Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

od naocznych świadków pokazu słyszałam, że któraś z dziewczyn zupełnie nie radziła sobie z koniem, który podobno z każdym krokiem wyciągał jej wodze z ręki. Albo dziewczyna źle się przygotowała, albo koń na pokazie dostał jobla.
wątek zamknięty
Oglądam sobie właśnie zdjęcia znajomej z pokazu...niektóre mnie po prostu przerażają.... 🤔

KLIK! Połozony koń, z powypinanymi jakimiś czarnymi wodzami czy tam gumami, pelham i ,,na maksa " zapięty pas. Tylko czekać aż się zaplącze w te wszystkie paski

KLIK! Tu dokładnie widać wypięcie. Przeraża mnie również postawa tej dziewczyny względem konia, kurczę...może to być i najbezpieczniejszy koń na świecie, ale żeby na tak dużej imprezie stawać tuz za zadem konia?? Spłoszy się, coś mu zacznie przeszkadzać, kopnie i juz po dziewczynie...

I to jeszcze KLIK!
wątek zamknięty
Plackowata: brak mi słów... doskonale pasuje tutaj przysłowie "im więcej patentu tym mniej talentu" 😵

edit: część mojego posta została usunięta na prośbę osoby, której ta treść dotyczyła.
wątek zamknięty
Plackowata Może chcieli upodobnić się do stylu Hiszpańskiej szkoły jazdy ? (co ich oczywiście w żadnym wypadku nie tłumaczy i nie usprawiedliwia). Tam też te konie mają różnego rodzaju patenty. Z tą różnicą, że jednak te wszystkie figury wyglądają znacznie inaczej. Nigdy nie przepadałam za tego typu "atrakcjami" (mimo iż mój koń umie wiele sztuczek) gdy w grę wchodziły takie kiełzna do tego patenty i czasami brak doświadczenia ze strony jeźdźca.

vampiria Im szybciej tym lepiej, kto by tam się przejmował koniem....
wątek zamknięty
Naprawdę nie pojmuję... Co oni na tym pokazie niby takiego wspaniałego pokazywali? Bo patrząc po wstawionych tutaj zdjęciach to nie pokazano nic czym można było by się pochwalić. Oprócz przepięknych fryzów 😍
wątek zamknięty
Ronin.   Każdy orze jak może.
10 czerwca 2013 21:45
Ooo to zdjęcia z pokazów na csi 4* w Poznaniu
wątek zamknięty



Edit: usunęłam ten post na prośbę osoby, której dotyczyła treść mojej wypowiedzi.
wątek zamknięty
Plackowata Może chcieli upodobnić się do stylu Hiszpańskiej szkoły jazdy ? (co ich oczywiście w żadnym wypadku nie tłumaczy i nie usprawiedliwia). Tam też te konie mają różnego rodzaju patenty. Z tą różnicą, że jednak te wszystkie figury wyglądają znacznie inaczej. Nigdy nie przepadałam za tego typu "atrakcjami" (mimo iż mój koń umie wiele sztuczek) gdy w grę wchodziły takie kiełzna do tego patenty i czasami brak doświadczenia ze strony jeźdźca.

Pokazcie mi kogos z HSJ na patentach. Konie pod siodlem chodza na munsztuku, na dlugiej wodzy ew. Z wypinaczami.
Oczywiscie to jest juz poziom super high, ale zgadzam sie z wami ze pokazywanie braku umiejestnosci chyba hehe bez sensu.
Sama raz bralam udzial z moim koniem w pokazie, o czym, dowiedzialam sie dwa dni wczesniej, byl to pierwszy wystep i moj i konia, w koncu wszystko wyszlo ale gorzej niz lepiej 😉 Ale publika chyba sie smiala razem ze mna 😉
wątek zamknięty
Widziałam te pokazy na żywo. Zarówno w sobotę jak i niedzielę. Nic ciekawego, wręcz dość słabo, konie pozapadane, spięte, co chwile coś im nie wychodziło i było to widać. Co do patentu, nie będę się wypowiadać. 😉
Pokazywały elementy hiszpańskiej szkoły jazdy, pracy w ręku, więc konie na pewno były przyzwyczajone do tego, że prowadzi je człowiek idący z tyłu, bez paniki.
wątek zamknięty
Zorilla o to, to mi chodziło, mój błąd  :kwiatek:
wątek zamknięty
Vampiria a to nie jest ogólnie wędzidło do powożenia ? Ja niezbyt się znam, ale mamy takie wędzidła z podwójnymi kółkami i myślałam, że to tylko do bryczki itp.
wątek zamknięty
Bischa   TAFC Polska :)
11 czerwca 2013 00:47



Czy mi się wydaje, czy również siodło żyje własnym życiem?
wątek zamknięty
I to jeszcze KLIK!

kon jest wypiety do czanki. slabo. a wodza prowadzaca jest czarna. double slabo.
ogolnie slabo jak na pokaz.
wątek zamknięty
W sumie slabo jak na cokolwiek 😉
wątek zamknięty
co do tamtego wędzidła :  Po pierwsze w tym wędzidle Kacper nie chodzi na codzień. Jest to wędzidło do tego ogłowia a ogłowie potrzebne było do zdj a że sie spieszylismy to nie rozkręcłam go aby wymienić wędzidło i wszystko jasne  🤔wirek:

