nam w liceum nauczycielka wyjaśniła to tak:
Są drzewa jeszcze z liśćmi na gałęziach jesienią. Liście spadają byle jak (nieporządek) i dążą do tego żeby byle jak spaść. Jeśli człowiek z grabiami czy dmuchawą do liści nie będzie ingerował w to spadanie to nieporządek będzie się pogłębiał.
Entropia to miara nieuporządkowania tych liści.

Mam nadzieje że nic nie pokręciłam.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
09 czerwca 2013 20:22
Rozsmarkałam się totalnie, pół dnia dochodziłam do siebie, dobiłam się na zakończeniu roku z dzieciorami w zimnym pomieszczeniu ... ogarnęłam pobieżnie skrypt z potencjo. Jestem jeszcze ogarnięta, więc chyba powtórzę sobie chromatografię .. normalnie się pochorowałam -.-
Ja jutro mam egzamin z pedi i mam ogromnego stresa. Biorąc pod uwagę zdawalność tego shitu dopuszczam do siebie powoli myśl o wrześniu  🤔 No i ciągle czekam na wyniki dwóch zaliczeń...
Powodzenia!

Ja mam zerówkę z OWI, a w środę ustny z prawa 😵
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
10 czerwca 2013 03:09
Nie wiem, czy dalej się uczyć, czy spać  🤣
Jeszcze przejrzę książki i pomyślę  😉

edit: Jednak się zdrzemnę, bo o 14. będę ledwo żywa...
Dementek, to trzymam kciuki! 🙂

Ja właśnie mobilizuję się do nauki, ale nie idzie mi to łatwo.
Weźcie mi dziewczyny powiedzcie jak to możliwe, żeby się codziennie uczyć co najmniej od 8 do 21 z małymi przerwami a dzisiaj dojść do wniosku, że się nic nie pamięta  😵 Totalna załamka, a do egzaminu zostały 3 dni nie licząc dzisiejszego. Aż się zastanawiam czy warto iść i zrobić z siebie kretyna dostając jakieś 5 % i to tylko dzięki strzelaniu.
Czy ktoś ze studiujących zna się na prawie autorskim i przemysłowym ? Albo uczył się ktoś o tym i ma jakieś notatki ?  :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 czerwca 2013 09:09
powcy ja to przerabiałam w zeszłym roku na OWI, notatek niestety nie mam, ale ustawa jest na tyle jasna i przejrzysta, że nie ma problemów z jej zrozumieniem  😉


Interbeta jak się uczyłaś tyle czasu to znaczy, że umiesz. Teraz nic nie pamiętasz, ale wejdziesz na egzamin i nagle sobie przypomnisz  😉 Także idź na egzamin i "strzelaj" na 100%!  😀
Też mam właśnie owi i nie jest to dla mnie na tyle jasne, zeby zaliczyc z tego kolosa 😉 a pytania są typowo opisowe, więc łatwiej uczyć się z notatek niż czytając tą całą "ustawę"...
galopada_   małoPolskie ;)
10 czerwca 2013 09:37
Interbeta ja wczoraj spędziłam 17 godzin nad książką  😂 wstałam o 6, uczyłam się sama od 7 do 11, od 11 miałam moje codzienne 8 godzinne naukowe kółko naukowe z koleżanką, następnie odpoczywałam dwie godziny i siedziałam do 2. Dzisiaj zaczęłam o 7.30 i aktualnie mam pol godzinną przerwę w oczekiwaniu na koleżankę. Po dniu dzisiejszym zostanie mi go ogarnięcia kończyna górna i nerwy czaszkowe plus jakies drobnostki typu wymiary miednicy, miesnie brzucha, sledziona  😵
ja wlasnie skonczylam k. gorna jeśli w ogóle można tak powiedzieć bo rzeczy typu zbieranie krwi zylnej ze stopy  opuszczam . i zaczynam przeglądać wszystko od poczatku. ale ja chyba nie umiem się uczyć przy takim ogromie materialu bo z poprzednich preparatow w głowie pustka :-( także wrzesień czeka jak nic.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 czerwca 2013 11:34
Ja dla odmiany siedze w BUGu i rozwij watek teoretycznego wstepu do budowy wizerunku politykow.
ja mam przerwę na obiad, tfu, znaczy się, kanapki.
potem do 19 (ryć zaczęłam o 5) sobie jeszcze poryję, a co mi tam, przecież nie mam ciekawszych zajęć...
jutro za to w ramach rozrywki pojadę odebrać żelazko ze sklepu..., ale to też dopiero po wyrobieniu dziennej normy nauki.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
10 czerwca 2013 13:29
Ja dzis pozałatwiałam wszystkie urzędy, wpis, konia ... zjadłam, idę się wykąpać i jadę z wykładami. Dużo nie ma, więc liczę, że dziś ogarnę wykłady, a jutro głównie obliczeniówki , o których na śmierć zapomniałam  😵
Mam pytanie czy ktoś z Was wie jak korzystać z Wirtualnych Gabinet Rycin UJ? Jest tam książka, która jest mi potrzebna do pracy lic. Bardzo dziękuje za odpowiedź 🙂  :kwiatek:


