Jak to drzewiej bywało - fotoarchiwum

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
17 sierpnia 2012 22:11
jak ja bym chciała taki wf w LO!!!


My mieliśmy. Bardzo szybko się skończyło, bo prowadzenie zajęć wolało o pomstę do nieba.
Wątek przeczytałam od deski do deski i mówiąc szczerze, spodobały mi się te zdjęcia. W mojej rodzinie uważa się, że ja sobie wymyśliłam konie 'znikąd' a okazało się, że dziadek od strony taty przez dłuższy czas pracował w niemieckiej stadninie, jednej z większych w latach bodaj 70 tego wieku, zaś jego ojciec, czyli mój pradziadek, był Krakowskim dorożkarzem. Popytam, może jakieś materiały ocalały. 🙂
Konie kazimierskie, Kazimierz Dolny 1972 r.

zdjęcia zrobione przez mojego teścia:





generalnie niewiele się zmieniło, równie dobrze mogłyby być zrobione wczoraj...
udało mi sie w końcu zeskanować zdjęcia

SIERAKÓW - wczesne lata 80-te, po lewej mój śp. Ojciec
nie ma co ukrywać ogiery "dorodne"



safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 kwietnia 2013 18:16

December 15, 1900 by National Library of Ireland on The Commons


Jackie Kennedy bringing in her white mare from the paddock.


Jumping Lipizzaner horse, 1930s


Spotted Horse - Crow - 1900


Little Iron Horse - Crow - circa 1910
.
ekuss   Töltem przez życie
12 czerwca 2013 13:32
To ja wrzucam moja babcie i jej klacz-Apelacje.
ps.przepraszam za brak polskich znakow

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 września 2013 09:15


ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
28 września 2013 21:47
safie piękne zdjęcie  😀
wiesz coś na jego temat?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 września 2013 21:56
Zdjęcie jest z strony, podpisane jedynie jako "French mining horse, no date" 

jest też kilka innych zdjęć http://www.horsenation.com/2012/10/08/horses-in-history-the-burdens-they-bore/

W przypadku tego zdjęcia nie wiem czy żałować, że nie ma już raczej okazji zobaczyć czegoś takiego czy się cieszyć, że maszyny zastąpiły konie
Jeśli dobrze liczę, ten kombajn ma 33 konie organiczne!!
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 września 2013 22:05
Cejloniara , też tyle naliczyłam

Znalazłam jeszcze takie:



windsor horse show | england 1967 | foto: tony ray-jones


princess wilhelmina with her donkey prince hendrik | the netherlands c.1890

i mało końskie, ale strasznie mi się podoba

trysil, norway 1959

edit:


Margate, c1967



ploughing the fields | australia 1926


stockholm 1905


british cavalry regiment leaves | dublin, ireland 1922


saving a car | australia 1935


Znalazłam jeszcze trochę zdjęć, ale wstrzymam się z wstawianiem. Chciałam użyć opcji żeby zdjęcia pokazały się po kliknięciu ( spoiler), ale nie działa
majek   zwykle sobie żartuję
28 września 2013 22:40
kurde, co robi słoń na widowni?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
28 września 2013 22:45
Zjada fistaszki 😁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 września 2013 22:49
Może dawał sygnał do startu?  😁

Kiedyś to ludzie mieli fantazję (teraz mamy tylko jakiś hipsterów albo emo)


hippo cart | 1920s | california
Widziałam zdjęcie z archiwów londyńskiego muzeum, na którym w roli hipopotama występował struś  🙂
Kiedyś to bardzo praktycznie podchodzono do zwierząt. Może pracownicy zoo przyjmowali, że te obce gatunki też w jakiś sposób są wykorzystywane na swoich kontynentach  😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 września 2013 23:10
cervus, ale na strusiach do tej pory się jeździ  [[a]]http://www.varbak.com/grafika/strusia-zdj%C4%99%C4%87-wy%C5%9Bcig%C3%B3w-nb130.jpg [[a]] , a o wyścigach na hipciach nie słyszałam.


alice manfield with packhorses carrying wooden chairs up the mountain, mount buffalo, victoria, australia, ca. 1912


western front | c.1918 
Two horses jumping fences during a show, one rider less. The picture is taken from below the height of the jump and the rest of the fences are visible in the background all at odd angles to each other. The first horse has just landed and there are dust clouds round his feet. His rump and the hand of his rider are disappearing of the left hand side off the picture. The hand is holding the leading rein of a rider less horse following them. This horse is just sailing over the fence although he is straining against the rein.

This picture illustrates the more practical nature of the entertainment. These displays were not only for diversion but also allowed training and new skills to be practised.


to podobno Jackie O

na kantarze, bez siodła, bez kasku i z małym dzieckiem- dzisiaj byłaby zlinczowana, że to narażanie życia i zdrowia itp. 😉

edit: jeszcze Jackie O





Niesamowite. W takim razie wyścigi zebr można traktować jako coś całkiem przeciętnego.
Ludzie są jednak kosmitami  😉
Ale zazdroszczę Jackie tych ogrodzeń 🙂
taki fajny temat, a ucichł 🙂
jeśli można, podbijam fotką z rodzinnego albumu. Mój dziadek z dwoma ze swoich koni:

Zawody konne w Olsztynie. Może nie takie stare, ale za to jak fajnie się na to patrzy 🙂.
https://www.facebook.com/katarzyna.nazarewicz/media_set?set=a.619347024794706.1073741826.100001582412478&type=3
Dopełnienie do Kennedych, akurat filmiki:


Kucyk Caroline Kennedy, Macaroni, którego dostała od Lyndona Johnsona.

Do Wyszukania w YT też filmik, jak sobie jeżdżą po polach w Virginia Hourse County:
Nie wiem , czy ktoś już tu wrzucał... 🤔
http://www.showjumpingnostalgia.com/
https://www.facebook.com/Showjumpingnostalgia
Ja idę oglądać dalej... 😉
Super! Ekstra! Bajer!
Zobaczyć Raimondo d’Inzeo w akcji  😜 (str.16) - nie sądziłam, że to możliwe. I zakochałam się w Strollerze - jedynym takim pony (145), który zdobył srebrny medal na IO w Meksyku i wygrał... Derby w Hamburgu i w Hickstead  😜
majek   zwykle sobie żartuję
10 stycznia 2014 18:08
ale ta fota wali wszystko na głowę
majek zobacz tu
😉
Ojej, to boli!  🤣
majek   zwykle sobie żartuję
10 stycznia 2014 23:21
o żesz ty
Kiedyś produkowali inne konie 🤣 Teraźniejsze konie przy takiej jeździe nawet by do przeszkody nie podeszły 🏇 Siwy twardziel.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się