Konie achał-tekińskie

Nie wiem, chcę się mylić, ale sądzę, że bardzo nieambitne.
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
03 czerwca 2013 17:21
Nie mogę się napatrzeć na te cudeńka 😍 Marzy mi się achał na własność odkąd pierwszy raz usłyszałam o tej rasie, ale do tej pory nawet nie udało mi się na żadnego nawet na żywo ujrzeć...
Ciekawym byłoby posiadanie konia tej rasy z polskiej hodowli. Swoja drogą zastanawiam się jakie są różnice cenowe na 'rynku' w Polsce a np. euroazjatyckim? Jestem dumna że w naszym kraju i ten aspekt powolutku, ale kwitnie! Czego dowody na zdjęciach z poprzednich wypowiedzi..🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
03 czerwca 2013 18:40
Katarina_89, szkoda, skoro mówisz, że tak fajnie się zapowiada. On dalej jest ogierem?

Tęczusia, w Polsce możesz w tej chwili kupić konia AT za 8-10 tysięcy euro. Młodzież z Dziemian, która była w ostatnim czasie na sprzedaż to kwoty zaczynające się od 15 tysięcy. W Rosji jest szerszy przedział cenowy, bo i koni jest więcej. Są konie za 4-5 tysięcy (lub nawet mniej - w tej chwili stadnina im. Naiba Idrisa sprzedaje dwudziestoletnią klacz hodowlaną za 2 tysiące euro), są i takie za 20, 40 lub 60. Plus dolicz sobie transport. Są też te teoretycznie niesprzedawalne, ale wiadomo jak to jest. Mają w Stawropolu taką jedną ślicznotkę i cena jest zaporowa - ponad 1,5 miliona złotych. 😎

Ten pan też jest na sprzedaż - fajnie biegający na torze, stawropolskiej hodowli Rekhber (Piastr - Rapsodiya):



Jeśli chodzi o sylwetkę - dla mnie ideał.
Tęczusia na czwartek zapowiada się nam do Boskiej Woli gość z Poznania. Jeśli chcesz, prześlij mi na PW namiary na siebie (telefon, mail) - to może zabierzesz się przy okazji..?
ojej 🙁 zmartwiłaś mnie Pursat.  No nic może kiedyś będzie mnie stać  😉
Śledzę ten wątek już od jakiegoś czasu, bo bardzo podobają mi się te konie.
Pewna bardzo sympatyczna koleżanka z mojego roku na studiach zwykła mawiać, że o przyszłość się nie martwi: będę ambasadorem - albo ambasadorową....

Jak to z cenami jest i skąd się biorą, wyjaśniłem: http://boskawola.blogspot.com/2013/06/sztuka-negocjacji.html
Pursat   Абсолют чистой крови
05 czerwca 2013 19:07
No nic może kiedyś będzie mnie stać  😉

Może mnie też. 😉

Przy okazji pokażę wam jeszcze jednego - ogier Gapur, sprzedany za grube tysiące do... Chin. 🙂 Pozazdrościć właścicielowi. 🙂



Oraz jego ojciec - Garayusup, ale on nadal w Rosji:



Zdjęcia by Katya Druz
Ten też do Chin pojechał. Nie znam się zupełnie, wiec nie wiem czy grube pieniądze jest wart. Chyba raczej tak, bo cenę za stanówkę mają niezłą - ok 7500 PLN.
Wiecie co to za koń?
Pewna bardzo sympatyczna koleżanka z mojego roku na studiach zwykła mawiać, że o przyszłość się nie martwi: będę ambasadorem - albo ambasadorową....

Jak to z cenami jest i skąd się biorą, wyjaśniłem: http://boskawola.blogspot.com/2013/06/sztuka-negocjacji.html


Dzięki już wszystko stało się dla mnie jasne  :kwiatek:
Hodowcy są szczęśliwi dopóki nie nastanie moda na daną rase. Wtedy wiele rzeczy idzie w łeb w tym cena.
Tak się stało już z kilkoma rasami w tym kraju.

A ja się do was wybieram w wakacje. Mam nadzieję że jeszcze zastane wasze małe. I tym razem być może z innymi fanami tych koni.
I może na troszkę dłużej niż kilka godzin.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
06 czerwca 2013 12:02
Pursat, ten Rekhber i Gapur są obłędne...

a wstawiłabyś jeszcze tę zaporową klacz?

widzę, że mój faworyt z tej stronki nadal się nie sprzedał : http://www.akhal-teke.pro/in-training/Agalarkhan/ 😉
pozostaje tylko wzdychać...