z jakiegoś fan pejżda na fb
[quote]Nie ogarniam :/ Mam koleżank i ona dostała kuca od fundacji.Miała go zajechać i miał iść do szkółki.Przez te miesiące gdy go zajeżdżała przywiązała się do niego p,ten kuc nie nadawał sie dla dzieci.Dobra i po kilku sporach okazało się iż ona go zatrzyma i to jej koń prywatny.A za hotel itp płaci była prezeska LKJ'otu.Ostatnio pojechała w teren po za rejon stadniny.Potem nie wiem co było ale zamkneli jej kuca,zamkneli jej boks na kłutke.Kuc stoi tak już 3/4 dni 🙁 A zamknęli go dlatego,że nie powiedziała nikomu o tym że jedzie w teren i dla tego,że niby kasku nie miała.A miała...Powiedzieli,że otworzą boks jak prezes była LkJ zapłaci im 16 tysięcy...Bo niby tyle jest wina za pensionat za tego kuca..WTF?! [/quote]
wątek zamknięty
desire   Druhu nieoceniony...
11 czerwca 2013 08:27
[[a]]http://konie.bazoom.com/pl/galeria/1290-polski-ko%C5%84-szlachetny-po%C5%82krwi-orlando[[a]]
wstydziłabym się pokazywać publicznie zdjęcia takiego chudzielca..  🙄
wątek zamknięty
kiche_wilczyca   Emerytowany jeździec
11 czerwca 2013 09:34
desire, może ta jego chudość jest związana z "ogromnym temperamentem"   
wątek zamknięty

z jakiegoś fan pejżda na fb
[quote]Nie ogarniam :/ Mam koleżank i ona dostała kuca od fundacji.Miała go zajechać i miał iść do szkółki.Przez te miesiące gdy go zajeżdżała przywiązała się do niego p,ten kuc nie nadawał sie dla dzieci.Dobra i po kilku sporach okazało się iż ona go zatrzyma i to jej koń prywatny.A za hotel itp płaci była prezeska LKJ'otu.Ostatnio pojechała w teren po za rejon stadniny.Potem nie wiem co było ale zamkneli jej kuca,zamkneli jej boks na kłutke.Kuc stoi tak już 3/4 dni 🙁 A zamknęli go dlatego,że nie powiedziała nikomu o tym że jedzie w teren i dla tego,że niby kasku nie miała.A miała...Powiedzieli,że otworzą boks jak prezes była LkJ zapłaci im 16 tysięcy...Bo niby tyle jest wina za pensionat za tego kuca..WTF?! [/quote]
[/quote]

eee ?  😲 gdzie to takie cuda powypisywane i przez kogo ? 😀
Mi to już na samym początku śmierdzi...fundacja, która miała oddać konia do szkółki ? Już samo to jest nie halo, bo na ogół fundacje na koniach zarabiać nie mogą.
16 tysięcy za brak kasu i wyjazd w teren bez zgody ? 😀 ciekawe;p
wątek zamknięty


co do chudości konia ...

zedytowałam zmieniając na link do zdjęcia (był link do photobloga)
wątek zamknięty



Edit: usunęłam ten post na prośbę osoby jak w powyższych, edytowanych przeze mnie wiadomościach.
wątek zamknięty
Co do Cabrioli to coraz większa żenada te ich pokazy...swego czasu byłam świadkiem treningów i uwierzcie ze te patenty w których teraz chodzą to pikuś. szkoda tych koni na sile próbują pokazać ze coś potrafią 
wątek zamknięty
Ale tego siwego PRE maja pieknego  😍
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 czerwca 2013 15:12
deksterowa, nie da się z fotorelacji wyodrębnić linka do osobnego zdjęcia i teraz nie wyświetla się nic  🙄
wątek zamknięty
ok, zrobiłam screena z tego photobloga, zeby nie wstawiać całosci, przycięłam co interesujące.
Być moze nie ma w tym nic bardzo skandalicznego, ale chciałam to zdjęcie pokazać w celu odpowiedzi na :

[[a]]http://konie.bazoom.com/pl/galeria/1290-polski-ko%C5%84-szlachetny-po%C5%82krwi-orlando[[a]]
wstydziłabym się pokazywać publicznie zdjęcia takiego chudzielca.. icon_rolleyes
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 czerwca 2013 21:03
Spytałam, czy nie szkoda jej na takim chudym koniu jezdzic i napisała mi, że to starszy koń. To chyba tym bardziej zostawiłaby go w spokoju?  🤔
wątek zamknięty
No tak, w koncu wg tej strony ma 6 lat..
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 czerwca 2013 23:19
http://www.photoblog.pl/agusia93xd/152605889/pogonia.html

"Instruktorka" ze szkółki (IRR), która wystartowała w LL na własnym podwórku na 7-letniej kobyle chodzącej w szkółce (trenuje ją pod okiem drugiej instruktorki, która ma ponoć trenera II klasy 😉 ). Nie ukończyła żadnego parkuru i ma pretensje do deszczu, do słońca...,do konia.

I jak tu się dziwić, że tak marnie prezentuje się polskie jeździectwo skoro jeździć uczą takie osoby, skoro takie osoby dostają uprawnienia by nauczać.
wątek zamknięty
tragedia.... i weź takiemu tłumacz.... jeszcze koń zrolowany... najlepiej zwalić na konia. Zapewne jest tak, że koń aż gwizda, ale jeździec...
wątek zamknięty
Z cyklu dopasowane siodła. Podolszyn.



znam tą dziewczynkę osobiście. Siodło to "prestige happy pony" czyli rozmiar 15 i z tego co wiem szuka nowego siodła. Czyli jak na kuca A1 odpowiednie. Na zdjęciu widać jak siodło w pewnych miejscach nie dotyka grzbietu konia, ale może nie dopięła popręgu czy coś... Nie wiem co widzisz na tym zdjęciu aż tak rażącego żeby nazwać to kwiatkiem...
wątek zamknięty
dawraziowa podpowiem Ci co rażącego widać w tym zdjęciu: lewitujące siodło. Tył siodła podniósł się znacznie do przodu, co raczej przy dopasowanym siodle nie powinno mieć miejsca.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.