Albo czy ktoś ma możliwość podesłania mi raportu " Praca zbiorowa pod red. K. Gawlikowskiej-Heuckel:
"Województwo Wielkopolskie"
Chuda, a jakiej książki dokładnie szukasz z tych rycin?

" Praca zbiorowa pod red. K. Gawlikowskiej-Heuckel:
"Województwo Wielkopolskie"
A ja jutro mam egzamin z higieny mięsa i zwierząt rzeźnych. A tak już mi się nie chce uczyć 😵 Więc robię już tylko testy, testy i jeszcze raz testy(okazało się, że jest ich caaałkiem sporo :hihi🙂

Proszę jutro o kciuki o 8.15  :kwiatek:
Mi się zaczyna maraton od jutra, każdego dnia egzamin, zaliczenie albo po dwa dziennie 😵 jednego dnia prosto z terenówki na drugim końcu miasta muszę lecieć na egzamin. Teoretycznie 18 czerwca mamy oddać indeksy ze wszystkimi wpisami, nie przewiduje się jakichkolwiek poprawek żeby jak najszybciej zacząć obrony. A moja praca licencjacka nie skończona, termin obrony nie ustalony.. i jeszcze bieganie z kartą obiegową po pieczątki 🤔wirek:
Już powoli dostaję świra, spać po nocach nie mogę, jeść nie mogę, ręce mi się telepią, tylko herbatę hektolitrami piję i palę coraz więcej. Tak jakby się nie można było uczyć na bieżąco 😁
Chuda, na pewno tam jest? Wątpię, żeby Europeana coś przeoczyła, a wypluwa tylko raporty dotyczące małopolski:
http://www.europeana.eu/portal/search.html?query=Gawlikowska-Hueckel&rows=24

O czym w ogóle ma być ten Twój raport?
Chuda, na pewno tam jest? Wątpię, żeby Europeana coś przeoczyła, a wypluwa tylko raporty dotyczące małopolski:
http://www.europeana.eu/portal/search.html?query=Gawlikowska-Hueckel&rows=24

O czym w ogóle ma być ten Twój raport?



Jest na pewno.

Tu pokazuje mi, że jest (nie wiem czy link u Was będzie działał) pozycja nr 10.
Raport jest opisem Wielkopolski.

Tu jest to samo tylko, że Zachodniopomorskie
http://www.ikzm-oder.de/download.php?fileid=2167

nie umiem skrócić linku wiec usuwam
Chuda, skróć link, bo rozjechało forum.

Ten katalog, co jest na stronie WGR-u, to normalny katalog Jagiellonki, Virtua - pokazuje dwa egzemplarze: jeden archiwalny, czyli nie do dostania, drugi wypożyczany standardowo, czyli w Jagiellonce na miejscu.
Skanów w tej witrynie nie ma.
aa ok 🙂 myślałam, że mogę wirtualnie przeczytać 🙂
Dziękuje za pomoc  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się