Pursat   Абсолют чистой крови
06 czerwca 2013 13:52
Wild Horses, ja nie znam, ale jak masz link do oferty stanówki, to pewnie jest tam podane pochodzenie i to już może nam coś powiedzieć o koniu. Podejrzewam, że papier ma dobry, bo Chińczycy kupują drogie konie, czyli z renomowanych hodowli. 🙂

Sucha, daj cynk wcześniej jak będziesz jechała. 😀

aleqsandra, proszę - Oressa (Karar - Oinavach) - jedna z ostatnich córek Karara i jeden z niewielu koni takiej maści po nim:



Na tym ostatnim prawie jak arab  😁 I wcześniej na tej stronie też (ideał z 3 czerwca).

Bardzo interesuje mnie jedna rzecz. Może już o tym pisaliście, a ja przeoczyłam, w takim razie proszę o link.
Klaczom Jacka urodziły się źrebaki - gratulacje! - i co dalej? Jak wygląda procedura wyrabiania papierów żeby źrebaki na całym świecie były uznawane za rasowe?
To jest bardzo proste. Pod koniec czerwca, o ile żadna kobyła nie dostanie w międzyczasie rui (mam taką nadzieję...) i tak muszę zaprosić pana doktora na badanie usg. Przy okazji pobierze krew źrebiętom i wyśle się ją do Poznania w celu oznaczenia polimorfizmu białek. Wynik tego badania plus pewna kwota plus wypełniona tzw. "zayavka" z opisem źrebięcia - pojadą sobie pocztą/przelewem do Riazania. Po ok. 6 tygodniach przyjdą pocztą paszporty tzw. "międzynarodowe", z pełnym rodowodem.

Mając je w ręku zgłoszę źrebięta normalnie do PZHK - przyjedzie zootechnik i opisze, a rodowód z tego "międzynarodowego" paszportu zostanie przepisany do paszportu PZHK - i już.

Przynajmniej - tak zrobiłem w przypadku Margire parę lat temu. Nie sądzę, żeby coś się mogło zmienić.
Rzeczywiście proste 🙂 Myślałam, że może musi przyjeżdżać specjalna osoba uprawniona do opisu. Ale jeśli uznają polskie opisy i laboratoria to super. Dzięki za wyjaśnienia.
Wild Horses, ja nie znam, ale jak masz link do oferty stanówki, to pewnie jest tam podane pochodzenie i to już może nam coś powiedzieć o koniu. Podejrzewam, że papier ma dobry, bo Chińczycy kupują drogie konie, czyli z renomowanych hodowli. 🙂

Pursat udało mi się zdobyć dane tego konia.
Imię:Temir
O:Tohtamysh/Khalif
M: Mega/Gaigisiz

Coś ciekawego jeśli chodzi o pochodzenie?
Pursat   Абсолют чистой крови
10 czerwca 2013 17:51
Coś ciekawego jeśli chodzi o pochodzenie?

Oj tak, super papier. 🙂
Somah Geli pod Liką zdobył wczoraj brązowy medal w Mistrzostwach Regionu I JM w Ujeżdzeniu, a to oznacza, że chyba zobaczymy go w finale OOM.
Pursat   Абсолют чистой крови
15 czerwca 2013 11:11
Gratulacje!

W ubiegłą niedzielę w Piatigorsku biegali półbracia Batu Chana (po Galaly). W gonitwie nr 1 drugi był Gudjur Shah, a w gonitwie nr 10 piąty był Gudrat Shah.

http://akhaltekes.blogspot.com/2013/06/piatigorsk-2013-6-dzien-wyscigowy.html
Pursat   Абсолют чистой крови
03 lipca 2013 21:28
Genialna, co? 💘



Wygląda jak piękna łania.
Ogier Dartgyn
Niech tam inni sobie biegają jak chcą - my wolimy wyciągać kopyta!

Pursat   Абсолют чистой крови
04 lipca 2013 15:22
[quote author=Być. link=topic=135.msg1818428#msg1818428 date=1372883983]
Wygląda jak piękna łania.

[/quote]
Główka i szyja idealne. Od razu widać, że to dziewczynka. 🙂

wnyk, to ty na Dartgynie? Pracujecie nad jego plecami? Bo za jakiś czas może być problem.
Pursat, to ja 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
05 lipca 2013 14:31
Bardzo mi się Dartgyn podoba. Jak ci się z nim pracuje? Może masz więcej zdjęć z treningów? 🙂
A to jest młody koń? Grzbiet ma rzeczywiście do użytkowania wierzchowego nienajlepszy...
Pursat   Абсолют чистой крови
05 lipca 2013 15:32
Rocznik 2008.
Pursat   Абсолют чистой крови
23 lipca 2013 11:46
Jeśli będzie więcej takich ogierów achał-tekińskich jak Kambarbay i dających takie potomstwo jak on, to może hodowcy nie będą się bali użyć ich w swoich hodowlach. 😉

"Najświeższe" źrebię po Kambarbayu, urodzony kilka dni temu ogierek Ikonique SSH:









© Solaris
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
23 lipca 2013 16:33
piękny  😍
mieszanka z KWPN? czy mylę źrebola.  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się